0
späť
 

diskuze k tématu: Uživatel Fabie - který diesel je lepší?

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 21:48, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
Právě že extra hodí, líp než manuál. Třeba taková 320D s automatem je ideální kombinace. A 335D už v manuálu ani neexistuje.
A nebo třeba 2.0TDI s DSG je nádherné spojení. Kdo zní ví o čem je řeč.
DSG je robotizovaná prevodovka, oproti čistému automatu je to kus rozdiel..a veľké diesle sa s manuálom nerobia myslím kvôli dvojhmotovému zotrvačníku..s prémiovkami nemám osobné skúsenosti ale v nižšej strednej si radšej vezmem ten manuál
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 08:39, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
gld napísal:
Choď šukať stromy ekológ jeden vychcaný, si na nesprávnej adrese, tu sa preberajú autá, nie enviromentálna budúcnosť sveta
To ty sem cpeš ekologii, nechci po nikom aby jezdil na koni nebo chodil pěšky, jen bych rád ve svém okolí dýchal vzduch, který nepáchne dechtem. Moderní benzínové motory zdaleka tolik smradu nevyprodukujou, ale to bys nesměl bejt tak zaujatej svým historickým TDi, aby sis toho vůbec někdy všim. A jen tak pro tvou informaci, s názory V. Klause se ztotožňuju daleko víc, než bys čekal, takže se budeš muset chlapče ještě hodně učit při odhadování lidí...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 09:06, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
A kdo ho nemá ten by ho strašně chtěl ale nemá na něj tak jen kritizuje. My majitelé naftáku víme o čem mluvíme. I ta moje baba už by do benzínu nevlezla.
Jako ironie to bylo dobrý. Pokud to bylo myšleno vážně, tak upřímnou soustrast tobě i tvé babě. Nafta patří do tahačů, stavebních strojů a lokomotiv, nikoliv do osobích aut, která jezdí okolo našich domů. Pro rejpaly - moderní benzínový motor bude mít vždy navrh oproti stejně modernímu dieselu snad krom spotřeby, ale o to tu přeci nejde, kdo chce škudlit, může jezdit na kole nebo tramvají.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 11:06, RE: diesel
anonym napísal:
VW přece taky dělá naftový dvoulitr se 175 koni.PSA taky,ikdyž z obsahu 2,2,Toyota je ještě trochu výš....
2.0 TDI od VW nemá 175ks ale 170, navic je to stará řechtačka pumpas prcha , jel jsem s nim ve slabší variantě, neni nejhorsi ale výkonová krivka nic moc, kopanec a smrt ...... proto jsem psal, že nový 4 válec od Rencka je jak benzinák, zabírá v celém spektru otáček a to ticho......

s tim motorem od BMW 123 mas pravdu, ani jsem o nem nevedel
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 11:25, RE: diesel
anonym napísal:
2.0 TDI od VW nemá 175ks ale 170, navic je to stará řechtačka pumpas prcha , jel jsem s nim ve slabší variantě, neni nejhorsi ale výkonová krivka nic moc, kopanec a smrt ...... proto jsem psal, že nový 4 válec od Rencka je jak benzinák, zabírá v celém spektru otáček a to ticho......

s tim motorem od BMW 123 mas pravdu, ani jsem o nem nevedel
No jasně,mám v hlavě spíš hodnoty v kW - 125 kW,takže 170k,hodil jsem ty koně od boku. V průběhu výkonové křivky máš pravdu to jo. Ten 123 d je hodně nový. Už se těším až ho vyzkouším,zatím jsem neměl možnost.
Zatím zdar.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 13:24, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
anonym napísal:
To ty sem cpeš ekologii, nechci po nikom aby jezdil na koni nebo chodil pěšky, jen bych rád ve svém okolí dýchal vzduch, který nepáchne dechtem. Moderní benzínové motory zdaleka tolik smradu nevyprodukujou, ale to bys nesměl bejt tak zaujatej svým historickým TDi, aby sis toho vůbec někdy všim. A jen tak pro tvou informaci, s názory V. Klause se ztotožňuju daleko víc, než bys čekal, takže se budeš muset chlapče ještě hodně učit při odhadování lidí...
V. Kto? prepáč v politike a obzvlášť zahraničnej sa nevyznám. A ľudí odhadujem podľa toho čo napíšu do príspevku, nie toho čo sa im niekde v hĺbke mysle preháňa. S načipovanými tédéíčkami čo pri rozjazde robia dymovú clonu ako torpédoborec pri Tarante sa nestotožnujem, moderné turbodiesle s filtrom pevných častíc a recirkuláciou výfukových plynov sú ale dosť na inej úrovni, lenže to si najprv zisti fakty a až potom tu vypisuj zmysluplné príspevky o tom ako ťa obťažujú moderné tédéčka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 13:29, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
Jako ironie to bylo dobrý. Pokud to bylo myšleno vážně, tak upřímnou soustrast tobě i tvé babě. Nafta patří do tahačů, stavebních strojů a lokomotiv, nikoliv do osobích aut, která jezdí okolo našich domů. Pro rejpaly - moderní benzínový motor bude mít vždy navrh oproti stejně modernímu dieselu snad krom spotřeby, ale o to tu přeci nejde, kdo chce škudlit, může jezdit na kole nebo tramvají.
keďže predpokladám že tvoje skúsenosti pochádzajú z fóra eko-nadšencov nemaj mi za zlé že nebudem tvoj príspevok o tom ako majú "benzíny vo všetkom navrch" brať vážne.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 14:12, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
gld napísal:
V. Kto? prepáč v politike a obzvlášť zahraničnej sa nevyznám. A ľudí odhadujem podľa toho čo napíšu do príspevku, nie toho čo sa im niekde v hĺbke mysle preháňa. S načipovanými tédéíčkami čo pri rozjazde robia dymovú clonu ako torpédoborec pri Tarante sa nestotožnujem, moderné turbodiesle s filtrom pevných častíc a recirkuláciou výfukových plynov sú ale dosť na inej úrovni, lenže to si najprv zisti fakty a až potom tu vypisuj zmysluplné príspevky o tom ako ťa obťažujú moderné tédéčka.
Samozřejmě jsem tě nechtěl obtěžovat politikou, jen se divím, že mě spojuješ s enviromentalisty a přitom neznáš tak zvučné jméno jako V. Klaus. Ale to nic, o to tu opravdu nejde. Bohužel těch načipovaných dýmajících TDi potkávám daleko víc, než moderní dieslely s fpč, o kterých mluvíš a ani o těch se zdaleka nedá říct, že by zrovna voněly. Ty nejméně páchnoucí exempláře jsou cítit "jen" nějakým chlórem. Zkus se někdy zhluboka nadechnout a až potom se oháněj "smysluplnými" fakty.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 14:14, RE: Dízl je dízl
gld napísal:
keďže predpokladám že tvoje skúsenosti pochádzajú z fóra eko-nadšencov nemaj mi za zlé že nebudem tvoj príspevok o tom ako majú "benzíny vo všetkom navrch" brať vážne.
předpokládáš dost špatně.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 14:53, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
anonym napísal:
Samozřejmě jsem tě nechtěl obtěžovat politikou, jen se divím, že mě spojuješ s enviromentalisty a přitom neznáš tak zvučné jméno jako V. Klaus. Ale to nic, o to tu opravdu nejde. Bohužel těch načipovaných dýmajících TDi potkávám daleko víc, než moderní dieslely s fpč, o kterých mluvíš a ani o těch se zdaleka nedá říct, že by zrovna voněly. Ty nejméně páchnoucí exempláře jsou cítit "jen" nějakým chlórem. Zkus se někdy zhluboka nadechnout a až potom se oháněj "smysluplnými" fakty.
to je ozon, chlore
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:14, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
anonym napísal:
Samozřejmě jsem tě nechtěl obtěžovat politikou, jen se divím, že mě spojuješ s enviromentalisty a přitom neznáš tak zvučné jméno jako V. Klaus. Ale to nic, o to tu opravdu nejde. Bohužel těch načipovaných dýmajících TDi potkávám daleko víc, než moderní dieslely s fpč, o kterých mluvíš a ani o těch se zdaleka nedá říct, že by zrovna voněly. Ty nejméně páchnoucí exempláře jsou cítit "jen" nějakým chlórem. Zkus se někdy zhluboka nadechnout a až potom se oháněj "smysluplnými" fakty.
Počúvaj že ty máš dom hneď vedľa štvorprúdovej diaľnice? Inak ma nenapadá prečo to až tak riešiš. Ako smrdia-voňajú splodiny moderných turbodieslov neviem, sorry ale k výfukom naštartovaných áut nepričuchávam, to už je kapánek čudné nie? Hlavne že nečmudia a keď prejdú okolo nič necítim. A o čipované tédéíčka sa neboj, do pár rokov sa väčšina z nich rozpadne tak či tak..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:18, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
předpokládáš dost špatně.
Tak ma oprav fach-mane, v čom jazdíš a prečo to jazdí lepšie ako moderné turbodiesle. A nie, otcova felícia ako príklad nestačí, skús niečo vlastné..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:41, RE: Který kadla, kadla traktopohon je lepší?
gld napísal:
Počúvaj že ty máš dom hneď vedľa štvorprúdovej diaľnice? Inak ma nenapadá prečo to až tak riešiš. Ako smrdia-voňajú splodiny moderných turbodieslov neviem, sorry ale k výfukom naštartovaných áut nepričuchávam, to už je kapánek čudné nie? Hlavne že nečmudia a keď prejdú okolo nič necítim. A o čipované tédéíčka sa neboj, do pár rokov sa väčšina z nich rozpadne tak či tak..
Opravdu není potřeba lézt po čtyřech a kontrolovat výfuky, stačí, když se projdu po chodníku naší ulicí, kudy jezděj jen místní lidi v osobácích. Někdy bych si přál dostat rýmu...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:45, RE: Dízl je dízl
gld napísal:
Tak ma oprav fach-mane, v čom jazdíš a prečo to jazdí lepšie ako moderné turbodiesle. A nie, otcova felícia ako príklad nestačí, skús niečo vlastné..
Ale tady přece nejde o to v čem jezdím já, rozhodně to není nic co čoudí a smrdí, felicii v rodině nikdo nemá, takže zase špatnej odhad...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 18:45, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
Ale tady přece nejde o to v čem jezdím já, rozhodně to není nic co čoudí a smrdí, felicii v rodině nikdo nemá, takže zase špatnej odhad...
Takých skur*ených alibistov ako ty mám najradšej, auto aj názory značne neurčité..máš trinásť rokov a ruku v gatiach nad obrázkom civica ročník 94
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 05.04.2008 16:48, RE: Jednoznačne odporúčam 1.9 TDI
anonym napísal:
Není sporu, že 1,9 TDI je nejlepší motorovou variantou. Měl jsem krátkou Fábii 1,9 SDI ... úžasné autíčko, motor si nechá všechno líbit, slušná spotřeba, podstatně horší akcelerace, ale když se rozjela na dálnici, tak jí žádný kopec nezastaví -). Maximálka 190,- km/hod. Víc už opravdu ne a traktorová sluchátka na uši.
Teď mám Fábii combi 1,4 TDI (51 kW). Vybíral jsem mezi variantou 51 kW a 59 kW a překvapivě to vyhrála ta slabší ... lepší zvuk a lepší průběh točivého momentu. Týdně najedu 1...
Vidíš, já teď řešil stejnej problém - jestli fabii combi 1.4 TDI 51kW nebo 59kW. Nakonec vyhrála silnější - má papírově menší spotřebu a přijde mi tišší. Ta slabší ostatně nemá ani kryt přes motor. Jsem zvědavej, auto má bejt 26.5., tak se těším. Teď mám tříletou krátkou fabii 1.4 TDI 55 kW a celkem si medím (teda motorově - jinak výbava Classic mě fakt neuchvacuje... proto taky nová bude elegance... ;o)). Motor sice pod dva tisíce otáček neexistuje, ale dá se na to zvyknout. Spotřeba od čtyř do sedmi, podle toho, jaký jsem zrovna prase. Zvuk je hroznej jen když je to studený, ale to má kamarád s Octavií II 2.0 TDI úplně stejný... A že je to tříválec slyšet je, ale nijak mi to nevadí (na rozdíl od 1,2 HTP - to je fakt zvěř). Myslím si, že pokud chced člověk naftu (to je na jinou debatu), pak je tenhle motor ideální. SDI na normální ježdění sice stačilo, ale občas jsou situace, kdy potřebuješ, aby auto zabralo, no a máš smolíka pacholíka (skoro totéž si myslím o 1.4 TDI 51kW). A 1.9 TDI sice jede pěkně (na rozdíl od Octvie II, tam je na prd), ale přijde mi do fabie moc těžkej, to auto je s ním nějaký divný. Takže moje volba je Fabia Combi II Elegance 1.4 TDI. A ještě jedna věc - mám taky stoletou sierru 2.0i DOHC a, světe div se, čas od času rád nechám fabii spinkat a vyrazím sirkou. To byly fakt povedený auta - pohodný tichounký kanape se zátahem jako kráva a osmilitrovou spotřebou. No nic, hezkej víkend všem. *Alfik*
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 07.04.2008 14:03, RE: Dízl je dízl
gld napísal:
Takých skur*ených alibistov ako ty mám najradšej, auto aj názory značne neurčité..máš trinásť rokov a ruku v gatiach nad obrázkom civica ročník 94
zase špatně
Pro klid tvý duše, motor je moderní zážehový 16-ventilový 1,8l a věk 33, spokojen?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 09.04.2008 09:58, RE: Dízl je dízl
anonym napísal:
zase špatně
Pro klid tvý duše, motor je moderní zážehový 16-ventilový 1,8l a věk 33, spokojen?
Nie si ty kristus osobne náhodou?
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.