Prihlásenie
Užívatežské meno / e-mail
Heslo
Registrácia
Napísa recenziu na môj voz  +Vloži inzerát

Předpremiéra od Pyrenejí - León Prototype

Nové modely
Matěj Adler | 01.03.2005
dalších 17 fotek
Novinka španělského Seatu doplňuje již existující modely Toledo a Altea. Jmenuje se León a navazuje na úspěšnou sportovní tradici.
Novinka španělského Seatu doplňuje již existující modely Toledo a Altea. Jmenuje se León a navazuje na úspěšnou sportovní tradici.


Poslední z trojice automobilů značky Seat postavených na stejné podvozkové základně je León, sportovně zaměřený vůz, jenž má nyní v Ženevě svou premiéru s označením Prototype. Nejde tedy ještě o konečnou podobu, ta by měla přijít až v Barceloně, nicméně už nyní se můžeme o novince leccos dozvědět.

Prototyp navazuje na úspěšnou kariéru minulé generace, která si získala hlavně mladé zákazníky toužící po něčem trochu ostřejším. Najdeme tu ale i některé prvky, které představil v roce 2000 koncept Salsa.

Seat León chce skloubit sportovní image a prostornost klasických sedanů tohoto segmentu. Automobil nabízí délku 4343 mm a rozvor 2578 mm, což by mělo stačit prostorovým nárokům čtveřice cestujících (vůz je označován jako 2+2místný), nicméně při pohledu na klínovitý profil karosérie je jasné, že dvě zadní sedadla dospělým příliš neposlouží, a to hlavně co se týče prostoru nad hlavou.

O sportovní ambice tu totiž jde především, pohled na agresivně se tvářící auto nenechá nikoho na pochybách. Vůz jako by se chtěl rozlétnout, dynamiku podtrhuje i tvar zadních oken či neviditelné kliky zadních dveří.


Také interiér Leónu je nový. Zatímco Toledo a Altea sdílejí tentýž design vnitřního prostoru, tady je vše jinak. Obzvl᚝ kaplička přístrojů přitahuje zrak a i zde je vidět hlavní zaměření: dynamika, sport.

Tomu také odpovídá použitá pohonná jednotka - přeplňovaný motor s přímým vstřikem benzínu FSI o objemu 2,0 litru a nejvyšším výkonu 147 kW při 5100 až 6000 otáčkách za minutu. Prostřednictvím šestistupňové samočinné převodovky DSG jsou poháněna kola s obutím 265/20 R19. Nejvyšší rychlost, kterou León vyvine, je 236 km/h, sprint z nuly na sto zvládá za 6,9 vteřiny.Vedle sportovních ambicí tu najdeme i několik technologických novinek a zajímavostí. Kromě adaptivních bi-xenonových reflektorů to jsou hlavně čtyři kamery, které sledují prostor kolem auta - tři venku a jedna uvnitř (na kapotě motoru, vnějším zpětném zrcátku na straně řidiče, v třetí brzdové svítilně a v interiéru v modulu osvětlení u stropu. Obraz z těchto kamer se přenáší na dva oddělené monitory.

Hodnotenie článku
Hodnocené: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskusia
u článku nie je zatiaž žiadna diskusia
vloži príspevok do tejto diskusie
Nejčtenější články předchozích 7 dnů