0
späť
 

diskuze k tématu: VW Golf IV - radíme s výběrem motorizace

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 06.08.2010 14:25, RE: golf=diagnóza
jolly napísal:
Prosmvás René Valnoho a jiní.

To jste OPRAVDU TAKOVÍ OMEZENCI, že tady furt musíte KÁDROVAT řidiče jiných aut ? Tady se pomalu o něčem jiném číst ani nedá.

PS: Nikdo Vás nenutí si kupovat auto od VW, 99 % lidí jsou vaše názory u zadele, případně si pomyslí něco o omezencích, co se nesmyslně hádají o kusu plechu zvaném auto. Představy že ti a ti řídi zrovna takové a takové auto - promiňte, ale to jsou názory hodně duševně omezených lidí.
Tak to vidíte a já myslel že diskuse je o vyjádření názorů.
Tak to jsme tady asi všichni omezení ne? Na každej názor se dá napsat že ho mám u pr....
A co pak nám stojí v garáži když už jsme u toho?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 06.08.2010 14:40, RE: bez předmětu
Koloss napísal:
Taky jsem se chystal navrhnout ten 1.8T, protože mi to přijde jako povedená benzínová motorizace, ale když se podívám na nabídku ojetin sem, tak poslední kusy Golfa s tímto motorem jsou z roku 2000, max 2001, v roce 2002 a dál už nic. asi se to v Golfu už později nenabízelo. Jinak nevím čím to, ale v O1 tenhle motor nežere moc a to dokonce ani po Brně (při slušné dynamice lehce přes 8), ale kamarád ho měl v A4 a tam to prej žralo hodně. Že by kluci v Boleslavi zamakali na řídící jednotce líp jak v koncernu?
To je pravda! To me docela zaskocilo. Od 2002 do 2004 jsou auta vesmes 1.4 nebo 1.6. Az od roku 2004 jsou silnejsi, kdy prisly na radu primovstrike FSI motory. (O to vice je pravdive autorovo tvrzeni, ze v tomto stari spise naftu.)
No tak z tohoto pohledy bych asi ozelel rok, dva stari a podival se po nejake 1.8T. Pokud ma clovek rad sviznou jizdu, tak ho tento motor musi nadchnout.
Sam jsem premyslel, ze si auto s timto motorem poridim, ale nakonec jsem od nej ustoupil, protoze ten motor je paradni, ale po meste dokaze clovekovi vyprazdnit penezenku velmi rychle. Spotreba 10-12 litru z vlastni zkusenosti neni problem, spotreba pod 10 z vlastni zkusenosti po meste problem je.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 06.08.2010 20:40, to Valnoha
Valnoho hádat sem se nechtěl, ale miluju lidi co do určítýho tématu viděj jako husa do flašky a ještě se hádaj. V práci mám kolegu který se se mnou hádá a tvrdí že autobrzdí jen předníma kolama a zadní sou jen na ručku :)) ty budeš asi něco podobnýho... abych předešel hádkám tak jsem tam dal video zrychlení jestli umíš napočítat do osmi tak si to pusť a počítej se mnou na 6 vteřině pustim spojku a rozjíždim se na 15 vteřině je na tacho ručička na 110 což odpovídá realitě 100Km/h tady je video pro toho kdo nečetl diskuzi
http://www.youtube.com/user/SupermanXXX1#p/u/9/SBtd28CmvTQ
k systému quattro: quttro se označuje systém s mezinápravovým samosvorným diferenciálem torsen který používá Audi a má ho i můj passat jestli tomu nevěříš můžeme se vsadit o milion eur a já ti to klidně dojedu předvést k tobě domů i s tím zrychlením. platí? systém haldex se dával do A3, TT, passat B6 jinak passat B5 a B5,5 mají quattro, prosím nenuť mě abych ti to došel do garáže vyfotit, beztak bys asi se svejna znalostma stejně torsen od haldexu nepoznal :) a pak kdo je mimo viď :)))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 06.08.2010 20:48, RE: OT
Valnoha napísal:
k týdení diskuzi. Poslední rada pana Supermana který si myslí že Octafka Golf a Passat mají systém quattro nominuji na blbost týdne, dokládající přesné smýšlení "koncernářů" o kterých jsem se zmiňoval.
passat quattro má viz můj nový příspěvek níže, nikde sem nepsal že ho pužívá taky golf a okta, tak si to přečti ještě jednou a pomalu. a někdy se taky podívej do elsy a etky jestli ti to něco říká, když už si nikdy neviděl passata ze spoda tak ať to máš alespoň na obrázku....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 07:30, RE: golf=diagnóza
michalst napísal:
naprostej souhlas Vlanoho :)
Každá liška si chválí svůj ocas a majitelů vozů VW group je logicky v českých zemích nejvíc... jinak jsem si žádného glorifikování nevšimnul.
Nebuďte přecitlivělí...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 07:33, RE: to Valnoha
SupermanXXX napísal:
Valnoho hádat sem se nechtěl, ale miluju lidi co do určítýho tématu viděj jako husa do flašky a ještě se hádaj. V práci mám kolegu který se se mnou hádá a tvrdí že autobrzdí jen předníma kolama a zadní sou jen na ručku :)) ty budeš asi něco podobnýho... abych předešel hádkám tak jsem tam dal video zrychlení jestli umíš napočítat do osmi tak si to pusť a počítej se mnou na 6 vteřině pustim spojku a rozjíždim se na 15 vteřině je na tacho ručička na 110 což odpovídá realitě 100Km/h tady je video pr...
SupermanXXX - boduješ
http://www.langleyvw.ca/tech/4motion_torsen.html
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 08:13, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
Valnoho hádat sem se nechtěl, ale miluju lidi co do určítýho tématu viděj jako husa do flašky a ještě se hádaj. V práci mám kolegu který se se mnou hádá a tvrdí že autobrzdí jen předníma kolama a zadní sou jen na ručku :)) ty budeš asi něco podobnýho... abych předešel hádkám tak jsem tam dal video zrychlení jestli umíš napočítat do osmi tak si to pusť a počítej se mnou na 6 vteřině pustim spojku a rozjíždim se na 15 vteřině je na tacho ručička na 110 což odpovídá realitě 100Km/h tady je video pr...
V čase 6:00 jde motor do otáček, ručička rychloměru se pohne v čase 7:00. Do rychlosti 15 km/h většinou ukazuje rychloměr nula nic. Takže start beru v čase 6 a rychlost 110 km/h je dosažená v čase záznamu 17:00. Tak a't počítám jak počítám, pořád mi vychází čas 10s
Tolik asi ke zrychlení 0-100
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 08:18, RE: Asi špatně počítám
Imhotep napísal:
V čase 6:00 jde motor do otáček, ručička rychloměru se pohne v čase 7:00. Do rychlosti 15 km/h většinou ukazuje rychloměr nula nic. Takže start beru v čase 6 a rychlost 110 km/h je dosažená v čase záznamu 17:00. Tak a't počítám jak počítám, pořád mi vychází čas 10s
Tolik asi ke zrychlení 0-100
Jen tak pro zajímavost, takhle fabie TDI by nás rozsekala všechny
¨http://www.youtube.com/watch?v=LiF451nb1tc
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 09:14, RE: OT
SupermanXXX napísal:
passat quattro má viz můj nový příspěvek níže, nikde sem nepsal že ho pužívá taky golf a okta, tak si to přečti ještě jednou a pomalu. a někdy se taky podívej do elsy a etky jestli ti to něco říká, když už si nikdy neviděl passata ze spoda tak ať to máš alespoň na obrázku....
Nic proti, ale Passat guattro neexistuje. Používá buď Torsen (model B5, B5,5) a od modelu B6 Haldex...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 10:15, RE: to Valnoha
SupermanXXX napísal:
Valnoho hádat sem se nechtěl, ale miluju lidi co do určítýho tématu viděj jako husa do flašky a ještě se hádaj. V práci mám kolegu který se se mnou hádá a tvrdí že autobrzdí jen předníma kolama a zadní sou jen na ručku :)) ty budeš asi něco podobnýho... abych předešel hádkám tak jsem tam dal video zrychlení jestli umíš napočítat do osmi tak si to pusť a počítej se mnou na 6 vteřině pustim spojku a rozjíždim se na 15 vteřině je na tacho ručička na 110 což odpovídá realitě 100Km/h tady je video pr...
to SupermanXXX: no to nemá chybu :o)) fakt:o)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 11:58, RE: Asi špatně počítám
Imhotep napísal:
V čase 6:00 jde motor do otáček, ručička rychloměru se pohne v čase 7:00. Do rychlosti 15 km/h většinou ukazuje rychloměr nula nic. Takže start beru v čase 6 a rychlost 110 km/h je dosažená v čase záznamu 17:00. Tak a't počítám jak počítám, pořád mi vychází čas 10s
Tolik asi ke zrychlení 0-100
pro ty co uměj počítat ale jsou slepí mám sem udělal screenshot. pro měření časové linie použij kurzor myši.
http://img828.imageshack.us/img828/3245/tacho.png

to Valnoha co znamená že to nemá chybu? ještě ses mi odborníku nevyjádřil k té sázce mám ti přijet ukázat torsen a vemeš si hypotéku na milion EUR? :)))))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 12:00, RE: OT
zigi napísal:
Nic proti, ale Passat guattro neexistuje. Používá buď Torsen (model B5, B5,5) a od modelu B6 Haldex...
quattro je obchodní název pro torsen (mimo A3, tt) passat používá naprosto stejnou techniku jako audi akorát pod názvem syncro / 4motion až do B6. prakticky je to naprosto totožné s quattrem takže nikdy se neprodával pod názvem quattro přesto že ho používá. na ale no tam se shodnem ne?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 12:02, RE: Asi špatně počítám
Reno napísal:
Jen tak pro zajímavost, takhle fabie TDI by nás rozsekala všechny
¨http://www.youtube.com/watch?v=LiF451nb1tc
tim kouřem by mě rozsekal určitě :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 13:03, RE: to Valnoha
cruise napísal:
to SupermanXXX: no to nemá chybu :o)) fakt:o)
To jsem sám zvědav, jestli Valnoha najde koule na to přiznat, že má ztužený pokrmový tuk na hlavě
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 13:36, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
pro ty co uměj počítat ale jsou slepí mám sem udělal screenshot. pro měření časové linie použij kurzor myši.
http://img828.imageshack.us/img828/3245/tacho.png

to Valnoha co znamená že to nemá chybu? ještě ses mi odborníku nevyjádřil k té sázce mám ti přijet ukázat torsen a vemeš si hypotéku na milion EUR? :)))))
Akcelerace : začátek 6 vteřiny (počítá se)
110 km dle tacho : konec 15 vteřiny (počítá se)

6 1
7 2
8 3
9 4
10 5
11 6
12 7
13 8
14 9
15 10 vteřina

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 14:16, RE: Asi špatně počítám
Dolly napísal:
Akcelerace : začátek 6 vteřiny (počítá se)
110 km dle tacho : konec 15 vteřiny (počítá se)

6 1
7 2
8 3
9 4
10 5
11 6
12 7
13 8
14 9
15 10 vteřina

z toho záznamu stejně nepoznáš jeatli tam tu vteřinu máš započítat nebo ne, máme doma ještě OI 1.8T a ta má myslim sériově zrychlení za 8,5 vteřiny, já jí passatem udělám, takže to zrychlení musí být 8s, nicméně stejně mám teď o 15 koní a 50nm víc jak tady na tom videu. a zu 320d v serii bych utahal jak kočku, neřikám že mám nejrychlší auto na světě ale reaguju jen na to že nechipujou jen lidi který nemaj na pořádný auto, potom taky na to že i třeba z OI TDI se dá udělat raketa která má 200 koní a nedá se udržet na silnici :) a pak taky se budu hdat že passat má quattro (torse) protože vím s čím jezdím, ale jelikož je to tady samej znalec v oboru jako Valnoha tak to stejně nemá smysl. do golfa IV radím 1.8T ...... hawg.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 17:14, RE: Asi špatně počítám
SupermanXXX napísal:
z toho záznamu stejně nepoznáš jeatli tam tu vteřinu máš započítat nebo ne, máme doma ještě OI 1.8T a ta má myslim sériově zrychlení za 8,5 vteřiny, já jí passatem udělám, takže to zrychlení musí být 8s, nicméně stejně mám teď o 15 koní a 50nm víc jak tady na tom videu. a zu 320d v serii bych utahal jak kočku, neřikám že mám nejrychlší auto na světě ale reaguju jen na to že nechipujou jen lidi který nemaj na pořádný auto, potom taky na to že i třeba z OI TDI se dá udělat raketa která má 200 koní...
Tak když na ty 320d udělá taky chip, aby to bylo fér, tak bude zase to bmw o dost rychlejší... A jestli si myslíš, že passat B5,5 kterej máš, je nějaký drahý auto, tak je to dnes již druhořadá vyjetina, kterou jezdí mladí frajeři, většinou ještě na splátky nebo za rodičovské peníze, a myslí si, že řídí kdo ví co, a to bmw má alespoň nějakou úroveň a jízdní vlastnosti se nedají absolutně srovnat (vlastnil sem oboje) a až dojedeš do prvních zatáček, tak to bmw už ani neuvidíš... Ten kdo si koupí bmw 320d třeba e46, tak má 150 koní v základu a málo kdy si to chipuje, protože to nemá zapotřebí, zatímco každý druhý majitel mrdky typu passat TDi tam hned rve nějakej chip, aby mu to aspoň trochu jelo a pak s tím dělá machra, že to je nejrychlejší auto na světě, stejně jako ty... Sorry, ale prostě tomu, o čem nás tu přesvědčuješ nevěřím. Sám sem měl BMW 320d Sport Edition 110kW 0-100 za cca 8,1 a mohu ti říct, že ani Octavia II RS se 125kW neměla šanci a to jak na dálnici, tak v zatáčkách (tam ten rozdíl byl o třídu), protože to auto je o třídu jinde prostě... Bohužel toto auto již nevlastním, jinak bych rád dojel a přesvědčil tě o tom, co říkám... Teď jezdím se Seatem Arosa 1.7SDi se zrychlením 0-100 za 19s a mám všechny blbce v natuněných TDi, kterým to hulí jak stará tatrovka, a kteří mě předjíždí hned jak to jen de a s plným kotlem, aby ukázali jak jim to frčí, naprosto u prdele...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 17:42, RE: Asi špatně počítám
Rider.23 napísal:
Tak když na ty 320d udělá taky chip, aby to bylo fér, tak bude zase to bmw o dost rychlejší... A jestli si myslíš, že passat B5,5 kterej máš, je nějaký drahý auto, tak je to dnes již druhořadá vyjetina, kterou jezdí mladí frajeři, většinou ještě na splátky nebo za rodičovské peníze, a myslí si, že řídí kdo ví co, a to bmw má alespoň nějakou úroveň a jízdní vlastnosti se nedají absolutně srovnat (vlastnil sem oboje) a až dojedeš do prvních zatáček, tak to bmw už ani neuvidíš... Ten kdo si koupí ...
Ridere,
nemám pocit, že by tady Superman nějak extra machroval. Napsal co napsal a svoje tvrzení něčím podložil. Ani jsem si nevšiml že by psal, že má bůhvijaké auto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 18:03, RE: Asi špatně počítám
Reno napísal:
Ridere,
nemám pocit, že by tady Superman nějak extra machroval. Napsal co napsal a svoje tvrzení něčím podložil. Ani jsem si nevšiml že by psal, že má bůhvijaké auto.
"Nechipujou jen lidi, kteří nemaj na pořádný auto" - u mě přeloženo- "já mám pořádný auto a taky sem si ho chipnul".... Alespoň takhle mě to vyznělo, nehledě na jeho příspěvky v té předchozí diskuzi, kde začal právě supermann vehemntně podporovat myšlenku na sprint neporazitelného TDi a dělat z BMW 320d auto, které proti jeho Supermannpassatu TDi nemá žádnou šanci a to mě nejvíc štve- ten člověk v tom bmw dost možná nikdy ani neseděl a přesto je přesvědčen o tom, jak jeho neporazitelný passat TDi ho v klidu utahá... Sorry, ale todle podle mně je dost machrování... Já ty auta měl obě (byť tedy ne passata 4motion, ale jen předokolu) a to se absolutně nedá srovnat, ty jízdní vlastnosti, a uznej sám, že nejde přeci jen o to, vyhonit chipem výkon až kdo ví kam aby to mělo supermannské zrychlení (nehledě na životnost spojky, setrvačníku, turba a dalších věcí) a tvrdit, že to bmw v klidu utahá, když je to auto jízdními vlastnostmi úplně nikde jinde....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 07.08.2010 20:02, RE: Asi špatně počítám
Rider.23 napísal:
Tak když na ty 320d udělá taky chip, aby to bylo fér, tak bude zase to bmw o dost rychlejší... A jestli si myslíš, že passat B5,5 kterej máš, je nějaký drahý auto, tak je to dnes již druhořadá vyjetina, kterou jezdí mladí frajeři, většinou ještě na splátky nebo za rodičovské peníze, a myslí si, že řídí kdo ví co, a to bmw má alespoň nějakou úroveň a jízdní vlastnosti se nedají absolutně srovnat (vlastnil sem oboje) a až dojedeš do prvních zatáček, tak to bmw už ani neuvidíš... Ten kdo si koupí ...
mám B5 což je ještě starší než B5,5 :) nicméně si ten příspěvek pochopil úplně naopak a to asi kvůli tomu že sis nepřečetl diskusi v předchozím článku kdy nějakej blb poznamenal že lidi chipujou jen proto že nemaj na pořádný auto takže to nebyl můj výraz a tudíš já neříkám že mám bůhví co... zároveň prosím rozlišuj passata předohrab a 4motion protože 4motion má nezávisle zavěšenou zadní nápravu a třeba eds fungující do 80km za hodinu! což mu dává o 100% lepší jízdí vlastnosti než předohrabu (mám možnost přímého srovnání) a možná kdyby ses ve 4motionu / quattru třeba v s-linu svez možná by ses divil co to v zatáčkách dovede! s 320D se mi moc líbí a jezdil jsem s ní rok do německa na služební cesty. neřek bych že je to ějaká raketa a má extra jízdní vlastnosti proti dvoukole passatu určitě jo ale jinak tam žádný propastný rozdíl není, když pominu to že BMW neumí udělat hezkou palubovku tak v zimě pod každým větším kopcem poznáš že styl to za tebe nevyjede a je to s prominutím stejný jako s mojí první 120kou kdy jsem zůstal viset jen co napadl poprašek, už v té době sem si odpřísahl že si koupím 4x4. abych to dopověděl tak nakonec tý firemní 320d praskla hlava a fouklo těsnění taky jako u mojí 120ky :)) kamarád má 330d a rozsypala se mu náprava stejně jako u passatu, má to v sérii a hulí to víc jak u mě s chipem (možná turbo) a teď ho čeká investice do kardanu kterej bouchá jak vylágrovaná v3ska, myslím že když mu řeknu ať si z toho nic nedělá že to auto má alespoň styl tak mě asi zabije :)) neřek bych že TDi od wv je mrdka řek bych že je to jeden z nejlepších motorů vůbec akorát se mu musí pomoct s výkonem trochu nahoru :) neříkám že bmw je špatný, možná je pro tebe i lepší než passat ale opakuju znova ukaž mi BMW se 160 koňma v trvalý 4x4 který jezdí za 6.5 litru. kdo ví jestli je xdrive vůbec trvalá 4x4 a neni to převlečenej haldex....
reagovať
  1 ... 5 6 7 8




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.