0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra nebo Fiat Marea?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.03.2006 12:40, RE: OPEL
anonym napísal:
Reagoval jsem na hlášku "Fiat dělá nejlepší diesely". O nějaké finanční dostupnosti nebyla žádná zmínka. Toyota má diesely o mnoho dál než evropské automobilky. Žádné vstřikování Bosch, které je citlivé na kvalitu paliva (jako že kvalita nafty v ČR není valná). Toyota má vyvinutý vlastní systém vstřikování, který je mnohem odolnější (např. více než C-R v Mercedesu...)
to anonym 8.3.06 - 21.56.58
"nejlepší diesely"
zdravím, ano Toyota je možná lepší, jak jsem psal, neznám ji. ovšem tvrzení, že mercedes je lepší common-rail než fiat jsem si dovolil vyvrátit, u mercedesu je lepší pouze cena , jinak je to technicky i kvalitativně stejné. A o finanční dostupnosti snad nebudene diskutovat, ta byla zadána v názvu článku. A ten nezněl Vectra 1998 nebo Mercedes CDI270 ))
Poslední rozpor - JTD není citlivé na kvalitu nafty, nevím proč, ale není. Podle nájezdů některých motorů mám pocit, že jsou téměř stejně nesmrtelné jako legendární TDI od německých soudruhů. Ovšem sledovatelný vzorek JTD (od 1997) motorů je mnohem menší než u TDI (od 1993, navíc žijeme v germanofilní zemi), uvidíme za pár let. Přihlásil by se zde některý uživatel JTD, který už absolvoval nějakou opravu motoru nebo vstřikovací soustavy ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.03.2006 12:57, RE: OPEL
anonym napísal:
to anonym 8.3.06 - 21.56.58
"nejlepší diesely"
zdravím, ano Toyota je možná lepší, jak jsem psal, neznám ji. ovšem tvrzení, že mercedes je lepší common-rail než fiat jsem si dovolil vyvrátit, u mercedesu je lepší pouze cena , jinak je to technicky i kvalitativně stejné. A o finanční dostupnosti snad nebudene diskutovat, ta byla zadána v názvu článku. A ten nezněl Vectra 1998 nebo Mercedes CDI270 ))
Poslední rozpor - JTD není citlivé na kvalitu nafty, nevím proč, ale není. Podle nájezdů někter...
Víš, že si pěnej imbecil? Další chytrej inženýrek, co? Raději se věnuj svému IQ a nepouštěj se do takových článků.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 10.03.2006 14:33, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
mot napísal:
Jak vidím, tak je tu hodně příznivců VW a dalších, kteří mají samozřejmě ty největší zkušenosti s vozy opel ve kterých díky své ješitnosti ani nikdy vživotě neseděli. A samozřejmě opel je ten největší šmejd. Opět tipická debata. Tak si jdětě někam na vaše VW stránky kde se můžete jeden před druhým trumfovat.
se jim nediv,vlastní názor nemají,ale kecy typu z každého auta bude jednou opel pouští z huby a nikdy v opelu nejeli. Ať si každý jezdí v čem chce,ale nechápu proč bych měl nějakou značku zhazovat. Prostě si koupím to co je podle mě nejpřijatelnější. Když tak fuckujou opel,tak ať ukáží jiné auto,které jezdí a je oblíbené tak jako kadet od opla. Wv řeknou,že golf,ale kolikátý v řadě? Mimo to si rýpnu taky: koncern WV neumí dodnes udělat kvalitní sedačky a o kvalitě plastů před rokem 2000 se raději nebudu zmiňovat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.03.2006 01:47, Ital vs. Němec
kaccerr napísal:
se jim nediv,vlastní názor nemají,ale kecy typu z každého auta bude jednou opel pouští z huby a nikdy v opelu nejeli. Ať si každý jezdí v čem chce,ale nechápu proč bych měl nějakou značku zhazovat. Prostě si koupím to co je podle mě nejpřijatelnější. Když tak fuckujou opel,tak ať ukáží jiné auto,které jezdí a je oblíbené tak jako kadet od opla. Wv řeknou,že golf,ale kolikátý v řadě? Mimo to si rýpnu taky: koncern WV neumí dodnes udělat kvalitní sedačky a o kvalitě plastů před rokem 2000 se raději nebudu zmiňovat.
Takže si už přiznejme, že nejlepší auta jako celek (motor, kastle, design, radost z jízdy, value for money, zájem/nezájem zlodějů) dělají italové, a tímto bych tuto diskusi ukončil
Jen tak mimochodem, mě se vždy líbily BMW a když jsem před osmi lety hledal v D nějakou starší 3ku, příp. Kadetta, Astru či Vectru, docela jsem zíral, jak si ty i 8 - 10 - leté třeba i s počínající korozí lemů cení! Až jsem narazil na, v D podstatně levnější, modrou Alfu 33 1,7 ie, rv 90 s najetými 60 tisíci km! Super výbava, docela prostorné auto, koroze 0, výkon 107 koní dával 950 kg autu mrštnost a to vše při dlouhodobé prům spotř 7,2 l / 100. Najezdil jsem s ní asi 50 tisíc a jediná oprava byla výměna těsnění pracovního spojkového válečku za 110 Kč, který začal prolínat. (A nezůstanete někde stát, oproti autům, kde je spojka ovládaná lankem.) Později jsem měl možnost vyzkoušet jízdní vlastnosti srovnatelného Kadetta či Astry a můžu říct, že jsem rád, že jsem za ně ty nehorázné prachy tehdy nevyhodil. Navíc tak tupé motory dává dnes třeba Škodovka do Fábií. Pozor nemluvím o motorech pro GSi, ty docela ujdou, ale Kadett i Astra je ve verzi 2,0 GSi těžká na předek a není tak mrštná v zatáčkách jako Alfa 33 1,7 16V, kterou jsem měl také později. Pak jsem jěště vystřídal nové punto 1,2 16V, mareu 1,6 16V a 1,9TD100, ale přesto jsem neskončil u italů, jak by se mohlo zdát. Momentálně mám Corollu 1,3 G6. Nemám Toyotu proto, že by byla předchozí auta nespolehlivá, právě naoak, jen vždy hledám další auto s "value for money " (a do toho value zahrnuji také radost z jízdy). Až mi jednou VW nabídne Golfa se zajímavým tímto poměrem, rád si jej koupím. Bavím se o autech do 250 tis. Kč, stále zatím nehodlám vyhazovat za úplně nové auto. Ať už si ale koupíte auto jakékoliv, z velké míry je spolehlivé natolik, jak se o něj kdo stará, tak přeji hodně šťastných km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.03.2006 02:31, RE: Ital vs. Němec
John napísal:
Takže si už přiznejme, že nejlepší auta jako celek (motor, kastle, design, radost z jízdy, value for money, zájem/nezájem zlodějů) dělají italové, a tímto bych tuto diskusi ukončil
Jen tak mimochodem, mě se vždy líbily BMW a když jsem před osmi lety hledal v D nějakou starší 3ku, příp. Kadetta, Astru či Vectru, docela jsem zíral, jak si ty i 8 - 10 - leté třeba i s počínající korozí lemů cení! Až jsem narazil na, v D podstatně levnější, modrou Alfu 33 1,7 ie, rv 90 s najetými 60 tisíci...
Anonyme a Johne v jedné osobě, nedělej tady ze sebe šaška. Jak tak čtu, tak jsi při nejmenším vystudoval Harward co? nabo snad Cambridge? To seš teda frajer. Neobhajuj tady do nekonečna italy. Anglické inteligentní názvy si nechej na doma pro starou, ta ti to možná sežere, ale tady ti chlapi ne, protože tomu piču rozumí nějakému value for atd. Anebo se přihlaš k Paroubkovi k tzv. vládě TALENTŮ, tam by jsi přesně zapad, tam se taky kecaj jen samý pičoviny.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.03.2006 10:53, RE: Ital vs. Němec
John napísal:
Takže si už přiznejme, že nejlepší auta jako celek (motor, kastle, design, radost z jízdy, value for money, zájem/nezájem zlodějů) dělají italové, a tímto bych tuto diskusi ukončil
Jen tak mimochodem, mě se vždy líbily BMW a když jsem před osmi lety hledal v D nějakou starší 3ku, příp. Kadetta, Astru či Vectru, docela jsem zíral, jak si ty i 8 - 10 - leté třeba i s počínající korozí lemů cení! Až jsem narazil na, v D podstatně levnější, modrou Alfu 33 1,7 ie, rv 90 s najetými 60 tisíci...
zamýšlení nad kecmi chytráků:
-fordem tam zpátky vlakem
-japonec až na konec
-z každého auta bude jednou opel
- wv -kombajny-nafta patří do kamen a náklaďáků atd.

Bawor,méďa,porše ,audi-téměř nedostupná auta a servis,takže nejlepší bude nakoupit bicykly a jezdit jak číňani.

Na prvotní otázku téměř nikdo neodpověděl,protože se tu strhla mela příznivců a odpůrců hlavně značky Opel. To do jisté míry znamená,že opel není popel a je poměrně oblíbený a dnes hlavně kvalitní vůz.
Zadavateli otázky snad jen poradím ,aby někde splašil servisní záznamy obou typů a sám si je porovnal a sám si pak vybral jestli opel nebo fiat. Dále aby si zjistil ceny náhradních dílů origo a z druhovýroby a opět porovnal a nakonec získal info o vrakovištích. Pak mu bude zcela jasné který vůz si vybrat. V žádném případě bych nedával na rady tzv. mechaniků u kterých umění spravit auto skončilo s příchodem elektroniky. Nejlepší jsou rádci.kteří měli několik aut těchto dvou značek. Přeji šťastnou volbu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 11.03.2006 14:08, RE: Ital vs. Němec
lulin napísal:
Anonyme a Johne v jedné osobě, nedělej tady ze sebe šaška. Jak tak čtu, tak jsi při nejmenším vystudoval Harward co? nabo snad Cambridge? To seš teda frajer. Neobhajuj tady do nekonečna italy. Anglické inteligentní názvy si nechej na doma pro starou, ta ti to možná sežere, ale tady ti chlapi ne, protože tomu piču rozumí nějakému value for atd. Anebo se přihlaš k Paroubkovi k tzv. vládě TALENTŮ, tam by jsi přesně zapad, tam se taky kecaj jen samý pičoviny.
Pro nevzdělance typu lulin, který se mimochodem pravděpodobně zmůže jen na urážení, nikoli konstruktivně přispět do diskuse, doslovně překládám: "value for money" = hodnota za peníze. A pokud tedy nemáš nic zajímavého a žádné zkušenosti, čím bys do této diskuse věcně přispěl, a jen si léčíš urážkami mindráky, prosím, zdrž se příště hlasování. Jinak jestli jsi opravdu pozorně četl můj příspěvek, tak víš, že italy neobhajuji za každou cenu, příště si klidně koupím třeba zánovní mondeo, protože podvozkem je na špici.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 12.03.2006 15:41, RE: OPEL
anonym napísal:
to anonym 8.3.06 - 21.56.58
"nejlepší diesely"
zdravím, ano Toyota je možná lepší, jak jsem psal, neznám ji. ovšem tvrzení, že mercedes je lepší common-rail než fiat jsem si dovolil vyvrátit, u mercedesu je lepší pouze cena , jinak je to technicky i kvalitativně stejné. A o finanční dostupnosti snad nebudene diskutovat, ta byla zadána v názvu článku. A ten nezněl Vectra 1998 nebo Mercedes CDI270 ))
Poslední rozpor - JTD není citlivé na kvalitu nafty, nevím proč, ale není. Podle nájezdů někter...
Ty chytráku . A o čem teda článek je, když ne o vectře? Sis dal jointa a sedls zrovna k počítaču že? a píšeš jednu kokotinu za druhou. Ty si fakt úplně mimo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 02.04.2006 13:38, RE: OPEL
sim napísal:
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
To ses trochu uťal, Marea je pozinkovaná, se rzí nejsou problémy. Takové paušalizování jako "nejhorší němec je lepší než nějaký ital" je úplně zcestné, a dvojnásobně to platí u ojetin, kde vždy záleží na konkrétním kusu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 18.06.2006 19:28, RE: OPEL
anonym napísal:
Na to jsi přišel kde, že Fiat dělá nejlepší diesel? To jsi vyzkoušel tolik aut nebo jsi to někde četl? Zkus se napřed projet v MB nebo Toyotě v naftě (myslím např. 270CDI nebo D4D ve 2.2). Pak tady piš nějaké dojmy...
hlupak, ukaz mi dobry diesel od toyoty z roku 2000... Tak neplet jablak s hruskami!!! A mercedesom. dement
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.05.2007 21:13, MAREA alebo VECTRA
David Pavlištík napísal:
Dobrý den,
za výraznou položku na vážkách při rozhodování považuji dostupnost informací o daném voze. Pokud ve vaší úvaze figuruje Fiat Marea, podívejte se na stránky www.fiatmareaclub.com kde k tomuto vozu získáte neuvěřitelné množství kvalitních technických informací, zkušeností s provozem, servisem a v neposlední (vlastně možná první) řadě také zajímavou a vstřícnou komunitu lidí, ochotných pomoci.

Ahoj. Pred mesiacom som riešil presne tento problém. Malo to byť jednoznačne väčšie kombi, ale cena max. do 140 000 SK. Zachovalá Vectra sa ya tu cenu nenašla. Drží si cenu, ale neviem, či to je len tým, že ju robia Nemčúri, alebo je naozaj taká Gut. Skúšal som aj Golfa III 1998, bol krásny, ako nový, kombi 1,6 benzín za 135 000 SK. Bol to zatiaľ favorit, fakt zachovalý a čistý. Potom mi nejak poradili, nech pozerám aj Mareu. Povedal som si: Fiat? No zbohom, nikdy... Zachoval som sa ako typický konzument blbých a neoverených rečí, ktoré hovoria zaslepený fandovia jednej značky, alebo štatisti, ktorý žerú napr. toto:
štatisticky po 5 rokoch prevádzky bolo áut s poruchou u Toyoty 10%, napr. u Opla 17% a u Fiatu 19%. Pokračovať nebudem, sú to skoro vymyslené čísla. Mne z toho vyplýva len jedno: berie niekto do úvahy aj to, že zvyšných 81, 82 alebo 90% áut je prakticky spoľahlivých??? Preto som posudzoval podľa mojich pocitov a technického stavu toho auta, ktoré idem reálne kúpiť. Nakoniec to bola Marea. Vyšla ma 103 000 SK aj s komplet papiermi, prvý krát prihlásená v 6/99 s 1.6 benzínovým 103 koňovým motorom. Oproti Golfu - krásne pohodlná, príjemné sedenie, bohatšia výbava (ABS, klíma, elektrika okná + zrkadlá, .... a cena o 30-40 000 menej. Technický stav až neuveriteľne dokonalý - vo Fiat servise mi ho kamaráti pozreli a skoro neverili, v akom dobrom stave je, tak som už neváhal. To bol ten kus auta, ktorý mi bude dlho slúžiť. Rozhodol jeho stav, pohodlie, funkčnosť dôležitá pre moje potreby a rodinu a najviac pocity, ako sa v ňom cítim. Spoľahlivosť je vec náhody - buď trafím na jedno z tých 80% a budem spokojný, alebo trafím kus, ktorý sa proste pokazí. Je to loteria u každej značky. Aj Mercedesy sa kazia...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.06.2007 12:58, RE: opel vectra
FRMOL napísal:
Taky sem před nedávnem řešil stejnou situaci a velice se mi zamlouvala Vectra. Moc pozitivních ohlasů sem na ní neslyšel a všechno se zvrátilo když sem ji začal schánět technickej stav ani kastle nic moc. Nakonec sem koupil Renaulta Lagunu r2000 a nemůžu si vůbec na nic stěžovat komfortní auto celá kastle v pozinku.
To jsi udělal dobře,já už opela nechci v baráku vidět
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.08.2007 11:07, opel vectra c
mám opel vectra c 2003 a mužu vám říc že hrůza řeším jen bouchání v přední i zadní napravě ani u oplu si něvědi rady jen měním díly a tukání pořád neustává takže opla nedoporučuji.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.