0
späť
 

diskuze k tématu: Zazimování auta

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, automobilky, ostatní, zábava, ostatní, typ vozidla, osobní, volná diskuze
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Streda 18.11.2015 10:05, Zazimování auta
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak mám auto připravit na uskladnění přes zimu v garáži?
Prozatímní rady co jsem dostal jsou:
- odpojit baterku
- nechat otevřený okna
- natankovat jen cca 1/4 nádrže, aby benzin neabsorboval vodu
- Cca 1x do měsíce nastartovat a projet cca 15km (podle počasí)

Že ho nedám do garáže zabahněný je samozřejmost.

Má někdo nějaké jiné rady nebo zkušenosti?
Vcelku by mi to pomohlo.
Díky
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Streda 18.11.2015 10:16, RE: Zazimování auta
cubec napísal:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak mám auto připravit na uskladnění přes zimu v garáži?Prozatímní rady co jsem dostal jsou:- odpojit baterku- nechat otevřený okna- natankovat jen cca 1/4 nádrže, aby benzin neabsorboval vodu- Cca 1x do měsíce nastartovat a projet cca 15km (podle počasí)Že ho nedám do garáže zabahněný je samozřejmost.Má někdo nějaké jiné rady nebo zkušenosti?Vcelku by mi to pomohlo.Díky


nádrž musí být plná aby neabsorboval benzín vzdušnou vlhkost, když je tam vzduch tak jí absorbovat bude. stejně tak mi přijde jako nesmysl nechávat otevřená okna. já bych auto postavil na špalky pod kastli-ne pod nápravy, aby byla kola ve vzduchu, odpojil baterku a odnesl jí do tepla, zamknul klíčkem, přikryl auto plachtou a na jaře uvedl do provozu.
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Streda 18.11.2015 10:35, RE: Zazimování auta
tomaskrtek napísal:
[nádrž musí být plná...

Takže auto nechat úplně být a ani ho nestartovat? Motoru nevadí když se cca 4 měsíce neprotočí?
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Streda 18.11.2015 13:35, skladování
Záleží o jakou jde garáž - jak je vlhká a nakolik bude promrzat.

Pokud nebudou teploty hluboko pod nulou, vykašlal bych se na vyndávání baterie, špalky i plachtu, naprosto nejlepší je auto jednou do měsíce projet, alespoň nebudou zarezávat brzdy, občerství se akumulátor, promažou ložiska a interiér se prohřeje a vyvětrá.

Pod plachtou se drží vlhkost a pokud není garáž dobře izolovaná a suchá, auto bych nepřikrýval. Na případnou vlhkost v benzínu je nejjistější velfobin / aquafobin na vázání vody a netřeba nechávat stárnout celou nádrž benzínu. Někdo ještě sundává přívod od vzduchového filtru a nacpe tam staré noviny pro absorbci vlhkosti, vyšroubuje svíčky, do válců naleje olej a protočí motor, před sezónou vymění olej v motoru, ... atp.

Pokud ale nejde o hodnotný veterán a jde jen o jednu zimu, na všechny tyto specialitky bych se osobně vykašlal, motoru to neublíží (skladoval jsem jedno auto sprostě venku a i po dvou letech stání nastartovalo na původní benzín a dál normálně fungovalo).
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Štvrtok 19.11.2015 08:23, Garáž
Garáž e to obyčejná řadovka...vlhkost žádná, ale vytápění taky ne. Hodnotný veterán to není, je to Volvo S60R, takže turbobenzín, proto jsem se obával nechat auto ležet ladem a ani ho nenastartovat, přesně jak říkáš, z důvodu promazání všech ložisek a všeho ostatního co se třeba maže rozstřikem oleje.
Od mechanika jsem totiž slyše takové příběhy, že jeden pán má 911 cabrio a jak s tim jezdil málo a přes zimu vůbec, tak mu např. zarezlo ložisko na vodní pumpě a nepříjemná oprava byla na světě...
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Štvrtok 19.11.2015 09:34, asdf asdf asdf
A smím se otázat, proč v zimě nejezdíš?
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Štvrtok 19.11.2015 10:30, RE: asdf asdf asdf
Reno napísal:
A smím se otázat, proč v zimě nejezdíš?

Nechce se mi kupovat zimní gumy Je to třetí auto, já mám služební a žena má svoje, takže využití toho auto je skoro nulové. Bohužel do auta už jsem dal tolik, že se mi prostě nevyplatí ho prodat. Ještě ke všemu peníze šly do mechaniky, takže oděrky a škrábance na karoserii atd. stále jsou, takže atraktivita pro případného kupce není nejlepší, to by musel být extra fanda značky. Takže jsem měl na výběr, buď to prodám se ztrátou 100 000,- nebo se smířím s tím, že to auto budu mít do doby než to bude veterán. Zvolil jsem druhou možnost. Takže dávat dalších 20000 za gumy, který dřív přestárnou než je stihnu ojezdit, to se mi nechtělo. Navíc bych musel buď přezouvat originál disky a ničit je nebo koupit jiné disky, což jsou zase další peníze. Takže jsem si radši pronajal za 8000,- ročně garáž a zřídil jsem si v ní i dílnu, kterou jsem vždycky chtěl a nikdy neměl.
Nevim jestli je to pochopitelné, ale mě to přišlo jako nejvhodnější řešení situace.
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Štvrtok 19.11.2015 14:36, RE: asdf asdf asdf
cubec napísal:
Reno napísal:
A smím se otázat, proč v zimě nejezdíš?
Nechce se mi kupovat zimní gumy Je to třetí auto, já mám služební a žena má svoje, takže využití toho auto je skoro nulové. Bohužel do auta už jsem dal tolik, že se mi prostě nevyplatí ho prodat. Ještě ke všemu peníze šly do mechaniky, takže oděrky a škrábance na karoserii atd. stále jsou, takže atraktivita pro případného kupce není nejlepší, to by musel být extra fanda značky. Takže jsem měl na výběr, buď to prodám se ztrátou 100 000,- nebo se smířím s tím, že to auto budu mít do doby než to bude veterán. Zvolil jsem druhou možnost. Takže dávat dalších 20000 za gumy, který dřív přestárnou než je stihnu ojezdit, to se mi nechtělo. Navíc bych musel buď přezouvat originál disky a ničit je nebo koupit jiné disky, což jsou zase další peníze. Takže jsem si radši pronajal za 8000,- ročně garáž a zřídil jsem si v ní i dílnu, kterou jsem vždycky chtěl a nikdy neměl.Nevim jestli je to pochopitelné, ale mě to přišlo jako nejvhodnější řešení situace.


v tom případě bych to vůbec neřešil. natankovat, nahustit, odpojit baterku a ahoj na jaře. kdyby se ti přes zimu moc chtělo tak až bude sucho protáhnout 15-20km, dotankovat, nahustit, uspat. já myslel že jde o nějakého sporťáka mazlíka.
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Štvrtok 19.11.2015 15:10, RE: asdf asdf asdf
tomaskrtek napísal:
v tom případě bych to vůbec neřešil. natankovat, nahustit, odpojit baterku a ahoj na jaře. kdyby se ti přes zimu moc chtělo tak až bude sucho protáhnout 15-20km, dotankovat, nahustit, uspat. já myslel že jde o nějakého sporťáka mazlíka.

Tak což o to, mazlík to je a jako sportovní auto bych si to taky troufal označit. Když už jsem si ho nechal, tak to nebude vyděděnec, jen nejde vše najednou.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Štvrtok 19.11.2015 19:34, RE: asdf asdf asdf
cubec napísal:
tomaskrtek napísal:
v tom případě bych to vůbec neřešil. natankovat, nahustit, odpojit baterku a ahoj na jaře. kdyby se ti přes zimu moc chtělo tak až bude sucho protáhnout 15-20km, dotankovat, nahustit, uspat. já myslel že jde o nějakého sporťáka mazlíka.
Tak což o to, mazlík to je a jako sportovní auto bych si to taky troufal označit. Když už jsem si ho nechal, tak to nebude vyděděnec, jen nejde vše najednou.


Koupil jsem si kdysi auto na zimu k šestce bramboře a vždycky, když bylo sucho tak jsem stejně jezdil se šestkou, protože ten Tuareg mně ani zdaleka tak nebavil... udělal bych to stejně, jednou za čtrtnáct dnů bych ho provětral a vůbec neřešil...

reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 19.11.2015 20:58, RE: asdf asdf asdf
Reno napísal:
cubec napísal:
tomaskrtek napísal:
v tom případě bych to vůbec neřešil. natankovat, nahustit, odpojit baterku a ahoj na jaře. kdyby se ti přes zimu moc chtělo tak až bude sucho protáhnout 15-20km, dotankovat, nahustit, uspat. já myslel že jde o nějakého sporťáka mazlíka.
Tak což o to, mazlík to je a jako sportovní auto bych si to taky troufal označit. Když už jsem si ho nechal, tak to nebude vyděděnec, jen nejde vše najednou.
Koupil jsem si kdysi auto na zimu k šestce bramboře a vždycky, když bylo sucho tak jsem stejně jezdil se šestkou, protože ten Tuareg mně ani zdaleka tak nebavil... udělal bych to stejně, jednou za čtrtnáct dnů bych ho provětral a vůbec neřešil...


Tento názor se mi líbí. Taky bych se bál nechat auto 4 měsíce napospas. Benzín v nádrži a ochrana kastle je to menší zlo, když nevím, co se děje v motoru, na brzdách a v převodovce. Taky bych ho jednou za pár týdnů (bez sněhu kvůli polišům) projel, prohřál promazal. Ta představa plíživé koroze...
Ještě tak ho šupnout do dusíkového kontejneru.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Štvrtok 19.11.2015 22:29, Problém
Každé aute, které delší dobu stojí, začne mít problémy. Na špalky se dává kvůli ložiskům, která se při dlouhodobém stání bez pohybu zničí (pár měsíců na to ale nestačí). Ale jak tu je již zmíněno, moc bych to neřešil. Ostatně zimní pneu nejsou ve stávajícím počasí žádným problémem...
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Štvrtok 19.11.2015 22:36, Re
Díky za uklidnění
Jen dodám že co se týče koroze brzd nebo co na to tlumiče tak úplně neřeším, mám kupené nové a na jaře budu měnit. Jde mi především o motor, převodovku, Haldex atd. Kdyby se něco posr. na motoru tak je likvidace auta, ceny za případnou výměnu motoru u Rka jsou v ceně novýho auta...
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 20.11.2015 08:21, jklj jkjl jk jl
btw. brňáci prej vůbec nepřezouvají (se říkalo), pokud s tím autem nepojedeš do Prahy přes Vysočinu,
na letních úplně v klidu. Deset zim dozadu nestálo za nic a ani tahle nebude výjimkou. Vždyť sníh už není pomalu ani v rakouských Alpách...
reagovať
cubec
počet príspevkov92
dátum registrácie28.04.2010
Piatok 20.11.2015 09:52, asdf
Tak v Brně jsem byl asi jednou v životě na východ většinou nejezdi dál jak za Prahu.
Tady ve Varech sníh nebejvá, ale kamkoli člověk jede tak tam sníh je. Trasa na Plzeň, Prahu nebo Cheb...
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 20.11.2015 11:27, dfg dsfg dgf
tak ho protáhneš jednou za týden po městě a je po starostech...
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 20.11.2015 19:23, Žádný starosti...
Otec - důchodce-již asi 12 let auto v říjnu dá do garáže a v dubnu, až vyschnou silnice a zabví se soli, ho vytáhne. A jezdí. Občas dobije baterku. A to má obyčejný Mondeo.
Já mám doma tři auta a jedno stojí přes zimu taky v garáži. Na rozdíl od táty ho za sucha občas vezmu, ujedu 30km, aby se dobila baterka a promazaly díly motoru a převodovky. Funguje mi to spolehlivě. Nic onedopojuji, nic nedávám na žádný špalky... To už není jako v dobách Moskviče 408....
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 20.11.2015 21:38, RE: Žádný starosti...
Zdeny60 napísal:
Otec - důchodce-již asi 12 let auto v říjnu dá do garáže a v dubnu, až vyschnou silnice a zabví se soli, ho vytáhne. A jezdí. Občas dobije baterku. A to má obyčejný Mondeo.Já mám doma tři auta a jedno stojí přes zimu taky v garáži. Na rozdíl od táty ho za sucha občas vezmu, ujedu 30km, aby se dobila baterka a promazaly díly motoru a převodovky. Funguje mi to spolehlivě. Nic onedopojuji, nic nedávám na žádný špalky... To už není jako v dobách Moskviče 408....


no tak minimálně mu oreznou brzdové kotouče...

reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Sobota 21.11.2015 09:15, RE: Žádný starosti...
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Otec - důchodce-již asi 12 let auto v říjnu dá do garáže a v dubnu, až vyschnou silnice a zabví se soli, ho vytáhne. A jezdí. Občas dobije baterku. A to má obyčejný Mondeo.Já mám doma tři auta a jedno stojí přes zimu taky v garáži. Na rozdíl od táty ho za sucha občas vezmu, ujedu 30km, aby se dobila baterka a promazaly díly motoru a převodovky. Funguje mi to spolehlivě. Nic onedopojuji, nic nedávám na žádný špalky... To už není jako v dobách Moskviče 408....
no tak minimálně mu oreznou brzdové kotouče...


kotouče ti oreznou i když umyješ auto a dáš ho hned do garáže. to bych asi neřešil. co auta která stojí v bazarech? týdny, měsíce... maximálně jim dobijou baterku, ale to je všechno, nikdo je neprojíždí když není zájemce. a bouračky? auta která nejdou projet dokud nejsou opravená? měsíce, roky...
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Sobota 21.11.2015 14:06, RE: Žádný starosti...
tomaskrtek napísal:
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Otec - důchodce-již asi 12 let auto v říjnu dá do garáže a v dubnu, až vyschnou silnice a zabví se soli, ho vytáhne. A jezdí. Občas dobije baterku. A to má obyčejný Mondeo.Já mám doma tři auta a jedno stojí přes zimu taky v garáži. Na rozdíl od táty ho za sucha občas vezmu, ujedu 30km, aby se dobila baterka a promazaly díly motoru a převodovky. Funguje mi to spolehlivě. Nic onedopojuji, nic nedávám na žádný špalky... To už není jako v dobách Moskviče 408....
no tak minimálně mu oreznou brzdové kotouče...
kotouče ti oreznou i když umyješ auto a dáš ho hned do garáže. to bych asi neřešil. co auta která stojí v bazarech? týdny, měsíce... maximálně jim dobijou baterku, ale to je všechno, nikdo je neprojíždí když není zájemce. a bouračky? auta která nejdou projet dokud nejsou opravená? měsíce, roky...


no však nepíšu, že by měl něco řešit, to se za dvoje brzdění obrousí...

reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.