0
späť
 

diskuze k tématu: Zazimování auta

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, automobilky, ostatní, zábava, ostatní, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Sobota 21.11.2015 17:37, RE: Žádný starosti...
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Otec - důchodce-již asi 12 let auto v říjnu dá do garáže a v dubnu, až vyschnou silnice a zabví se soli, ho vytáhne. A jezdí. Občas dobije baterku. A to má obyčejný Mondeo.Já mám doma tři auta a jedno stojí přes zimu taky v garáži. Na rozdíl od táty ho za sucha občas vezmu, ujedu 30km, aby se dobila baterka a promazaly díly motoru a převodovky. Funguje mi to spolehlivě. Nic onedopojuji, nic nedávám na žádný špalky... To už není jako v dobách Moskviče 408....
no tak minimálně mu oreznou brzdové kotouče...


Zatím mu neorezly.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Nedela 22.11.2015 08:42, RE: Zazimování auta
cubec napísal:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak mám auto připravit na uskladnění přes zimu v garáži?Prozatímní rady co jsem dostal jsou:- odpojit baterku- nechat otevřený okna- natankovat jen cca 1/4 nádrže, aby benzin neabsorboval vodu- Cca 1x do měsíce nastartovat a projet cca 15km (podle počasí)Že ho nedám do garáže zabahněný je samozřejmost.Má někdo nějaké jiné rady nebo zkušenosti?Vcelku by mi to pomohlo.Díky


Známá taky kdysi ukládala auto k zimnímu spánku do (suché) garáže, protože se bála jezdit v zimě a ani neměla zimní gumy. Pak zjistila, že v zimě to tak horké není a začala jezdit celý rok, ale to jsem odbočil. Taky se mě ptala, co všechno s tím má dělat... Ale nic se nemá přehánět. Měla obyč Fabii a nic extra se s ní nedělalo, jen se natankoval kvalitní benzín do plna (tenkrát byl v nabídce jen V power ) a gumy se nahustily trochu víc než normálně. V garáži se samozřejmě nezatahovala ruční brzda. Před zazimováním se auto důkladně projelo, cca 50 km. Baterka se neodpojovala a co vím, tak se nikdy do jara nevybila. Pak už jen, když bylo v zimě solidně, bez sněhu, břečky a soli, se auto občas (cca 1 x za měsíc) zase důkladně projelo. Toť vše. U modernějších aut s náročnější elektronikou (příklad Audi A6, Citroen C5, BMW 5...), bych baterku vůbec nevyndával ani neodpojoval (výrobci to obecně ani nedoporučují) a buď auto častěji důkladně projížděl, pokud by počasí dovolilo, nebo koupil kvalitní nabíječku a auto aspoň 1 za 2 týdny pořádně nabil. Vřele doporučuji před zazimování vypnout veškeré spotřebiče a světýlka v autě (případně i denní svícení).
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.