0
späť
 

diskuze k tématu: Je vhodnější Focus nebo Laguna jako rodinné auto?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, francouzská vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 07:15, rada
V každém případě je Laguna rodinější, než Focus. A pokud nejste dravec, tak možná stačí 1,6i16V tuším nějakých 79kW. Jednou jsem s tímto jel, a celkem spokojenost. Stran výběru motoru je to o nájezdu, a tipu Vašeho cestování. Focus není špatný, ale je určitě menší, a uvnitř vozu je znatelně cítit jeho skupina. Prostě třídní rozdily...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 08:48, rada
Pro rodinu s jedním dítětem by asi Fokus mohl být dobrou volbou, ale Laguna je určitě větší a komfortnější. Pokud jsou dvě, tři děti není nad čím váhat. Samozřejmě že jako rodiné auto osobně preferuji verzi kombi. Uvedený motor s 110 koník y není sice žádný závodník, při plném naložení se dost nadře, ale v běžném provozu se odmění velmi rozumnou spotřebou. Jeden s nejlepších benzínových motorů objemu 1.6 litrů, v době uvedení na trh se umístil na čelní pozici v kategorii "Engine of year".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 10:28, rada
Pokud chcete jezdit a ne vymetat servisy a platit za opravy typu "pokus-omyl" zapomeňte na renault i ford (ale i peugeot,fiat,rover apod). A nejsou-li pro vás vw group auta dost dobrá, volte mezi hondou,nissanem a toyotou
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 11:58, rada
Taky bych doporučil pro rodinu spíš lagunu.Pohodlné rodinné vozidlo na dovolenou.při cenách nafty bych šel do 2.0 16V ten rozhýbe těžkou loď slušně.1.6 bude brát při stejné rychlosti stejně akorát se bude víc namáhat.případně nějaké 2.2dCi..ale tam už bude cena jinde
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 12:45, rada
Renault Laguna je větší a pohodlí je s Fordem nesrovnatelné. Sám vlastním Lagunu s motorem 1,6 16V a musím říci, že jsem spokojen. S autem sem byl i na lyžovačce v zahraničí, naloženo bylo plné zavazadel a lidí, rakev na střeše a přesto se průměrná spotřeba nevyšplhala nad 7 litrů při svižné jízdě na dálnici. Servis provádím pouze jako pravidelnou údržbu a jezdím celkem už 30 000 km bez problémů. Tohle auto můžu jen doporučit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 14:53, rada
kolem 150t. se dá koupit koncepčně novější a bezpečnější mondeo s 1,8i nebo 2,0i je to dobrý auto. Focus je přeci jen koncepčně starší menší a tudíž "míň" bezpečnější a díky větší poptávce předraženější (cena stejného r.v. focus X mondeo je skoro stejná) a focus I je hlavně zevnitř dost hnusnej (ale to je můj subjektivní pohled)
Jo a pokud Renault= drahej servis, drahý díly, a sopousta problému s elektrikou kterou mnohdy ani autorizovaný servis neodstraní doporučuji si zde na tipcars přečíst několik recenzí na renaluty.....jinak redakce vám doporučí focus 1,6 16v to je jasný, už dávno ohraná písnička já bych se ale zamyslel radši nad tím mondeem víc muziky za stejný penize...přeji štastnou ruku při výběru
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 15:22, rada
A už vůbec ne 1,8i. Mněl jsem ho jako nové, a nestálo to za moc. Souhlas, že LG1 je jinde, ale za 150 bude rozhodně lepší. A tato laguna už je OK. Jinak kolem 180-220 se dá sehnat i 2,2dCi a je to tichounké luxusní pohodlné svezení. A to nejsem ani omylem zastánce R, a už vůbec ne Lagun. Ale mondeo skutečné né. Němci házejí tento belgický paskvil do stejného pytle se šrotem tipu šáde und opl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 15:43, rada
TAKY SEM HO CHVILKU A MNĚL, SKORO FUNGL, A STÁLO TO ZA HVN. V SERVISU MNĚ OVŠEM TVRDILI, ŽE SU ASI JEDINÉ, PÁČ MONĎÁCI SO PRÉ SUPR AUTA. MNĚ SE TO TEDA SRL CO CHVILKA, A TĚCH LOVŮ, CO SEM DO TEHO NACPAL! UŽ NECHCU.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 16:20, rada
A co třeba P406 Break? Myslím, že je lepší jako laguna i mondeo. Alespoň co se jízdních vlastností, komfortu jízdy a spotřeby týče, tak určitě. Horší bude možná poruchovost. Ale 406 je krom 1,8 opravdu dobrá, a hlučnost 2,2HDI je naprosto nepřekonatelná. I přesto, že jsem baba, mám celkem slušné zkušenosti, s různými vozy a zatím vedou frantíci.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 16:26, rada
Laguna a Focus jsou auta jiných tříd. Poohlédněte se raději po Mondeu...oproti Focusu je větší, má lepší výbavu, je to rozdíl třídy a bude za podobnou cenu jako Focus. Osobně bych do žádného francouze už nešel, sýry a vína umí dobře, ale auta ne.
No a pokud někdo v pomatení nazve Mondeo belgickým paskvilem, tak je to opravdu odborník na svém místě...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 16:35, rada
no já mám mondeo, a chválím...
nicméně se montuje v Belgii. A opravdu u německých klientů propadl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 17:01, rada
Jedničková laguna určitě bude dobrá volba, tyto laguny neměly výrazné problémy (narozdíl od druhé řady) a díly jsou vesměs dostupné na kterémkoliv vrakovišti či v druhovýrobě, takže ani cen bych se již tak moc neobával, je to velké, bezpečné robustní a extrémně pohodlné auto....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 17:11, rada
jedině ford mondeo supr svezení
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 18:11, rada
Jedině Mondeo,měl jsem Mondeo r.v.1997 čtyři roky a nemůžu si stěžovat - ani jedná závada každodení cestování, plus dovolené Chorvatsko, v zimě Tatry.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 19:32, rada
proboha Francouze néééééé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 22:19, rada
Mam Lagunu rv.97 už 6let a jsem max. spokojený, jinak bych jí neměl tak dlouho
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.05.2008 23:47, rada
Určitě focus
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 13.05.2008 13:23, rada
Jedině mondeo,uvažoval sem taky o Laguně či P406 ale vyhrálo Mondeo po zkušenostech známých sem koupil Mondeo combi 1,8i ajsem spokojen.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 13.05.2008 15:37, rada
jestli nechcete být stále v servisu volte JAPONCE za super cenu prvotřídní kvalita absolutně bez poruch!!! Nissan,Honda......Už to tu předemnou někdo psal hlavně né Francouze a Fordy patří mezi nejporuchovější vozy!!! Hodně štěstí při výběru.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 13.05.2008 15:59, rada
srovnáváte auta z rozdílných tříd takže je Focus v nevýhodě,je oproti Laguně opravdu menší,zejméne na zadních sedačkách.Měljsem Focuse 1,6 16V,motorově naprosto dostačující s běžnou spotřebou do 6,5-7,5l/100km.Výborný podvozek,zpracování interiéru,tichý uvnitř,nekrade se.O Laguně jsem často slyšel jako o problémovém autě,nemám k ní důvěru,navíc ztratí nejrychleji cenu pro následný prodej.Jak někdo psal volte JAPONCE,opravdu jsou velmi spolehlivý,(mám Hondu)v podstatě si nedokážu vzpomenout,že by někdo měl japonské auto a měl s tím problémy!Např. Nissan Primera combi 1,8 16V z roku 2000-2002 do 160tis kč,vybavené,tiché a prostorné auto s dobrým motorem,nezajímavé pro zlodějě.
reagovať
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.