0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia po dvou letech + foto z havárie

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 09:49, Vlastnosti O1
Tak amatérskou "recenzi" jsem dlouho nečetl. Je to spíš jak diletantský příspěvek do nějaké diskuse, než alespoň základních zásad se držící článek.
Jezdím služební O1 Combi s nejnižším 1.9 TDI v 2004 a po najetí 240 000 nemá za sebou žádnou závažnější opravu (mimo následk srnky, prachu ve váze vzduchu - jezdí po stavbách, apod.) a když k tomu přidám spotřebu kde cca 75% je dálnice a normálně svižná jízda a přesto jsem na šesti litrech dlouhodobě, nemyslím, že je to špatné. Nemá smysl diskutovat o voze a jiný o koze. Je třeba si uvědomit že každý máme jiné priority - provozní náklady vs. výkonnostní parametry, cena vs. výbava, praktičnost vs. luxus... nesrovnávejte přece hrušky a jablka, zlato a stříbro... Koneckonců, kdyby Oktávka nebyla dobré auto, za úměrnou cenu a s dobrými provozními náklady, nebylo by to zcela nejrozšířenější služební auto v ČR.
Nikolas
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 09:55, RE: Vlastnosti O1
anonym napísal:
Tak amatérskou "recenzi" jsem dlouho nečetl. Je to spíš jak diletantský příspěvek do nějaké diskuse, než alespoň základních zásad se držící článek.
Jezdím služební O1 Combi s nejnižším 1.9 TDI v 2004 a po najetí 240 000 nemá za sebou žádnou závažnější opravu (mimo následk srnky, prachu ve váze vzduchu - jezdí po stavbách, apod.) a když k tomu přidám spotřebu kde cca 75% je dálnice a normálně svižná jízda a přesto jsem na šesti litrech dlouhodobě, nemyslím, že je to špatné. Nemá smysl diskutovat ...
To že je nejrozšířenější služební auto,není jistě zásluhou toho,že je dobré!!!Zde jsou jiné priority!!!Jako loby škodovky ve firmách!!V německu je nejrozšířenější služebák mondeo a focus a taky nikdo netvrdí že jsou to nejlepší auta!!Škodovkáři zabednění!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 09:55, RE: Vlastnosti O1
anonym napísal:
Tak amatérskou "recenzi" jsem dlouho nečetl. Je to spíš jak diletantský příspěvek do nějaké diskuse, než alespoň základních zásad se držící článek.
Jezdím služební O1 Combi s nejnižším 1.9 TDI v 2004 a po najetí 240 000 nemá za sebou žádnou závažnější opravu (mimo následk srnky, prachu ve váze vzduchu - jezdí po stavbách, apod.) a když k tomu přidám spotřebu kde cca 75% je dálnice a normálně svižná jízda a přesto jsem na šesti litrech dlouhodobě, nemyslím, že je to špatné. Nemá smysl diskutovat ...
Přesně tak .-)
Horolezec-29
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 09:57, RE: Vlastnosti O1
anonym napísal:
To že je nejrozšířenější služební auto,není jistě zásluhou toho,že je dobré!!!Zde jsou jiné priority!!!Jako loby škodovky ve firmách!!V německu je nejrozšířenější služebák mondeo a focus a taky nikdo netvrdí že jsou to nejlepší auta!!Škodovkáři zabednění!!!
Vy jste na tu Škoda -auto nějak vysazený.. Podívejte se na své příspěvky: jsou plné vykřičníků - Proč???
Jste starý a zapšklý Stačí to napsat 1x a ne se dokola pořád opakovat..
Horolezec-29
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:04, Každé auto má své mouchy a jednou se pokazí,
stejně tak Octavie. Určitě budou auta lepší, možná i levnější. Ale marná sláva, kdo si nemůže dovolit kupovat nové auto co tři roky, ocení i to, že Škoda servis je v každém městě, cena oprav vzhledem ke konkurenci servisů přiměřená a hlavně- každý náhradní díl je k dispozici v podstatě ihned, nic není nutno objednávat a čekat. Zatím se mi na ní nic podstatného nepokazilo, ale vím, že pokud se to stane, není problém zajistit opravu i o víkendu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:07, To se nedá číst..mám služební vůz..
Je už trapné, jak zcela vysloveně bezvýznamní lidé neustále předvádějí jak jsou nároční. Před rokem 1989 neměli ani na Žigula a ted´když se chce svést tak si musí půjčit auto od manželky! Ubohé. Nevím co dotyčný dělá, ale bude to něco co nemá žádný užitek a význam. já nemám doma jediný Český výrobek a řada mých známých to je to samé. Vážený kupte si 5 l motor rozbijte si hubu, ale svoji.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:10, Škoda toho zvířete
S kolegou jsme rozbili auto na německé dálnici...to hovoří za vše. Díky takovým umírají každý den na silnicích tisíce lidí
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:10, RE: Každé auto má své mouchy a jednou se pokazí,
anonym napísal:
stejně tak Octavie. Určitě budou auta lepší, možná i levnější. Ale marná sláva, kdo si nemůže dovolit kupovat nové auto co tři roky, ocení i to, že Škoda servis je v každém městě, cena oprav vzhledem ke konkurenci servisů přiměřená a hlavně- každý náhradní díl je k dispozici v podstatě ihned, nic není nutno objednávat a čekat. Zatím se mi na ní nic podstatného nepokazilo, ale vím, že pokud se to stane, není problém zajistit opravu i o víkendu.
No starý určitě nejsem a zapšklý nevím proč bych měl být!!!jenom mě nejde do hlavy proč vy škodovkáři tak ty svoje mrdky obhajujete??Servis v každé díře musí být,když tam musí ty krámy pořád být!!Co se týče cen ND už to dávno není žádná láce!!Zkuste porovnat s ND třeba Ford.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:12, pořád TDi
proč se pořád bavíte o těch chrochtadlech, když existuje 1.8 TSi ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:14, RE: Vlastnosti O1
anonym napísal:
To že je nejrozšířenější služební auto,není jistě zásluhou toho,že je dobré!!!Zde jsou jiné priority!!!Jako loby škodovky ve firmách!!V německu je nejrozšířenější služebák mondeo a focus a taky nikdo netvrdí že jsou to nejlepší auta!!Škodovkáři zabednění!!!
Poslyšte, nechcete vyhledat psychiatra a jeho odbornou pomoc ?

Každý od auta žádá něco jiného. Má opravdu smysl se takto uboze hádat o kusu plechu a plastů ? A
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:18, RE: Souhlasím s ostatními: autor měl a má špatné dny, protože
anonym napísal:
To teda nevím,jak jste přišel na to,že O1 má bezpečné a dobré jízdní vlastnosti????To jste pane asi v ničem jiném nejel!!!Bezpečné jízdní vlastnosti tak Focus!!!O1 nestabilní a nedotáčivá záludná mrcha!!!Rozvor ani né 2,5m a obrovské přesahy,to ani jinak nejde!!!O1 má možná jiná pozitiva,ale jízní vlastnosti to určitě to určitě nejsou!!!A motor 1,8i 20V bez turba,je asi jeden z nejhorších vůbec!!!Nejede a žere!!!
pravda jeden čas sem v ní jezdil..... podvozek není vyloženě špatný ale k dobrému podvozku má daleko... to skutečně ano... a motor 1.8 20v opravdu šílený... to krátké zpřevodování nutí motor držet nesmyslné otáčky... např. při 150km/h už to je opravdu síla...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:20, RE: Každé auto má své mouchy a jednou se pokazí,
anonym napísal:
No starý určitě nejsem a zapšklý nevím proč bych měl být!!!jenom mě nejde do hlavy proč vy škodovkáři tak ty svoje mrdky obhajujete??Servis v každé díře musí být,když tam musí ty krámy pořád být!!Co se týče cen ND už to dávno není žádná láce!!Zkuste porovnat s ND třeba Ford.
Milý rozčilený pane, asi máte toho svého Forda právě rozhozeného v servisu a čekáte, jestli ho vůbec opraví. To se pak vašim nervům nedivím. Anebo jste nerv od přirození, pardon- od přírody. To si raději vypněte ten komp a pusťe se do pořádné práce. :)))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:25, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Ono je třeba umět číst.

Já tam čtu, že přestože je nemá rád, na žádný problém nenarazil, tedy kromě těch svodidel. Kdyby si místo TDI koupi RS, možná by se mu rozležel i ten SAAB. Tam má navíc štěstí, že nenarazil na sérii s vadným motorem, ze které jsou servisy v panice.

A mimochodem, když jsme u těch peněz, kde je SAAB?
Máme 9-5 ku combi MY 1999 už druhým rokem a jediná závada, kterou jsem musel řešit, byla ošoupaná a netěsnící tryska zadního skla. V autě nic nevrže, motor se nezadírá () na 100 km si vezme do 10 l (ve městě 11) a táhne takovým způsobem, že se mi prakticky vše koncernové musí klidit z levého pruhu dálnice...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:52, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Mně hlavně pobavilo trzení, že ložná plocha po sklopení zadních sedaček musí být rovná - ruku na srdce - kolikát to kdo využije (já za osm let ani jednou) ? Nebo ona firma kupuje zaměstancům Oktávku a místo hotelu je nechá spát v autě ?
To me taky pobavilo.
Ona totiz skodovka za smesny priplatek vybavi koktu dvojitou podlahou v kufru, pak je plocha rovna.
Zakaznik musi sam vedet, co chce. Jestli rovnou plochu, nebo hlubsi kufr.
Anebo muze nadavat a blbe mektat jako autor, to je taky moznost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 10:59, RE: Souhlasím s ostatními: autor měl a má špatné dny, protože
anonym napísal:
pravda jeden čas sem v ní jezdil..... podvozek není vyloženě špatný ale k dobrému podvozku má daleko... to skutečně ano... a motor 1.8 20v opravdu šílený... to krátké zpřevodování nutí motor držet nesmyslné otáčky... např. při 150km/h už to je opravdu síla...
problém nebude v motoru ale v tvý hlavě - klasický benzínový motor tohoto obsahu má vysoký výkon a krouťák díky otáčkám
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 11:01, RE: Každé auto má své mouchy a jednou se pokazí,
anonym napísal:
No starý určitě nejsem a zapšklý nevím proč bych měl být!!!jenom mě nejde do hlavy proč vy škodovkáři tak ty svoje mrdky obhajujete??Servis v každé díře musí být,když tam musí ty krámy pořád být!!Co se týče cen ND už to dávno není žádná láce!!Zkuste porovnat s ND třeba Ford.
Urcite octavie nestoji v servisu stale. Zvlastne octavie 1 nema vyrazne problemy se spolehlivosti, je to velku jednoduse navrzene auto a vetsina orpav je snadno a levne opravitelna. Jestli nekdo oddela turbo, je to jeho hloupost vetsinou. Vaha vzduchu je za 2 tis, da se u cistit, a vymena je 5 minut. I podvozek vcelku spolehlivy a snadno opravitelny. Jizdni vlastnosti pro 80% obyvatelstva dostacujici.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 11:02, RE: To se nedá číst..mám služební vůz..
anonym napísal:
Je už trapné, jak zcela vysloveně bezvýznamní lidé neustále předvádějí jak jsou nároční. Před rokem 1989 neměli ani na Žigula a ted´když se chce svést tak si musí půjčit auto od manželky! Ubohé. Nevím co dotyčný dělá, ale bude to něco co nemá žádný užitek a význam. já nemám doma jediný Český výrobek a řada mých známých to je to samé. Vážený kupte si 5 l motor rozbijte si hubu, ale svoji.
Přesně tak, konečně to někdo správně zformuloval. dělají někde obchodníčky s piškotama a ani si nejsou schopni uvědomit natož pochopit jak je auto náročný výrobek a jakým způsobem je ošetřena kvalita všech dílů od surovinové základy přes prvovýrobu dílů až po komplet výrobek.
A z toho svýho zabedněnýho pohledu kritizují něco co potvrzuje svojí kvalitu už jenom obchodními výsledky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 11:05, díly
Pokud porovname ceny dilu servisu ve znackovem, tam je Skoda draha, ale pokud se bavime o soukromych mechanicich tak skodovky maji vsichni v malicku, ceny prijatelne. A dily z druhovyroby jsou rekl bych velmi dostupne i pro Octavie. Nehlede na to, ze kdyz prohledate internet najdete spousty lidi, co vam prodaji levne original zabalene turbo bez dokladu, nebo je tady hafo bouracek, takze karosarske dily neni problem sehnat v barve vozu a usetrite za strikani. A pocet nabouranych aut takze urcije cenu dilu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 11:11, RE: To se nedá číst..mám služební vůz..
anonym napísal:
Je už trapné, jak zcela vysloveně bezvýznamní lidé neustále předvádějí jak jsou nároční. Před rokem 1989 neměli ani na Žigula a ted´když se chce svést tak si musí půjčit auto od manželky! Ubohé. Nevím co dotyčný dělá, ale bude to něco co nemá žádný užitek a význam. já nemám doma jediný Český výrobek a řada mých známých to je to samé. Vážený kupte si 5 l motor rozbijte si hubu, ale svoji.
"Je už trapné, jak zcela vysloveně bezvýznamní lidé neustále předvádějí jak jsou nároční"

Bingho !!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 26.05.2008 11:24, RE: Souhlasím s ostatními: autor měl a má špatné dny, protože
anonym napísal:
měl motor 1.9 TDI a čerpal benzín? Hm.. Vážně to povedený článek! Já sám Octavii mám a říkám rovnou: jiné bych nebral. Pohodlné a bezpečné svezení, dobré jízdní vlastnosti. Mě to stačí, 2/3 obyvatel však ne. Tyto 2/3 nemají peněz na rozhazování (bohatí prostě nejsou), ale ZAPOMÍNAJÍ NA TO, ŽE ZA PŮL MILIONU NEMAJÍ ANI LUXUXNÍ BMW, ANI AUDI, ANI FERARI. Proč to auto autor haní, když je to vlastně chudák? Mám 1.8, 20V - Octavii I

Horolezec-29
Já bych ani tak neřekl horolezec 29, ale spíš řiťolezec 29!!! Má oktávku je z toho celej zašvihlej, to fakt nechápu.
reagovať
  1 2 3 ... 12




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.