0
späť
 

diskuze k tématu: Kia pro_ceed v omlazeném kabátě a nové modely pro letošní rok

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 28.01.2011 22:47, RE: pružnost nafta x benzin
TOM napísal:
Jo jo, to už se tu probíralo hodně krát a často dost živě. Osobně si myslím, že není jednoznačná správná odpověd,ale jde o to co komu více vyhovuje.
Nejlépe na tom budou samozřejmě turbobenzíny, ještě líp s mechanicky poháněným kompresorem,ale pokud zůstaneme v rovině srovnání turbonafta a atmobenzin se srovnatelným výkonem a počtem válců, tak v běžně uváděných udajích (nahrávajících právě naftě) je na tom nafta lépe. Ano benzínák si může podřadit níž a ve finále to bude plus minus stejný, ale ...
Nevím jestli o 2,0 atmo benzín není zájem. Já se osobně výhledově těším na 2,0L M6 se 114 kW. Dynamika 0-100 za 10 sekund mi stačí. I když uznávám že 2,5L co má 0-100 za 8,1s by byl lepší.<br>
Jo až budu jezdit 100-150 km denně, tak si koupím taky jako vy 1,5-1,6 diesla (nebo radši 2.0-2,2) a budu tady s váma chválit pružnost dieslů
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 28.01.2011 23:37, RE: pružnost nafta x benzin
TOM napísal:
Jo jo, to už se tu probíralo hodně krát a často dost živě. Osobně si myslím, že není jednoznačná správná odpověd,ale jde o to co komu více vyhovuje.
Nejlépe na tom budou samozřejmě turbobenzíny, ještě líp s mechanicky poháněným kompresorem,ale pokud zůstaneme v rovině srovnání turbonafta a atmobenzin se srovnatelným výkonem a počtem válců, tak v běžně uváděných udajích (nahrávajících právě naftě) je na tom nafta lépe. Ano benzínák si může podřadit níž a ve finále to bude plus minus stejný, ale ...
Jinak i když budu šetřit 3L na 100, tak pořád při nájezdu 10 tisíc ročně ušetřím cca 10 tísíc za rok za palivo. Pokud mě nové auto bude stát o 70 tisíc víc, tak ani při záruce 5 let se mi to nezaplatí. A to řeším jen palivo a optimisticky čekám, že DPF apod. mi bude dealer opravovat gratis na záruku. Nemluvě o tom, jaká bude prodejnost 5tiletého diesla s technologiemi typu DPF. Ten kdo jezdí 30-50 tkm/rok si ho asi ode mě nekoupí. Ten půjde do novějšího. Ale jak říkám být tím kdo jezdí hodně, tak do diesla taky asi půjdu i když nerad.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 29.01.2011 08:14, RE: pružnost nafta x benzin
Petr S napísal:
Jinak i když budu šetřit 3L na 100, tak pořád při nájezdu 10 tisíc ročně ušetřím cca 10 tísíc za rok za palivo. Pokud mě nové auto bude stát o 70 tisíc víc, tak ani při záruce 5 let se mi to nezaplatí. A to řeším jen palivo a optimisticky čekám, že DPF apod. mi bude dealer opravovat gratis na záruku. Nemluvě o tom, jaká bude prodejnost 5tiletého diesla s technologiemi typu DPF. Ten kdo jezdí 30-50 tkm/rok si ho asi ode mě nekoupí. Ten půjde do novějšího. Ale jak říkám být tím kdo jezdí hodně, ta...
Problém je, že ta 2,0 benzín stojí (jako nová) úplně stejně jako ta 1,5 / 1,6 diesel. Je to drahá motorizace určená pro TOP výbavy a proto si ji těžko koupí (jako novou) někdo s nájezdem 10 tisíc za rok - takový člověk si koupí o dost levnější 1,4 / 1,6 benzín se základní max střední výbavou.
Zase tady čtu o strašidle DPF - ano dělá problémy, ale jen těm co jezdí trvale ve městě nebo trasy 5-10 km (kdy se motor ani nezahřeje). Jinak je to bezproblémová součástka - mám ji v autě a že existuje hlášení počítače "čištění DPF" vím jen z manuálu (ten si vždy poctivě přečtu). Ale taky jezdím denně dálnici a okolo 150 km děnně. Spíš je problém u DPF, že lidé si kupují auta s dieselem na "poskoky" do kauflandu či tesca jednou týdně, najedou takhle zde obligátních 10 tisíc za rok a diví se že diesel žere (ano studený žere), že se sype DPF (když nemá čas na regeneraci), atd....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 29.01.2011 08:34, RE: pružnost nafta x benzin
Pavlik napísal:
Problém je, že ta 2,0 benzín stojí (jako nová) úplně stejně jako ta 1,5 / 1,6 diesel. Je to drahá motorizace určená pro TOP výbavy a proto si ji těžko koupí (jako novou) někdo s nájezdem 10 tisíc za rok - takový člověk si koupí o dost levnější 1,4 / 1,6 benzín se základní max střední výbavou.
Zase tady čtu o strašidle DPF - ano dělá problémy, ale jen těm co jezdí trvale ve městě nebo trasy 5-10 km (kdy se motor ani nezahřeje). Jinak je to bezproblémová součástka - mám ji v autě a že existuje hl...
Naprosto přesná reakce na Petra S. Pod to se zas můžu podepsat já. Asi je zbytečný cokoliv k tomu dodávat jen bych Pavlíka opakoval.
Jen snad za sebe - nemám naftovou 1,5-1,6, jsem zaměřený na šesti a osmiválce, ale taky vím, že můj způsob myšlení je odlišný od výrazné většiny obyčejných kupců a jen říkám, že dovedu pochopit ty co volí u nového auta 1,5-1,6 naftu oproti 2,0 benzínu (ceny jsou skutečně stejné - není tam 70tis rozdíl) a zřejmě tak moc, že se 2,0 benzíny z kompaktů vytrácí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 29.01.2011 19:25, RE: pružnost nafta x benzin
Petr S napísal:
Jinak i když budu šetřit 3L na 100, tak pořád při nájezdu 10 tisíc ročně ušetřím cca 10 tísíc za rok za palivo. Pokud mě nové auto bude stát o 70 tisíc víc, tak ani při záruce 5 let se mi to nezaplatí. A to řeším jen palivo a optimisticky čekám, že DPF apod. mi bude dealer opravovat gratis na záruku. Nemluvě o tom, jaká bude prodejnost 5tiletého diesla s technologiemi typu DPF. Ten kdo jezdí 30-50 tkm/rok si ho asi ode mě nekoupí. Ten půjde do novějšího. Ale jak říkám být tím kdo jezdí hodně, ta...
Strašák DPF(FAP) je zaklínadlo jako kdysi váha vzduchu u TDI... Dneska už to nikdo neřeší, jde o banalitu, navíc mnohanásobně zaplacenou. Já u diesla (ojetého) prováděl rekuperaci a doplnění aditiva po 2 měsících provozu (ano, nemilé). Ale když vezmu v úvahu, že mělo auto najeto 150 tkm, repase stála cca 5tKč vč. aditiva (v aut. servisu!!!!!!!!), dalších 60tkm je klid... A kdo je skeptik i tak, ať se podívá na stránky fapoff, dál netřeba komentáře.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 00:31, RE: Motor
Pavlik napísal:
To pružné zrychlení jsem převzal z oficiální publikace Renault. Momentové charakteristiky vyhodnotit dokážu, dělal jsem do aut dost dlouho a vlastnil jsem dieselová i benzínová auta (moje současná 1,5 dci je nejmenší motor, s výjimkou š-120, co jsem kdy měl). Přesto tvrdím, že je to pro benzín ostuda - má max. momentu 500RPM před omezovačem - kdo se tam "podívá" při běžné jízdě, když na trojku v těchto otáčkách pojede 130 km/h....nebo mám předjíždět na druhý rychlostní stupěň? Je to samozřejmě d...
Neznám moc benzínů (vlastně žádný), které mají Mk max 500 rpm před Pmax. Já mám Mk max v 4250 rpm a P max v 6000 rpm a n max 6500 rpm - to je hodně prostoru. A co jsem kdy zkoumal data motorů, tak obecně platí pro benzíny, že mají Mk max cca ve 2/3 n max respektive v n, kde je definován P max.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 07:10, RE: pružnost nafta x benzin
Pepe napísal:
Strašák DPF(FAP) je zaklínadlo jako kdysi váha vzduchu u TDI... Dneska už to nikdo neřeší, jde o banalitu, navíc mnohanásobně zaplacenou. Já u diesla (ojetého) prováděl rekuperaci a doplnění aditiva po 2 měsících provozu (ano, nemilé). Ale když vezmu v úvahu, že mělo auto najeto 150 tkm, repase stála cca 5tKč vč. aditiva (v aut. servisu!!!!!!!!), dalších 60tkm je klid... A kdo je skeptik i tak, ať se podívá na stránky fapoff, dál netřeba komentáře.
Právě že to spousta lidí řeší - vždyť 5000,- Kč je přece obrovská suma - víš co by za to bylo píva.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 09:34, RE: pružnost nafta x benzin
Pavlik napísal:
Právě že to spousta lidí řeší - vždyť 5000,- Kč je přece obrovská suma - víš co by za to bylo píva.....
Navíc zde nikde nezaznělo, že u benzínu zase odcházejí lambda sondy, často ve stejném intervalu... A dost často tam jsou 2...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 14:52, RE: Motor
Pavlik napísal:
To pružné zrychlení jsem převzal z oficiální publikace Renault. Momentové charakteristiky vyhodnotit dokážu, dělal jsem do aut dost dlouho a vlastnil jsem dieselová i benzínová auta (moje současná 1,5 dci je nejmenší motor, s výjimkou š-120, co jsem kdy měl). Přesto tvrdím, že je to pro benzín ostuda - má max. momentu 500RPM před omezovačem - kdo se tam "podívá" při běžné jízdě, když na trojku v těchto otáčkách pojede 130 km/h....nebo mám předjíždět na druhý rychlostní stupěň? Je to samozřejmě d...
Když jste dělal do aut, tak patrně víte, že moment je pouze aktuální výkon podělen ůhlovou rýchlostí klikovky. Přeplňované motory mají tento parametr vysoký, ale v podstatě to tóměř nic neznamená...jak by se asi mohl elektromobil s výkonem 30 kW ale krouťákem 2000 Nm udržet na vozovce, že? A ještě k těm dieslům...to co dělá vysoký krouťák (neboli vyšší výkon v nižších otáčkách) není vůbec nafta, ale způsob plnění. Svezte se v benzinu s turbem, pak sedněte zpátky do traktoru a můžete konečně srovnávat srovnatelné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 18:59, RE: Motor
pargi napísal:
Když jste dělal do aut, tak patrně víte, že moment je pouze aktuální výkon podělen ůhlovou rýchlostí klikovky. Přeplňované motory mají tento parametr vysoký, ale v podstatě to tóměř nic neznamená...jak by se asi mohl elektromobil s výkonem 30 kW ale krouťákem 2000 Nm udržet na vozovce, že? A ještě k těm dieslům...to co dělá vysoký krouťák (neboli vyšší výkon v nižších otáčkách) není vůbec nafta, ale způsob plnění. Svezte se v benzinu s turbem, pak sedněte zpátky do traktoru a můžete konečně srovnávat srovnatelné.
Turbo benzíny docela znám - a nechci žádný domů ani zadarmo. Tyto motory totiž, dle mého názoru, spojují nevýhody atmosférického benzínu (spotřeba) a dieselu (riziko drahé opravy). Máte pravdu, že tyto motory "jedou" velice dobře, ale také si to nechají velice dobře zaplatit u čerpací stanice - mám zkušenost s1,8 turbo 20V (octavia 1) a 2,0 TFSI (octavia 2 RS); 1,4 Tce (megane 3) a 1,6 turbo (astra 4). S každým z nich jsem sice najel jen pár tisíc km, ale zkušenost to pro mne byla odpuzující, především co se spotřeby paliva týká, neboť jsem se ani s jedním nedostal pod 8,8 litru na 100km. Přitom riziko nákladné opravy je stejné jako u diesela.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.01.2011 21:10, RE: pružnost nafta x benzin
TOM napísal:
Naprosto přesná reakce na Petra S. Pod to se zas můžu podepsat já. Asi je zbytečný cokoliv k tomu dodávat jen bych Pavlíka opakoval.
Jen snad za sebe - nemám naftovou 1,5-1,6, jsem zaměřený na šesti a osmiválce, ale taky vím, že můj způsob myšlení je odlišný od výrazné většiny obyčejných kupců a jen říkám, že dovedu pochopit ty co volí u nového auta 1,5-1,6 naftu oproti 2,0 benzínu (ceny jsou skutečně stejné - není tam 70tis rozdíl) a zřejmě tak moc, že se 2,0 benzíny z kompaktů vytrácí.
ok když bereme jen nižší střední třídu kde 2,0L benzín bývá vrcholná motorizace s extra výbavou, označovaná jako Sport, RS, apod. pak OK. Tyhle auta se obecně moc dobře neprodávají. Kousek výš jsem psal o Mazdě 6 kde je 2,0 atmosféra běžná motorizace (aktuálně o 50 tisíc levnější proti naftě) a s dynamikou 0-100 za 10 sekund si i s relativně těžkým autem dobře poradí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 08:17, RE: pružnost nafta x benzin
Pepe napísal:
Strašák DPF(FAP) je zaklínadlo jako kdysi váha vzduchu u TDI... Dneska už to nikdo neřeší, jde o banalitu, navíc mnohanásobně zaplacenou. Já u diesla (ojetého) prováděl rekuperaci a doplnění aditiva po 2 měsících provozu (ano, nemilé). Ale když vezmu v úvahu, že mělo auto najeto 150 tkm, repase stála cca 5tKč vč. aditiva (v aut. servisu!!!!!!!!), dalších 60tkm je klid... A kdo je skeptik i tak, ať se podívá na stránky fapoff, dál netřeba komentáře.
Stašák DPF bych banalitou určitě nenazával, za 5tis Kč včetně aditiva prodloužíš životnost filtr téměř výhradně u motorů s koncernu PSA, které využívají aditiva a filtr pevných částic je jiné konstrukce než u zbytku dieselů, kde je DPF jako celek i s oxidačním katalyzátorem a když se podělá tak máš jenom dve možnosti: Buď si nechat odstanit DPF včetně softwarového zásahu do jednotky ale tam bych měl strach s případným dalším prodejem a emisema a nebo koupit ten filtr nový a tam je to různé od nějakých 25tis až snad do 100tis (byl taby před časem článek)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 09:00, RE: Motor
Pavlik napísal:
Turbo benzíny docela znám - a nechci žádný domů ani zadarmo. Tyto motory totiž, dle mého názoru, spojují nevýhody atmosférického benzínu (spotřeba) a dieselu (riziko drahé opravy). Máte pravdu, že tyto motory "jedou" velice dobře, ale také si to nechají velice dobře zaplatit u čerpací stanice - mám zkušenost s1,8 turbo 20V (octavia 1) a 2,0 TFSI (octavia 2 RS); 1,4 Tce (megane 3) a 1,6 turbo (astra 4). S každým z nich jsem sice najel jen pár tisíc km, ale zkušenost to pro mne byla odpuzující, př...
Tohle zastraší jen toho, kdo o způsobech přípravy směsi ví málo. Podstatný rozdíl mezi turbo naftou a turbo benzínem je v tlaku paliva. Čili u turbobenzínu nám na starost připadne turbína, ale 2-hmotu, čerpadlo a vstřiky můžeme v podstatě hodit za hlavu, protože mají dimenzováním stále blíže těm benzínovým než těm naftovým.
Nicméně musím souhlasit, že turbobenzíny jsou tak trochu pastí na peněženky. Říkám t tu neustále a zopakuji to zase, benzín žerou ty koně a ne kubický centimetry obsahu (pro někoho objemnu).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 09:13, RE: pružnost nafta x benzin
TOM napísal:
Naprosto přesná reakce na Petra S. Pod to se zas můžu podepsat já. Asi je zbytečný cokoliv k tomu dodávat jen bych Pavlíka opakoval.
Jen snad za sebe - nemám naftovou 1,5-1,6, jsem zaměřený na šesti a osmiválce, ale taky vím, že můj způsob myšlení je odlišný od výrazné většiny obyčejných kupců a jen říkám, že dovedu pochopit ty co volí u nového auta 1,5-1,6 naftu oproti 2,0 benzínu (ceny jsou skutečně stejné - není tam 70tis rozdíl) a zřejmě tak moc, že se 2,0 benzíny z kompaktů vytrácí.
Podle mě se nedá tak jednoduše vyvodit závěr. Vstupuje do toho i legislativa evropské unie, která diktuje výrobcům (i když nepřímo), co mají vyrábět. Takže se teď roztrhl pytel s nízkoobjemovými vozy s poměrně výkonnými turbodmychadly, aby v metodice kontroly obstály, nicméně jsou pak výsledky nahony vzdáleny realitě. Důvod je většinou prostý. Řidič s tím jezdí tak, že instalovaní koně prostě běhají všichni a často.
Ale mě by spíše zajímalo, proč je zmírněnými emisními limity umožněna tak vysoká produkce naftových motorů, ale pouze v Evropě. To mě skutečně zajímá. Kdo má na tomto zájem, proč s vývoj nesoustředil na zkvalitňování benzínových agregátů.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 10:23, RE: pružnost nafta x benzin
David V napísal:
Podle mě se nedá tak jednoduše vyvodit závěr. Vstupuje do toho i legislativa evropské unie, která diktuje výrobcům (i když nepřímo), co mají vyrábět. Takže se teď roztrhl pytel s nízkoobjemovými vozy s poměrně výkonnými turbodmychadly, aby v metodice kontroly obstály, nicméně jsou pak výsledky nahony vzdáleny realitě. Důvod je většinou prostý. Řidič s tím jezdí tak, že instalovaní koně prostě běhají všichni a často.
Ale mě by spíše zajímalo, proč je zmírněnými emisními limity umožněna tak vysok...
Asi Evropa nemá pro naftu jiný odbyt než ji spálit v autech. <br>
Jinak např. Auris 1,6 97kW je atmosféra, která má papírově nízkou spotřebu 6.6L, (akceleraci lepší než 2,0L diesel od Toyoty). Co se papírové spotřeby týče tak se dá obejít i bez turba. To že je reálná spotřeba vyšší to je jasný, ale evropský úředník může být spokojený.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 12:24, RE: pružnost nafta x benzin
ctverak napísal:
Stašák DPF bych banalitou určitě nenazával, za 5tis Kč včetně aditiva prodloužíš životnost filtr téměř výhradně u motorů s koncernu PSA, které využívají aditiva a filtr pevných částic je jiné konstrukce než u zbytku dieselů, kde je DPF jako celek i s oxidačním katalyzátorem a když se podělá tak máš jenom dve možnosti: Buď si nechat odstanit DPF včetně softwarového zásahu do jednotky ale tam bych měl strach s případným dalším prodejem a emisema a nebo koupit ten filtr nový a tam je to různé od ně...
Tak možná proto, že mám FAP, vím kolik stojí doplnění, repase i odstranění, tak je to pro mě jen bububu, navíc zbytečný. DPF se mě týkat nebude, s tím jsem si téměř jist. Což ale vytváří prostor třeba právě pro článek na takovémhle serveru...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 31.01.2011 18:41, RE: Motor
David V napísal:
Tohle zastraší jen toho, kdo o způsobech přípravy směsi ví málo. Podstatný rozdíl mezi turbo naftou a turbo benzínem je v tlaku paliva. Čili u turbobenzínu nám na starost připadne turbína, ale 2-hmotu, čerpadlo a vstřiky můžeme v podstatě hodit za hlavu, protože mají dimenzováním stále blíže těm benzínovým než těm naftovým.
Nicméně musím souhlasit, že turbobenzíny jsou tak trochu pastí na peněženky. Říkám t tu neustále a zopakuji to zase, benzín žerou ty koně a ne kubický centimetry obsahu (pro někoho objemnu).
Tak nevím, ale cena vysokotlakého čerpadla (zůstanu u "svého" renaultu) je pro common-rail 30 tisíc (original) a cena stejného dílu pro 1,4 turbo (Tce) je taktéž 30 tisíc. Vstřiky jsou tam levnější, naftový je za 5 tisíc repasovaný Bosch se zárukou (nový za 25000) X benzínový se repasovat nedá a stojí "jen" 7 tisíc kus (a to je motor bez dnes stále "žádanějšího" přímého vstřiku).
Podle mne je u moderního motoru případná oprava zhruba stejně drahá a je jedno jestli spaluje naftu nebo benzin - spíše si všímám, že je problém případnou poruchu odhalit. Přijde mi že staří zkušení mechanici si s moderní technikou plnou elektroniky moc nerozumí a ti mladší to neumí....skoro jako pec nám spadla ))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 10:30, RE: Motor
Pavlik napísal:
Tak nevím, ale cena vysokotlakého čerpadla (zůstanu u "svého" renaultu) je pro common-rail 30 tisíc (original) a cena stejného dílu pro 1,4 turbo (Tce) je taktéž 30 tisíc. Vstřiky jsou tam levnější, naftový je za 5 tisíc repasovaný Bosch se zárukou (nový za 25000) X benzínový se repasovat nedá a stojí "jen" 7 tisíc kus (a to je motor bez dnes stále "žádanějšího" přímého vstřiku).
Podle mne je u moderního motoru případná oprava zhruba stejně drahá a je jedno jestli spaluje naftu nebo benzin - s...
No jo, ale jsou benzínové čerpadlo a vstřikovače tak náchylné k poruše? A další věc, uvidíme, co udělají ceny za pár let, až se turbobenzínová auta významněji statisticky rozrostou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 17:10, RE: Motor
Pavlik napísal:
Turbo benzíny docela znám - a nechci žádný domů ani zadarmo. Tyto motory totiž, dle mého názoru, spojují nevýhody atmosférického benzínu (spotřeba) a dieselu (riziko drahé opravy). Máte pravdu, že tyto motory "jedou" velice dobře, ale také si to nechají velice dobře zaplatit u čerpací stanice - mám zkušenost s1,8 turbo 20V (octavia 1) a 2,0 TFSI (octavia 2 RS); 1,4 Tce (megane 3) a 1,6 turbo (astra 4). S každým z nich jsem sice najel jen pár tisíc km, ale zkušenost to pro mne byla odpuzující, př...
Ano, turbobenziny papají hodně...ale co se týče drahých oprav, vstřiky pracujou řádově s 10krát nižším tlakem, než ty dieslové, žádné EGR, dvouhmota zřídka, DPF ne a teplota výfukových plynů je u benzinu nižší než u nafty, takže benzinové turbo není tak teplotně namáháno. Ale souhlasím s Vámi, že je to potenciální problém, zvlášť když lidé nevědí, jak s turbomotory jezdit a jak se k nim chovat. Ale zážitek jízdy s turbobenzinem není rozhodně špatný, s turbonaftou nesrovnatelný.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.02.2011 18:03, RE: Motor
David V napísal:
No jo, ale jsou benzínové čerpadlo a vstřikovače tak náchylné k poruše? A další věc, uvidíme, co udělají ceny za pár let, až se turbobenzínová auta významněji statisticky rozrostou.
No a nejsou? - je to součástka podléhající opotřebení stejně jako zapalovací kabely nebo žhavící svíčky.
O poklesu ceny dílů velice pochybuji - u dieselových vstřikovačů nastal jen díky "ochotě" výrobců z donucení, které EU donutila deregulační politikou uvolnit opravné sety pro konkurenci a sami se tak raděj zapojili i do repase výměnným způsobem (konečně zisk je zisk i když je menší). U benzínu tohle nejde, alespoň u nepřímého vstřiku, neboť tam je vstřikovač nerozebíratelný.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.