Prihlásenie
Užívateľské meno / e-mail
Heslo
Registrácia
Napísať recenziu na môj voz  +Vložiť inzerát

BMW M3 a Z4 M, sága pokračuje

Nové modely
Martin Tichý | 05.04.2005
dalších 7 fotek
foto: Lehmann
Pred pár dňami sme priniesli informácie o pripravovanom M5 Touring a M6 Cabrio, ale neprestaneme vás šokovať! Na rad prichádzajú ďalší „nadupanci“ z Mníchova.

Pred pár dňami sme priniesli informácie o pripravovanom M5 Touring a M6 Cabrio, ale neprestaneme vás šokovať! Na rad prichádzajú ďalší „nadupanci“ z Mníchova.

Pozeráte sa na prvé zábery nového BMW M3 Coupe, ktoré sa dá identifikovať podľa veľkého nasávania vzduchu pod prednou poznávacou značkou a zo zadného nárazníka vystupujúcich koncoviek výfuku. Zdrojom výkonu v kupé a v pripravovanom kabriolete je škála motorov siahajúca od objemu 2.2 litra (132 kW) až po trojliter so 190 kW. Emtrojka dostane osemvalcový štvorliter s výkonom okolo 400 koní.

TIP: Videli ste novu už novú trojku v "kombíku"?

Na závodnom okruhu v Nürburgringu bolo BMW pristihnuté ako testuje zatiaľ posledné ohlásené emko - roadster Z4 M, ktorého oficiálne odhalenie by malo prebehnúť na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte. V túto správu už väčšina fanúšikov BMW asi ani nedúfala, pretože špičkové verzie M bývajú predstavené krátko po premiére východiskových modelov, čo zďaleka nie je prípad zetštvorky. Pod kapotou „športáčika“ sa môže ocitnúť buď 350 koňoví osemvalec, alebo osvedčený radový šesťvalec zo súčasnej M3, s výkonom 343 PS. Poznávacím znakom Z4 M bude veľký vstupný otvor pre prívod vzduchu do motoru a k brzdám, štyri koncovky výfuku a extrémne nízkoprofilové pneumatiky. Prototyp je navyše vybavený demontovateľnou pevnou strechou, ktorá bude pravdepodobne v štandardnej výbave.

Zvyšok štartového poľa s označením „M“ bude poháňať vynikajúci desaťvalec s objemom päť litrov a výkonom 507 koní. Otázkou je, čo bude nasledovať... X5 M?

TIP: M5, M5 Touring, M6, M6 Cabrio

Hodnotenie článku
Hodnocené: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskusia
Vymča, 05.04.2005 10:17
že BMW jede... tolik nových projektů si každá automobilka dovolit nemůže. Nejvíc jsem zvědavý na nový face lift M3 :) zatím to bylo vždycky jenom lepší :)
vstúpiť do diskusie
vložiť príspevok do tejto diskusie
Nejčtenější články předchozích 7 dnů