0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra nebo Fiat Marea?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 23:21, RE: Koupě vozu
Kolega zo Slovenska napísal:
Tak to si říkate zle. Ja viem že to neplatí vôbec (s výnimkou BMW, MB), a u Vectry to neplatí dvojnásobne. Auto z roku 1995 a vyššie a jediné čím vyniká je dizajn. Je až neskutočné koľko zhnitých som videl !hlavne lemy blatníkov a prahy) a to boli väčšinou ročníky od 1997. To je hanba mať auto napr. z roku 1997 a mať podobné starosti ako majiteľ Felicie a iných škodoviek, že čo bude po zime... Nerozpadne sa mi to?? ) Inák ja som jednoznačne za japonsko napr. Nissan Primera 2.0 TD (podvozok. ...
NO JISTE!!!!!!!!!!!!!!!!!! uz sem si rikal ze posledni dobou mi neco v zivote chybi a ne a ne na to prijit - a uz to mam! mi chybeli duchaplne prispevky pana radoby naseho kolegy ze slovenska a nebyl by to on aby si zas nerypnul do skodovek ale asi mu uniklo ze tohle je clanek a diskuze o fiatu a o opelu pane radim vam vase empatie vuci skode nabraly az obludnych rozmeru zajdete si k nejakemu psychiatrovi at nekomu neublizite az si zase vzpomenete na skodovku jo
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 00:51, vectra b
S vectrou jezdím od r. 98 do ted. Najeto nějakých 190 tis. Benzin. Auto bezproblémové. V zimě málo jeté, důkladně udržované, koroze žádná ani lemy, což je slabina opelů. Za sebe můžu vectru doporučit, ale chce to najít zachovalý kus a né koupit navenek načančanou vectru s plno skrytýma neduhama po nějakém raubířovi, závodníkovi atd. A pak kritizovat jaká je to popelnica.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 06:43, Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
Narozdíl od pana Vaculíka toho o zde porovnávaných autech asi moc nevíte !!! Výměna rozvodového řemene je u Fiatu Marea (a nejenom u tohoto Fiatu) předepsaná ve 120tkm a auto které nemá v motoru 6 let starý a zteřelý rozvodový řemen to při normálním způsobu používání vydrží - jinými slovy 5 let stará Primeroska Tě před alimentama taky neuchrání. Opel má např. u 1.6 16v (1999) předespsanou výměnu již po 60.000 km - tak co je lepší ??? Za svoji desetiletou praxi v sevisu jsem ještě neviděl propálené těsnění u 1.6 16v Fiat (možná snad u 10letého Punta 1.2) zatímco u benzinových motorů Opel řady Ecotec to patří společně s neskutečnou spotřebou oleje (až 1l/1000km) k normálu. Byl jsem skoro 1 rok majitelem Vectry B (1997) a s vyjímkou slušného a pohodlného podvozku a designu mě další klad tohoto auta nenapadá - po zimě Vectra vykvetla a šla z baráku...Pokud se budeme bavit o dieselových motorech tak tam je Opel úplně mimo...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 12:15, RE: Koupě vozu
Petr Vančura napísal:
Dobrý den, chystám se koupit ojeté auto a stále nemám jasno co si vybrat. Jsem zatížený na naftové motory a větší(prostornější) vozy. Uvažuji o koupi vozu Opel Vectra 2.0DTi ale nevím jak je na tom motor. Nebránil bych se ani jinému vozu stejné kategorie...ale říkám si, že německý vůz je německý vůz. Na auto by dal asi tak 130000Kč. Prosím poraťe mi s volbou, moc tomu nerozumím a každý mechanik říká něco jiného.

Předem moc děkuji.
V minulosti jsem byl majitelem obou zmiňovaných vozidel. A to ve zcela srovnatelném provedení. Oboje kombi 1.6 benzín. Marea r.v.97 ,při koupi najeto 110 tisíc, Vectra 98, naj. 98 tis. Obě byly zachovalé, se serviskou, dovezené z Německa. Ačkoliv jsem k Fiatu zpočátku přistupoval vlažně (díky všem možným rádoby znalcům) tak jsem se mu při prodeji "omlouval" a poděkoval za bezproblémový rok a půl na cestách. Během 32 tisíc km jsem měnil jen páčky blinkrů, prasklý nárazník a dopřával servis. S Vectrou jsem byl spokojen již méně. Během necelého roku jsem absolvoval repasi zadní nápravy-vrzalo uložení ramen, pak výměna předních ramen, 2x po sobě se opakující problémy s dobíjením a výměna čerpadla servořízení. Taky mě překvapila poměrně znatelná spotřeba oleje. Když po zimě vykvetly lemy zadních blatníků bylo to už skoro moc na 5 let staré auto. Možná jednou štěstí na mimořádně povedený kus a jednou smůla? Jinak užitné vlastnosti obou jsou srovnatelné. Marea má skvělý sklápěcí nárazník, Vectra zase více místa na zadních sedačkách. Spotřeba paliva opět srovnatelná-cca7.5l v průměru. Vectra má pohodlnější sedačky, ale posaz je jaksi "utopený". Jízdní vlastnosti dobré,u Marey je znát kratší rozvor. I když motory obou jsou papírově stejně výkonné, hmotnost cca také, Marea jela subjektivně lépe. Tolik moje zkušenost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 12:29, RE: OPEL
anonym napísal:
Na to jsi přišel kde, že Fiat dělá nejlepší diesel? To jsi vyzkoušel tolik aut nebo jsi to někde četl? Zkus se napřed projet v MB nebo Toyotě v naftě (myslím např. 270CDI nebo D4D ve 2.2). Pak tady piš nějaké dojmy...
fiat dělá nejlepší diesel pro lidi s normálním příjmem. kdo zde má na 270CDI nebo D4D ? takže klid.
mimochodem, proč myslíš, ze dc dělá lepší diesely než fiat ? kromě o litr většího objemu je to hoodně podobné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 13:32, RE: Koupě vozu
pola napísal:
NO JISTE!!!!!!!!!!!!!!!!!! uz sem si rikal ze posledni dobou mi neco v zivote chybi a ne a ne na to prijit - a uz to mam! mi chybeli duchaplne prispevky pana radoby naseho kolegy ze slovenska a nebyl by to on aby si zas nerypnul do skodovek ale asi mu uniklo ze tohle je clanek a diskuze o fiatu a o opelu pane radim vam vase empatie vuci skode nabraly az obludnych rozmeru zajdete si k nejakemu psychiatrovi at nekomu neublizite az si zase vzpomenete na skodovku jo
Dám ti radu. Ešte raz si ale poriadne prečítaj môj príspevok jo!! Až potom buzeruj. Škodovku som spomenul len raz a to Feliciu,tie ostatné som myslel Favorita, 120 ..... Spomenul som ich len v súvislosti s koróziou, na ktorú enormne trpia. Chceš mi vyvrátiť to že azda nehnijú? To sa ti nikdy nepodarí. Stačí pozrieť na parkovisko a vidím tie ich "zdravé" karosérie. Hnijú od dola nahor. Ja za to nemôžem že ty si čítal môj článok a ked si došiel k slovu Škodovka tak si sa urazil a nedočítal ho..... písal som tam o Opelu aj Fiatu takže fakt neviem v čom máš problém. Čau
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 14:51, RE: Koupě vozu
Kolega zo Slovenska napísal:
Dám ti radu. Ešte raz si ale poriadne prečítaj môj príspevok jo!! Až potom buzeruj. Škodovku som spomenul len raz a to Feliciu,tie ostatné som myslel Favorita, 120 ..... Spomenul som ich len v súvislosti s koróziou, na ktorú enormne trpia. Chceš mi vyvrátiť to že azda nehnijú? To sa ti nikdy nepodarí. Stačí pozrieť na parkovisko a vidím tie ich "zdravé" karosérie. Hnijú od dola nahor. Ja za to nemôžem že ty si čítal môj článok a ked si došiel k slovu Škodovka tak si sa urazil a nedočítal ho........
za prve me netykejte ja si tykam jen s prateli za druhe vas nebuzeruju to si rvete doma na decka ze treti nikdo vas nenuti na me reagovat za ctvrte myslim ze nejsem zdaleka jediny kdo by se bez vasich prispevku zde obesel a komu se zda ze jen chcete vytvaret konflikty za pate to cau si odpuste ja nejsem nejaky vas hej pockej
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 15:22, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
Mirda napísal:
Narozdíl od pana Vaculíka toho o zde porovnávaných autech asi moc nevíte !!! Výměna rozvodového řemene je u Fiatu Marea (a nejenom u tohoto Fiatu) předepsaná ve 120tkm a auto které nemá v motoru 6 let starý a zteřelý rozvodový řemen to při normálním způsobu používání vydrží - jinými slovy 5 let stará Primeroska Tě před alimentama taky neuchrání. Opel má např. u 1.6 16v (1999) předespsanou výměnu již po 60.000 km - tak co je lepší ??? Za svoji desetiletou praxi v sevisu jsem ještě neviděl propál...
Jako mechanik by jste měl vědět,že 1,6 od opla byl ten nejhorší motor,to víte,ale zapomínate dodat,že 1,8 a 2 litr jsou naprosto spolehlivé motory. A ve srovnání výko/spotřeba těžko překonatelné. Jinak každá kára rezne,jde o to jak a kde s tím kdo jezdí.Vectry jsou dobré auta mimo 1,6 do faceliftu. A jsou v jednostraném pozinku taky do faceliftu,potom v oboustraném. Mám VB 2,5 a v pohodě,když zrezly lemy,stačilo ošetřit antikorozním přípravkem,vykytovat stříknout a už tři roky ok.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 16:01, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
kaccerr napísal:
Jako mechanik by jste měl vědět,že 1,6 od opla byl ten nejhorší motor,to víte,ale zapomínate dodat,že 1,8 a 2 litr jsou naprosto spolehlivé motory. A ve srovnání výko/spotřeba těžko překonatelné. Jinak každá kára rezne,jde o to jak a kde s tím kdo jezdí.Vectry jsou dobré auta mimo 1,6 do faceliftu. A jsou v jednostraném pozinku taky do faceliftu,potom v oboustraném. Mám VB 2,5 a v pohodě,když zrezly lemy,stačilo ošetřit antikorozním přípravkem,vykytovat stříknout a už tři roky ok.
Ano každá kára rezne, ale kromě Felicie málokterá po 5 letech, ty lemy se v létě nastříkají a na jaře je to opět to samé...Pozink byl až facelift v roce 1999 (model rok 2000)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 18:18, RE: OPEL
anonym napísal:
Na to jsi přišel kde, že Fiat dělá nejlepší diesel? To jsi vyzkoušel tolik aut nebo jsi to někde četl? Zkus se napřed projet v MB nebo Toyotě v naftě (myslím např. 270CDI nebo D4D ve 2.2). Pak tady piš nějaké dojmy...
No ty si jakýsi chytrák - tady byl původní dotaz na docela staré auta a ty sem hodíš takovou kravinu jakou je totálně nové auta !! Bože bože, ty snad neumíš číst....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 19:44, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
kaccerr napísal:
Jako mechanik by jste měl vědět,že 1,6 od opla byl ten nejhorší motor,to víte,ale zapomínate dodat,že 1,8 a 2 litr jsou naprosto spolehlivé motory. A ve srovnání výko/spotřeba těžko překonatelné. Jinak každá kára rezne,jde o to jak a kde s tím kdo jezdí.Vectry jsou dobré auta mimo 1,6 do faceliftu. A jsou v jednostraném pozinku taky do faceliftu,potom v oboustraném. Mám VB 2,5 a v pohodě,když zrezly lemy,stačilo ošetřit antikorozním přípravkem,vykytovat stříknout a už tři roky ok.
Sice mechanik nejsem ale ty blbosti meleš protože vectry celo pozink nikdy neměly maximálně jen některé díly a to ještě od 00. A k těm spolehlivým motorům můžou být akorát ty 1,8. Ale co se týče spolehlivosti a kvality podvozku a elektriky tak je to na nic. Když sem si kupoval vectru tak mě na ní zaujal povedený design ale to je tak na ní jediný. Po necelých dvou letech sem ji s radostí prodal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 20:27, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
kaccerr napísal:
Jako mechanik by jste měl vědět,že 1,6 od opla byl ten nejhorší motor,to víte,ale zapomínate dodat,že 1,8 a 2 litr jsou naprosto spolehlivé motory. A ve srovnání výko/spotřeba těžko překonatelné. Jinak každá kára rezne,jde o to jak a kde s tím kdo jezdí.Vectry jsou dobré auta mimo 1,6 do faceliftu. A jsou v jednostraném pozinku taky do faceliftu,potom v oboustraném. Mám VB 2,5 a v pohodě,když zrezly lemy,stačilo ošetřit antikorozním přípravkem,vykytovat stříknout a už tři roky ok.
Bože můj, to tady bude jak za komunistů, všichni se budem o víkendech válet pod autama, brousit, kytovat a zatírat....)) to bude paráda, ať žije Hammerite, to by měli k oplům a feliciím, především jejich úžasně hnijícím pátým dveřím dávat spolu se servisní knížkou, aby si to majitelé mohli na jaře spolu s vyhrabáním trávníku natřít....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 20:35, vectra b
Anonyme, aspon nemel, jezdím z dvoulitrem, bylo to kupované nové a jezdím s tím do dneška, s tím autem jsem spokojený a po motorické stránce absolutně bez chyby, elektronika v pořádku, jenom jeden čas mi tam svítila konrolka airbagu, bylo tam nějaké vyšší napětí v airbagu nebo co. A podvozek, ten je suprovej. Nejsem nějaký zastánce opelu, abych tady zarytě tvrdil že je nejlepší, ale s tím autem absolutní spokojenost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 21:38, RE: Koupě vozu
pola napísal:
za prve me netykejte ja si tykam jen s prateli za druhe vas nebuzeruju to si rvete doma na decka ze treti nikdo vas nenuti na me reagovat za ctvrte myslim ze nejsem zdaleka jediny kdo by se bez vasich prispevku zde obesel a komu se zda ze jen chcete vytvaret konflikty za pate to cau si odpuste ja nejsem nejaky vas hej pockej
Rovněž bych se obešel bez příspěvků od kolegy ze slovenska. To, že nejlepší auto na světě je nějaký nisan primera jsme už slyšeli mnohokrát a snad už to stačilo,ne?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 08.03.2006 21:56, RE: OPEL
stenly napísal:
fiat dělá nejlepší diesel pro lidi s normálním příjmem. kdo zde má na 270CDI nebo D4D ? takže klid.
mimochodem, proč myslíš, ze dc dělá lepší diesely než fiat ? kromě o litr většího objemu je to hoodně podobné.
Reagoval jsem na hlášku "Fiat dělá nejlepší diesely". O nějaké finanční dostupnosti nebyla žádná zmínka. Toyota má diesely o mnoho dál než evropské automobilky. Žádné vstřikování Bosch, které je citlivé na kvalitu paliva (jako že kvalita nafty v ČR není valná). Toyota má vyvinutý vlastní systém vstřikování, který je mnohem odolnější (např. více než C-R v Mercedesu...)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.03.2006 12:34, RE: OPEL
anonym napísal:
Reagoval jsem na hlášku "Fiat dělá nejlepší diesely". O nějaké finanční dostupnosti nebyla žádná zmínka. Toyota má diesely o mnoho dál než evropské automobilky. Žádné vstřikování Bosch, které je citlivé na kvalitu paliva (jako že kvalita nafty v ČR není valná). Toyota má vyvinutý vlastní systém vstřikování, který je mnohem odolnější (např. více než C-R v Mercedesu...)
pokud vím tak Fiat využívá common-rail,který vymyslela alfa-romeo,takže to nemá s Boshem nic společného. A vidím,že tady jsou neustálí odpůrci škodovek a oplů,jako by koncern WV neměl žádné problémy. Každý má rád to své auto,moje 170hp vectra má skvělý podvozek,mění se jen silentbloky na zádní nápravě. Mimo to Opel letos obhájil prvenství v německé soutěži Autobildu jako nejlepší německá automobilka ve vztahu k poruchovosti a spolehlivosti a spokojenosti zákazníku,tak jsem zvědav co tu bude anonym psát za 3-5 let až se nové vectry dostanou na cenu kolem 100-150 tkč.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.03.2006 12:38, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
anonym napísal:
Ano každá kára rezne, ale kromě Felicie málokterá po 5 letech, ty lemy se v létě nastříkají a na jaře je to opět to samé...Pozink byl až facelift v roce 1999 (model rok 2000)
když ty lemy neumíte udělat pořádně,tak to svěřte lakyrníkovi. To není jen o vybroušení a stříknutí. Vectry mají slabá místa na lemech a spodcích dveří,zato wv nemá vyloženě slabá místa,ale rezne uplně všude. Myslím,že tu chtěl někdo poradit co koupit a né se tu dočíst,jak se hádáme jestli fiat nebo opel. Hodně řečí jsou předsudky od rádobyřidičů,kteří mají fáčko a pochytali tyhle řeči od rádobyservismanů.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.03.2006 14:04, RE: OPEL
kaccerr napísal:
pokud vím tak Fiat využívá common-rail,který vymyslela alfa-romeo,takže to nemá s Boshem nic společného. A vidím,že tady jsou neustálí odpůrci škodovek a oplů,jako by koncern WV neměl žádné problémy. Každý má rád to své auto,moje 170hp vectra má skvělý podvozek,mění se jen silentbloky na zádní nápravě. Mimo to Opel letos obhájil prvenství v německé soutěži Autobildu jako nejlepší německá automobilka ve vztahu k poruchovosti a spolehlivosti a spokojenosti zákazníku,tak jsem zvědav co tu bude anon...
A která firma asi vyvinula Common Rail?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.03.2006 17:51, RE: OPEL
anonym napísal:
A která firma asi vyvinula Common Rail?
alfa-romeo. Bosch má svoje čerpadlo-tryska. Samo,že teď vyrábí i common-rail.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 09.03.2006 22:01, RE: Pane Šikl - piště jen ověřené informace !!!
kaccerr napísal:
když ty lemy neumíte udělat pořádně,tak to svěřte lakyrníkovi. To není jen o vybroušení a stříknutí. Vectry mají slabá místa na lemech a spodcích dveří,zato wv nemá vyloženě slabá místa,ale rezne uplně všude. Myslím,že tu chtěl někdo poradit co koupit a né se tu dočíst,jak se hádáme jestli fiat nebo opel. Hodně řečí jsou předsudky od rádobyřidičů,kteří mají fáčko a pochytali tyhle řeči od rádobyservismanů.
Jak vidím, tak je tu hodně příznivců VW a dalších, kteří mají samozřejmě ty největší zkušenosti s vozy opel ve kterých díky své ješitnosti ani nikdy vživotě neseděli. A samozřejmě opel je ten největší šmejd. Opět tipická debata. Tak si jdětě někam na vaše VW stránky kde se můžete jeden před druhým trumfovat.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.