0
späť
 

diskuze k tématu: Renault Scénic

kategórie zaradenia témy: francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 00:11, Scénic vs. Focus
Mám zkušenost s oběma vozy a obávám se že se nedají vůbec srovnávat, co se týče jízdních vlastností v zatáčkách. Takže pokud jste náhodou nějakému Focusu v zatáčkách stačil, tak to zřejmě bylo tím, že ten Focus zdaleka nejel na hranici svých možností, zatímco Vy ano. Jinak vcelku pohodová recenze.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 01:26, RE: Scénic vs. Focus
betiq napísal:
Mám zkušenost s oběma vozy a obávám se že se nedají vůbec srovnávat, co se týče jízdních vlastností v zatáčkách. Takže pokud jste náhodou nějakému Focusu v zatáčkách stačil, tak to zřejmě bylo tím, že ten Focus zdaleka nejel na hranici svých možností, zatímco Vy ano. Jinak vcelku pohodová recenze.
Pěkná recenze, autor si koupil auto přesně na míru jeho životnímu stylu a filosofii. Také jsem si Scenica užil byť jen na cestě do Hr a zpět a souhlasím s velkou mírou pohodlí. Oproti mé mé Octávii je to o třídu výše (možná o dvě?). Hodnocení motoru souhlasí, jen ještě že je tišší než v O, ale výkonem zaostává za O o tu jednu třídu určitě. Mírnou kritiku autorovi však nesmlčím. O nemá bůhvíjaké jízdní vlastnosti, ale Scénica překonává. Moje ségra má staršího Focuse a občas ho i řídím. Dovolím si srovnat:
1. místo F Focus
2. místo ....
3. místo ....
4. místo .... Š Octavia
5. místo ....
6. místo .... R Scénic
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 06:17, RE: Scénic vs. Focus
Ryšár napísal:
Pěkná recenze, autor si koupil auto přesně na míru jeho životnímu stylu a filosofii. Také jsem si Scenica užil byť jen na cestě do Hr a zpět a souhlasím s velkou mírou pohodlí. Oproti mé mé Octávii je to o třídu výše (možná o dvě?). Hodnocení motoru souhlasí, jen ještě že je tišší než v O, ale výkonem zaostává za O o tu jednu třídu určitě. Mírnou kritiku autorovi však nesmlčím. O nemá bůhvíjaké jízdní vlastnosti, ale Scénica překonává. Moje ségra má staršího Focuse a občas ho i řídím. Dovolím s...
Dobrá recenze, ale porovnávat jízdní vlastnosti Scéniku s Focusem je trošku úlet mimo.
Kdyby chtěl, už ho za tou zatáčkou ani neuvidíte!
Focusu se těžko vyrovnávají hatchbacky v nižší střední třídě a nějaké MPV už nemůže mít ani tu nejmenší šanci, kor Renault, který má měkce nastaven podvozek!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 07:58, Vstřikovače
Zsajímala by mě zkušenost se vstřikovači u commonrailu Dci, jak dlouho vydží? Jinak pěkná recenze, i ty fotky pod ní :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 08:12, ABS
Jak ABS zasahuje moc brzy?? Tomu nerozumím. Buď se kola urhnou a pak je zásah ABS správný nebo se ještě pořád odvalují a pak ABS nezasahuje. Prosím o vysvětlení.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 09:29, RE: ABS
David V napísal:
Jak ABS zasahuje moc brzy?? Tomu nerozumím. Buď se kola urhnou a pak je zásah ABS správný nebo se ještě pořád odvalují a pak ABS nezasahuje. Prosím o vysvětlení.
To se mi u Clia stává také. Znamená to, že například při přejezdu nějaké příčné nerovnosti, například větší spáry v asfalu v okamžiku kdy kola nemají dokonalý styk s vozovkou ABS nachvilku povolí tlak brzd. Pravdou je, že například Fabie to ve stejném místě i rychlosti nedělá.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 09:55, zahraniční nafta??
To by mě zajímalo, proč si všichni myslí, že v cizině mají lepší naftu? Nebo, že by na "Západě" bylo pořád všechno lepší? Do služebních aut tankujeme naftu u levné stanice a nikdy jsme s tím neměli problém.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 10:21, RE: ABS
Ivan napísal:
To se mi u Clia stává také. Znamená to, že například při přejezdu nějaké příčné nerovnosti, například větší spáry v asfalu v okamžiku kdy kola nemají dokonalý styk s vozovkou ABS nachvilku povolí tlak brzd. Pravdou je, že například Fabie to ve stejném místě i rychlosti nedělá.
Aha, takhle je to myšleno, tak to nastává ten případ 1, kdy kolo odskočí a malinko proklouzne a ABS už reaguje. Možná to ukazuje na výměnu tlumičů.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 10:22, RE: ABS
Ivan napísal:
To se mi u Clia stává také. Znamená to, že například při přejezdu nějaké příčné nerovnosti, například větší spáry v asfalu v okamžiku kdy kola nemají dokonalý styk s vozovkou ABS nachvilku povolí tlak brzd. Pravdou je, že například Fabie to ve stejném místě i rychlosti nedělá.
Jo, naprostý souhlas, u některých aut to spíná zbytečně moc brzo. Mám Volvo S 40 (r.v. 2001), a tam to spíná okamžitě, když přejíždím nějaký výmol, kanál, na barvě na přechodu atd. Manželka má MB C 220 CDI (r.v. 1999), a tam ABS spíná, jen opravdu když má sepnout (když prudce brzdím na mokré vozovce). Podobně je to i s ASR, Volvo moc nehrabe, protože se při sebemenším zagumování zapne ASR, u MB mi to za půl roku, co ho máme, sepnulo asi dvakrát, když najížděl na plný plyn na silnici z krajnice.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 11:17, RE: zahraniční nafta??
m napísal:
To by mě zajímalo, proč si všichni myslí, že v cizině mají lepší naftu? Nebo, že by na "Západě" bylo pořád všechno lepší? Do služebních aut tankujeme naftu u levné stanice a nikdy jsme s tím neměli problém.
snad protože jsme v česku -odbytiště horších a nekvalitních krámů co se jinde neprodají *bohužel
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 11:21, RE: zahraniční nafta??
m napísal:
To by mě zajímalo, proč si všichni myslí, že v cizině mají lepší naftu? Nebo, že by na "Západě" bylo pořád všechno lepší? Do služebních aut tankujeme naftu u levné stanice a nikdy jsme s tím neměli problém.
ze je rozdil mezi naftou u nas a v Nemecku nebo jinde na zapade je v soucasne dobe opravdu jen povera
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 14:12, Scénic je prostě Renault = auto s vagínou na kapotě ...
Poslední dobrej Renault byla 21 - to mi nikdo nevymluví. Zrovínka Scénic je z Rendlů nejporuchovější, každej kdo ho má to může potvrdit. Když není Scénic jednou za dva měsíce v servisu, tak aspoň za dvacet litrů, tak není ve svý kůži.
Je to drahej Francouz, drahý opravy, drahej provoz, prostě auto s pí*čou na kapotě. Neopřel bych si oněj ani kolo !
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 14:38, RE: Scénic je prostě Renault = auto s vagínou na kapotě ...
Vombat napísal:
Poslední dobrej Renault byla 21 - to mi nikdo nevymluví. Zrovínka Scénic je z Rendlů nejporuchovější, každej kdo ho má to může potvrdit. Když není Scénic jednou za dva měsíce v servisu, tak aspoň za dvacet litrů, tak není ve svý kůži.
Je to drahej Francouz, drahý opravy, drahej provoz, prostě auto s pí*čou na kapotě. Neopřel bych si oněj ani kolo !
Tak jezdi Vombate dál na kole ))))))))))))))))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 14:38, RE: Scénic je prostě Renault = auto s vagínou na kapotě ...
Vombat napísal:
Poslední dobrej Renault byla 21 - to mi nikdo nevymluví. Zrovínka Scénic je z Rendlů nejporuchovější, každej kdo ho má to může potvrdit. Když není Scénic jednou za dva měsíce v servisu, tak aspoň za dvacet litrů, tak není ve svý kůži.
Je to drahej Francouz, drahý opravy, drahej provoz, prostě auto s pí*čou na kapotě. Neopřel bych si oněj ani kolo !
Tak jezdi Vombate dál na kole ))))))))))))))))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 14:38, RE: Scénic je prostě Renault = auto s vagínou na kapotě ...
Vombat napísal:
Poslední dobrej Renault byla 21 - to mi nikdo nevymluví. Zrovínka Scénic je z Rendlů nejporuchovější, každej kdo ho má to může potvrdit. Když není Scénic jednou za dva měsíce v servisu, tak aspoň za dvacet litrů, tak není ve svý kůži.
Je to drahej Francouz, drahý opravy, drahej provoz, prostě auto s pí*čou na kapotě. Neopřel bych si oněj ani kolo !
Tak jezdi Vombate dál na kole ))))))))))))))))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 14:44, Sedadla
Jak muzes rict, ze sedadla v rencku jsou lepsi nez v octavii.Ja mam zkusenost s francouzskymi sedadly a vim, ze jsou nechutne mekka a tak akorat se do nich propadnes a zbytecne se potis, i kdyz mas klimu.Jezdim pravidelne v octavii a skodovacka sedadla jsou pro me nejlepsi.Kdyz presednu do berlinga, tak se muzu zblaznit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 15:12, Scenic
Díky za kvalitně zpracovanou recenzi. Já osobně bych do Renaulta nešel, protože to co jsem slyšel od mého servismena, jaké špeky už u Renaultu musel řešit (v autorizovaném servise v podstatě nevyřešili, součástku vyměnili, ale po měsíci problém znovu)... Otec má Scénica v benzínu, už jeho třetí Renault, je s ním spokojen, jen pořád remcá nad drahými díly. Jó a má problém, který nedokážou v servise vyřešit. Někdy mu klesnou moc otáčky, auto chcípne. V rychlosti podřadí, zase se to chytne, stane se mu to tak 1x za měsíc. Docela maso, stát se mu to v blbou chvíli, co?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 15:33, RE: Sedadla
Skoda rulezzz,,simply clever napísal:
Jak muzes rict, ze sedadla v rencku jsou lepsi nez v octavii.Ja mam zkusenost s francouzskymi sedadly a vim, ze jsou nechutne mekka a tak akorat se do nich propadnes a zbytecne se potis, i kdyz mas klimu.Jezdim pravidelne v octavii a skodovacka sedadla jsou pro me nejlepsi.Kdyz presednu do berlinga, tak se muzu zblaznit.
Ty sedadla jsou opravdu nepříjemné a ještě k tomu vzadu.Tam bych nechtěl jet ani zadarmo.S místem je to paráda (mám 194cm a 90kg),nad hlavou,pro nohy,ale ty sedačky jsou dělaný pro pohodlí dítěte do 10let...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 15:36, Scenic
Scenica po faceliftu jsem měl. 1,6 16V 79 kw. Auto prostorný, milion úložnejch prostor, velkej kufr, celkem slušnej motor, ale tím to končí. Kvalita zpracování mizerná, věčně něco rozbitý, drahý náhradní díly, špatná akustická pohoda při jízdě na dálnici.....Prostě se mi sním nejezdilo dobře. Vžycky jsem se mínil zbláznit, když mi začaly blikat kontroly por nic za nic a v autorizovaném servisu nevěděli proč. Taky posez za volantem mě neseděl, ale to záleží na člověku. Srovnávat to s Octávkou je zbytečný. Každý auto má něco. Co se Scéniku vzít nedá, je varibilita interiéru - SUPER. Už bych ho ale nechtěl. Lepší volba v segmentu ,alých MPV je podle mě Mazda Premacy nebo Nissan Almera Tino.

PS: jo a brzdy byly výborný.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.04.2007 15:51, 10 000
jinak jsem chtěl ještě říct, že recenze psaný po 10 000km jsou opravdu zbytečný...
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.