Prihlásenie
Užívatežské meno / e-mail
Heslo
Registrácia
Napísa recenziu na môj voz  +Vloži inzerát

Stefan Fritschi - Pro Číňany je velmi důležitý interiér auta

Aktuality
TZS | 28.06.2006
O tom, že mají Číňané jiný vkus, v rozhovoru hovoří Stefan Fritschi, šéf designového centra automobilky Volkswagen v Číně. Poukazuje na to, že v popředí zájmu při koupi auta hrají roli především věci, které jsou vidět a je možné je ukázat sousedům. Firma se proto snaží přizpůsobit modely čínskému vkusu.
Proč automobilka Volkswagen rozšiřuje aktivity autodesignu v Číně?
Čínští designéři mohou lépe tvořit auta pro Číňany. V Číně jsme zatím vyvinuli design pro dva modely, Santana 3 000 a nový Passat Lingyu.

Je pro Vás design "přímo na místě" stále důležitější?
Jistě. Na masovém trhu musí být modely mnohem více zaměřeny na lokální zákazníky a odrážet lokální kulturu. Idea jednoho světového auta, které by se prodávalo všude, nefunguje. Proto se modely snažíme přizpůsobit čínskému vkusu.

Kde pak zůstává globální zaměření VW?
Ze Šanghaje putují nápady i do Evropy. Tak tomu bylo například u nového pola, které bylo právě uvedeno na evropský trh. Na jeho vývoji se podílel designér ze Šanghaje. V Číně jsme totiž pochopili, že Polo musí mít zralejší, mužnější image.

Proč?
V Číně jsme narazili na problém, že se muži nechtěli posadit do auta, které je považováno za auto pro ženy.

Co ještě je v Číně jinak?
Celkově zde modely musí být mužnější. Zatímco v Evropě funguje jasné rozdělení do tříd, tedy rozlišení automobilů podle příslušenství, je v Číně trend jiný. Auta se musí jevit větší, než jsou. To platí především u vybavení interiéru.

Můžete uvést nějaký příklad?
Zjistili jsme, že důležitou roli hrají například držáky na lahve. Číňané rádi používají termosky na čaj, které si berou i do auta. Navíc chtějí ve voze používat technické hračky, jako přehrávač MP3.

A co otázka bezpečnosti?
Čím zralejší trh je, o to důležitější jsou při koupi auta i komponenty. Ale fakt zatím je, že věci, které můžete vidět a ukazovat svým sousedům, jsou při koupi auta v popředí více.
Hodnotenie článku
Hodnocené: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskusia
u článku nie je zatiaž žiadna diskusia
vloži príspevok do tejto diskusie
Nejčtenější články předchozích 7 dnů