0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro dva, psíka a tenisovou raketu

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 11:07, RE: honda civic
bruno napísal:
musím souhlasit s místem vzadu u civica-na to jak to auto vypadá z venku malé tak je tam opravdu dost místa na sedadle vzadu a kupodivu ani kufr není malý!A ta oktávka vypadá zvenku masivně ale uvnitř je stísněný prostor na tu celkovou velikost....
Mohu jedine doporucit Hondu novou! Kdyz nove auto z tohoto vyberu a za ty penize tak civica.. Pouzivam ji ted ale ma motor 1.4 postrada dynamiku.. ale vleze tam i vice psu a fúra tenisovych raket :)
Takze jedine 1.8 V-TEC opravdu to se oplati jak design tak i motor.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 11:31, Civic
Ja osobne bych se priklanel, pokud se chcete odlisit k honde civic, nevim kolik najezdite km jestlis e vypalti nafta, ale mylsim ze 1,8 v hodne 140 koni, sestikvalt je idealni volba. Honda rika, ze ta 1,8 ma vykon 2,0 a spotrebu 1,6. I diky 6tikvaltu na dalnici nebudete mit vysokou spotrebu auto je orpavdu nadherne a extravagantni. Pokud chete neco levnejsiho asi bych nesel do maly auto jako punto, i kdzy ja osobne ho mam, ale II. generaci, ale vzal bych Kii CEED 1,6 nebo pripravovany 2,0. 7 let zaruky vas sice nuti jezdit do znackoveho servisu, ale co vim od znamych, tak znackvoy servis korejcu je nejelvnejsi ze vsech, mozna vyjma forda. Takze sice zapaltite vic za olej atd, ale na druhou stranu presne vite, kdy a kolik vas bude stat dalsi navsteva. 5 let mate jistotu na cele auto a 7 let na motor. Ten drazsi servis nebude zas tak hrozny, tech 5 let jistoty podle me za to stoji.To ze sluzebak ujede 150 tis za 3 roky ano, ale tohle auto bude kupvoat predevsim bezny cech co jinak kupuje fabii a octavii. A i tech 150 tis je dost km, vetsina automobilek ma 100 tis, nerikam ze vsechny, naprikald hyundai dela i akce 3 roky zaruka bez omezeni km, ale 150 beznemu cechovi staci. Kolik rodin ujëde 150 tis do 5 let? ten kdo najezi tolik km, si podle me i koupi vetsi auto. I tak to mate 30 tis km na rok. Takze kolik rodin najezdi 30 tis rocne?I spsousty majitelu naftaku najede jen 10 tis rocne.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 11:42, honda - mazda - fiat
...asi v tomhle pořadí. žádné jiné auto bych asi do výběru nedal. záleží na vkusu každého soudruha. mazda pro usedlejší lidi vbyžadující kvalitu a "obyčejné" auto, fiat jako rozumná volba mezi design-cena-užitek a honda pro lidi, kteří chtějí něco jiného, ale nechtějí slevit z kvality a užitku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 11:58, Kia
Mám možnost jezdit s Kia Ceed od první chvíle, co se objevila v ČR. Pro novináře zde byl k dispozici předvýrobní kus, který měl jen jinou modifikaci výbavy, kterou u serioveho modelu nenajdete. Jak jsem psal, mám již pátou Mazdu a jsem jejím zastáncem co do kvality, ale mnou testovaná Kia je zatím bez vážnějších problémů, i když má najeto zatím pouze 20tis. Za tu cenu se jedná o velmi konkurence schopné auto. Jistě, záruka 7 let může být pro někoho jen reklamním trikem z důvodů nutnosti navštěvovat značkový servis, ale tak proč tuto záruku nenabízí i ostatní automobilky? Designově vede Punto, ale bál bych se spolehlivosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 12:50,
za pul mega bych vzal Caliber. paradni motor, paradni design
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 13:26, SRDCOVKA
Má to být srdcovka a vy mu tady radíte takový mrdky??
Co třeba Audi TT,Opel Tigra,Ford Streetka,Hyundai Coupé,Honda S2000,Peugeot 206 CC,M-B C coupé,M-B SLK...a podobně??
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 13:58, RE: SRDCOVKA
kwitecko napísal:
Má to být srdcovka a vy mu tady radíte takový mrdky??
Co třeba Audi TT,Opel Tigra,Ford Streetka,Hyundai Coupé,Honda S2000,Peugeot 206 CC,M-B C coupé,M-B SLK...a podobně??
A co tředa ford focus2?? Pokud se nepletu, ma nejlepsi podvozek a jizdni vlastnosti ze vsech aut, ktere jsou v clanku vyjmenovany. S motorem 1.6Ti-VTC nebo 1.6TDCi 80kW to nebude zadna brzda provozu a výbava sport má skvele doplnky...Zalezi na Vas, chapu, ze Honda civic vypada "jinak" ale bohuzel tak dobre nejezdi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 14:03, RE: SRDCOVKA
Dave napísal:
A co tředa ford focus2?? Pokud se nepletu, ma nejlepsi podvozek a jizdni vlastnosti ze vsech aut, ktere jsou v clanku vyjmenovany. S motorem 1.6Ti-VTC nebo 1.6TDCi 80kW to nebude zadna brzda provozu a výbava sport má skvele doplnky...Zalezi na Vas, chapu, ze Honda civic vypada "jinak" ale bohuzel tak dobre nejezdi.
Mazda 6 a Citroen C4 jsou taky dobra auta. Mazda ma horsi odhlucneni od podvozku, na dálnici docela huci. Jinak její podvozek je o neco malo horsi, jak focus2. Kdybych dal focusu 10 bodu, mazde dam 8,5. C4 je na pohodli, ale taky nezklame. Ma zvlastni pristrojovou desku, zato motory HDi jsou tiche a kultivovane. Nic naplat, moje srdcovka je focus Ghia. Dobehne stavebni sporeni a letim si pro neho...jestli ma nekdo nejaky vyhrady, at se ozve, rad bych se dozvedel co nevim a tazatel urcite taky. (prosim nevnucovat vozy Kia mam zkusenosti a nikdy vice
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 14:05, RE: SRDCOVKA
Dave napísal:
Mazda 6 a Citroen C4 jsou taky dobra auta. Mazda ma horsi odhlucneni od podvozku, na dálnici docela huci. Jinak její podvozek je o neco malo horsi, jak focus2. Kdybych dal focusu 10 bodu, mazde dam 8,5. C4 je na pohodli, ale taky nezklame. Ma zvlastni pristrojovou desku, zato motory HDi jsou tiche a kultivovane. Nic naplat, moje srdcovka je focus Ghia. Dobehne stavebni sporeni a letim si pro neho...jestli ma nekdo nejaky vyhrady, at se ozve, rad bych se dozvedel co nevim a tazatel urcite taky. (...
Omlouvam se, ne mazda6 ale mazda3.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 14:44, RE: SRDCOVKA
Dave napísal:
Mazda 6 a Citroen C4 jsou taky dobra auta. Mazda ma horsi odhlucneni od podvozku, na dálnici docela huci. Jinak její podvozek je o neco malo horsi, jak focus2. Kdybych dal focusu 10 bodu, mazde dam 8,5. C4 je na pohodli, ale taky nezklame. Ma zvlastni pristrojovou desku, zato motory HDi jsou tiche a kultivovane. Nic naplat, moje srdcovka je focus Ghia. Dobehne stavebni sporeni a letim si pro neho...jestli ma nekdo nejaky vyhrady, at se ozve, rad bych se dozvedel co nevim a tazatel urcite taky. (...
Ford Focus Ghia? To si piš že mám výhrady! Že si ho taky nemůžu dovolit...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 15:24, RE: bez předmětu
Blackbird napísal:
Tom: A kolik ty???? A né že hodiš hodnotu menší jak 200 000 km!
Já ani km, proto si taky netroufám tvrdit, že je to mrdka, jako to děláš ty.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 17:12, RE: SRDCOVKA
kwitecko napísal:
Má to být srdcovka a vy mu tady radíte takový mrdky??
Co třeba Audi TT,Opel Tigra,Ford Streetka,Hyundai Coupé,Honda S2000,Peugeot 206 CC,M-B C coupé,M-B SLK...a podobně??
Tu tigru a streetku bych vynechal,páč to jsou auta akorát tak pro ženský.Hyndai coupé je taky mrdka a 206 už to má jako model "za sebou".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 18:20, Jaké starší SUV i do terénu vybrat
Dobrý den,
chtěl jsem poradit, které starší auto si pořídit do lehkého terénu. Vybírám si mezi auty Land over Freelandrem, Mazda Tribute, Hyundai Santa Fe, Renault Scenic RX4 a Nisan Terrano II. Od auta očekávám zvládnutí prudkých kopců, sněhové kalamity nebo rozbahněný terén.
Mockrát Vám děkuji za radu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 19:28, RE: Jaké starší SUV i do terénu vybrat
Mirek napísal:
Dobrý den,
chtěl jsem poradit, které starší auto si pořídit do lehkého terénu. Vybírám si mezi auty Land over Freelandrem, Mazda Tribute, Hyundai Santa Fe, Renault Scenic RX4 a Nisan Terrano II. Od auta očekávám zvládnutí prudkých kopců, sněhové kalamity nebo rozbahněný terén.
Mockrát Vám děkuji za radu.
tak to ale pisete trosku mimo misu. takzvane OFFTOPIC
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 19:48, RE: honda - mazda - fiat
pecka napísal:
...asi v tomhle pořadí. žádné jiné auto bych asi do výběru nedal. záleží na vkusu každého soudruha. mazda pro usedlejší lidi vbyžadující kvalitu a "obyčejné" auto, fiat jako rozumná volba mezi design-cena-užitek a honda pro lidi, kteří chtějí něco jiného, ale nechtějí slevit z kvality a užitku.
Měli byste se nad sebou zamyslet. Minule, když tady byla Fobie, tak tady každý nadával na Hondu a najednou tolik chvály. Jo a doufám, že sem zase napíše ten debil , že když vidí vytuněnou Civicu, tak z toho je celej špatnej a že on má BMW 330D a že to má všechno originál a žádný tuning. (Myslím to ze srandy, až na toho pitomce s tím BMW)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 19:54, RE: SRDCOVKA
Dave napísal:
Omlouvam se, ne mazda6 ale mazda3.....
Ford focus, jsem řídil poměrně často a není to špatné auto, ale tvrdit, že má lepší jízdní vlastnosti, než Civic mi přijde trochu neopodstatněné a přitažené za vlasy. Dle čeho tak soudíš? Jel jsi s novým Civikem? Samozřejmě, že jel a že stojí za hovno, jak jinak) promiň
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 21:53, RE: SRDCOVKA
Šakal napísal:
Ford focus, jsem řídil poměrně často a není to špatné auto, ale tvrdit, že má lepší jízdní vlastnosti, než Civic mi přijde trochu neopodstatněné a přitažené za vlasy. Dle čeho tak soudíš? Jel jsi s novým Civikem? Samozřejmě, že jel a že stojí za hovno, jak jinak) promiň
Nikdy jsem ve focusu 2 nejel, ale vsude s epsie ze ma nejlepsi pdovozek ve sve tride. Ale novy civic na tom urcite taky nebude spatne. Focus 2 je moc usedly. Ja osobne mam radsi auta co vyzaruji nejake emoce. Takze treba grande punto, novy civic atd to jsou auta pro me :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 23:05, RE: Jaké starší SUV i do terénu vybrat
Mirek napísal:
Dobrý den,
chtěl jsem poradit, které starší auto si pořídit do lehkého terénu. Vybírám si mezi auty Land over Freelandrem, Mazda Tribute, Hyundai Santa Fe, Renault Scenic RX4 a Nisan Terrano II. Od auta očekávám zvládnutí prudkých kopců, sněhové kalamity nebo rozbahněný terén.
Mockrát Vám děkuji za radu.
Jo kámo s terenakem ti nepomuzu, tolik penez nemam
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 23:21, RE: SRDCOVKA
Šakal napísal:
Ford focus, jsem řídil poměrně často a není to špatné auto, ale tvrdit, že má lepší jízdní vlastnosti, než Civic mi přijde trochu neopodstatněné a přitažené za vlasy. Dle čeho tak soudíš? Jel jsi s novým Civikem? Samozřejmě, že jel a že stojí za hovno, jak jinak) promiň
S novým civikem sem jel:) opravdu, ale neridil jsem ho neni vubec spatnej, rekl bych na stejno. U hondy me vadily jiny veci...ta palubka treba, je to otazka zvyku, ale jsem linej si zvykat. Nic proti, vzhledove atraktivni, hezkej volant, toho bych si dal nejradsi k sobe do focuse:) ale ve 3 casopise (AutoTip, Svet motoru a ten nemeckej AutoBild?? snad, ten nekupuju) ve vsech testovali hondu a focuse2 a ten podvozek ohodnotili lepe. Jinak v zaveru auta vysla temer na stejno. focus si nahrabal kvalitou dilu, slicovanim,odhlucnenim,podvozekem a priplatkovou vybavou, taky motorem, ale uz nevim kterej tam byl, snad 2.0. civic zase vzhledem, prave tou palubkou, sedackama a taky mel citelnejsi brzdy a bohatsi vybavu v basicu. Zbytek jako rizeni, razeni aerodynamickej hluk a tak bylo nastejno. Ja bych preferoval focuse, protoze neni tak extravagantni, ale narozdil od Golfa ma neco do sebe a to neco se me libi - urcity detaily. civica bych radsi nez Megana, protoze megan je nasilnej a je to renault. A jak nekdo psal vyse, ze focus Ghia je mastnej na penezenku, neni to tak. Tady na tipcas jsem nasel par Ghií i v nafte do 350.000.- a najeto ani ne 30.000km. Pak i sport je dobra verze, ma lepsi sedacky, sportovni volant - fakt hezkej, ESP atd...ten byl taky malo nad 300.000.-. Jeste by me zajimalo, protoze jsem dneska malem tuknul svoji starickou (Feldu) Kolik by na civica stala ta sklenena maska? Dily pro japonce jsou drahy....dalsi + pro forda a spolehlivost forda v dnesni dobe je taky dal nez u Hondy (focus1 , Mondeo..vse kary velice OK) Japonci jsou spolehlivy,ale Hondy myslim ze na spici zase nejsou. Toyota je super, akorat neudela jeste auto, ktery by m chytlo...otazka casu.....je to skoda, me chyta hlavne BMW a to je trochu jinde.(prasulky.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 30.01.2007 23:46, Bludy
Autore článku, kdepak jste slyšel že nová Honda Civic se vyrábí s motory 1,4 66kW a 1,6 81kW?? To auto se vyrábí se třemi motory, 1,4 61kW, 1,8 103kW a 2,2i CTDi 103kW. Tak propříště až budete psát nějaký další "sloupek" o autech tak abyste to zase nespletl.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.