0
späť
 

diskuze k tématu: Malé MPV nebo klasické kombi do 250tis.Kč?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, německá vozidla, americká vozidla, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 07:54, rada
Kolik s tím hodláte ročně najet?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 08:11, rada
proč motor max 1,9? 1,9 je v sazbě do 2499ccm.Takže jestli koupím 1,9 nebo 2,2 diesel (např.) je úplně jedno,pojištění platím stejné.Snad nikdo nebude mlet i rozdílné spotřebě závratných pár deci na 100km...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 08:14, rada
Zdravím,
jdi do C-Maxu. Nemá chybu. Mám ho od září 08 a nemohu si ho vynachválit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 08:33, rada
Máte někdo zkušenost, jak se do těchto aut vejdou dozadu 3 dětské sedačky vedle sebe? Normálně s tím mají i větší auta problém, např. do Passatu B6 to šlo dost ztuha.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 09:48, rada
nedostatečná specifikace požadavku, lze doporučit naprosto cokoli. chybí plánovaný nájezd, počet a věk dětí, plánovaná občasná přeprava hůře pohyblivých stařečků, sporty (kola, lyže....), plánovaná doba držení auta, garáž ano/ne, technická zručnost (pro případnou údržbu a opravy svépomocí), preferovaný styl jízdy.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 11:17, rada
Řešil jsem obdobnou záležitost předloni, akorát jsem se rozhodoval mezi novými auty, zda MPV nebo kombi střední třídy. Předtím jsem měl Passata B6 a tam tři sedačky dát tak akorát. Nakonec jsem nového passta nekoupil kvůli ceně a koupil jsem mnohem levnější Opel Zafiru. Tři sedačky sem tam vejdou, ale je to fest. Výhodou je však, že jsou nohem výše položené než v klasickém kombiku, takže nelituji. Vzadu jsou ještě dvě sedačky v podlaze, děti tam v případě potřeby rády cestují, protože si tam dělají jakýsi "bunkr", jak tomu říkají. Nelituji, i když co se týče jízdních vlastností jsou klasická kombi asi lepší. Z MPV je zase lepší výhled, takže každému podle jeho gusta.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 13:47, rada
řešil jsem podobný problém. máme Fabii Combi a po narození třetího dítěte nebylo možno všechny děti posadit do sedačky. Koupili jsme si nového Scenica ,kam se bez problémů 3 sedačky vejdou ( máme celkem velké a masivní dětské sedačky Romer). S autem jsem spokojený, máme ho cca 14 měsíců, 22 tis. km nájezd ( Chorvatsko, Alpy) a nemám mu zatím co vytknout - snad jen menší kufr pro naše občasné stěfování, dnes bych volil spíše Grand Scenica, ale tento nedostatek řeším pomocí objemné "rakve" na střechu. Auto mám v motorizaci 1.5 DCi, 78 kW, výkon je dostačující, spotřeba kolem 6l. V nejbližší době má přijít na trh nová generace a ta současná končící varianta šla a jistě ještě půjde s cenou dolů. Auto je v nadstandartní výbavě Sportway ( digi clima, komplet elektrika, 6x airbag, tempomat ..... ten velmi oceňuji), tuto verzi můžete dnes koupit ve stáří 2 roky za požadovanou částku 250 000 CZK.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 17:39, rada
Boha jeho hlavně néééé ten Síííí-max. Je to furt jenom malá mrdina, a ešče k temu FORD! Kdo má, nebo měl někdy forda ( a trochu s ním taky jezdí, žéé českej škvarku v MHD?), ví vo čem je řeč. Nebo si dál bude nalhávat, jak to mondejo vlastně vůbec nerezne, a jak je ten servis levné. Když tam ale musíš každých deset tisíc... No - komu není rady žééé, temu není helfa. Možná ta zafira, spíš Grand Scenic. A úplně nélíp koreja typi sportáž. Je to sice taková sociál-khár, ale fakt celkem držák.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 17:53, rada
V cenovem limitu 250kKc doporucuju Mondeo Combi 2.0 TDCI z roku 2005/2006, jeste ten starsi model.
Auto je vychytane od much, je za slusne penize, protoze se uz prodava novy model, zavazadlovy prostor je OBROVSKY ale ne na ukor posadky.
Velice dobre jizdni vlastnosti a prijemna cena servisu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 19:09, rada
Ano, to je pavda-mondeo má opravdu nadstandartní jízdní vlastnosti, určitě lepší, jak navrhovaný símaxy, scényky i ta sportáááge. Ale pořád je to FORD. Punkt. Je jósakra hodně aut, který má vlastnosti ještě mnohem mnohem a ještě jednou mnohme lepší, než reznoucí, řachtající, sociální a bezduchý, odfláklý ford. Jeho ceny hovoří za fše.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 19:50, rada
Ad Dobrota:
Spojovat znacku auta a spolehlivost je nebetycna hloupost.
Ford nepatri do top class aka BMW, Mercedes, Lexus, ale je to vlice slusny spotrebak. A vami zminovena Opely a Renaulty jsou na tom jeste mnohem hur.
Jedine Opel dokazal prodavat auta pres milion ktere do tri let kompletne shnily (Omega) nebo kde pouhe nastartovani bylo vzrusujicim okamzikem plnym ocekavani, co se zase posere. (Laguna II se startovaci kartou)
Mondeo navrhuju protoze v relaci 250kKc nema konkurenci v pomeru cena/vykon.
Koncern je drazsi a stejne drahy Passat bude v horsim stavu.
Jizdni vlastnosti a spolehlivost Mondea je slusna, je to ostatne jinak oplechovana Mazda 6.
Motory TDCI mely potize s nekvalitni ceskou naftou, vyreseno po faceliftu v roce 2003. Tento facelift take vyresil problemy s korozi. Monfdeu korodovany spodni hrany dveri, na coz se da prinejhorsi vykaslat, ne jak ta hruza Opel Omega, kde slo videt pres diry zadnich blatnicich na kola.
Proto zde navrhuju mondeo 2006 (v roce 2005 posledni finalni facelift), ktere je vychytane a bezproblemove.
Za 220 kKc koupite velice slusne mondeo 2006 2.0 TDCI 96W sestikvalt s najetymi 70000km, 30 klacku schovat na pripadne opra vy, neni co resit.
Mate-li jiny navrh, jak rozumne utratit 250kKc za rodinny kombik, sem s tim.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 20:16, rada
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit C-MAX 1.6TDCI. naprosto suprové bezproblémové autíčko. Mám ho od r. 2004, najeto už 170tis km, to to utíká....A vše v pohodě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 20:26, rada
Všiml jsem si, že Vašek tady navrhuje Mondeo, ano , samozřejmě, sice v požadavku pana Zdeňka nebylo, ale mohu jen doporučit. Bylo to mé předešlé auto, nechal jsem ho synovi, který s ním bez problémů jezdí dál.Pokud bych se měl rozhodovat o koupí nového auta, což asi nastane , tak pak to bude Zase Mondeo, ale ten poslední model.Přeji šťastnou volbu-
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 20:42, rada
No co se týče vnitřního prostoru na zadních sedadlech - jeho šířky tak od největšího sestupně (je to jenom výbět z toho co sleduji):
Fiat Mutipla 1570mm, C4 Picasso 1530, C5 1520, Pašík 1520, Partner II 1510, Xsara Picasso 1510, 407 1510, Touran 1500, Corola Verso 1500, a taky trošku legrace Fabia II 1370mm. Co se motorů na naftu týče asi momentálně nejlepší je 1,6 HDi 80kW . Takže Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 80 kW. Pokud dokážete ženu přesvědčit že C5 Kombi je malé auto a fajn se s ním parkuje i couvá je to dobrá volba s 1,6 HDI 80 kW. (mě se to nepodařilo), Vaše nové auto bude člen rodinny a musí se Vám líbit. Nejlépe celé rodince. Tato pozitivní energie pak způsobí že bude dobře sloužit. Takže krom čísel volte i srdcem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 22:06, rada
C5 2,2 HDI. Například. Nebo budete tvrdit, že je mondeo lepší? Snad v prostoru. Odsuzovat konkretni tip auta na základě značky je opravdu blbost. Ne v případě Fordu. Ovšem na to přijde každý postupně sám. Teda - pokud jezdí... tady, v čechách se většinou utratí rodinný rozpočet na 30járů za úúúžasnou ochcávii, jenom proto, aby pak po většinu roku stála. No a ti chytřejší koupí třeba mondeo, ale stejně mají směšný nájezd, takže pak jim logicky připadá, že auto se nesere. Rozdíl mezi fordel a čímkoli jiným je při velkém nájezdu propastný. Jinak omega skutečně rezla ještě na montážní lince. Opel samozřejmě není žádný zázrak, taktéž laguna (II do 10/04). Nejde o nic. Jenom varuji před nákupem relativné levných ojetých fordů. Pořizovací náklady nejsou fše. Co říkáte třeba na starší BMW? Co tak 525i? Tak rok 00/01, není problém najít. A vsadím co chcete, že tato stará mrcha -i třeba s 500TKM- s niššímy náklady na servis Vaše mondeo životností překročí asi o dobrých 50 járů. Motor? Bez debat. Podvozek? Bez debat? Ale tohle auto si asi tazatel nekoupí...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 11.05.2009 22:26, rada
za 250000 ? tak na to zadna rada neni...snad vic makat a vydelat si....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 12.05.2009 08:49, rada
Fiat Nuova Croma.
A kdo tvrdí, že Italové reznou "už na prospektech", či že jsou to vraky, neví o čem mluví. Kvalitativně šel FIAT od počátku století prudce vzhůru a multijety pod kapotou jsou, možná, nejlepší motory na trhu (snad kromě BMW + M-B).
Další výhody: obrovský prostor jak pro posádku, tak pro zavazadla, pohodlí srovnatelné snad jen s hydraulickým odpružením Citröenu, bohatá výbava, oproti nesmyslně drahé konkurenci (VW, Ford, Peugeot) výborné ceny, klidný spánek (Fiat není příliš častým terčem zlodějů či závistivců), jedinečnost (na parkovišti před Globusem, Tescem apod. budete pravděpodobně jediný s tímto autem.
Na druhou stranu uznávám, že toto auto poněkud vyčnívá z nudné německé konfekce a nemusí se líbit všem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 12.05.2009 11:17, rada
A co tak sharan nebo alhambra ?!akorát že ty nove modely mají žrouty pd motory.ty už udajně za cca 6-7l nafty nejezdí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 12.05.2009 17:20, rada
Jasne C-Max 2.0 nebo 1.6 TDCi. Mam ho doma, 2.0, spokojenost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 12.05.2009 19:15, rada
Dobrý den,zajímá mě zda se vyrábí auto ,které má stejné vlastnosti v terénu jako Suzuki Jimmy,ale má větší zavazadlový prostor a lepší vlastnosti na silnici. Nemám na mysli velká terénní auta.
Zdravím a děkuji Honza
reagovať
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.