0
späť
 

diskuze k tématu: Opel Vectra nebo Fiat Marea?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 09:09, fiat marea
Dobrý den,
za výraznou položku na vážkách při rozhodování považuji dostupnost informací o daném voze. Pokud ve vaší úvaze figuruje Fiat Marea, podívejte se na stránky www.fiatmareaclub.com kde k tomuto vozu získáte neuvěřitelné množství kvalitních technických informací, zkušeností s provozem, servisem a v neposlední (vlastně možná první) řadě také zajímavou a vstřícnou komunitu lidí, ochotných pomoci.

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 10:41, opel vectra
Taky sem před nedávnem řešil stejnou situaci a velice se mi zamlouvala Vectra. Moc pozitivních ohlasů sem na ní neslyšel a všechno se zvrátilo když sem ji začal schánět technickej stav ani kastle nic moc. Nakonec sem koupil Renaulta Lagunu r2000 a nemůžu si vůbec na nic stěžovat komfortní auto celá kastle v pozinku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 11:20,
v maree je málo místa vzadu?to je blbost!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 12:21, RE: bez předmětu
Ondra napísal:
v maree je málo místa vzadu?to je blbost!!!
Myslím že lepší koupě bude Opel Vectra,jednak je lépe udělaná a taky se ti bude lépe později prodávat,navíc si drží cenu.Jen to chce při koupi pořádně prohlédnout a brát modely od roku 1998.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 12:26, OPEL
tom napísal:
Myslím že lepší koupě bude Opel Vectra,jednak je lépe udělaná a taky se ti bude lépe později prodávat,navíc si drží cenu.Jen to chce při koupi pořádně prohlédnout a brát modely od roku 1998.
Učitě opel vectra.Hodně dílů seženeš z druhé ruky nebo na vrakovišti.Když se o ni budeš pravidelně starat tak podle mě vydrží daleko více než fiat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 12:34, RE: OPEL
hans napísal:
Učitě opel vectra.Hodně dílů seženeš z druhé ruky nebo na vrakovišti.Když se o ni budeš pravidelně starat tak podle mě vydrží daleko více než fiat.
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 12:38, RE: fiat marea
David Pavlištík napísal:
Dobrý den,
za výraznou položku na vážkách při rozhodování považuji dostupnost informací o daném voze. Pokud ve vaší úvaze figuruje Fiat Marea, podívejte se na stránky www.fiatmareaclub.com kde k tomuto vozu získáte neuvěřitelné množství kvalitních technických informací, zkušeností s provozem, servisem a v neposlední (vlastně možná první) řadě také zajímavou a vstřícnou komunitu lidí, ochotných pomoci.

Podobný web, ale pro Vectru je www.vectraweb.net.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 12:38, opel
sim napísal:
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
Italové umějí desing,ale zbytek tolik nevydrží.Chtělo by to spojit německou preciznost a italský šarm abylo by to super.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 13:11, RE: opel vectra
FRMOL napísal:
Taky sem před nedávnem řešil stejnou situaci a velice se mi zamlouvala Vectra. Moc pozitivních ohlasů sem na ní neslyšel a všechno se zvrátilo když sem ji začal schánět technickej stav ani kastle nic moc. Nakonec sem koupil Renaulta Lagunu r2000 a nemůžu si vůbec na nic stěžovat komfortní auto celá kastle v pozinku.
tak to zaklep na drevo :) viz posledni TUV Report 2-3 lete vozy, kde Laguna obsadila ve spolehlivosti cestne 107. misto (posledni, temer 15 % vozu melo vaznou poruchu, coz je pri prumeru 6,6 % v teto tride docela sila). nebyt toho, tak je Laguna Grandtour II muj favorit na ojete/nove auto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 13:45, RE: opel vectra
a-c napísal:
tak to zaklep na drevo :) viz posledni TUV Report 2-3 lete vozy, kde Laguna obsadila ve spolehlivosti cestne 107. misto (posledni, temer 15 % vozu melo vaznou poruchu, coz je pri prumeru 6,6 % v teto tride docela sila). nebyt toho, tak je Laguna Grandtour II muj favorit na ojete/nove auto.
Ale on pise ze ma lagunu 2000. Statistiky pred sebou nemam, ale myslim ze ta posledni nebyla. Chce to poradne cist a az potom psat. Jinak souhlas. Pokud jde o spolehlivost, potom jedine japonce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 14:10, RE: OPEL
sim napísal:
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
Mám Mereu Weekend 1,9 JTD, r.v. 2000 najeto 250000km a nikde nejmenší známka koroze, motor šlape jako hodinky, jen jsem měnil spojku. Měřím 2 metry a místa je dost i za mnou a kufr je obrovský. Auto uveze 700kg nákladu (cement). Opla jsem měl taky a začal hnít po 4 letech, motor (1,8) měl spotřebu cca 9l a elektrika odcházela od nova.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 16:08, RE: OPEL
sim napísal:
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
chlapci chlapci, jste na totálním omylu, u nás v bazaru se oply válí a nikdo po nich ani neštěkne, ale pěkná marea weekend je na to tata pryč... A co se týče koroze, tak tu hledejte především u opela a konkrétně u zadních lemů... To se ještě pořád nenaučili ti špičkoví němci dělat...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 18:38, RE: OPEL
Ondrej napísal:
Mám Mereu Weekend 1,9 JTD, r.v. 2000 najeto 250000km a nikde nejmenší známka koroze, motor šlape jako hodinky, jen jsem měnil spojku. Měřím 2 metry a místa je dost i za mnou a kufr je obrovský. Auto uveze 700kg nákladu (cement). Opla jsem měl taky a začal hnít po 4 letech, motor (1,8) měl spotřebu cca 9l a elektrika odcházela od nova.
kasli na nich, su to magori, co nikdy poriadne talianske auto nemali! Kazdy normalny clovek vie, ze napriklad diesel robi Fiat najlepsie! Ved aj tie sucasne CDTi v Oploch su v skutocnosti made by FIAT! Opel v zivote nedokazal vyrobit slusny naftak. Aj ta blba 1,7micka bola od ISUZU.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 18:46, RE: opel vectra
a-c napísal:
tak to zaklep na drevo :) viz posledni TUV Report 2-3 lete vozy, kde Laguna obsadila ve spolehlivosti cestne 107. misto (posledni, temer 15 % vozu melo vaznou poruchu, coz je pri prumeru 6,6 % v teto tride docela sila). nebyt toho, tak je Laguna Grandtour II muj favorit na ojete/nove auto.
To byla poslední ale druhá generace já mám první po faceliftu. Nemůžu si na ní stěžovat
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 18:50, re:
Oply opravdu dost hnijou ani nedokázali udělat celou kastli v pozinku to samý s tou elektrikou která taky dost stávku . Vždycky sem byl zarputile pro německý auta až do doby co se mi naskytla výhodná koupě francouze a vůbec toho nelituji. Jen mohu doporučit
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 18:54, RE: OPEL
sim napísal:
OPEL jednoznačně .I ten nejhorší němec(jak se o opelu říká) je podle mne lepší než nějaký ital nebo francouz.Fiaty dost rezaví a motory taky moc nevydrží.Staré opely byly sračky,ale podívej se na shodné ročníky od ostatních výrobců a nebude tam moc velký rozdíl.Určitě je taky pravda,že později se ti bude lépe prodávat opel.
Známej kupoval vectru téměř ve stejnou dobu, jak já mareu(před 2 roky).Oba z druhé ruky. On ročník 1996, já 1997. Já jsem najel zatím 75tis km, auto má teď165tis. On najel cca 25tis km, auto má 125tis.
Pravidelně měním olej atd., jednou rozvody a tlumiče vepředu. Moje investice "navíc" byly jen ty tlumiče, jinak auto poslouchá a jsem spokojen. Co se týká vectry tam je situace výrazně jiná a investice známého na různé opravy (karoserie i motor) jsou několikanásobné. O korozi ani nemluvě a to jezdí výrazně méně. Zahoďte předsudky a řidte se zkušenostmi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 20:31, RE: OPEL
anonym napísal:
kasli na nich, su to magori, co nikdy poriadne talianske auto nemali! Kazdy normalny clovek vie, ze napriklad diesel robi Fiat najlepsie! Ved aj tie sucasne CDTi v Oploch su v skutocnosti made by FIAT! Opel v zivote nedokazal vyrobit slusny naftak. Aj ta blba 1,7micka bola od ISUZU.
Na to jsi přišel kde, že Fiat dělá nejlepší diesel? To jsi vyzkoušel tolik aut nebo jsi to někde četl? Zkus se napřed projet v MB nebo Toyotě v naftě (myslím např. 270CDI nebo D4D ve 2.2). Pak tady piš nějaké dojmy...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 20:33, RE: OPEL
anonym napísal:
Známej kupoval vectru téměř ve stejnou dobu, jak já mareu(před 2 roky).Oba z druhé ruky. On ročník 1996, já 1997. Já jsem najel zatím 75tis km, auto má teď165tis. On najel cca 25tis km, auto má 125tis.
Pravidelně měním olej atd., jednou rozvody a tlumiče vepředu. Moje investice "navíc" byly jen ty tlumiče, jinak auto poslouchá a jsem spokojen. Co se týká vectry tam je situace výrazně jiná a investice známého na různé opravy (karoserie i motor) jsou několikanásobné. O korozi ani nemluvě a to je...
Máš recht! Člověk jen pořád dokola poslouchá ty hloupý řeči o italech, a když chceš, aby ti někdo dovezl z venku pěknou Mareu v JTD, tak ti řekne, že je tam o ně hroznej zájem, že nejsou nebo jsou šíleně drahý...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 21:30, Koupě vozu
Dobrý den, chystám se koupit ojeté auto a stále nemám jasno co si vybrat. Jsem zatížený na naftové motory a větší(prostornější) vozy. Uvažuji o koupi vozu Opel Vectra 2.0DTi ale nevím jak je na tom motor. Nebránil bych se ani jinému vozu stejné kategorie...ale říkám si, že německý vůz je německý vůz. Na auto by dal asi tak 130000Kč. Prosím poraťe mi s volbou, moc tomu nerozumím a každý mechanik říká něco jiného.

Předem moc děkuji.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 07.03.2006 22:51, RE: Koupě vozu
Petr Vančura napísal:
Dobrý den, chystám se koupit ojeté auto a stále nemám jasno co si vybrat. Jsem zatížený na naftové motory a větší(prostornější) vozy. Uvažuji o koupi vozu Opel Vectra 2.0DTi ale nevím jak je na tom motor. Nebránil bych se ani jinému vozu stejné kategorie...ale říkám si, že německý vůz je německý vůz. Na auto by dal asi tak 130000Kč. Prosím poraťe mi s volbou, moc tomu nerozumím a každý mechanik říká něco jiného.

Předem moc děkuji.
Tak to si říkate zle. Ja viem že to neplatí vôbec (s výnimkou BMW, MB), a u Vectry to neplatí dvojnásobne. Auto z roku 1995 a vyššie a jediné čím vyniká je dizajn. Je až neskutočné koľko zhnitých som videl !hlavne lemy blatníkov a prahy) a to boli väčšinou ročníky od 1997. To je hanba mať auto napr. z roku 1997 a mať podobné starosti ako majiteľ Felicie a iných škodoviek, že čo bude po zime... Nerozpadne sa mi to?? ) Inák ja som jednoznačne za japonsko napr. Nissan Primera 2.0 TD (podvozok. spoľahlivosť, komfort= vynikájúce)keď už chcete diesel ale ja by som dal prednosť benzínu tie majú japonci veľmi spoľahlivé. Potom ma napadá Citroen Xantia 1.9TD (jednoduchý motor,vydrží veľmi veľa ale Dti u Vectry je modernejší) popr. 2.0 HDi, to samé Peugeot 406 alebo ešte je celkom slušný Fiat Marea 1.9 TD100alebo rovno JTD. Podľa mňa je na tej Vectre o ktorej uvažujete najlepší ten motor, zbytok jedným slovom odpad. To je môj názor, neže tu zase niekto bude vyskakovať.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.