0
späť
 

diskuze k tématu: Vhodné auto pro UBER - nízká spotřeba, max. r.v.2011

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Nedela 22.05.2016 03:05, Vhodné auto pro UBER - nízká spotřeba, max. r.v.2011
Ahoj, již rok řídím a jelikož mě řízení velmi baví, rád bych začal jezdit po práci i pro UBER (je to něco jako taxi služba, fungující přes chytré telefony)
Uber může dělat každý, kdo má auto starší maximálně 10ti let.
Sháním proto auto s datem výroby od roku 2011, ať pak ještě těch 5 let mohu jezdit. Nyní mám Peugeot 206 z roku 2000...
Jelikož se v autech nevyznám, chtěl bych se poradit, jaký typ vozu se na provozování UBERu nejvíce hodí, líbí se mi mazda 2 a 3, ale zase tam asi budou vyšší náklady na servis, jde mi určitě o co nejmenší spotřebu, kterou docílím asi nejlépe přes LPG a aby byl vůz vhodný pro provoz v Praze s co možná nejnižší spotřebou.
Věřím, že cenově by se dalo nějaké ojeté auto sehnat do 150k, ale nemám vůbec přehled, prošel jsem prvních 30 vozů z tabulky TUV, kterou jsem našel v místním .pdf souboru ohledně výběru ojetého vozu, ale bohužel jsou ty ceny v 90% přes 200k a to si zatím za rok a půl práce nemohu dovolit..

Díky moc za tipy
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Streda 25.05.2016 08:13, Tak které
Tak Škoda Fabia nebo Octavia od roku 2012? Nebo Ford Focus? Co by bylo nejvhodnější?
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Streda 25.05.2016 08:52, focus
Ford focus 1.6 je super drznak bez vetsich zavad, ale co si pamatuju tak pro LPG to neni zrovna dobry adept
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Streda 25.05.2016 10:52, focus
Tak na tom LPG netrvam, spis jsem to myslel tak ze to ma pak nizkou spotrebu.. ale treba naftovej Focus by taky nebyl spatny, otazka je kolik to pak realne po meste bude zrat, jen prece je to vetsi auto, takze mam obavu, aby to nebylo treba 10l/100km.. :/
reagovať
westeros
počet príspevkov46
dátum registrácie22.04.2014
Streda 25.05.2016 12:31, nizsi stredni
Nevim jak to chodi u Uberu, ale taxiky v nizsi stredni nevidam. Je treba mit misto pro dospele vzadu a kufr do ktereho se vejdou zavazadla na letiste.
reagovať
radek.slivaFB
počet príspevkov181
dátum registrácie16.03.2013
Streda 25.05.2016 13:07, RE: nizsi stredni
westeros napísal:
Nevim jak to chodi u Uberu, ale taxiky v nizsi stredni nevidam. Je treba mit misto pro dospele vzadu a kufr do ktereho se vejdou zavazadla na letiste.


Do kombiku se zavadlo vejde je fakt ze vyssi trida je lepsi ale uber je hlavne o cene sluzby nez kvaliky
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Streda 25.05.2016 14:05, Operativni leasing
A co rikate na operativni leasing? Byl mi doporucen kolegyni, co jsem koukal, tak clovek plati urcitou castku mesicne a ma v tom veskere pojisteni a auto, takze treba za 7000Kč mesicne mohu jezdit v novem mercedesu a za 2 roky bych bezplatne dostal zase novejsi auto a opet pokracoval ve splaceni, auto by sice nikdy nebylo primo me, ale bylo by jakoby pronajate.. Mozna ze by to celkove vyslo lepe nez ted kupovat nove ci ojete, navic po tech dvou letech lze to auto odkoupit za vyrazne nizsi cenu...

Ale jen prece bych asi radsi mel vlastni auto, uz jenom kvuli pripadnym nehodam, kde je u toho operativniho leasingu vyssi spolucast a mit spolucast treba 10% na aute co ma hodnotu milionu, by bylo smrtici..
reagovať
gravestone
počet príspevkov105
dátum registrácie14.02.2016
Streda 25.05.2016 14:36, RE: Operativni leasing
Blejzr napísal:
A co rikate na operativni leasing? Byl mi doporucen kolegyni, co jsem koukal, tak clovek plati urcitou castku mesicne a ma v tom veskere pojisteni a auto, takze treba za 7000Kč mesicne mohu jezdit v novem mercedesu a za 2 roky bych bezplatne dostal zase novejsi auto a opet pokracoval ve splaceni, auto by sice nikdy nebylo primo me, ale bylo by jakoby pronajate.. Mozna ze by to celkove vyslo lepe nez ted kupovat nove ci ojete, navic po tech dvou letech lze to auto odkoupit za vyrazne nizsi cenu...Ale jen prece bych asi radsi mel vlastni auto, uz jenom kvuli pripadnym nehodam, kde je u toho operativniho leasingu vyssi spolucast a mit spolucast treba 10% na aute co ma hodnotu milionu, by bylo smrtici..


Nevím kde jste přišel na částku 7.000,- za měsíční splátku u vozidla Mercedes. Š Octavia přijde v operativním leasingu na cca 14.000 Kč bez DPH podle výbavy a motorizace. Jinak služba UBER je v ČR a celé Evropě nezákonná, tak moc nechápu do čeho se chcete vůbec pouštět.
reagovať
westeros
počet príspevkov46
dátum registrácie22.04.2014
Streda 25.05.2016 15:25, OL
Za 7500 bez DPH je Mercedes tridy A, viz http://operativni-leasing-mercedes.cz, Octavia je za 7799/mes. vc. DPH v nejlevnejsi variante, viz. http://www.skoda-auto.cz/bezstarosti nevim jak maji s provozovanim pro podnikani, i vzhledem k predpokladanemu vyssimu najezdu u taxiku by to chtelo nechat si spocitat nejakou individualni nabidku u leasingove spolecnosti.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Streda 25.05.2016 16:26, Nezákonnost
Zrovna nezákonnost Uberu je to poslední, co by mě trápilo. Kdyby se to dostalo k soudu, musí to Uber vyhrát.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1245
dátum registrácie28.11.2008
Streda 25.05.2016 16:43, OL
U OL je vetsinou limit najezdu kolem 20 tkm/rok.
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Streda 25.05.2016 17:57, UBER
Uber opravdu nezakonny není, nevím kde jste takovou informaci vzal, ale je zcela milná...

Tak myslíte, že ten operativní leasing by bylo lepší řešení jak koupě vlastního vozu?
reagovať
westeros
počet príspevkov46
dátum registrácie22.04.2014
Streda 25.05.2016 19:07, RE: UBER
Blejzr napísal:
Uber opravdu nezakonny není, nevím kde jste takovou informaci vzal, ale je zcela milná...Tak myslíte, že ten operativní leasing by bylo lepší řešení jak koupě vlastního vozu?


To uz si musite spocitat sam...kdo chce podnikat, musi umet pocitat :) Zalezi na danich, rocnim najezdu, jak je pro zakazniky dulezite stari auta...
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Streda 25.05.2016 19:28, Podnikani
No podnikanim bych to zrovna nenazyval, budu to nejdrive zkouset po me stale praci vzdy ve volnu (Delam na smeny, takze volnych dnu a noci mam dost) Takze se asi spis budu dal divat po vlastnim voze
reagovať
Citroenak
počet príspevkov722
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 26.05.2016 09:19, Taxi
Za mna je najlepsia investicia nejaky hybrid od toyoty. Spotreba tych najnovsich je velmi dobra a da sa dostat pod 5 litrov na 100 km. Pri rozumnej jazde a rekuperacii to pojde aj okolo 4. Najlepsi by mozno aj bol LPG, ale od roku 2011 ma nenapada ziadny motor, ktory sa da rozumne prerobit na LPG. Mozno by som este isiel do Dacie MPV alebo logan na LPG. Tychto aut ako taxikov jazdi po BA celkom dost. Neviem, ale mozno renault megane 1.6 benzin sa este v tomto roku vyrabal. Ten by mohol ist na LPG prerobit. Za mna ale ta dacia MPV, ta bude za 150t aj najnovsia.
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Štvrtok 26.05.2016 13:24, dacia MPV
Ta Dacia MPV je silene obrovske auto, bojim se, ze bych s tim neumnel jezdit, kdyz jezdim rok s Peugeotem 206 a s jinym vozem zkusenosti nemam (Krom Fabie z autoskoly..)

Toyotu bys doporucil jaky model presne?
reagovať
Citroenak
počet príspevkov722
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 26.05.2016 14:59, Toyota
No ta dacia mpv by mala byt rovnaka trieda ako fabia kombi, ak ma pamat neklame. Takze ak sa ti to auto zda velke, tak sa ti bude hladat naozaj tazko :)
Co sa tyka toyoty, je v podstate jedno, ktory hybrid si vyberies. Yaris je asi najlahsi, takze by mal jazdit za najmenej. Potom je tu auris a prius. Tieto auta ale nebudu najlacnejsie. Osobne by som ale isiel do tej dacie.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 26.05.2016 16:16, Re:
Teda, pokud ti Logan MPV přijde jako obrovský auto a bojíš se, že bys s tím neuměl, tak netuším proč chceš jezdit s Uberem... Na takový ježdění by to chtělo mít trochu sebevědomí. Řízení tě zatím baví, protože prd najezdíš. Mám teď takových kamarádů taky pár, v pětadvaceti si udělali řidičák, koupili auto a tvrdí jak strašně je řízení baví. O autech ví prd a jezdí do 10k km ročně, ale třeba tě to bude bavit i když budeš jezdit řádově víc km... Takže to prosím neber osobně.

Nicméně doporučuju ti o Uberu najít co nejvíc informací, doporučuju článek ze světa motorů. Přivydělat se tím dá vpodstatě jenom o pátečních a sobotních nocích. Jestli tě to bude bavit dělat za nulu, tak možná i v další dny. Co se týče velikosti auta a kufru: Nevím jak moc lidé jezdící s uberem převáží zavazadla (letiště, nádraží,...), ale v Praze se dá čekat že nějaká část tvých jízd by byla i se zavazadly. Nicméně jelikož budeš vozit lidi i na zadních sedadlech, nižší střední je minimum. Pro tohle by se možná hodilo i nějaké MPV. Vzhledem k tvýmu rozpočtu ti ale můžu poradit tak maximálně toho Logana MPV v LPG.

Jo a koupit si auto, a pak řešit jestli mě ten uber bude bavit nebo ne mi nepřijde jako úplně štastná volba. Počítej taky s tím, že budeš muset mnohem víc investovat do čištění auta atd, abys byl reprezentativní. Jo a pokud budeš jezdit ty pátky a soboty, počítej s tím, že spousta lidí bude minimálně v náladě, dost velká část jich asi bude na mraky. Vzhledem k tomu, že praha je v zahraničí oblíbená pro svůj levnej chlast a jezdí se tam ničit zahraniční studenti... Mě by to nebavilo...
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Štvrtok 26.05.2016 19:58, uber
Já se vším počítam, můj nevlastní otec právě jezdí s Uberem pátky a soboty večer a hrozně mě tím nalákal, jezdí také po své normální práci, i já bych to tak dělal, mám práci 800 metrů od baráku, takže autem moc nejezdím a rád bych teda alespoň takhl řídil... Auto budu kupovat pro sebe, takže nejde ani tak o to zda mě uber chytne nebo ne, ale abych měl pěkné auto do budoucna a pro rodinu..

Koukal jsem po různých stránkách a zaujali mě různé aukce a dražby, kde se drazi zabavene vozy policii, exekuci apod. Třeba Peugeot 208 tam ted bude od 114k z roku 2013 r.v. což je krása... a takové auto je reprezentativní a i dostatecne velike pro potřeby Uberu.. A co jsem googlil, da se s nim dostat na spotrebu pod 5L na 100km, coz je fantasie (muj Peugeot 206 zere okolo 10ti litru) coz je na takove auto silene..
reagovať
Blejzr
počet príspevkov20
dátum registrácie18.11.2015
Štvrtok 26.05.2016 19:59, Dacia
Ta Dacia me hlavne nelaka kvuli pozici v tabulkach co jsem zminoval v prvnim prispevku, kde jsou pravidelne na poslednim miste.. a poruchove auto pro Uber by nebylo zrovna idealni
reagovať
1 2 3


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.