Armáda poprvé vyjela s Leopardy na dálnici. Tanky cvičily jízdu v koloně na D35
Řidiči na dálnici D35 zažili před několika dny neobvyklý pohled – mezi Kocourovcem a Velkým Újezdem projížděla kolona šesti tanků Leopard 2A4. Pětapadesátitunová obrněná vozidla vyrazila z přáslavické posádky a poprvé v historii české armády se přesouvala po dálnici vlastní silou bez použití podvalníků. Tanky s gumovými patkami na pásech absolvovaly výcvik jízdy v koloně.
|