0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo S60 D5 - původně jsem chtěl Mondeo...

kategórie zaradenia témy: ostatní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 19:11, RE: 180 km/h
anonym napísal:
K recenzi se vyjadřovat nechci,protože se jedná spíš o první dojem s podtextem snahy pochlubit se,než o hlubší analýzu.
Musím však říct "své" k pasážím o rychlostech 180km/h a více. Naprosto souhlasím s prvním reagujícím na toto téma,byť za uveřejněný článek bych redakci nic nevyčítal-naopak.
Myslím si, narozdíl od dalších diskutujících,že rychlost kolem 200km/h není "bezpečná" v žádném autě. A to ani na prázdné dálnici doma či v cizině. Ve chvíli, kdy mi pod kola skočí lesní zvěř či se třeba s...
Souhlasim s Aldou a pro mne je hazrder kazdej kterej jezdi vic nez 100 a vrahoun kazdej kterej jezdi vic nez 120. Nejde jen o divocaky na dalnici ale taky o emise, narust spotreby a v souhrnu vetsi dopyt po rope a rust jeji ceny. Jezdit rychle je nemoralni nejen vuci sobe, spolujezdcum, ucastnikum silnicniho provozu, ale vubec vuci vsem lidem a zivotnimu prostredi. Auto je pomocnik, kterej ma slouzit kdyz je ho treba a muzu ho mit i rad ale nebudu s nim chodit nakupovat rohliky ani ho honit po dalnici 180 jen z pleziru.

Norbert
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 20:11, RE: 180 km/h
Fénix56 napísal:
Proč by S60 měla být rachotina? Neříkám že já bych ho chtěl, nicméně už to použitelné je. Problém není 240km/h když tam nikdo není. Problém je, když se pseudoauta chtějí rovnat a jedou za každou cenu s vypětím všech sil i v situaci která k tomu není vhodná!!! Ještě jsem nezažil, když je fakt plná cesta aby P911, M6, Bentley, S-klasse, S8 atd byli ti co tlačí. To je naopak doménou Passatů, Oktávek a jiných bukva střepů co chtějí být rovnocení. (popř SUV, tam 70% = prasata) Majitelé opravdov...
vystizne ... hlavne s tim Passatem a SUVckama ... a to nevlastnim zadny z vetsich korabu, ale jen obyc auto stredni tridy
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 20:53, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Na image si poridte Mercedes ci BMW, na problemy Forda .
Ale ted vazne. Ja chtel kdysi rodinej vuz, a padnul take do osidel Volva. Jedinej problem pri jejich nakupu je natrefeni na nebouranej a nestocenej kus. Stocenej nevadi, da se zjistit na pocitaci aktualni stav, navic auto z najezdem 100k nemusi znamenat lepsi volbu nez vuz s 250k a overitelnou historii znackoveho servisu. Bourane auto je v obou pripadech problem, to urcite nikdy nebrat. Dneska uz vlastnim v poradi druhou V70, a jako dru...
Souhlasím úplně se vším,
rok jezdím V70D5. Na začátku 120tkm, teď 170tkm.. Autor recenze přesně vystihl klady i zápory..... Naprostý souhlas také s cenami ND (před Volvem 5 let octavia) a servisem. Pokud si zvyknete na měkčí podvozek a 5stupňový kvalt, máte naprosto spolehlivé auto, co ujede s pravidelným servisem bez problémů 500tkm..
Petr
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 21:28, RE: D5 vs 2.2TDCi
Krkovicka napísal:
Jako argument pro bezpecnost "sedmistovky" hovoril pred 15 lety fakt, ze Volvo bylo na spicce ve vyvoji bezpecnostnich prvku a skutecnost ze velke tezke auto (v tehdejsich hmotnostnich standardech)predstavovalo urcitou vyhodu v pripade stretu auto vs auto.
Soucasna doba je v duchu souteze o sbirani hvezdicek a odrazi se predevsim ve vyssi hmotnosti (1200-1500kg byl pred lety tank, dnes je to standard) S ohledem na to, ze technologie v bezpecnosti za tech 15let uz znacne pokrocily bude jedina vy...
Mate naprosto pravdu. Kecy o bezpecnosti Volva jsou o nicem. Tedko jezdim Volvem 850, ale nekupoval jsem ho kvuli bezpecnosti, ale pro originalitu, abych nemel tuctovku.... Mym pristim autem bude Toyota Camry nebo Subaru Legacy, a take neuznavam kecy o tom, kdo na co ma nebo nema. Rocne utratim v prumeru 200 tisic za dovoleny, Jizni America atd, chodim bezne do lepsich podniku na jidlo... Nekdo by radeji jezdil do Chorvatska s koupenou na leasing Oktavkou... Nic proti gustu.... Kazdej ma sve priority
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 21:47, RE: 180 km/h
Celicak napísal:
Překračování rychlosti, já osobně se taky rád rychle projedu. 180 km/h dnes lítá skoro každej a v tom volvu je to "bezpečná rychlost" to auto na to má. Rozhodně bych to auto nenazval kraksnou. Pokud má volnou dálnici a nikoho neohrožuje ať si lítá. Bohužel je pravda, že jsou i takový řidiči, kteří drží plnej heft i tam kde se to nehodí a v naprosto nevhodnejch autech pro takto vysoké rychlosti - takovejch bych se bál
Raději ať jezdí 180 chlápek v bezpečném Volvu, než kluk s kšiltofkou v Oktávii s křídlem a hliníkama, co si myslí, že mu to nikdy neustřelí!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 21:58, RE: 180 km/h
Krkovicka napísal:
Kolik jsi toho uz najezdil sokoliku? Tipuju te tak na 20tis a z toho polovinu v autech kamosu jako spolujezdec..nejvic samozrejme v Bawu:)

Pod Alesuv prispevek se muzu klidne podepsat.
Jezdit rychle umi kazdej blbec.
Tak to jste mně dostali, jezdím běžně 120-140, když to jde a na dálnici tak 150-170. Najeto mám skoro půl milionu a pouze 3 nehody. Všechny 3 nehody jsou nezaviněné a většinou od takových pablbů, co celý život jen moralizovali, ale hovno uměli. Já nemám národní sport z toho, jak překračuju rychlost, já jen jedu dle potřeby. Dá se jezdit dynamicky, ale bezpečně!!! Mám daleko raději řidiče, co jedou rychleji, když je někdo dojede, tak uhnou a třeba ti i bliknou, než ty zamindrákované, co se nikdy neuhnou, jedou 70 mimo obec a když ho předjedeš, tak na tebe bliká a klepe si na čelo. Toť můj názor. Jasně, Vy jste tady samozřejmě všichni lepší než já a všechny ty smrťáky jsem způsobil asi já))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 23:08, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to si v redakci rozmyslete, jestli budete pranýřovat řidiče, kteří překračují rychlost a je to jedno jestli je to Paroubek nebo Potroubek Čunek nebo Inčučunek nebo Franta anebo psát recenze jak ta rachotina bezvadně sedí při 180 km/h na cestě.
A ty retardery mají něco společného s lidmi a ne auty. Přeji
šťastnou cestu pro kolemjdoucí-jedoucí a nakonec i Vám protože jste asi jednička.
Ale len nemoralizujme...
Jednak naozaj nepise, ze jazdi 180 v ČR, a druhak keby aj, je to vzdy bezpecnejsie, ako ked niekto ide vo Felicii 140. V takomto aute idete 180 ani nevieta ako...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 23:25, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Já si myslím, že Tě spíš smete kamion než ten řidič Volva a když se bojíte jezdit rychle, většinou proto, že to neumíte, tak aspoň nemoralizujte.
Tak jsem si myslel,když to napíšu jasně a srozumitelně, všichni pochopí - bohužel nestalo se...
Tak ještě jednodušeji: Vyskytne-li se cokoliv překvapivého,tak v této rychlosti nejde s autem udělat manévr,kterým se z dané situace bez následků dostanete. O ničem víc to nebylo. Kamiony jsou na samostatnou diskusi.
Na invektivy typu: "bojíte se jezdit rychle,protože to neumíte" - to je úsměvný a nevím jak na to dotyčný přišel - nehodlám reagovat.
V další reakci si zas odporuje během pár řádek: "jezdím běžně 120-140, dálnici 150-170 a nemám nár. sport jak překračuju rychlost".
Promiň,ale přečti si po sobě co píšeš.
Nemyslím si,že je nebezpečný ten kdo jede dle limitů,ale spíše ten co jede daleko za nimi a nikdo okolo to nečeká!
Alda
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 00:32, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak jsem si myslel,když to napíšu jasně a srozumitelně, všichni pochopí - bohužel nestalo se...
Tak ještě jednodušeji: Vyskytne-li se cokoliv překvapivého,tak v této rychlosti nejde s autem udělat manévr,kterým se z dané situace bez následků dostanete. O ničem víc to nebylo. Kamiony jsou na samostatnou diskusi.
Na invektivy typu: "bojíte se jezdit rychle,protože to neumíte" - to je úsměvný a nevím jak na to dotyčný přišel - nehodlám reagovat.
V další reakci si zas odporuje během pár řádek: "jezd...
Lepší někdo kdo jede na prázdné dálnici 160 a ví co dělá, než ten kdo tvrdošíně drží 130 hlava nehlava a ostatním dělá naschvály, vybržďuje, střídá pruhy bez zrcáka atd
....Navíc všichni tu střílíte čísla, která jsou samy o sobě relativní. Vždy záleží za jakých podmínek. Někdy je na dálnici 110 o ústa, jindy 180 standart, srovnáváte jabka a hrušky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 08:17, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak jsem si myslel,když to napíšu jasně a srozumitelně, všichni pochopí - bohužel nestalo se...
Tak ještě jednodušeji: Vyskytne-li se cokoliv překvapivého,tak v této rychlosti nejde s autem udělat manévr,kterým se z dané situace bez následků dostanete. O ničem víc to nebylo. Kamiony jsou na samostatnou diskusi.
Na invektivy typu: "bojíte se jezdit rychle,protože to neumíte" - to je úsměvný a nevím jak na to dotyčný přišel - nehodlám reagovat.
V další reakci si zas odporuje během pár řádek: "jezd...
Koukám, že spojuješ dvě na sobě nezávislé věty, takže se chováš jako novinář. Ty moje původní věty smysl dávají, pokud je někdo nepochopí, neí to můj problém. Jezdím 13 let a nemá důvod se nějak měnit, nikdy jsem nebyl postihován, ze to jak jezdím!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 09:30, RE: 180 km/h
norbert napísal:
Souhlasim s Aldou a pro mne je hazrder kazdej kterej jezdi vic nez 100 a vrahoun kazdej kterej jezdi vic nez 120. Nejde jen o divocaky na dalnici ale taky o emise, narust spotreby a v souhrnu vetsi dopyt po rope a rust jeji ceny. Jezdit rychle je nemoralni nejen vuci sobe, spolujezdcum, ucastnikum silnicniho provozu, ale vubec vuci vsem lidem a zivotnimu prostredi. Auto je pomocnik, kterej ma slouzit kdyz je ho treba a muzu ho mit i rad ale nebudu s nim chodit nakupovat rohliky ani ho honit po d...
jak je vidět, potrefená husa, ve formě ekofašisty se ozvala. Jinými slovy jsi chtěl říct. Já nechci, aby jsi ty měl vysokou spotřebu, protože auta co jezdí rychle mají vysokou spotřebu, říkal Burseek a to já nechci. Pomalu jedoucí auta mají malou spotřebu, říkal Burseek (ujetou vzdálenost zohledňovat netřeba). To že sis koupil za své zdaněné peníze X litrů benzínu (nafty) tě neopravňuje, aby jsi je spotřeboval jak uznáš za vhodné, aniž by ses zeptal mě, nebo Burseeka. Chci aby jsi jezdil <100, protože >100 je špatné, protože je to špatné. Áno?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 11:07, RE: D5 vs 2.2TDCi
Pepe napísal:
A furt ve stejným koncernu....
S60 je ještě původem Volvo, novější už bohužel.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 14:05, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Mate naprosto pravdu. Kecy o bezpecnosti Volva jsou o nicem. Tedko jezdim Volvem 850, ale nekupoval jsem ho kvuli bezpecnosti, ale pro originalitu, abych nemel tuctovku.... Mym pristim autem bude Toyota Camry nebo Subaru Legacy, a take neuznavam kecy o tom, kdo na co ma nebo nema. Rocne utratim v prumeru 200 tisic za dovoleny, Jizni America atd, chodim bezne do lepsich podniku na jidlo... Nekdo by radeji jezdil do Chorvatska s koupenou na leasing Oktavkou... Nic proti gustu.... Kazdej ma sve priority
Blbečku, to není o prioritách, to je o tom, že někdo třeba nevydělává tolik co ty. Chápeš to?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 14:59, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Blbečku, to není o prioritách, to je o tom, že někdo třeba nevydělává tolik co ty. Chápeš to?
asi jsi ho nějak nepochopil, nebo co. porovnával 2 situace. PRVNI - rodinka si koupi Octavii, protoze soused rikal, ze je nejlepsi, protoze to je skodovka, protoze na skodovku jsou dle Tondy z JZD levne nahradni dily a protoze cizi ( neceske )auto nechteji. TDicko je jasna volba, uz se vidi, jak pojedou v lete do Chorvatska se spotrebou 4,5litru nafty / 100km. Cena 700 tisic je vysoka, ale na leasing na 7 let uz ta splatka tak vysoka neni. Vysledna cena s uroky 900 tis. Na DRUHE stane je clovek, kterej vydelava klide i totez, co rodinka z pripadu c1. Jenze tento clovek uprednostni radeji stare Volvo 850 za 60 tisic, protoze ho odveze kam potrebuje uplne stejne. Rozdil v cene 900 - 60 tis = 540. Tech 40 necht je rezerva na pripadne opravy, ktere rodinka c1 poresi v zaruce. Zbyva porad 500 a to je peknych par dni na dovolene. Fakt je to PREDEVSIM o prioritach a ne o penezich.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 15:28, RE: 180 km/h
norbert napísal:
Souhlasim s Aldou a pro mne je hazrder kazdej kterej jezdi vic nez 100 a vrahoun kazdej kterej jezdi vic nez 120. Nejde jen o divocaky na dalnici ale taky o emise, narust spotreby a v souhrnu vetsi dopyt po rope a rust jeji ceny. Jezdit rychle je nemoralni nejen vuci sobe, spolujezdcum, ucastnikum silnicniho provozu, ale vubec vuci vsem lidem a zivotnimu prostredi. Auto je pomocnik, kterej ma slouzit kdyz je ho treba a muzu ho mit i rad ale nebudu s nim chodit nakupovat rohliky ani ho honit po d...
Vůl zůstane volem a pařez pařezem. Všichni jezdíte jak máte a já na silnicích potkávám asi přízraky,co? Strčte si ty vaše kecy do p....... Budu si jezdit, jak bude potřeba. Nikoho nezdržuju, nikoho neomezuju a jestli jedu 90, nebo 120 je moje věc. Mám auto, které je stavěné na daleko vyšší rychlosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 18.01.2008 21:00, motor
malá připománka, tenhle motor nikdy nebyl označován jako D5, vždy byl označován jako 2,4D ... D5 je novější a má lepší parametry. Jinak špatnej rejd je danej šířkou petiválce uloženého napříč...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 19.01.2008 00:03, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to jste mně dostali, jezdím běžně 120-140, když to jde a na dálnici tak 150-170. Najeto mám skoro půl milionu a pouze 3 nehody. Všechny 3 nehody jsou nezaviněné a většinou od takových pablbů, co celý život jen moralizovali, ale hovno uměli. Já nemám národní sport z toho, jak překračuju rychlost, já jen jedu dle potřeby. Dá se jezdit dynamicky, ale bezpečně!!! Mám daleko raději řidiče, co jedou rychleji, když je někdo dojede, tak uhnou a třeba ti i bliknou, než ty zamindrákované, co se nikdy...
Jsem stejnyho nazoru jako nekteri predemnou. Zadne auto neni rychlostech tady uvadenych bezpecny. Je jedno jestli ve dvoustovce vletite do stromu ve skodovce nebo nejakym dzipu nebo limuzine. A kdo si to mysli tak je trosku mimo. Kdyz uz by to vydrzelo auto tak se vam stejne zprehazej vnitnosti. A to si myslim ze se stane i pri nizsich rychlostech. Nerikam ze auto neni lepe ovladatelny, lip sedi nebo je tissi. Ano hranice rizika je posunuta, akorat si nekteri jedinci mysli ze kdyz maji velky a bezpecny auto ze se jim nemuze v zadnym pripade nic stat. Ale pri havarce je to pak uz stejne jedno. Nechci nikoho moralizovat at si jezdi kazdej jak chce, ale at tim neohrozuje ostatni. Nebylo to na nikoho mireny, ale treba si to nekdo veme k srdci a trosku se nad tim zamysli,
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 19.01.2008 10:02, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Mate naprosto pravdu. Kecy o bezpecnosti Volva jsou o nicem. Tedko jezdim Volvem 850, ale nekupoval jsem ho kvuli bezpecnosti, ale pro originalitu, abych nemel tuctovku.... Mym pristim autem bude Toyota Camry nebo Subaru Legacy, a take neuznavam kecy o tom, kdo na co ma nebo nema. Rocne utratim v prumeru 200 tisic za dovoleny, Jizni America atd, chodim bezne do lepsich podniku na jidlo... Nekdo by radeji jezdil do Chorvatska s koupenou na leasing Oktavkou... Nic proti gustu.... Kazdej ma sve priority
No vidis, a s netuctovkou si si koupil i kousek bezpeci. Nejen hromadu airbagu a dumyslnych dofrmacnich zon, ale i takove kravinky jako jsou kontrola funkcnosti svetel, zapnutych pasu, dvojitych zadnich pozicnich svetel a navic brzdovka zvlast, opravdu funkcnich operek hlavy apod. Ted bude nekdo odporovat, ze je to dnes standard, ale bavime se o modelu z roku 1992. A navic ani to dnes neni standard, dle me zkusenosti s modernimi vozy, kde ´pri jizde v noci teprve po priblizeni zjistim, ze se nejedna o motorku ale exota bez sviticiho zadniho svetla. Sice v novem aute, ale bez kontrolnich mechanismu, takze takto bude jezdit do te doby, nez ho lapnou policajti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 19.01.2008 10:07, RE: ondra
anonym napísal:
Mondeo, mondeo...s tim uzijem rodeo:) Mit na nej tak ze stredni tridy jedine forda
Rodeo v autodilne . Po zkusenostech s nekolika vozy ford zacinam verit oblibene vete "FORD = Fix Or Repair Daily"
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 19.01.2008 13:09, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to jste mně dostali, jezdím běžně 120-140, když to jde a na dálnici tak 150-170. Najeto mám skoro půl milionu a pouze 3 nehody. Všechny 3 nehody jsou nezaviněné a většinou od takových pablbů, co celý život jen moralizovali, ale hovno uměli. Já nemám národní sport z toho, jak překračuju rychlost, já jen jedu dle potřeby. Dá se jezdit dynamicky, ale bezpečně!!! Mám daleko raději řidiče, co jedou rychleji, když je někdo dojede, tak uhnou a třeba ti i bliknou, než ty zamindrákované, co se nikdy...
Pouze 3 nehody - tak to blahopřeji.Tomu se říká úspěch.A co takoví řidiči,kteří jezdí spoustu let a nehodu žádnou.Ale určitě jsi ani jednu nezavinil,všechno ti ostatní blbci.
reagovať
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.