0
späť
 

diskuze k tématu: Octavia nebo Focus pro čtyřčlennou rodinu - co vybrat?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, česká vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 11:34, Focus x Octávka
Ani jedno, ani druhé. Nebuď zoufalec a dopřej rodině a sobě trošku komfortu, pohodlí za slušné peníze. Ford Mondeo by byla lepší možnost (liftback, kombi). Na autoscoutu jsou od r. 2001, motor 1,8 16v (2,0) od 160 000kč. Měj se
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 16:46, RE: Focus x Octávka
anonym napísal:
Ani jedno, ani druhé. Nebuď zoufalec a dopřej rodině a sobě trošku komfortu, pohodlí za slušné peníze. Ford Mondeo by byla lepší možnost (liftback, kombi). Na autoscoutu jsou od r. 2001, motor 1,8 16v (2,0) od 160 000kč. Měj se
Určitě Ford mondeo by byla nejlepší volba, seženeš za dobrou cenu, spolehlivost výborná, pohodlné autíčko.... mám doma , vím o čem mluvím.Samozřejmě musíš koupit auto s jasným původem, nejlépe od "známého" který se o autíčko dobře staral, nikoli z pochybného bazaru kde tachometr ukazuje 50tis.km a ve skutečnosti má najeto 500tis.km. Také jsem na něco podobného narazil.Držím palce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 17:08, RE: Focus x Octávka
anonym napísal:
Ani jedno, ani druhé. Nebuď zoufalec a dopřej rodině a sobě trošku komfortu, pohodlí za slušné peníze. Ford Mondeo by byla lepší možnost (liftback, kombi). Na autoscoutu jsou od r. 2001, motor 1,8 16v (2,0) od 160 000kč. Měj se
Ne ne, kup vectru, na mondeo se vykašli auto oničem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 17:18, RE: Focus x Octávka
anonym napísal:
Ne ne, kup vectru, na mondeo se vykašli auto oničem.
Ne,ne, opel je o ničem, to bys teda šlápl do ....... jedině Mondeo.Měli jsme ve firmě pár takových Opelkrámů.To bys teda dopad.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 21:51,
Si třeba roztrhejte občanky.... Jedině Mondeo.... ne Mondeo ne... jedině Vectru...na Vectru ne... jedině Mondeo..., Takže asi takhle obě to jsou podprůměrná německá auta. Tečka
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 23:03, RE: Focus x Octávka
anonym napísal:
Ne,ne, opel je o ničem, to bys teda šlápl do ....... jedině Mondeo.Měli jsme ve firmě pár takových Opelkrámů.To bys teda dopad.
My jsme měli ve firmě zase pár ford krámů, přešlo se na oply a super.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.07.2008 23:05, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Si třeba roztrhejte občanky.... Jedině Mondeo.... ne Mondeo ne... jedině Vectru...na Vectru ne... jedině Mondeo..., Takže asi takhle obě to jsou podprůměrná německá auta. Tečka
Ne, ne, opel je vysoce nadprůměrný, to si pleteš s tvým podprůměrem ve škole.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 29.07.2008 12:01, RE: Mám 1.8, 20V (bez turba) a co tu čtu za slinty, nemá obdoby..
anonym napísal:
Začnu od počátku: tyto recenze se opakují dokola, myslím, že už 2 podobné tu byly nedávno.. Každopádně "pseudoporovnávat" vozy je líbivá věc, ale porovnávat by měli pouze ti, co mají vlastní zkušenost s oběma vozy (alespoň vždy 100.000 ujetých km).
Nevím jak Focus, ale k Octavii 1.8 20V toho mohu říci hodně: je to spolehlivé auto, které vás doveze kamkoliv, i když máte najeto 250.000 km (jsou vozy, co se rozpadají po 150.000 km). Perfektní zrychlení (dnes důležité pro předjíždění už v tak hustém...
Oktávka 1,8 bez turba je v něčem dobrá, v něčem ale ne. Spotřebu Ti nevěřím, respektive bereš asi údaje z palubního PC a ten je poněkud optimistický. Já tuhle Oktávku měl od 95.000 km do 321.000 km. Tah motoru je dobrý, ale dá se s tím jezdit jen na okreskách. Na dálnici je to tragédie, ne kvůli motoru ale kvůli hloupě nastavené převodovce. Auto ve 130 Km/h točí skoro 4.000 otáček, což je při jeho výkonu nesmysl. a dost to obtěžuje Manželka má teď shodou okolností Focuse 1,6 který ve 130-ti točí 3.200 a je to pak hned jiná pohoda. Holt ale musí občas řadit (ale má automata, takže to její problém není), to se po cestě Oktávkou na D1 prakticky nestávalo. Skutečnou spotřebu jsem měl 8,12 počítal jsem si to podle skutečného tankování. Jenže na dálnicích jsem jezdil jen 120 až 130. Jezdil jsem i s Oktávkou 1,6, ta má teky nesmyslné otáčky, ale jezdí minimálně se spotřebou o litr míň.
Pokud srovnávám Focuse a svoji bývalou Oktávku, Focus je příjemnější a praktičtější uvnitř (Ghia), má lepší jízdní vlastnosti, manželka s ním po Brně jezdí za 7,96 (automat!) a byl podstatně levnější než srovnatelné Oktávky. Servis je přibližně stejně drahý. Volil bych Focuse, spíš ale bych volil tak jak jsem zvolil, tedy Mondeo (ale srovnával jsem to s Oktávií 2) ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.08.2008 10:13, Hloupý dotaz
A porovnáme-li Focus nové generace a Octavii II, jak by dopadlo srovnání? Uvažujme "stejný" motor: 1,6 benzín, U Octavie MPI a u Focusu bez proměnného časování ventilů. Podobné dotazy už celkem nudí, stálé srovnávání stejných aut s takřka stejnými vlastnostmi a cenou, ale četl jsem, že Octavia II je proti předchozí generazi znatelně lepší auto, toto srovnání jsem u Focusu nikde neviděl. (nechtějte po mně anotaci na článek) Tedy, pokud udělala oproti předchozí generaci Octavia větší pokrok než Focus, bude to lepší kup Octavie II :) ...Nu, ovšem pokud tomu není a šlo pouze o rozdílný jazyk autorů článků, tak je to vlastně jedno, které auto si člověk koupí, a záleží na osobním vkusu a preferencích. Jak to tedy je? :) Díky za odpověď

Honza

reagovať
  1 ... 8 9 10




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.