0
späť
 

diskuze k tématu: Mám koupit nový Logan MCV nebo ojetou Octavii?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, česká vozidla, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 01:22, Rumun
Dacia na Octávku nemá !!!
Za dva roky bude mít nižší hodnotu než sedm let stará Octavia.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 05:51, RE: Rumun
Peet napísal:
Dacia na Octávku nemá !!!
Za dva roky bude mít nižší hodnotu než sedm let stará Octavia.
To souhlasím, Octávka bude každopádně kvalitnějším vozem, ale to je vse v cem ji poráží!
Dacia má mnohem větší kufr (alespoň někdo O1 v tomto ohledu porazí a to pořádně), jinak je mnohem novější, vždyť O1 má základy v roce 1996 a je to na ní hodně vidět.Motor 1.6MPI je hrozný ubožák jen proklidnou jízdu, předjíždět s ním do kopce nejde (máme ji doma a občas s ní jezdím, hrůza).
Jinak taky nezapomenout, že O1 je ojetina, což s sebou přináší určitá rizika a s tím spojené i náklady.
Samozřejmě že Logan MCV bude nový a bude jistě ztrácet rychle na ceně, ale pokud si jej nechcete nchat jen na 2 roky, tak vás to nebude trápit!
Každopádně bych do výběru místo O1 zařadil jiná auta, jelikož cenová relace O1 je dost vysoká a na rok 2003 až moc vysoká!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 06:48, ojetina
Stale je mi zahadou, ze lidi veri tomu, ze v bazaru koupi vyhodne auto po prvnim majiteli, relativne nove, najeto malo kilometru, nebourane, nekradene, bez zavad, se servisni knizkou... Znate cloveka, ktery by takove auto do bazaru prodal a nepouzival ho radeji sam nebo udelal radost nekomu znamemu/pribuznemu?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 07:13, RE: ojetina
anonym napísal:
Stale je mi zahadou, ze lidi veri tomu, ze v bazaru koupi vyhodne auto po prvnim majiteli, relativne nove, najeto malo kilometru, nebourane, nekradene, bez zavad, se servisni knizkou... Znate cloveka, ktery by takove auto do bazaru prodal a nepouzival ho radeji sam nebo udelal radost nekomu znamemu/pribuznemu?
Otázkou je, co je to to "relativně nové". Já takhle koupil auto, až na to, že bylo staré necelých 7 let a v základní výbavě, zatímco o dva roky mladší kousek v plné výbavě stál jen něco přes polovinu. Ale faktem je, že pro mě to byla fakt koupě bez dalších investic. Auto mám už tři a půl roku a v pohodě. Takže koupit se dá, ale chce to hledat a nedívat se jen po cenovkách.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 07:34, RE: ojetina
anonym napísal:
Stale je mi zahadou, ze lidi veri tomu, ze v bazaru koupi vyhodne auto po prvnim majiteli, relativne nove, najeto malo kilometru, nebourane, nekradene, bez zavad, se servisni knizkou... Znate cloveka, ktery by takove auto do bazaru prodal a nepouzival ho radeji sam nebo udelal radost nekomu znamemu/pribuznemu?
Svata pravda. Auto po prvnim majiteli s PRAVDIVE vyplnenou serviskou je mozna tak zase k mani jen v auto salonu, ktery ho dost pravdepodobne vykoupi zpet pri nakupu dalsiho noveho auta puvodnim majitelem.
Muj soukromej odhad na pocet aut s nestocenyma kilometrama v bazarech - tak 5% (jedno z 20ti).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 07:58, RE: ojetina
anonym napísal:
Svata pravda. Auto po prvnim majiteli s PRAVDIVE vyplnenou serviskou je mozna tak zase k mani jen v auto salonu, ktery ho dost pravdepodobne vykoupi zpet pri nakupu dalsiho noveho auta puvodnim majitelem.
Muj soukromej odhad na pocet aut s nestocenyma kilometrama v bazarech - tak 5% (jedno z 20ti).
1 z 20? To budeš ještě nejspíš optimista :o))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 07:58, RE: ojetina
anonym napísal:
Stale je mi zahadou, ze lidi veri tomu, ze v bazaru koupi vyhodne auto po prvnim majiteli, relativne nove, najeto malo kilometru, nebourane, nekradene, bez zavad, se servisni knizkou... Znate cloveka, ktery by takove auto do bazaru prodal a nepouzival ho radeji sam nebo udelal radost nekomu znamemu/pribuznemu?
Koupil jsme octavii přímo v bazaru dealera škoda, kromě servisní knížky jsem dostal i kompletní výpis prací který se dělal na autě v jejich servise. Dal jsme za auto asi o 30 000 víc než někde v AAA ale jsou to peníze který se určitě vyplatili... nikdy jsem s autem neměl jediný problém a člověk který ho odemě koupil taky ne... stačiloo ho jen vozit na servisní kontroly tak jak jsou naplánované. vůbec bych se nebál že Octavie nevydrží nejmíň 200 000km, stačí nekoupit nejakej shit z AAA nebo jiných podobných poctivých prodejců
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 07:59, RE: Rumun
Peet napísal:
Dacia na Octávku nemá !!!
Za dva roky bude mít nižší hodnotu než sedm let stará Octavia.
pokud si kupujete auto na dva roky, pak proděláváte maximum, a u ojetiny to častý střídání fakt smysl nemá - chce to najít dobrou a u tý pak zůstat dýl, když natrefíte na špatnej kus, tak se ho zbavit...

u novýho auta tahle potíž neni, a za 4 roky bude zánovní logan po prvním majiteli dražší než 9letá oktávka s nejasnym původem
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 08:22, RE: škoda
anonym napísal:
pokud si kupujete auto na dva roky, pak proděláváte maximum, a u ojetiny to častý střídání fakt smysl nemá - chce to najít dobrou a u tý pak zůstat dýl, když natrefíte na špatnej kus, tak se ho zbavit...

u novýho auta tahle potíž neni, a za 4 roky bude zánovní logan po prvním majiteli dražší než 9letá oktávka s nejasnym původem
škoda a ich štandartná (základná) výbava hahahahahahaha tak to je luxus.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 09:14, No já si myslím,
že ten logan může být opravdu dobrá volba pro lidi s početnou rodinou, kteří ale mají málo peněz. No a pro takové řemeslníky , kteří to hodlají používat především na práci a ne na reprezentaci (musím se smát, když vidím Porsche Cayen s mřížkou - hogofogo majitel, který si ale nemůže dovolit být poctivý a tak využívá mezery v zákoně!) je to také dobrá volba. toho víc než jízdní vlastnosti přece zajímá, co do toho naloží!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 09:27, RE: No já si myslím,
anonym napísal:
že ten logan může být opravdu dobrá volba pro lidi s početnou rodinou, kteří ale mají málo peněz. No a pro takové řemeslníky , kteří to hodlají používat především na práci a ne na reprezentaci (musím se smát, když vidím Porsche Cayen s mřížkou - hogofogo majitel, který si ale nemůže dovolit být poctivý a tak využívá mezery v zákoně!) je to také dobrá volba. toho víc než jízdní vlastnosti přece zajímá, co do toho naloží!
Ty jsi vůůůl. ))) Jen blbec by koupil věc o 19% dráž, když ji může koupit o 19% levněji. A pokud někdo vydělal na Cayena, blbec to asi nebude. S morálkou to nemá co dělat. Nezáviď a raději víc, lépe a chytřeji pracuj, raději na sebe než na zaměstnavatele.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 10:08, RE: No já si myslím,
anonym napísal:
Ty jsi vůůůl. ))) Jen blbec by koupil věc o 19% dráž, když ji může koupit o 19% levněji. A pokud někdo vydělal na Cayena, blbec to asi nebude. S morálkou to nemá co dělat. Nezáviď a raději víc, lépe a chytřeji pracuj, raději na sebe než na zaměstnavatele.
Já nezávidím, jen si vždycky pomyslím něco o chlapech s malým pérem Jinak to Porsche považuji za velmi dobré auto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 10:14, jak je libo
zalezi na vas pro co se rozhodnete , ale myslim ze logan neni spatne auto pokud se o neho dudete starat myslim ze bude slouzit dobre, pokud vam nebudou vadit narazky nekterych lidi ze za ty prach jsi mohl koupit ojete auto v mnohm lepsi vybave a renomovane znacky a co je to za krabici tak je to v klidu, otec s tim jel a rikal ze je to celkem na pohodu i s 1,4 pry to celkem uhanelo ale volil by radeji silnejsi motor. tak preji dobry kup..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 10:35, RE: jak je libo
anonym napísal:
zalezi na vas pro co se rozhodnete , ale myslim ze logan neni spatne auto pokud se o neho dudete starat myslim ze bude slouzit dobre, pokud vam nebudou vadit narazky nekterych lidi ze za ty prach jsi mohl koupit ojete auto v mnohm lepsi vybave a renomovane znacky a co je to za krabici tak je to v klidu, otec s tim jel a rikal ze je to celkem na pohodu i s 1,4 pry to celkem uhanelo ale volil by radeji silnejsi motor. tak preji dobry kup..
pozor !!!!! logana rozhodně nekupujte !!!!! viz. www.autoklubdacia.cz/forum logani po 2 letech (někdy ani to ne) silně reziví !!!! jsou tam fotky kde všude to hnije !!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 11:05, RE: ojetina
anonym napísal:
Svata pravda. Auto po prvnim majiteli s PRAVDIVE vyplnenou serviskou je mozna tak zase k mani jen v auto salonu, ktery ho dost pravdepodobne vykoupi zpet pri nakupu dalsiho noveho auta puvodnim majitelem.
Muj soukromej odhad na pocet aut s nestocenyma kilometrama v bazarech - tak 5% (jedno z 20ti).
Je strašná spousta lidí, kteří prostě auto vyměňují po 2 nebo 3 nebo 4 letech,zvlášť v německu je to naprosto běžná praxe. A u firemních aut je ten interval kolikrát ještě kratší, takže nevidim nic divnýho na tom, když někdo takové auto dá do bazaru, aniž by s autem měl nějaký problém. Já spíš z těch vašich příspěvků cejtim takovou závist a nepochopení. Nidko z vás si podle mě auto koupit nemůže, tak aspoň budete hanit co můžete. Tvůj odhad stočených aut,to je docela jízda. Asi jseš odborník.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 11:46, Co treba laguna,nebo Mondeo
Myslim,ze je vetsi vyber nez jen octavka a Logan
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 11:52, ABS a neABS
To že nabízej verzi se slevou bez ABS bych neviděl jako tragédii. To je prostě volba zákazníka. Holt bude na sněhu a v dešti muset být trochu opatrnější.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 11:55, Ni - ní
"Přitom třetí řada sedadel není pouze pro děti, ale vejdou se na NÍ i dvě dospělé osoby."

Píše se "vejdou se na ni", tj. s krátkým i. V poslední době se tyto chyby hrozně rozmáhají. Myslím, že taková chyba je mnohem horší, než třeba napsat "obivatel". V případě vyjmenovaných slov jde jen o výčet nějakých slov naučených zpaměti, v případě chyb v i - í jde o nepochopení principů jazyka (skloňování). Chraňme si češtinu!

Jinak se omlouvám za příspěvek do diskuze mimo téma.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 11:56, RE: jak je libo
anonym napísal:
zalezi na vas pro co se rozhodnete , ale myslim ze logan neni spatne auto pokud se o neho dudete starat myslim ze bude slouzit dobre, pokud vam nebudou vadit narazky nekterych lidi ze za ty prach jsi mohl koupit ojete auto v mnohm lepsi vybave a renomovane znacky a co je to za krabici tak je to v klidu, otec s tim jel a rikal ze je to celkem na pohodu i s 1,4 pry to celkem uhanelo ale volil by radeji silnejsi motor. tak preji dobry kup..
Taky si myslím, že je to docela dobrej kup. Někdo prostě ojetinu nechce a tohle auto je např.pro živnostníky podle mě ideální - s naftovým motorem - za ty prachy. A v reálu nevypadá nijak špatně, rozhodně líp než jsem čekal.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 01.06.2007 12:24, RE: Ni - ní
anonym napísal:
"Přitom třetí řada sedadel není pouze pro děti, ale vejdou se na NÍ i dvě dospělé osoby."

Píše se "vejdou se na ni", tj. s krátkým i. V poslední době se tyto chyby hrozně rozmáhají. Myslím, že taková chyba je mnohem horší, než třeba napsat "obivatel". V případě vyjmenovaných slov jde jen o výčet nějakých slov naučených zpaměti, v případě chyb v i - í jde o nepochopení principů jazyka (skloňování). Chraňme si češtinu!

Jinak se omlouvám za příspěvek do diskuze mimo téma.
Díky, má známka z jazyka českého nikdy nebyla lepší než 3, či 2. Nejsem tedy žádný odborník. Při četbě mnohy příspěvků však trpím. Co jsou někteří lidé schopni zplodit je neuvěřitelné.
reagovať
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.