0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo S60 D5 - původně jsem chtěl Mondeo...

kategórie zaradenia témy: ostatní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 06:23, pěkná recenze
Zkus ji napsat tak za 2 roky, až s tím najezdíš víc km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 07:47, 180 km/h
Tak to si v redakci rozmyslete, jestli budete pranýřovat řidiče, kteří překračují rychlost a je to jedno jestli je to Paroubek nebo Potroubek Čunek nebo Inčučunek nebo Franta anebo psát recenze jak ta rachotina bezvadně sedí při 180 km/h na cestě.
A ty retardery mají něco společného s lidmi a ne auty. Přeji
šťastnou cestu pro kolemjdoucí-jedoucí a nakonec i Vám protože jste asi jednička.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 07:54, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to si v redakci rozmyslete, jestli budete pranýřovat řidiče, kteří překračují rychlost a je to jedno jestli je to Paroubek nebo Potroubek Čunek nebo Inčučunek nebo Franta anebo psát recenze jak ta rachotina bezvadně sedí při 180 km/h na cestě.
A ty retardery mají něco společného s lidmi a ne auty. Přeji
šťastnou cestu pro kolemjdoucí-jedoucí a nakonec i Vám protože jste asi jednička.
Možná jsem to přehlíd, ale nikde v recenzi není psáno, že autor jezdí 180km/h po českých dálnicích, pokud ano, tak pak kamenujte.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 08:33, motor!!!?
Motor od Volva 2.4 D5 code D5244T nemá s ve starších Volvech používaným pětiválcovým dieselem od VW společného vůbec nic, tzn. ani z něj nevychází !!! Jde konstrukčně o jejich vlastní motor (Volva), blokem vycházejícím z benzínových pětiválců B5244. To jsou mi tady zase bludy.
LL
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 09:10, souhlas
S téměř identickým Volvem jsem jezdil dva roky (40.000 km), recenze do puntíku souhlasí s mými zkušenostmi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 09:25, Zdenek Dostal
Jen mi prijde trosku divne, srovnavat S60 se starou octavii. Nebo je v ty S60 vzadu tak malo mista, ze se s jinym autem neda srovnat?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 09:33, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to si v redakci rozmyslete, jestli budete pranýřovat řidiče, kteří překračují rychlost a je to jedno jestli je to Paroubek nebo Potroubek Čunek nebo Inčučunek nebo Franta anebo psát recenze jak ta rachotina bezvadně sedí při 180 km/h na cestě.
A ty retardery mají něco společného s lidmi a ne auty. Přeji
šťastnou cestu pro kolemjdoucí-jedoucí a nakonec i Vám protože jste asi jednička.
Překračování rychlosti, já osobně se taky rád rychle projedu. 180 km/h dnes lítá skoro každej a v tom volvu je to "bezpečná rychlost" to auto na to má. Rozhodně bych to auto nenazval kraksnou. Pokud má volnou dálnici a nikoho neohrožuje ať si lítá. Bohužel je pravda, že jsou i takový řidiči, kteří drží plnej heft i tam kde se to nehodí a v naprosto nevhodnejch autech pro takto vysoké rychlosti - takovejch bych se bál
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:04, RE: Zdenek Dostal
anonym napísal:
Jen mi prijde trosku divne, srovnavat S60 se starou octavii. Nebo je v ty S60 vzadu tak malo mista, ze se s jinym autem neda srovnat?
Ja bych teda radeji vzsla to mondeo, udajne je tissi a ma lepsi podvozek. Provoz je levnejsi a 2.2 TDCi bude s D5 nastejno co se tyka pruznosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:08, D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Jen mi prijde trosku divne, srovnavat S60 se starou octavii. Nebo je v ty S60 vzadu tak malo mista, ze se s jinym autem neda srovnat?
D5 je otravne hlucna nad 140km/h a ma dost nevyrovnany prubeh vykonu (dost kope). V tomhle je 2.2TDCi od Fordu rozhodne lepsi, ale zase tam nemas to pohodli a image:)

2.2TDCi se da sehnat nebourana a nestocena uplne v pohode. Jde jen o to v jake cenove hladnine ji hledas..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:09, ondra
Pane, touhle větou jste se úplně znemožnil, jaktopak že nejde sehnat zánovní auto s jasným původem z tohoto ročníku? Zkuste Charouze (jezdil jsem 3 roky s kombíkem ze Sixtu) anebo Autoin.cz, tam jsem koupil loni. Řeknete, že chcete, aby dovezli nebo sehnali auto se 17 nebo 77 tisícema kilometrů a budete ho mít. Jinak nový Mondea po 03 se dají velmi dobře na compu a podle diagnostiky zkontrolovat a stočit takhle nový auto není jako přetáčet vysavačem vodoměr...

Ještě jednou vaši perlu uvádím, protože to je na pěst:

Měl jsem zájem o Mondeo 2,2 TDCI, ale sehnat nebouraný kus z ročníku 2004 nebo 2005 s jasným původem a nestočeným tachometrem
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:29, RE: D5 vs 2.2TDCi
Krkovicka napísal:
D5 je otravne hlucna nad 140km/h a ma dost nevyrovnany prubeh vykonu (dost kope). V tomhle je 2.2TDCi od Fordu rozhodne lepsi, ale zase tam nemas to pohodli a image:)

2.2TDCi se da sehnat nebourana a nestocena uplne v pohode. Jde jen o to v jake cenove hladnine ji hledas..
No, konečně to někdo napsal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:43, RE: D5 vs 2.2TDCi
Krkovicka napísal:
D5 je otravne hlucna nad 140km/h a ma dost nevyrovnany prubeh vykonu (dost kope). V tomhle je 2.2TDCi od Fordu rozhodne lepsi, ale zase tam nemas to pohodli a image:)

2.2TDCi se da sehnat nebourana a nestocena uplne v pohode. Jde jen o to v jake cenove hladnine ji hledas..
Na image si poridte Mercedes ci BMW, na problemy Forda .
Ale ted vazne. Ja chtel kdysi rodinej vuz, a padnul take do osidel Volva. Jedinej problem pri jejich nakupu je natrefeni na nebouranej a nestocenej kus. Stocenej nevadi, da se zjistit na pocitaci aktualni stav, navic auto z najezdem 100k nemusi znamenat lepsi volbu nez vuz s 250k a overitelnou historii znackoveho servisu. Bourane auto je v obou pripadech problem, to urcite nikdy nebrat. Dneska uz vlastnim v poradi druhou V70, a jako druhej vuz do mesta jsem nakonec zvolil bezudrzbovou sedmistovku. Za stejne penize jako shnile nakupni tasky ziskavam pro svou rodinu lepsi pocit bezpeci, a prehrsli komfortu (na rozdil od sedmdesatky i na zadnich sedackach), samozrejme vykoupenou vyssi spotrebou a pojistkou.
A abych nebyl OT s odpovedi na predchazejici prispevek, v lete jsem najel necelej tisic kilometru se sluzebnim mondeem, a pocit na vymenu meho stavajiciho, byt starsiho a ojetejsiho vozu to ve me zcela jiste nevyvolalo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:44, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
No, konečně to někdo napsal
Ale furt to bude jenom Ford... :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:48, RE: 180 km/h
anonym napísal:
Tak to si v redakci rozmyslete, jestli budete pranýřovat řidiče, kteří překračují rychlost a je to jedno jestli je to Paroubek nebo Potroubek Čunek nebo Inčučunek nebo Franta anebo psát recenze jak ta rachotina bezvadně sedí při 180 km/h na cestě.
A ty retardery mají něco společného s lidmi a ne auty. Přeji
šťastnou cestu pro kolemjdoucí-jedoucí a nakonec i Vám protože jste asi jednička.
Ja ujedu 20km, a uz si to mohu dovolit . Staci bydlet u nemeckejch hranic.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 10:51, RE: Zdenek Dostal
anonym napísal:
Jen mi prijde trosku divne, srovnavat S60 se starou octavii. Nebo je v ty S60 vzadu tak malo mista, ze se s jinym autem neda srovnat?
Ono to je mozna tim, ze skoda odjakziva cpala octavii do stredniho segmentu, coz uricte neni pravda jak pisete. Na druhou stranu bych opravdu na zadnich sedackach u S60/V70 cekal o neco vice mista. Predchozi model na tom byl dle me lepe, ale mozna to je jen muj subjektivni dojem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:17, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Na image si poridte Mercedes ci BMW, na problemy Forda .
Ale ted vazne. Ja chtel kdysi rodinej vuz, a padnul take do osidel Volva. Jedinej problem pri jejich nakupu je natrefeni na nebouranej a nestocenej kus. Stocenej nevadi, da se zjistit na pocitaci aktualni stav, navic auto z najezdem 100k nemusi znamenat lepsi volbu nez vuz s 250k a overitelnou historii znackoveho servisu. Bourane auto je v obou pripadech problem, to urcite nikdy nebrat. Dneska uz vlastnim v poradi druhou V70, a jako dru...
Kazdemu dle jeho gusta. Ja obcas jezdim s V70 D5 a jedine v cem mi prijde lepsi nez moje Mondeo jsou lepsi materialy, predni sedak a pohodli.
Na druhou stranu vzadu neni misto, rizeni je nekomunikativni a motor viz vyse. Zalezi na preferencich.
S tou sedmistovkou do mesta- co se tyka bezpeci tak jde vazne jenom o pocit. Ja bych v tom rodinu asi nevozil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:28, RE: D5 vs 2.2TDCi
Krkovicka napísal:
Kazdemu dle jeho gusta. Ja obcas jezdim s V70 D5 a jedine v cem mi prijde lepsi nez moje Mondeo jsou lepsi materialy, predni sedak a pohodli.
Na druhou stranu vzadu neni misto, rizeni je nekomunikativni a motor viz vyse. Zalezi na preferencich.
S tou sedmistovkou do mesta- co se tyka bezpeci tak jde vazne jenom o pocit. Ja bych v tom rodinu asi nevozil.
Jojo, presne si to vystihnul, jde mi o pohodli cestovani, v tom me prave Mondeo nenadchlo, zavodnik nejsem, takze nemohu hodnotit, ale pri rychlejsi jizde na dalnici prijemne znecitlivi, takze nemam pocit jako u jinych aut, ze auto musim neustale ridit. Na vytknuti je malej rejd, coz je asi nectnost vsech predohrabu. Co se tyka motoru, tak se bavime o chrochtech, tedy o male spotrebe, ale kultivovanost chodu a zatah bych hledal spis u turbobenzinu. Auto vsak pouzivam na delsi trasy, a tam by me benzinak asi sezral. Jinak ten rejd je naopak bombovej u ted sedmistovky, takze parkovani ani se skoro petimetrovym autem neni problem. Co se bezpecnoti tyka, myslim si pravy opak, a par fotek z nehod tohoto auta mi to potvrzuje. Rad bych vsak znal tve vyhrady, pripadne alternativu, ale nedohazuj prosim Te renaulta moduse , jde mi o auto ve stejne cenove a vekove kategorii.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:46, RE: D5 vs 2.2TDCi
anonym napísal:
Jojo, presne si to vystihnul, jde mi o pohodli cestovani, v tom me prave Mondeo nenadchlo, zavodnik nejsem, takze nemohu hodnotit, ale pri rychlejsi jizde na dalnici prijemne znecitlivi, takze nemam pocit jako u jinych aut, ze auto musim neustale ridit. Na vytknuti je malej rejd, coz je asi nectnost vsech predohrabu. Co se tyka motoru, tak se bavime o chrochtech, tedy o male spotrebe, ale kultivovanost chodu a zatah bych hledal spis u turbobenzinu. Auto vsak pouzivam na delsi trasy, a tam by me ...
Tim znecitlivenim jsem myslel samozrejme rizeni, ne ridice

A jeste k tomu mistu na zadnich sedackach, to je opravdu asi slabina, oproti mondeu, na druhou stranu je to dan za vetsi uloznej prostor. Plne nalozene auto je pak pri cestach na chalupu nebo dovcu, a to se ten prostor opravdu hodi, a vzadu sedej decka, ktera zas tolik prostoru nepotrebuji, takze opet pro me potreby je v porovnani s mondeem sedmdesatka vhodnejsi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:46, RE: ondra
anonym napísal:
Pane, touhle větou jste se úplně znemožnil, jaktopak že nejde sehnat zánovní auto s jasným původem z tohoto ročníku? Zkuste Charouze (jezdil jsem 3 roky s kombíkem ze Sixtu) anebo Autoin.cz, tam jsem koupil loni. Řeknete, že chcete, aby dovezli nebo sehnali auto se 17 nebo 77 tisícema kilometrů a budete ho mít. Jinak nový Mondea po 03 se dají velmi dobře na compu a podle diagnostiky zkontrolovat a stočit takhle nový auto není jako přetáčet vysavačem vodoměr...

Ještě jednou vaši perlu uvádím, pr...
Se vcelku divim, ze jste si nekoupil mondeo:) V s60 jsem mel tu cest, auto je utulne a masivni, ale kvalita plastu v interieru a vubec cela jizda je bida. Auto je dost hlucne, coz bych v tomhle segmentu necekal. To jizda mondeem je ticha pesinka. Naopak je pravdou, ze mondeo neni tolik plavne, ale to je zrovinka vec, ktera mi vyhovuje vic (a polovine ridicu urcite taky). Mondeo 2004+ ma vylepseny interier, ale ani pred faceliftem se mi zdal lepe zpracovany nez u Volva....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 17.01.2008 11:50, RE: D5 vs 2.2TDCi
Krkovicka napísal:
D5 je otravne hlucna nad 140km/h a ma dost nevyrovnany prubeh vykonu (dost kope). V tomhle je 2.2TDCi od Fordu rozhodne lepsi, ale zase tam nemas to pohodli a image:)

2.2TDCi se da sehnat nebourana a nestocena uplne v pohode. Jde jen o to v jake cenove hladnine ji hledas..
IMAGE u Volva??? Ja to hazim do jednoho pytle s Fordem, tady v praci to ted resime a nejak to image nemuzeme najit. Zalezi na vkusu, ale image ma BMW a Mercedes, mozna jeste Audi......o Porsche a j. nemluvim.....:o)
reagovať
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.