Prihlásenie
Užívateľské meno / e-mail
Heslo
Registrácia
Napísať recenziu na môj voz  +Vložiť inzerát

Armáda poprvé vyjela s Leopardy na dálnici. Tanky cvičily jízdu v koloně na D35

Aktuality
Tomáš Achilis | 24.06.2026
dalších 21 fotek
První armádní výcvik přesunu tanků Leopard 2A4 na dálnici D35. | foto: Deník/Lukáš Kaboň
Řidiči na dálnici D35 zažili před několika dny neobvyklý pohled – mezi Kocourovcem a Velkým Újezdem projížděla kolona šesti tanků Leopard 2A4. Pětapadesátitunová obrněná vozidla vyrazila z přáslavické posádky a poprvé v historii české armády se přesouvala po dálnici vlastní silou bez použití podvalníků. Tanky s gumovými patkami na pásech absolvovaly výcvik jízdy v koloně.
Tanky Leopard 2 mohli řidiči potkat na dálnici D35 v úterý. Šest pětapadesátitunových strojů vyjelo přímo z přáslavické posádky, kde 73. tankový prapor sídlí.

Tanky se po dálnici bez podvalníku pohybovaly poprvé v historii české armády. „Leopardy 2 mají na pásech gumové patky, díky kterým mohou přejíždět i po zpevněných komunikacích,“ popsala armáda.

Trasa, na které vojáci cvičili jízdu v koloně, byla vyznačena kužely. Pro těžkou techniku byl vyhrazen pravý pruh, místy se proto tvořily kolony. Na bezpečnost dohlížely Vojenská policie i Policie ČR.

Armáda i tak žádala řidiče o obezřetnost. „Pokud nás náhodou na silnicích potkáte, poprosíme o ohleduplnost, dodržování bezpečnostních zásad a pokynů vojenské policie. 55 tun nikam neuhne,“ upozornila před cvičením na sociálních sítích.
Hodnotenie článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnocené: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Diskusia
u článku nie je zatiaľ žiadna diskusia
vložiť príspevok do tejto diskusie
Nejčtenější články předchozích 7 dnů