0
späť
 

diskuze k tématu: Octavia nebo Focus pro čtyřčlennou rodinu - co vybrat?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, česká vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 09.07.2008 21:55, rada
Tak se také podělím o mé zkušenosti s octavkou a mondeem.Jako první jsem si pořídil octavii 1.6 74kW r.v.00.Při koupi mělo auto najeto 83tis.km.S autem jsem skoro za 2 roky najezdil přes 85tis.km a když nebudu počítat běžnou držbu (olej filtry atd..)tak jediné co jsem musel měnit bylo čidlo chladicí kapaliny a oprava spínače brzdových světel.Bohužel jsem potřeboval větší kufr tak jsem šel do Fordu Mondeo 2.O TDDI 85kW r.v.01.Při koupi mělo najeto 135tis.km.Já jsem snim najezdil dalšich necelých 60tis.Jako závadu jsem měl KO silenblok ve vlečném rameni zadní nápravy.Dost nepříjemná věc zadek auta při prudčím průjezdu zatáčky doslova uskakoval. A jako druhá závada byk OK dvouhmot. setrvačník.Oprava vyšla něco kolem 25tis.kč a po doporučení servisaka jsem se auta zbavil protože říkal že je tam dost věci na pokraji své životnosti.Střiky už byly také načaty atd... Jo a ještě jsem měl prasklé gum. koleno od turba čímž byla totální stráta výkonu.Jelikož už jsem nepotřeboval tak velký zavazadlový prostor a ani už nenajezdim tolik kilometru tak jsem se před rokem opět vrátil k octavii.Opět mám 1.6 75kW r.v.02.Jelikož mám 2 malé děti tak mi tohle auto vyhovuje a hlavně se mi líbí!!!Zatom najeto 20tis.km a bez závady.Celkově má auto najeto poctivých 210tis.km.
A s fokusem také neuděláš chybu také super vozitko má ho bratr v 1.6 75kW r.v.04 a jezdí to pěkně.
Přeji šťastnou ruku při výběru!!!!Hlavně ať slouží!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 09.07.2008 23:06, rada
sice si tu hodne lidi bude klepat na celo, ale sehnat dobrou oktavku v kombiku 1.6 benzin (+ me dalsi podminky .. klima, puvod v CR, serviska a adekvatne dobry stav) je opravdu nekonecny beh na dlouho trat - za 2,5 mesice sem videl jen jednu a tu mi pred ocima prodali
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 09.07.2008 23:18, rada
Fordy nebrat HNIJOUUUUUU......SPODKY DVEŘÍ PRAHY PÁTY DVEŘE FOKUS........OKTAVKY OK
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 07:07, rada
Měl jsem obojí, a z těch dvou voleb bych bral jednoznačně Fokuse. Když oktávku, tak jedině v TDI, jinak to absolutně nemá smysl. Oktávka je prostě nesmyslně drahá, za to co nabízí. Proti Fokusu má sice o dost lepší interiér, a i vypadá o něco málo líp, ale zbytek normální auto, nechápu proč to stojí tolik - motor 1,6 benzín je slabota. Fokus drží, dobře jede, a od faceliftu rv 2002 nerezne. Chce to si vybrat verzi Trend, má sportovní sedačky, které jsou proti Ambiente neporovnatelně lepší a je tam pár dalších věcí navíc. Dob Fakt je, že třeba automatickou klimu má lepší oktávka - ta ve focusu mě nenadchla - chladila a topila nárazově, chvíli horko, chvíli zima. Normální klima je ve fokusu asi lepší. Do oktávky se taky za cca 3-5 tis nechá koupit tempomat. Co se týká jízdy, hlavně na dálnici při vyšší rychlosti je pocit jistoty ve Fokusu výrazně lepší, auto drží směr a jede kam chci. Brzdy má Fokus snad vždy s kotouči vzadu, Oktavka ma normálně vzdadu bubny - pedál pak má nepříjemně dlouhý chod. Oktávku jsem musel občas trochu krotit, hlavně při bočním větru na mokru to chtělo dát pozor. Tak štastnou volbu!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 09:17, rada
Pro 4-clennou rodinu z daneho modeloveho roku jedine Focus. V tom roce jsme vybirali mezi Octavou a Focusem, vybrali jsme Focuse a nelitujeme.
I kdyz jsou auta ve vetsine vlastnosti vicemene porovnatelny, v tom, co je pro rodinu dulezite, tam Focus vyhrava na cele care: Misto na nohy na zadnich sedadlech bylo ve stare Octave zoufaly, bylo videt, ze priorita byla obrovsky kufr. Pokud jsem se svymi 185 cisly sedel za volantem, vzadu zbylo pro kolena odhadem maximalne 10 cm. Ve Focusu combi je pritom kufr taky obri, a na kolena vzadu je mista dost.
Co se tyce dalsich vlastnosti, Focus byl v te dobe etalonem co se tyce podvozku, i po 100 tis. km ma velmi presne razeni, brzdy jsou ostre, posilovac silny tak akorat. I kdyz je Octava velmi slusne auto, na Focus ji stejne neco chybi.
Se rzi nemame problem, jediny problem o kterem se da mluvit je castejsi odchazeni zarovek hlavnich svetlometu (2-3 rocne na auto), kterym asi nesvedci celodenni sviceni.
V interieru je vse tam, kde bych to cekal, navic (i kdyz tohle je u kazdeho jine) volant mi padne ve Focusu daleko lip do ruky, radici paka, ktera ma vypoukly tvar je rozhodne lepsi nez spicata tyc Octavie.
Pokud jsou deti male, chybu s Octavii neudelate, pokud rostou, mam obavu ze budou potrebovat vic prostoru.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 09:35, rada
když fokuse tak novou masku od roku 2004
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 10:57, rada
Ford nebrat. NEJHORŠÍ AUTO!! Máme autoservis a jakékoliv opravy jsou časově náročnější. Na Octavii jsou i levnější náhradní díly.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 11:35, rada
takže to shrňme, Focus - tipický lowend, slabší dílenské zpracování, otřesný interiér s tvrdými plasty, ubohé výbavy a nedostatečný výběr motorů. Octavia robustnější karoserie a podvozek s většími koly, daleko lepší dílenské zpracování a materiály, lepší výbavy a motory včetně možnosti 6 kvaltu či pohonu 4x4, na straně Fokusu je pouze víceprvková zadní náprava a o trochu víc místa vzadu. V tomhle případě nejlepší doporučení: Golf IV variant s motorem 1,6 16V 77 kW nejlépe např. ve výbavě Generation se sportovním podvozkem na 16" , v jízdních vlastnostech s Focusem srovnatelný ve všem ostatním o dvě třídy nahoře..... (pozor ovšem na služební vykráglované kusy 350, 400 000 i více, na těchto autech to vizuálně nejda až tak poznat.....)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 15:51, rada
Za sebe mohu jednoznacne doporucit oktavii I - mam jiz druhou (1.6 75 kw a ted 1.8T). Oktavka je velmi kvalitni auto a pri rozumnem tempu 1.6 jezdi okolo 6,5 -7l benzinu, 1.8 okolo 8mi. Neni problem jezdit ani s jednim okolo 9l, to ale pak jede 180+ a nesetrite ji. Podvozek neni bohuzel povedeny, nicmene hodne pomuzou 16kova kola. Krome beznych spotrebnich materialu jsem menil cidlo kapaliny u 1.6ky, u 1.8T vahu vzduchu. Ostatni bez problemu. Pokud se chcete dobre svezt a nehledite na spotrebu, je 1.8 T je lepsi volbou...pokud jezdite "standardne" a hledite na 0,5l az 1 l na 100 km, pak je lepsi 1.6. Jeste bych zvazil byt vami 1.9 TDI 66kw, se kterym je v rodine fantasticka zkusenost (nicmene benzin, je benzin). Nevyhodou oktavek je obecne zvyseny zajem zlodeju, ja parkuji na ulici a zajem je cca 2x rocne, ackoliv nemam na aute ani jeden zamek :(. To bude asi velka vyhoda focuse - vubec se nekrade, ve vsem jinem bych nad nim vubec neuvazoval - mel jsem moznost jet cca 1000 km ve 3 letem mondeu kombi TDCI a uprimne, zlata oktavia - ford je sice vetsi, ale to je tak vsechno - podvozek je na sportovni jizdu moc plavny, na dalnici tvrdy, do zatacek to jede jako tank - previsy a hlavne hnotnost delaji sve. Uvnitr je kralovske misto, hnusna palubovka, naprosto neergonomicka, divne materialy, ktere vrzou a nelicuji, standardni radio neumi mp3, ovladace hnusne, neergonomicke....posledni slusny ford byla dle meho nazosru sierra...at dobre vyberete a mnoho stastnych km....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 17:30, rada
Zdravím, stál jsem taky před takovým problémem, najednou jsem koupil kup, který kdybych sháněl, tak se mě to nepodaří, je to ale již čtyři roky, byla to škoda octavia po důchodci , jako nová, garážovaná, najeto 68 tisíc, plná výbava a ještě něco navíc, v tomto autě zatracovaný motor 1.8 20V, nakonec jsem ji vzal a naučil se s tímto motorem jezdit a jsem hodně rád že ji mám, najel jsem už 30 tisíc a kromě běžných oprav brzd atd. mě nikde nenechala, ani v Itálii na jihu a ani několikrát v Chorvatsku, mezi auty je to už stará socka, ale nerezne a je opravdu v naší rodině oblíbená, čekáme na její nástupkyni ale bude to pořádně dlouhé hledání a taky loučení, jako plus tohoto vozidla je zpracování, spolehlivost, prostornost, každý má ale jiný názor a každý má také takové auto jak se k němu chová, takže přeji šťastný výběr kamaráde motoristo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.07.2008 20:58, rada
Taky jsem takhle vybíral a skončil u Mondea.... a sem spokojenej. Dozadu se vejdou dvě kola (po sundání kol i bez sklopení sedaček), místa vzadu je o dost víc než v oktávce a stojí míň. TDCI od roku 2004 je již reativně spolehlivý, starší radši benzín.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 05:46, Corolla
A co treba vykaslet se na Forda a koncern a zvolit Corollu combi, z roku 2002 jiz s 1.6 VVTI, 81kw. Mensi spotreba, lepsi pruznost, spolehlivost atd. Ovsem ma to tvrde plasty. Ikdyz, nechapu, proc skoro kazdy resi plasty. To vy nemate s kym se pomazlit a musite osahavat palubovku, aby byla prijemne mekka?!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 06:17, Kyselé hrozny
To tady zase bude řečí, které budou nápadně připomínat bajku o kyselých hroznech.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 06:23, Co vybrat
No co mám n to napsat. Jedině stříbrnou octávkou f plný palbě!
Taky by šlo jít do fiatu Stilla combi. Je mnohem lepší, než koncernové časáky píšou, je za lepší peníze a bude s kopcem výbavy! Údajná vyšší poruchovost fiatů patří u moderních aut do říše bajek a pohádek!

Iáá

Osel
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 06:41, RE: Co vybrat
anonym napísal:
No co mám n to napsat. Jedině stříbrnou octávkou f plný palbě!
Taky by šlo jít do fiatu Stilla combi. Je mnohem lepší, než koncernové časáky píšou, je za lepší peníze a bude s kopcem výbavy! Údajná vyšší poruchovost fiatů patří u moderních aut do říše bajek a pohádek!

Iáá

Osel
Jop a taky Fiat Osklivka (Multipla) je jako rodinne auto fajn. Nalozit vylozit, je tak skareda az je hezka. No ale z tech dvou nevim no ... myslim ze urcite tu oktavku a to v plne vybave s navigaci vyhrivanymi sedackami a uplne se vsim co jde. At to stoji za ty prachy, at sousedi vidi ze mas na oktavku. Pak se objede rodinka at kazdy vi ze mas na oktavku a jak jsi dobre koupil. Ono ty zahranicni auta jsou akorat poruchovy, drahy, maji drahy servis a nahradni dily. Jizdni vlastnosti bych neresil, to ze podvozek Focusu vydrzi vic jsou jen reklamni kecy tech zavistivcu co Oktavku nemaji, vubec tomu nerozumi, jsou to troubove.

Mazel
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 07:18, škodovka = místenka na místní oddělení PČR
Z vlastní zkušenosti říkám, že už jen kvůli těm vykrádačkám tak Octávii nikdy víc.... Tu naší nám během posledních 2 let vykradli 8x. A co se krade? Nejčastěji airbagy, přístrojovka, samozřejmě rádio, palubní počítač a vše ostatní.... Abych to shrnul, tak naše úžasná Octávka posloužila jako zdroj těchto náhradních dílů:
3 x airbag řidiče, 2x PP, 5 x airbag spolujezdce (způsobem odříznutí, takže se mění skoro cela palubka..), 4 x rádio, 1x celá přístrojovka, a ostatní věci jako brýle, CD, držák telefonu a navigace už ani neřeším....
Když to shrnu, tak jsem časteji na PČR, v servisu a v pojišťovně kde jsem už za podvodníka, než doma. V úhrnu všechny ztráty oproti platbám pojišťovny, tak jsem tam skoro v hodnotě toho ojetýho focuse... A že by jinak byl O spolehlivá??? Asi jako každý normální auto... Takže já jsem s VW skončil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 07:21, Octavia 1,8T 20V 110kW
... stojí více, než za úvahu! Mám s ní zatím najeto asi 25.000 km, zatím bez problémů, po úvodním vyblbnutí s ní delší štreky mimo dálnice jezdím okolo 6l/100km. A když na to šlápnete, tak opravdu jede (to už je spotřeba vyšší ).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 07:55, RE: Octavia 1,8T 20V 110kW
anonym napísal:
... stojí více, než za úvahu! Mám s ní zatím najeto asi 25.000 km, zatím bez problémů, po úvodním vyblbnutí s ní delší štreky mimo dálnice jezdím okolo 6l/100km. A když na to šlápnete, tak opravdu jede (to už je spotřeba vyšší ).
1,8 opravdu jede. Dlouho sem se takle nenasmál. Jel si někdy s nějakým normálním autem? Co má rozvor větší než ubohých 2512? Co má dokonce motor? A ne motor s VW produkce? A ne motor se směšným čtyřválem o směšným V? Pánové prosím vás, když už si ty chrochty musíte navzájem tak chválit, alespoń nekecejte pi.oviny. Mně to vyloženě vadí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 08:02, RE: Octavia 1,8T 20V 110kW
anonym napísal:
... stojí více, než za úvahu! Mám s ní zatím najeto asi 25.000 km, zatím bez problémů, po úvodním vyblbnutí s ní delší štreky mimo dálnice jezdím okolo 6l/100km. A když na to šlápnete, tak opravdu jede (to už je spotřeba vyšší ).
Ty si cap. 1,8 a jede. Ty si opravdu cap. Co tak 1,2 HovnoToPojede? Ty si vole fak cap.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.07.2008 08:03, RE: škodovka = místenka na místní oddělení PČR
anonym napísal:
Z vlastní zkušenosti říkám, že už jen kvůli těm vykrádačkám tak Octávii nikdy víc.... Tu naší nám během posledních 2 let vykradli 8x. A co se krade? Nejčastěji airbagy, přístrojovka, samozřejmě rádio, palubní počítač a vše ostatní.... Abych to shrnul, tak naše úžasná Octávka posloužila jako zdroj těchto náhradních dílů:
3 x airbag řidiče, 2x PP, 5 x airbag spolujezdce (způsobem odříznutí, takže se mění skoro cela palubka..), 4 x rádio, 1x celá přístrojovka, a ostatní věci jako brýle, CD, držák ...
To jsou jen recicky, vykradene Oktavky jsou povesti. Ty jsi urcite nekdo nastrceny od konkurence aby jsi zasel seme nejistoty ktere zajemce o Oktavky odradi. Vzdyt ty stribrne TDI jsou nejlepsi auta na svete.

Mazel
reagovať
  1 2 3 4 ... 10




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.