0
späť
 

diskuze k tématu: Vybrat starší BMW nebo novější fabii?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, česká vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 00:15, Nedá mi abych nereagoval....
....ehm pán si napřed musí uvědomit co chce. Jinak je každá rada zbytečná. Už ten nadpis jsem málem nerozdejchal..... to zase bude diskuze už se těším jak si počtu.... jinak chválím pana redaktora, napsal to dobře... ať si z toho tazatel vyvodí závěr sám... já bych to měl u sebe jasný, akorát nechápu proč každej touží po 4hrnku........asi to povinný ručení to bude vono že?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 02:33, RE: Nedá mi abych nereagoval....
vasapasa napísal:
....ehm pán si napřed musí uvědomit co chce. Jinak je každá rada zbytečná. Už ten nadpis jsem málem nerozdejchal..... to zase bude diskuze už se těším jak si počtu.... jinak chválím pana redaktora, napsal to dobře... ať si z toho tazatel vyvodí závěr sám... já bych to měl u sebe jasný, akorát nechápu proč každej touží po 4hrnku........asi to povinný ručení to bude vono že?
no tak vybírat mezi zánovní fabií a dobitým bmw..je opravdu zajímavý. Každopádně nesouhlasím s redaktorem.. Na fabii je schopnej šikovnej člověk opravit téměř vše. A když neví, zeptá se souseda, kterej už onen problém měl a ten poradí. U bmw nejspíš nebude vědět ani mechanik v servisu. Navíc za 500kč může mít diagnostickej kabel a s fabií si popovídat. Navíc shánět např. blatník v barvě na bmw..asi nebude nic snadnějšího než ho shánět na škodovku. Pochybuju o takových možnostech u BMW.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 06:37, RE: Nedá mi abych nereagoval....
fabia2 napísal:
no tak vybírat mezi zánovní fabií a dobitým bmw..je opravdu zajímavý. Každopádně nesouhlasím s redaktorem.. Na fabii je schopnej šikovnej člověk opravit téměř vše. A když neví, zeptá se souseda, kterej už onen problém měl a ten poradí. U bmw nejspíš nebude vědět ani mechanik v servisu. Navíc za 500kč může mít diagnostickej kabel a s fabií si popovídat. Navíc shánět např. blatník v barvě na bmw..asi nebude nic snadnějšího než ho shánět na škodovku. Pochybuju o takových možnostech u BMW.
No tak Fabie z roku 2005 už není moc zánovní a ne každé BMW musí být dobité. A když je někdo šikovnej a schopnej a umí si opravit plno věcí na Fabii, proč by to neměl umět na BMW - v čem je tak drastický rozdíl?
Dotaz chápu - sice jde o rozdíl dvou tříd, ale lidi dost často jako nejhlavnější parametr při výběru berou cenu. Každopádně Fabia nemůže nabídnout absolutně nic lepšího než nabídne BMW. A to že bude o 5 let mladší vůbec nemusí znamenat, že bude v lepším stavu. Pokud jste Řidič volte BMW. Život se má prožívat a ne trávit za volantem nudného, ničím zajímavého vozu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 06:48, Na blbou otázku blbá odpověď :-)
Opravdu úžasná otázka. A dobře napsaná odpověď. Prostě zábava. "Chci skoro nový, velký a spolehlivý auto. Značka: Zadarmo" ) Jo a slovo velký a fabia se navzájem vylučují, takže nechápu proč o ní tazatel vůbec uvažuje. Seděl v ní? Já ano. Ale trvalo se tam nasoukat. Co takhle si koupit kolo a za něj pověsit trakař. Ušetříte spoustu peněz, které jinak vrazíte do nesmyslně vybraného auta. Jinak jedna připomínka. Servis bude opravdu levnější u Fabie. Teda odpovědný servis. Jasně že z vrakáče nebo pochybné druhovýroby se dá za pár korun sehnat lecos i na BMW. Navíc škoda má víc servisů a tak je z čeho vybírat. Jinak ale rozhodně není nejlevnější. To už ne.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 07:16, RE: Nedá mi abych nereagoval....
fabia2 napísal:
no tak vybírat mezi zánovní fabií a dobitým bmw..je opravdu zajímavý. Každopádně nesouhlasím s redaktorem.. Na fabii je schopnej šikovnej člověk opravit téměř vše. A když neví, zeptá se souseda, kterej už onen problém měl a ten poradí. U bmw nejspíš nebude vědět ani mechanik v servisu. Navíc za 500kč může mít diagnostickej kabel a s fabií si popovídat. Navíc shánět např. blatník v barvě na bmw..asi nebude nic snadnějšího než ho shánět na škodovku. Pochybuju o takových možnostech u BMW.
By mě zajímalo jak často se shání takovej blatník v barvě. V mém motoristickém životě je to tak často že kdzž už se mi to jednou stalo oželel jsem 2500 za lakovnu. Utíkej se podívat někam na vrako jak se tam s karosářskými díly zachází. Každý počíta s tím že půjdou do laku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 07:30, realita je trochu jiná
už ten požadavek sám je mimo mísu.
Sehnat BMW 316,318 koupeno v cz,1.majitel,najeto do 150tkm a cena do 130tis kč je mega dloooouhý boj a hledání a pak najdeš něco a některý z požadavků to stejně nesplní.Nesmysl.
Fabií 2005 po 1.maj najdeš za hodinu min 5ks.
Takovým zájemcům bez jasného názoru bude ta Fabie bohatě stačit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 07:56, Vtip týdne
Příští nadpis se bude jmenovat:Koupit koně nebo traktor?.Určitě bych si koupil auto a né fabii,ta je vhodná na jízdy kolem komína a to splní dostatečně.BMW je vcelku dobrý,ale servis vytáhne několik tisícovek navíc a sehnat opravdu ošetřený je problém,vis Tomi.Hledal bych vhodnější náhradu za bmw,např.mazda či ford.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 08:00, Kompromis
Ty dvě auta jsou takový extrém, že bych vybral něco mezi nimi, a myslím, že by to nebyl velký problém.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 08:05, RE: realita je trochu jiná
Tomi napísal:
už ten požadavek sám je mimo mísu.
Sehnat BMW 316,318 koupeno v cz,1.majitel,najeto do 150tkm a cena do 130tis kč je mega dloooouhý boj a hledání a pak najdeš něco a některý z požadavků to stejně nesplní.Nesmysl.
Fabií 2005 po 1.maj najdeš za hodinu min 5ks.
Takovým zájemcům bez jasného názoru bude ta Fabie bohatě stačit.
10 rocne BMW bude uz vyzadovat kopec investicii (hlavne do podvozku). BMW servis stoji dost vela. Ked je clovek fakt jazdec, nieje o com rozmyslat, rad si priplati za BMW. No ak to ma byt na beznu prepravu, Fabia nieje az take male auto, 4 ludia sa pekne odvezu. Odporucam 1,4 16V. S tymto motorom to je celkom svizne auto a spotreba bude 5.5-7L. Zachovala 2005ka nebude vyzadovat ziadne drahe opravy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 08:21, Je to váhačka
Já toho člověka chápu, nemá moc peněz a chtěl by hezké auto jenže u BMV bude hodně záležet na štěstí protože každá větší oprava bude možná nad jeho možnosti. Pokud si koupí Fabii tak si neustále bude říkat kdyby! Prostě ani tento článek mu nepomůže. Je to velmi dobře napsané.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 08:35, RE: Je to váhačka
Zdeno napísal:
Já toho člověka chápu, nemá moc peněz a chtěl by hezké auto jenže u BMV bude hodně záležet na štěstí protože každá větší oprava bude možná nad jeho možnosti. Pokud si koupí Fabii tak si neustále bude říkat kdyby! Prostě ani tento článek mu nepomůže. Je to velmi dobře napsané.
Hlavně si nekupujte BMW z ČR!!!bude vytlučené a ohnilé,kupte si nějaký slušný dovoz,bude ve 100x lepším stavu!!!Pokud vůbec tyto auta srovnáváte tak běžte určitě do té fábie!!!BMW se musí trochu kupovat srdcem a jedna návštěva a autor. dealera vám bude stát ranec peněz,takže pro vás jednoznačně fábie nejlépe Mpi,moderní motor pocházející z 60.let.,každopádně ozkoušený a spotřeba bude min. stejná jak u té 318i.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 09:01, Náhradní díly
Tak pro všechny šťouraly nabízím porovnání pár cen ND na Fabia 1,416V a BMW e46 318i
Fabia
Brzdové desky předek 950,- - 1900,-
Kotouče předek 700,- - 1400,-
Tlumič předek 1200,- - 2400,-
Tlumič zadek 1100,- - 2300,-
Zadní díl výfuku 1700,- 2200,-

BMW
Destičky předek 1100,- - 1600,-
kotouče předek 1000,- 2300,-
Tlumič předek 1900,- - .....
Tlumič zadek 1100,- - ....
Zadní díl výfuku 1500,- - 2700,-

Zdroj elitecat.cz

tak a teď se těším na reakce českých škudlilů kteří si koupili fabii protože jsou na ní levnější díly než na všechno ostatní
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 09:14, RE: Náhradní díly
Valnoha napísal:
Tak pro všechny šťouraly nabízím porovnání pár cen ND na Fabia 1,416V a BMW e46 318i
Fabia
Brzdové desky předek 950,- - 1900,-
Kotouče předek 700,- - 1400,-
Tlumič předek 1200,- - 2400,-
Tlumič zadek 1100,- - 2300,-
Zadní díl výfuku 1700,- 2200,-

BMW
Destičky předek 1100,- - 1600,-
kotouče předek 1000,- 2300,-
Tlumič předek 1900,- - .....
Tlumič zadek 1100,- - ....
Zadní díl výfuku 1500,- - 2700,-

Zdroj elitecat.cz

tak a teď se těším na reakce českých škudlilů kteří si koupili fabii protože...
dobré srovnání, ono to už celkem dlouho neplatí,že ceny dílů na bmw,japonce jsou 3x dražší.Ano jsou dražší,ale ne tak abych si kvůli tomu to auto nekoupil.
Jenže lidi mají svoji hlavu nejen o cenách dílů, jsou schopni si koupit výhradně auto s 1,3 místo 1,8, nic jiného nepřipadá v úvahu,protože na tom ročně ušetří neuvěřitelných 1500kč na pov.ruč.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 09:19, BMW v Německu
Pro BMW bych si zajel do Německa. Tam teď seženete mraky starších Bavorů, které splňují jenom Euro 3, za rozumný peníz. 130 tisíc, to je asi tak 5000 Eur. A to už si můžete vybírat i z ročníků 2001-2002. Navíc v Německu mít BMW (nebo Mercedes) je normální, čili nejezdí v něm jenom ti borci, co to musejí všem ukázat jeko u nás...
Jenže BMW si časem řekne o další penízky na údržbě, aby pořád jezdilo tak pěkně. Fabka oproti tomu je zase prcek, ve kterém se pohodlně svezou dva lidi, nepohodlně maximálně 4.
Já bych v této situaci nejspíš volil něco velikostně mezi - Ford Focus, Mazda 3, Toyota Corolla, VW Golf, Citroen Xsara.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 09:53, SEN ČR MOTORISTY ? TO SNAD NE...
Banjo napísal:
Pro BMW bych si zajel do Německa. Tam teď seženete mraky starších Bavorů, které splňují jenom Euro 3, za rozumný peníz. 130 tisíc, to je asi tak 5000 Eur. A to už si můžete vybírat i z ročníků 2001-2002. Navíc v Německu mít BMW (nebo Mercedes) je normální, čili nejezdí v něm jenom ti borci, co to musejí všem ukázat jeko u nás...
Jenže BMW si časem řekne o další penízky na údržbě, aby pořád jezdilo tak pěkně. Fabka oproti tomu je zase prcek, ve kterém se pohodlně svezou dva lidi, nepohodlně maxim...
Já ten dotaz chápu, už se mi taky párkrát stalo, že jsem byl před nákupem (ojetého) vozu a měl vybráno pár variant srdcem a proti tomu pár variant dokonce i s rozumem :o)) takže pochopím, že se někomu BMW líbí, ale nemá s ním zkušenosti a bojí se případných nákladů a proto raději zvažuje "šedou myš" v tomto případě fabku... Co mi tady v odpovědi dost chybí je to, že s BMW bude mít určitě větší starosti na sněhu a bude se muset s tímhle pohonem hodně učit, aby si nerozbil auto, ne-li ústa, trakce předohrabu je přeci jen na sníh lepší. Stejně tak mi teda nepřipadá, že by fabie byla snem českého motoristy, to je podle mě už trošku blbost, i když se prodává nejvíc, ale neznamená, že pro každého, kdo na ní finančně dosáhne, je to motoristický sen...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 10:03, POMOZTE S VÝBĚREM
Chci si koupit další auto. Nemůžu si rozhodnout mezi dvěma konkrétními vozy. Známý prodává Daimler XJ6, 4,0, V8 z roku 1994 a kamarádova teta Daewoo Matiz 0,8 z roku 2004. Každý má své klady a zápory (starší x novější, větší x menší). Oba za 60-70 tis. Jak se mám rozhodnout?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 10:22, Wau
Tak to je teda dilema Asi bych šel do BMW ale ne 316 (318) ale od 320 nahoru. Povinné ručení je u 316 a 318 stejné jako na 320 a spotřeba by nemusela být drasticky vyšší, zato jizda bude o stupínek výše. Argumenty že 4 roky strá Fobie bude v lepším stavu jak 10 let staré BMW je pěkná pi... . Nezáleži na stáří ale na stavu konkrétního kusu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 10:24, RE: POMOZTE S VÝBĚREM
Muroň napísal:
Chci si koupit další auto. Nemůžu si rozhodnout mezi dvěma konkrétními vozy. Známý prodává Daimler XJ6, 4,0, V8 z roku 1994 a kamarádova teta Daewoo Matiz 0,8 z roku 2004. Každý má své klady a zápory (starší x novější, větší x menší). Oba za 60-70 tis. Jak se mám rozhodnout?
Já bych si z toho srandu uplně nedělal. Chce to pochopení pro tazatele který by rád měl auto o kterém třeba sní ale druhá strana věci mu radí řiď se rozumem.
Asi nechtěl slyšet jak si z něj někdo dělá pr..l, ale to pro co je lepší se rozhodnout.
Z cen ND vychází že až takové rozdíly nejsou jde o to v případě BMW najít vhodného servismena a mít šťastnou ruku při výběru.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 10:25, RE: POMOZTE S VÝBĚREM
Muroň napísal:
Chci si koupit další auto. Nemůžu si rozhodnout mezi dvěma konkrétními vozy. Známý prodává Daimler XJ6, 4,0, V8 z roku 1994 a kamarádova teta Daewoo Matiz 0,8 z roku 2004. Každý má své klady a zápory (starší x novější, větší x menší). Oba za 60-70 tis. Jak se mám rozhodnout?
Možná by do výběru padlo starší Pajero? Ať je to komplet!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.03.2009 10:30, BMW kontra Škoda
Brácha má BMW 530d, já Mazdu 3. Když se občas svezu v BMW je to opravdu úplně jiný (v lepším smyslu) svezení. Provozní náklady (až na povinný ručení) má skoro stejný jako já a to i včetně financí na PH, protože dneska je nafta zase levnější než benzín a spotřebou jsme na tom stejně - okolo 8 l/100 km. A to neřeším rozdíly ve výbavě.Tím chci říci, že při ročním nájezdu 20000 km bych nikdy Fabii nekupoval, pokud bych tyto km nenajezdil jenom ve městě, pak ta fabka je plně dostačující. Jinak co se týče spolehlivosti je 10-letý BMW na tom rozhodně lépe než 4-letá Škodovka. Jinak příspěvek redaktora je napsanej dobře.
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.