0
späť
 

diskuze k tématu: VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 20:20, nafta nebo benzín?
Zdravím, měl jsem A3 1,9tdi 96kw i Golfa 1,6i 77kw, obě 5ti dvéř a obě 2002 r.v, ale nemohu jednoznačně určit, které bylo lepší. TDI- bezkonkureční zátah a spotřeba, ale když mu šlapete, tak taky papá dost, na druhou stranu v zimě netopí a chrochtá, benzín-6,5 litru spotřeba, taky není špatná a je tišší, ale žere zase olej. Ale to co mě na těchto autech nejvíc štvalo, byl jejich hodně omezený prostor a to jak vpředu, tak i vzadu. Jsem koncernista, ale musím bohužel napsat, že je na trhu ojetin spousta lepších aut, stačí si jen tady na tipcarsu projít pomalu značky všech aut. Jo ještě něco, před dvěma lety byl mezi auty rozdíl 90 tis.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 20:23, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
mám B5 což je ještě starší než B5,5 :) nicméně si ten příspěvek pochopil úplně naopak a to asi kvůli tomu že sis nepřečetl diskusi v předchozím článku kdy nějakej blb poznamenal že lidi chipujou jen proto že nemaj na pořádný auto takže to nebyl můj výraz a tudíš já neříkám že mám bůhví co... zároveň prosím rozlišuj passata předohrab a 4motion protože 4motion má nezávisle zavěšenou zadní nápravu a třeba eds fungující do 80km za hodinu! což mu dává o 100% lepší jízdí vlastnosti než předohrabu (mám...
http://video.google.com/videoplay?docid=9072883197544018466#
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 20:35, RE: Asi špatně počítám
Radek napísal:
http://video.google.com/videoplay?docid=9072883197544018466#
jo jestli takovejmhle videím veříš tak to věříš ještě i na pohádky, to je klasická propagace to ti dám taky jednu od audi:
http://www.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag

každopádně minulej rok se konalo a letos bude snad zase setkání VW a subaru klubu na motokrosové dráze kde se testovali pohony 4x4 v reálných, velmi těžkých podmínkách tak tam rádi nějakou 330d xd rádi uvidíme co dokáže v reálu já jsem naposledy tahal bávo v zimě a přetrhnul jsem lano na 3,5 tuny ale klidně přijeďte už mám na 5tun tak vás kdyžtak vytáhnu :))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 20:45, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
mám B5 což je ještě starší než B5,5 :) nicméně si ten příspěvek pochopil úplně naopak a to asi kvůli tomu že sis nepřečetl diskusi v předchozím článku kdy nějakej blb poznamenal že lidi chipujou jen proto že nemaj na pořádný auto takže to nebyl můj výraz a tudíš já neříkám že mám bůhví co... zároveň prosím rozlišuj passata předohrab a 4motion protože 4motion má nezávisle zavěšenou zadní nápravu a třeba eds fungující do 80km za hodinu! což mu dává o 100% lepší jízdí vlastnosti než předohrabu (mám...
Po tomto tvém příspěvku měním názor na tebe, asi sem to tedy opravdu jen špatně pochopil, když sem myslel, že si tu jen honíš triko... Já tam původně psal B5, ale pak sem si řekl, že třeba to je 5,5 a tím bych ti nahrál, tak sem napsal jen B5, ale to je nepodstatné... Přiznávám, že sem s tím 4motionem (nebo quattrem, to je jedno) nejel a proto sem vycházel ze srovnání s předokolkou, jelikož sem nepředpokládal, že ten rozdíl bude nějak velký, ale když píšeš že ano, tak tomu budu věřit a pokusím se si to někde na vlastní kůži ověřit. Co se týče toho BMW, já měl verzi sport edition, ta má jinak naladěné turbo, jinak odstupňovanou převodovku a asi i jenej software, takže oproti standartu (sám se zkoušel) to jede pocitově o hodně lépe (i objektivně, je o trochu rychlejší), a jelikož je tam i tužší podvozek, to auto bylo fakt úžasné... Samozřejmě věci jako nevzhledná palubka (souhlas) a omezená použitelnost v zimě (sám sem s tím pořádnou zimu nezažil, ale asi to žádná hitparáda s tou zadokolkou nebude) jsou slabiny tohoto auta, ale třeba posuzovat spolehlivost asi nejde jen podle nějaké špatné zkušenosti (taky jde o to, kolik ty auata měly najeto- skutečně ne na tachu- a jak se o ně kdo staral), já zas znám lidi co mají jak 320 tak 330 a najeto kolem čtvrt mega a neřešili nikdy nic... TDi jako takové mrdka není, ale přeci jen rotační čerpadlo a ten motor 66 a 81kW už sou přeci jen zastaralá technologie a z pohledu dnešních common-railů tak trochu hisotrie (navíc většina aut s tímto motorem je stará kolem deseti let a snajetýma 300t a víc km a třikrát stočená- spíš tak sem myslel ten pojem mrdka...). Jinak to quattro, co žere 6,5l s těma koňma, to je opravdu slušný, mě ta 320 sport edition žřala skoro 7 (ikdyž já jí dost dával) a jinak x-drive je myslím taky stálé 4x4 dokonce bych řekl, že velmi kvalitní (dle odoborných článků).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 21:00, RE: Asi špatně počítám
Rider.23 napísal:
Po tomto tvém příspěvku měním názor na tebe, asi sem to tedy opravdu jen špatně pochopil, když sem myslel, že si tu jen honíš triko... Já tam původně psal B5, ale pak sem si řekl, že třeba to je 5,5 a tím bych ti nahrál, tak sem napsal jen B5, ale to je nepodstatné... Přiznávám, že sem s tím 4motionem (nebo quattrem, to je jedno) nejel a proto sem vycházel ze srovnání s předokolkou, jelikož sem nepředpokládal, že ten rozdíl bude nějak velký, ale když píšeš že ano, tak tomu budu věřit a pokusím s...
sem rád že jsme se pochopili teď už můžu přiznat že nejhezčí auto na světě je BMW X6
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 21:04, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
jo jestli takovejmhle videím veříš tak to věříš ještě i na pohádky, to je klasická propagace to ti dám taky jednu od audi:
http://www.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag

každopádně minulej rok se konalo a letos bude snad zase setkání VW a subaru klubu na motokrosové dráze kde se testovali pohony 4x4 v reálných, velmi těžkých podmínkách tak tam rádi nějakou 330d xd rádi uvidíme co dokáže v reálu já jsem naposledy tahal bávo v zimě a přetrhnul jsem lano na 3,5 tuny ale klidně přijeďte už mám na 5tun ...
Hele, to video absolutně nic neprokazuje, co se účinnosti 4x4 systémů týče... Jednak neměli srovnávat megatěžkou X5 s běžným allroadem, ale měli vzít 530 XD, které je s allroadem srovnatelná třída, a to samé platí o tom patrolu a lexusu, které sou taky těžké a v tom sněhu se boří, Q7 taky není žádná hitparáda a určitě by nevyjela o moc dál než ta X5... Další věc je, že nikdo nevidí, co ty auta mají obuto za pneu a kvalita zimních pneu dělá propastný rozdíl v účinnosti čtyřkolky.... Takže to klidně může bát zaplacená reportáž od Audi a přesně takovou si zas na jiném videu může předplatit BMW nebo kdokoliv jiný... Jednou sem viděl nějaké video, které srovnávali 4x4 na stolici, která k tomu byla určena a to už aspoň trochu o něčem vypovídalo, ale nevzpomínám si, kdo vyhrál ... Zkusím najít a vložit odkaz...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 21:06, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
sem rád že jsme se pochopili teď už můžu přiznat že nejhezčí auto na světě je BMW X6
Jednoznačný souhlas, taky o něm sním ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 21:08, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
sem rád že jsme se pochopili teď už můžu přiznat že nejhezčí auto na světě je BMW X6
XD35 v černé nebo vínové metle ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 21:27, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
jo jestli takovejmhle videím veříš tak to věříš ještě i na pohádky, to je klasická propagace to ti dám taky jednu od audi:
http://www.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag

každopádně minulej rok se konalo a letos bude snad zase setkání VW a subaru klubu na motokrosové dráze kde se testovali pohony 4x4 v reálných, velmi těžkých podmínkách tak tam rádi nějakou 330d xd rádi uvidíme co dokáže v reálu já jsem naposledy tahal bávo v zimě a přetrhnul jsem lano na 3,5 tuny ale klidně přijeďte už mám na 5tun ...
Napsal jsi v celé diskuzi tolik ptákovin že nemám energii na všechno reagovat. Vypadáš na opravdu zaslepeného koncerňáka. Už podle toho auta to tak vypadalo - chipnuté tdi s křídlem (čím větší tím líp) na hlínách (ty ještě nejsou to pravé ořechové). Jsem mimo jiné také uživatelem jednoho tdi, ale doporučuji trochu rozšířit obzory.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 22:35, RE: to Valnoha
Reno napísal:
To jsem sám zvědav, jestli Valnoha najde koule na to přiznat, že má ztužený pokrmový tuk na hlavě
valnoha už nepřijde :) ale tehle by nás povodil asi všechny

http://www.youtube.com/watch?v=rMo3pwyDNns&feature=related
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 23:57, Ještě tomu kroutáku
Je naprosto irelevantní tvrdit, že krouťák např. 300Nm v ropě je víc než třeba 220Nm v benálu. Motory mají zásadně jiný převody, takže potom na kolech je nutno odečíst ztráty v převodech. Důležitý je, co přenáším na kola, převodový poměr (záleží na něm, jak rychle jde motor do otáček) a ne hodnota kroutícího momentu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 07:01, RE: OT
SupermanXXX napísal:
quattro je obchodní název pro torsen (mimo A3, tt) passat používá naprosto stejnou techniku jako audi akorát pod názvem syncro / 4motion až do B6. prakticky je to naprosto totožné s quattrem takže nikdy se neprodával pod názvem quattro přesto že ho používá. na ale no tam se shodnem ne?
Jo na tom se shodnem, že technika je stejná
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 09:22, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
jo jestli takovejmhle videím veříš tak to věříš ještě i na pohádky, to je klasická propagace to ti dám taky jednu od audi:
http://www.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag

každopádně minulej rok se konalo a letos bude snad zase setkání VW a subaru klubu na motokrosové dráze kde se testovali pohony 4x4 v reálných, velmi těžkých podmínkách tak tam rádi nějakou 330d xd rádi uvidíme co dokáže v reálu já jsem naposledy tahal bávo v zimě a přetrhnul jsem lano na 3,5 tuny ale klidně přijeďte už mám na 5tun ...
Zdravím,
náhodou jsem jeden z dvou passatů B5 torsen, kteří na tom srovnávacím testu byli. Nešlo o žádnou soutěž, ale regulérní srovnání systémů pohonů 4x4. Bohužel se dostavili pouze kluci s passaty a se subaru, ačkoliv bylo i několik machrů s audi allroad, škodou Yeti, touaregem apod. , kteří se nakonec podělali strachy o své mazlíky a nepřijeli. Naštěstí tam byl i odvážlivec se "zánovní" B6(haldex tuším 5té generace), takže bylo možno porovnávat i tuto technologii. Vše se natáčelo kamerami pokud možno z obou stran a za stejných podmínek. Celý test "vyhrálo" subaru, ale jak i samotní subaráři uznali, systém torsen spolu s EDS a vypnutým ESP mělo navrch a bylo pohotovější a daleko čitelnější než systém od subaru. Subaru se dostalo dále jen díky vyšší světlé výšce. Pro remcali typu, to moje bávo by to dalo jako nic podotýkám, že se jezdilo na zasněžené motokrosové trati se stoupáním, které se nedalo jít ani pěšky. Když jsem tam dojel, nevěřil jsem, že vůbec něco takového lze jakýmkoliv autem vyjet. Nakonec mě ukecali a já nahoře po výjezdu na kopci skoro ani nezabrzdil, jak se s tím torsen popral (na sjetých celoročkách).
Z důvodu oplastování a daleko vyšší hodnoty passat s haldexem nemohl otestovat zcela to samé jako jiní, ale díky kamerám se podařilo dokázat, že ani haldex 5té generace není takový svalovec jako stará dobrá mechanika. Dá se dokázat, že v celém testu se auto nebylo schopno rozhodnout kam mám vlastně kroutící moment poslat. Všechny testy světa v laboratořích nenahradí jeden test amatérských nadšenců v reálných podmínkách. A jen v rychlosti. Podélně uložené motory = torsen, příčně uložené = haldex nebo visko (míněno u koncernu).

Bohužel nemohu reagovat na "hádku" co se chipování týče (příspěvky starší jak 6.8. již nevidím), ale můj názer je, že výkonější motor=bezpečnější auto. Nejde o max. rychlost, ale o pružnost při předjíždění. Takže těch pár šušní do zvýšení výkonu mi za zvýšení bezpečí lidí uvnitř v autě stáli.

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 09:40, RE: Asi špatně počítám
Rider.23 napísal:
XD35 v černé nebo vínové metle ...
X6 je nejhorší auto na celém světě. Kdo má rád auta musí nesnášet SUV, ale SUV je ještě o stupínek výš než X6, to je opravdu nehorázná konina. Jsem fanda BMW, ale tohleto nemá s BMW nic společného...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 11:41, RE: to Valnoha
SupermanXXX napísal:
valnoha už nepřijde :) ale tehle by nás povodil asi všechny

http://www.youtube.com/watch?v=rMo3pwyDNns&feature=related
Valnoha přišel a nezbaběle přiznává že v pohonech 4x4 a ve znalostech o fauwé má mezery, protože to jsou dvě věci které ho až tak nezajímají. takže má opravdu máslo na hlavě a bere Z5 s omluvou reakci na Quttro. Co ale neberu zpět je tvé zrychlení za 8s. Momentálně jezdím s 330d (mimochodem narážka na tvůj jiný příspěvek mám najeto 190tisíc a na podvozku měněno jen uložeí stabilizátoru) které má zrychlení papírové 7,3 takže by si tereticky měl být o cca delku auta za mnou. Rad se s tebou sejdu a dáme sprint po té doložímě nevěřícím Tomášům že ti to opravdu dělá 0-100 za 8. Mimochodem patřím mezi ty Tomáše. Nemám problém s tím přiznat chybu a omluvit se když se mýlím.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 13:11, RE: Asi špatně počítám
Reno napísal:
X6 je nejhorší auto na celém světě. Kdo má rád auta musí nesnášet SUV, ale SUV je ještě o stupínek výš než X6, to je opravdu nehorázná konina. Jsem fanda BMW, ale tohleto nemá s BMW nic společného...
To, že se někomu nelíbí, přeci neznamená, že je nejhorší auto na světě... BMW X6 je typickým autem, které rozděluje veřejnost na dva tábory a není nic mezi- buď se do toho auta naprosto zblázníte (třeba já...) nebo ho nenavidíte (Reno...)! To auto je originální, je velmi vkusné a prestižní, a to že jízdní vlastnosti nejsou to pravé ořechové, to vysvětlete všem majitelům SUV (mimochodem v té X6 sem jel a není to taková hrůza, např. ve srovnání s Q7, VW Tuareg nebo X5 a další, které sem měl také možnost vyzkoušet), ať si je teda nekupují... BMW 7 jezdí taky nejradši rovně, a nikdo o ní nepochybuje... Samozřejmě pokud se chci svézt, tak je nejlepší asi BMW 3, páč 5 už je taky trošku těžkopádné v zatáčkách a když sem jednou na dva dny přesedlal ze své trojky do šéfovy 730d, tak sem hned cestou domů málem skončil v poli, protože to auto prostě nezatáčelo (rozuměj ve srovnání s tou 320), ale na dálnici to zas bylo parádní... Prostě každé auto je lepší na něco jiného, a ano, X6 je nepraktická (jen pro čtyři a vzadu nic moc místa na hlavu kvůli skosené střeše), je předražená (za design a prestige se musí připlatit), nemá kdo ví jak super jízdní vlastnosti (víc jak dvě tuny sou už docela váha), ale je prostě jedinečná a i když se tu prohání už dva roky, stále mě veme za srdce, kdykoliv kolem mě projede...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 13:14, RE: to Valnoha
Valnoha napísal:
Valnoha přišel a nezbaběle přiznává že v pohonech 4x4 a ve znalostech o fauwé má mezery, protože to jsou dvě věci které ho až tak nezajímají. takže má opravdu máslo na hlavě a bere Z5 s omluvou reakci na Quttro. Co ale neberu zpět je tvé zrychlení za 8s. Momentálně jezdím s 330d (mimochodem narážka na tvůj jiný příspěvek mám najeto 190tisíc a na podvozku měněno jen uložeí stabilizátoru) které má zrychlení papírové 7,3 takže by si tereticky měl být o cca delku auta za mnou. Rad se s tebou sejdu a...
Počkej, abys ještě nepohořel, protože supermann měl těch 8s s výkonem 145PS a psal, že teď má ještě o 15PS a myslím 30 nebo kolik Nm víc, tak teď už to bude mít stovku tak za 7 ..... Berte s nadhledem prosím ....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 14:30, RE: to Valnoha
Valnoha napísal:
Valnoha přišel a nezbaběle přiznává že v pohonech 4x4 a ve znalostech o fauwé má mezery, protože to jsou dvě věci které ho až tak nezajímají. takže má opravdu máslo na hlavě a bere Z5 s omluvou reakci na Quttro. Co ale neberu zpět je tvé zrychlení za 8s. Momentálně jezdím s 330d (mimochodem narážka na tvůj jiný příspěvek mám najeto 190tisíc a na podvozku měněno jen uložeí stabilizátoru) které má zrychlení papírové 7,3 takže by si tereticky měl být o cca delku auta za mnou. Rad se s tebou sejdu a...
odkud jsi? alespoň okres?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 18:57, RE: to Valnoha
SupermanXXX napísal:
odkud jsi? alespoň okres?
Praha-východ
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.08.2010 19:35, RE: to Valnoha
Valnoha napísal:
Praha-východ
No vidíte děti, tak to má být, nebuďte na sebe hned škaredí, když jeden říká, že má hepčí hračku než druhej, podejte si ruce a buďte kamarádi :o)
Jinak co se srazu týká, nebylo by od věci udělat nějakej sraz návštěvníků Tipcars, docela bych rád poznal lidi pod Valá Praha Východ není špatná destinace, takové Velké Popovice... a jezdí tam i příměstskásocka z Prahy :o)
reagovať
  1 ... 6 7 8




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.