Prihlásenie
Užívateľské meno / e-mail
Heslo
Registrácia
Napísať recenziu na môj voz  +Vložiť inzerát

Ofenzíva SsangYongu!

Nové modely
Martin Tichý | 31.03.2005
dalších 6 fotek
foto: ch4
Shanghai Autmotive Industry Corp. vlastniaci skoro polovičný podiel v automobilke SsangYong má veľkolepé plány do budúcnosti. Možno práve vzniká prvý čínsky automobilový koncern...

Dva bájne draky (SsangYong) odštartovali modelom Rexton veľkú ofenzívu, ktorou sa chcú Kórejci po rokoch stagnácie a existenčných problémov vrátiť v globálnom merítku späť do hry.


súčasna generácia Musso (1993 - )
Úzko špecializovaná automobilka predstavila v roku 1993 veľmi moderný off-road Musso, ktorý dlho tvoril chrbticu výrobného programu a stal sa neodmysliteľnou súčasťou značky. SsangYongu odvtedy stihol dva krát zmeniť majiteľa aj samotný názov (v druhej polovici 90. rokov minulého storočia sa stal súčasťou automobilovej divízie koncernu Daewoo, od ktorého sa po hospodárskej kríze v Kórei a následnom úpadku Daewoo Motor Co. úspešne osamostatnil), ale Musso ostáva dodnes viac-menej nezmenené. Zainteresovaný v tom môžu vidieť určitú symboliku, ale to nič nemení na fakte, že v záplave konkurenčných noviniek už nosorožec nemá prakticky žiadnu šancu.

Tomu bude ale čoskoro koniec a Sorento od Kie dostane tvrdého konkurenta v podobe novej generácie Mussa. Z špionážnych fotografií je zrejmé, že rozdiel medzi teréniakmi bude viac než generačný a dizajnom sa SsangYong snaží posunúť medzi elitnú skupinu esúvéčiek, podobne ako to spravilo práve Sorento. Technika nového Mussa tiež necháva zabudnúť na svojho predchodcu. K dispozícii bude moderný, elektronicky riadený pohon oboch náprav s silný turbodiesel, pravdepodobne ďalšia evolúcia súčasnej „mercedesáckej“ dva - deviatky. Interiér by mal poskytovať priehrštie priestoru a luxusnej výbavy, silne pripomínajúcej prestížne, značkové off-roady, samozrejme za zlomok ich ceny.

TIP: Prehľad noviniek do roku 2009!

Svoje dni má spočítané aj malý off-road Korando, ktorý v sebe neskrýva inšpiráciu americkým Jeepom Wrangler (koniec koncov licenčný Jeep Willis pod značkou SsangYong odštartoval produkciu áut v Južnej Kórei) a ktorého meno je odvodené od „Korea can do“, čo vo voľnom preklade znamená Kórea to dokáže. Novinka má byť po dizajnovej stránke omnoho menej kontroverzná (aj keď predné svetlá sú na SUV podozrivo nízko), a na svojho predchodcu sa vlastne vôbec neponášať. Namiesto hranatého, terénneho vzhľadu upúta decentnými krivkami rodinného crossoveru s piatimi dverami. Zatiaľ nie je k dispozícii veľa informácií o technike automobilu, dá sa ale predpokladať použitie modernizovaného turbodieselu o objeme 2.9 l, a štvorvalcových zážihových motorov z produkcie Mercedesu.


súčasná genrácia Korando (1996 - )
Čínsky investor Shanghai Autmotive Industry Corp. (SAIC), ktorý vlastní skoro polovičný podiel v automobilke má so SsangYongom veľkolepé plány do budúcnosti. Dnes sa ale jeho záujmy koncentrujú predovšetkým na trápiaci sa MG Rover a pravdepodobne ako jediný jedná o kúpe podielu v zadĺženom Fiate, ktorého spolupráca s GM prednedávnom stroskotala. Možno práve vzniká prvý čínsky automobilový koncern, ktorý o pár rokov môže byť silným konkurentom nielen pre ázijské automobilky...
Hodnotenie článku
Hodnocené: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskusia
u článku nie je zatiaľ žiadna diskusia
vložiť príspevok do tejto diskusie
Nejčtenější články předchozích 7 dnů