0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1.2 HTP - zkušenosti po třech letech

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.12.2008 22:04, RE: Spotreba
rozumbrada napísal:
jelikož motor HTP je tříválec,má těžký setrvačník,aby se zjemnil chod motoru (V8 ho naopak nemají vůbec).HTP proto jde těžko do otáček,a naopak potom jdou pomalu dolů (nelze rychle řadit).Taky jedno mínus k výkonu
Co je to za blbost rozumbrado. S HTP jsem jel jak ve starý, tak v nový Fábii a můj postřeh je že právě jde rychle do otáček, a dá se rychle řadit, motor je celkově svižnej, ale ve vyšších rychlostech mu brzo dojde dech.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 09.12.2008 23:07, Taky jsem o ní uvažoval
nakonec jsem ale šel do sedmičkovýho bavoráka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 00:31, RE: Spotreba
Vywern napísal:
No resi se tu spotreba, kdyz vezmeme, ze ten HTP ma ve meste kolem 7mi a u normalniho ridice 6,5 prumer. Tak je zajimave srovnani s motorem od toyoty v yarisu 1,0 ctyrvalec, ktery ma ve meste 5,6 a prumer 5,1. Ano je to o 200kg lehci auto a v tom bude asi hacek, on ten HTP neni treba spatny a v takovem yarisu by jezdil taky za 5litru..ale cela fabie je konstrukcne tezka. Jestli neni zakopany pes tam.
Yaris 1.0L ma taky jen 3 valec stejne jako 1.2 HTP. 4 valec je az Yaris 1.3 jka 62kW. Jinak hmotnosti jsou srovnatelny, v obou pripadech cca 1100 kg.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 01:39,
ja sem mel pred par lety fiat uno 1,5 benzin peti dverak a jezdil jsem za 5 litru a ze to jelo,rad na nej vzpominam
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 08:34, RE: účinnost a úspora
davEsim napísal:
7 a užiju si to
Hm, to je dobrý, takže normálně jezdíš za 7, ale abys měl spotřebu 6,3 musel bys jezdit jako prase (viz tvůj příspěvek výše). Takže si se do toho nějak zamotal. Spíš bych řekl, že se svým bmw si můžeš o 6,3 litrech nechat jenom zdát...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 09:36, RE: Spotreba
Petr S napísal:
Yaris 1.0L ma taky jen 3 valec stejne jako 1.2 HTP. 4 valec je az Yaris 1.3 jka 62kW. Jinak hmotnosti jsou srovnatelny, v obou pripadech cca 1100 kg.
Myslel jsem 1,0 50kW, ktera se vyrabela v 99+ roce, ano ted uz to je 3valec, ale byl 4valec a udavana spotreba patrila k nemu ;)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 09:59, RE: účinnost a úspora
rozumbrada napísal:
on ten diesel se zrovna moc nevyplatí.,nafta je dražší o cca 2 kč,spotřeba je při stejné kubatůře menší v reálu 1,5 l/100km.Nutnost vyměnovat filtry při přechodu ze zimní nafty na letní a naopak a také ta krásná vůně co se line z výfuku.Já sem měl možnost se projet v BMW 528i a v fabii htp.V BMW jedu jako člověk,ve fábce ne.
Rozesmál mě ten pisatel co narval na HTP 195 pneu.určitě je to doporučený rozměr podle TP.Tak potom nevím kdo si tu honí ego
No vidim ze tomu fakt "rozumis" Rozumbrado :o) Napsat ze se diesel nevyplati bez toho abys napsal jake modely, s jakym motorem a jakym najezdem porovnavas je totalni placani. A s tou vymenou filtru, to si trosku zamrznul v case, ne? Ja teda nevim o tom nevim o tom ze bych filtr musel pri prechodu z jedne nafty na druhou menit, ani v manualu k autu to nepisou :o)))
Jestli se necitis jako clovek kdyz jedes v jinem aute nez BMW, hledej chybku u sebe :o)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 16:28, RE: Rozumna recenze
Brachy napísal:
Tenhle fabka s 1.2 je neskutecnej kram, ale na druhou stranu nenarocnemu (nebo tomu kdo nema srovnani to staci). Za 300 tisic nabidne komfort noveho auta (rozumej novy neprosoupany a nesmrdici interier), novy lak a relativni bezstarostnost v dobe zaruky.
Ja bych asi pritlacil na pilu, dal 370 tisic a sel do nejlevnejsiho focusa. Ale proti gustu...
ps: no a pro pobaveni sme tady pred nedavnem meli prispevek ohledne Pola 1.2 s motorkem jak ze sekacky Bedi Travnicka :))
Občas se reakcím na některé recenze musím pousmát, občas bych zaplakal a občas bych také blil. A proč né Fabia combi 1,2 HTP ?
Před nedávnem jsme měli větší rodinnou investici , která nás na čas vycimbala a já musel řešit " rodinné auto " a co velel rozum ? No přece fabii combi 1,2 HTP a proč ? S trochou skromnosti a pokory nás odveze s dětmi a výbavou na hory i k vodě. Relativně bezpečně a relativně spolehlivě včetně slušného konfortu. A co je na tom nejkrásnější ? Fabie combi 11/03 po prvním majiteli CZ za 95000,- CZK
a když se po roce zablesklo na lepší časy šla z domu po týdení inzerci, bez nutnosti leštění, čištění, stáčení s plnou nádrží a oboustranným úsměvem - hádejte za kolik? A vo tom , to přeci je !!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 19:38, RE: Rozumna recenze
Brano napísal:
Občas se reakcím na některé recenze musím pousmát, občas bych zaplakal a občas bych také blil. A proč né Fabia combi 1,2 HTP ?
Před nedávnem jsme měli větší rodinnou investici , která nás na čas vycimbala a já musel řešit " rodinné auto " a co velel rozum ? No přece fabii combi 1,2 HTP a proč ? S trochou skromnosti a pokory nás odveze s dětmi a výbavou na hory i k vodě. Relativně bezpečně a relativně spolehlivě včetně slušného konfortu. A co je na tom nejkrásnější ? Fabie combi 11/03 po prvním ...
2 Brano - myslím, žes trefil hřebíček na hlavičku. Asi nás bude víc, kdo uvažuje podobně. Pro mne je auto nejhorší investicí, slouží mi jen k přemístění z bodu A do bodu B. Raději si ty ušetřený hrachy užiju jinak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 10.12.2008 20:58, RE: účinnost a úspora
davEsim napísal:
naprosto souhlasím....výkon jako sekačka na trávu a neskutečná spotřeba (zajímalo by mě po kolika kilometrech se ten krám na těch 140 rozjede -jestli až u Brna nebo az za ním když jedu z Prahy)... mam bmw 120i (110kW) a musel bych jezdit jako prase abych mel takovou spotrebu, přítom krásně táhne...kromě toho nechápu jak si nekdo za 300 tisic muze koupit takovou hruzu nemluve o tom ze snad jen blb si dneska koupi uplně nový auto který za rok nemá v tomto případě ani poloviční hodnotu (ja bmw por...
A od koho si budeš kupovat ty olítané báwa, když si je ti "blbové" nebudou kupovat nové?
reagovať
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.