0
späť
 

diskuze k tématu: Peugeot 807 - klidně v osmi

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 13.09.2008 20:03, RE: For Tom
anonym napísal:
Ach q - už chápu, no Brumla je taky pořádný kus "chlapa" a má (trochu nadváhu) i s náplněmi 1650 kg?
Vím, že u většiny aut je taková "malá generálka" okolo 120 000 km, návod k obsluze mám v šuplíku před spolujezdcem, ale momentálně jsem nějaký tisíc km od Brumly, až se vrátím URČITĚ se podívám!
S tou cenou mi to příjde trochu přehnané (i když je faktem, že v česku je už skoro vše dražší než v Německu), vím že jednou jsme u minulé C5 něco většího platila, ale URČITĚ ne 1700 euro! Ško...
Jezdíte servisovat do Německa? Ne,že bych to nechápal.
To já,dycky když jsem v nějakém servisu a čekám třeba než ten olej vykape,tak se vždy ptám - kolik stojí tohle a tohle a kdy se má dělat tohle a tohle a jaký máte na to a to normovaný čas.... A pak,když mám náladu,jdu se na ty samé díly zeptat na cenu z druhovýroby...
Ty intervaly výměny rozvodů znám u naftáků - 2,0 HDI 160tis km,1,6HDI dokonce ( a možná se to bude zdát někomu přehnaně moc,ale je to tak) 240 tis km. Ta cena by měla být v origo citroen servisu cca 8-10tis Kč.
No jo no, u BMW tohle řešit nemusím ... )
A ještě se zeptám - klasická garančka ( výměna oleje a filtrů...) stojí na to vaše auto cca kolik? Jezdí se po 30tis km že?
TOM
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 13.09.2008 21:35, RE: For Tom
anonym napísal:
Jezdíte servisovat do Německa? Ne,že bych to nechápal.
To já,dycky když jsem v nějakém servisu a čekám třeba než ten olej vykape,tak se vždy ptám - kolik stojí tohle a tohle a kdy se má dělat tohle a tohle a jaký máte na to a to normovaný čas.... A pak,když mám náladu,jdu se na ty samé díly zeptat na cenu z druhovýroby...
Ty intervaly výměny rozvodů znám u naftáků - 2,0 HDI 160tis km,1,6HDI dokonce ( a možná se to bude zdát někomu přehnaně moc,ale je to tak) 240 tis km. Ta cena by měla být v or...
Příhody z českých servisů se probírají už i v zahraničním tisku (Mercedes doporučuje svým zákazníkům při poruše vozu na českém území raději odtah do Německa či Rakouska). Tu původní C5 jsme měli v Rakousku (a servisní zázemí tam je opravdu "nepatrně" jiné, než zde), ale tohle auto jsem kupovala tady a na prohlídky jezdím k onomu prodejci (díky tomu je další sleva na již tak celkem rozumné hodinové sazby).
O těch dieslových motorech (náhodou) vím, tchýně si teď na důchod koupila C3 1.4 HDi, a tam je to také 240 000 km (což mi příjde velmi rozumné).
V BMW to řešit neusíte? Jako, že "vydrží navěky"?
Ano, prohlídka a výměna oleje je po 30 000 km a s tou cenou bych se musela doma podívat na účet, ale platím vždy tak 6 - 8 000 tisíc , ale v tom je půjčení nějakého (pidi)vozu (většinou 2 dny) a nechám vždy vyčistit klimatizaci a většinou navoskovat tvrdým voskem, takže kolik stojí samotná "garančka" přesně nevím. Prohlídku nevidím jako cenový problém, servisní náklady i české hodinové sazby jsou u Citroën docela rozumné, snad levnější než u vozů škoda.
Mimochodem, kolik tyto "radosti" stojí u bmw?
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 09:55, RE: For Tom
anonym napísal:
Příhody z českých servisů se probírají už i v zahraničním tisku (Mercedes doporučuje svým zákazníkům při poruše vozu na českém území raději odtah do Německa či Rakouska). Tu původní C5 jsme měli v Rakousku (a servisní zázemí tam je opravdu "nepatrně" jiné, než zde), ale tohle auto jsem kupovala tady a na prohlídky jezdím k onomu prodejci (díky tomu je další sleva na již tak celkem rozumné hodinové sazby).
O těch dieslových motorech (náhodou) vím, tchýně si teď na důchod koupila C3 1.4...
Ano souhlas - PSA má u nás servis relativně levný. Např na Xsaru Picasso stojí bežná garančka cca 2500 Kč.( po 20tis km) Na P407 cca 3500 - 5000 Kč ( po 30tis km) podle toho jestli je sudá ( mění se víc filtrů) nebo lichá.Pravda i na malý Fordy ( Fusion - cca 2500 - 3500) to taky není žádný ranec.
Naproti tomu opěvovaná,údajně levná Fabia I 1,9TDI, vyjde každých 15tis km cca na dvojnásobek.( rozvody se dělají už v 90tis km)
U velkých BMW je to samozřejmě o něčem jiném a v pohodě se dostanete na 15 - 20 tis Kč.( to jsem zjištoval tak před sedmi lety - třeba je to už jinak,každopádně já to řeším uplně jinou cestou). Nyní je pro majitele nových BMW situace opravdu uplně jiná,protože už asi rok a půl máte k ceně nového vozu garančky na pěl let zdarma - to se mi moc líbí. Pro nás, kupce ojetin, to znamená, že bude každý pětiletý BMW poctivě servisované.
A že nemusím řešit u BMW kdy a za kolik jsou rozvody? - místo řemenu mají řetěz ( pozor, ne uplně všechny) a ten by měl být na celou životnost motoru.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 10:25, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
Ta C5 je jen příklad! Můžeme vzít třeba Peugeot 407 2.2 HDi Biturbo a Peugeot 807 (to pochopitelně platí OBECNĚ! Jde hlavně o fyziku, té jsou značky na kapotě úplně fuk). Stačí si zajet třeba Praha-Plzeň a zpět a druhý den Praha-Zwickau a zpět (náhodou jsem to nedávno jela). A rozdíl je krom "snazšího pohodlnějšího" řízení právě takový jaký jsem přeťukala z AMS ohledně C5 a C-max (tedy ve VŠECH měřitelných parametrech).
PS: Pochopitelně pokud někdo častěji až pravidelně jezdí s rodinou či ...
Objem, prstornost, pocet (plnohodnotnych mist) k sezeni, max. lozna delka apod. jsou take meritelne parametry, a v tech asi C5/P407 nezvitezi... Samozrejme vim, ze slo o priklad vozu. C5 jsem uvedl jen proto, ze je to vas oblibenec. Kdyby jste chtela predhodit zase nejake cisilka, tak abyte mela ulehcenou praci.
rohYpnol
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 10:39, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
Ta C5 je jen příklad! Můžeme vzít třeba Peugeot 407 2.2 HDi Biturbo a Peugeot 807 (to pochopitelně platí OBECNĚ! Jde hlavně o fyziku, té jsou značky na kapotě úplně fuk). Stačí si zajet třeba Praha-Plzeň a zpět a druhý den Praha-Zwickau a zpět (náhodou jsem to nedávno jela). A rozdíl je krom "snazšího pohodlnějšího" řízení právě takový jaký jsem přeťukala z AMS ohledně C5 a C-max (tedy ve VŠECH měřitelných parametrech).
PS: Pochopitelně pokud někdo častěji až pravidelně jezdí s rodinou či ...
A jeste dodam, ze napr. Praha-Zwickau jako paty ve voze (nedej boze sesty...) pojedu mnohem radeji v P807... Chapu ale, ze vy pojedete radeji v konstrukcne lepsim C5. A tchyni reknete: "Entschuldigen Sie mir bitte, aber ich habe kein Platz."
rohYpnol
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 11:13, RE: Lepší
anonym napísal:
Už jsem to za posledních pár dní napsala vícekrát, než za celý život předtím řekla: Nic proti vanům mpv domácím autobusů atp. nemám. Jen by si měl případný kupec uvědomit určité mínusy z tohoto typu karoserie vyplývající.
V pěti lidech není co řešit, tam auto typu C5 nevítězí (mimochodem jaké mpv máte? A s jakým motorem?). Nevím zda bych v Chorvatsku byla dříve (možná by jsme stáli v koloně hned za sebou).
Co se týče ostatního, tam bych až tak nesouhlasila. Komfort v C5 spíše lepší bude,...
Die Antwort ist geschrieben.
rohYpnol
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 16:12, RE: Lepší
anonym napísal:
Die Antwort ist geschrieben.
rohYpnol
Oui, c´etait allemand?
Beau jour, Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 16:18, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
A jeste dodam, ze napr. Praha-Zwickau jako paty ve voze (nedej boze sesty...) pojedu mnohem radeji v P807... Chapu ale, ze vy pojedete radeji v konstrukcne lepsim C5. A tchyni reknete: "Entschuldigen Sie mir bitte, aber ich habe kein Platz."
rohYpnol
Jak jsem již před pěti či kolika dny okolo 15:00 napsala, patříte-li mezi výjimky a jezdíte-lili často např. v pěti lidech, není co řešit ... (PROTO byly před čtvrtstoletím vymyšleny ony vany)
PS: Výborně, gramatiku i pravopis máte za jedna
PPS: Ještě před pár dny bych od vás spíše místo "entschuldigen Sie. bitte.." čekala "raus!" - oceňuji!
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 16:22, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
Objem, prstornost, pocet (plnohodnotnych mist) k sezeni, max. lozna delka apod. jsou take meritelne parametry, a v tech asi C5/P407 nezvitezi... Samozrejme vim, ze slo o priklad vozu. C5 jsem uvedl jen proto, ze je to vas oblibenec. Kdyby jste chtela predhodit zase nejake cisilka, tak abyte mela ulehcenou praci.
rohYpnol
Celá vaše první řádka je právě vpodstatě jen ten jeden parametr - PROSTOR. Ve všech ostatní (a opravdu ve všech) vítězí jiné konstrukce.
PS: Zapomněl jste mi prozradit, jaký van - mpv - velkoprostorový vůz máte (a s jakým motorem), či s kterými jste jel, nebo alespoň jaký(é) se vám "líbí"
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 22:55, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
Jak jsem již před pěti či kolika dny okolo 15:00 napsala, patříte-li mezi výjimky a jezdíte-lili často např. v pěti lidech, není co řešit ... (PROTO byly před čtvrtstoletím vymyšleny ony vany)
PS: Výborně, gramatiku i pravopis máte za jedna
PPS: Ještě před pár dny bych od vás spíše místo "entschuldigen Sie. bitte.." čekala "raus!" - oceňuji!
Kylie
No to snad ne, vy světačko. Má tam dvě velké chyby. Jestli vaše moudra o autech jsou na úrovni té němčiny, přišel jsem o iluze a budu vás muset brát s velkou rezervou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 23:11, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
No to snad ne, vy světačko. Má tam dvě velké chyby. Jestli vaše moudra o autech jsou na úrovni té němčiny, přišel jsem o iluze a budu vás muset brát s velkou rezervou.
Kde, kde, kde? Pište, pište, pište! A s kým mluvím, s kým, s kým?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 23:17, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
No to snad ne, vy světačko. Má tam dvě velké chyby. Jestli vaše moudra o autech jsou na úrovni té němčiny, přišel jsem o iluze a budu vás muset brát s velkou rezervou.
Ach božínku, odpovídejte! A mám chybu v němčině či francouzštině?
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 14.09.2008 23:43,
Nun, und sind Sie jetzt zufrieden? Korigieren Sie mich bitte, ob ich mich irre, aber ich hoffe, dass was diese Thema betrifft, haben wir endlich alles erklärt. Oder brauchen Sie noch eine andere Alternative..?
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 00:17, Hallo téméraire dandy!
Still dissatisfied? Still no answer? So once more and REALLY for the last time! Excuse me but this (discussion is over) form me and I do not want to continue either in englisch, or germam and either french or (selbstvertändlich) czech.
Do you have any ideas about the car or engines?
Bonne nuit, acharnant auterur anonyme
Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 00:25, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
No to snad ne, vy světačko. Má tam dvě velké chyby. Jestli vaše moudra o autech jsou na úrovni té němčiny, přišel jsem o iluze a budu vás muset brát s velkou rezervou.
Všiml jste si, že NIKOMU se tady tak nekontrolují překlepy, přehlédnutí, dokonce tykání, či jakékoliv chybky - jako právě jen a jen a jenom mně?
PS: Absolutely "bez rezervy"!
Und jetzt schon wirklich
Gute Nacht, Kylie
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 09:56, RE: Ja/nein/ja/nein/ja/nein = jein
anonym napísal:
Kde, kde, kde? Pište, pište, pište! A s kým mluvím, s kým, s kým?
Probůh, "Němka" a opravdu neví, co je na té větě špatně?
Čím dál hůře...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 09:57, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Nun, und sind Sie jetzt zufrieden? Korigieren Sie mich bitte, ob ich mich irre, aber ich hoffe, dass was diese Thema betrifft, haben wir endlich alles erklärt. Oder brauchen Sie noch eine andere Alternative..?
Kylie
A zase chyba. Ach jo...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 11:02, RE: bez předmětu
anonym napísal:
A zase chyba. Ach jo...
Bla, bla, bla bla bla
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 11:10, RE: Hallo téméraire dandy!
anonym napísal:
Still dissatisfied? Still no answer? So once more and REALLY for the last time! Excuse me but this (discussion is over) form me and I do not want to continue either in englisch, or germam and either french or (selbstvertändlich) czech.
Do you have any ideas about the car or engines?
Bonne nuit, acharnant auterur anonyme
Kylie
To je tedy pech. Jediné vmontované slovo německy, a zase chyba ))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 15.09.2008 11:19, RE: Hallo téméraire dandy!
anonym napísal:
To je tedy pech. Jediné vmontované slovo německy, a zase chyba ))
Ach to je ubohé!!!!! Tohle je tak pátá lekce? To nerozeznáte překlep od chyby? A co francouština a angličtina, tam nemám chybu či překlep?
Kylie
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.