0
späť
 

diskuze k tématu: KIA pro_cee´d - první dojmy majitele

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:19, Ceed?
Ono s tou 5ti letou zárukou to není zase tak růžové.Stačí se zeptat u prodejce co za tím je.Pokud koupíte evropské auto ve stejný třídě a zaplatíte si za prodloužení záruky tak na tom budete finančně stejně.Kia se za tři roky provozu, bude prodávat tak za 30 - 35% ceny nového.Takže co se ušetří při koupi, na tom se prodělá při prodeji.Ono s tou zárukou to asi nebude mít dlouhého trvání.Protože Kia na záručních opravách zaplatí více než jsou zisky na prodeji nových vozu.A pokud mi prodejce řekne že diesel 1.6 je originál Kia, tak to už není co dál komentovat.Ceeda hodnotím tak za tři.Prostě za ty peníze ...dobrý.Za cenu evropského vozu by se tohle auto prostě prodat nedalo....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:20, RE: Focus
anonym napísal:
Ja s SW jezdim a preposilovane mi nepripada ani nahodou. Idealni na parkovani a pri vetsi rychlosti ztuhne. A tu udajnou spatnou zpetnou vazbu take nepozoruji.
Ještě. Po rozjetí řízení u ceedu vůbec netuhne. Měl jsem pocit jako bych měl přední nápravu na heveru. Beru to jako velké mínus. Pro bezpečnější řízení je lepší tuhší řízení. S rychlejším průjezdem zatáčky se musí zvětšovat odpor v řízení. Není pak zpětná vazba. Pro nezkušené řidiče je to pak hrob. Obecně s tím mají mnohé automobilky velký problém. A je to špatně. V podstatě okamžitě po rozjetí musí řízení tuhnout.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:28, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Porad slysim, ze Cee'd se neda s Octavii srovnat, ale nikdo mi zatim nerekl, co mi da Octavia oproti Cee'du vice. V cem je tedy Octavia lepsi, ze se s ni Cee'd nemuze srovnavat?
Je to stejné jako s vietnamským oblečením...chodit v něm můžete, ale je to na něm vidět a dlouho nevydrží. Přesto vám, aspoň zpočátku , dá to, co oblečení dražší. A když vám na to Vietnamci našijou nápis Abbidas nebo Tuma, budete se ptát, co vám dává Addidas a Puma víc...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:30, Závady jako autorádio nebo klima mně moc nezajímají
autorádio si nepouštím, těší mně, že je v autě ticho a klid. Neklid šíří zejména spolujezdící manželka, která sice už dvakrát přišla o řidičák, přesto velmi hlasitě radí a kritizuje, ale co chcete od baby!
Popelník nepotřebuji, neboť nejsem proletář a klima sice mám i s automatikou, bývá ale jenom velmi zřídka zapnuté, stojí to dobře litr spotřeby navíc.
Zajímavější bude, až to auto bude mít skoro 200 tisíc najeto, jestli to bude ještě hospodárné. Takže si počkáme tak za tři- čtyři roky na zprávu o ojetinách KIA.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:33, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Pořád je víc joudů co si myslí že vyšší cena znamená něco navíc. A proto je u nás téměř vše dražší, protože ty joudové jsou hloupí a nedokáží pochopit že to není pravda.
A proto děkujeme joudům kteří kupují levnější vozy za to, že tím bojují za zlevnění dražžších pro ty ostatní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:39, RE: Focus
anonym napísal:
Ještě. Po rozjetí řízení u ceedu vůbec netuhne. Měl jsem pocit jako bych měl přední nápravu na heveru. Beru to jako velké mínus. Pro bezpečnější řízení je lepší tuhší řízení. S rychlejším průjezdem zatáčky se musí zvětšovat odpor v řízení. Není pak zpětná vazba. Pro nezkušené řidiče je to pak hrob. Obecně s tím mají mnohé automobilky velký problém. A je to špatně. V podstatě okamžitě po rozjetí musí řízení tuhnout.
Tak nevim, ale memu SW tuhne rizeni pri zvysovani rychlosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:44, RE: ceed
anonym napísal:
Říká se ševče drž se svého kopyta.Měl li jste Forda,tak se teda nedivte.Já jsem ten vůz viděl ze spoda a bez komentáře jsem odešel.Mám FABII.
Už dva roky jsem spokojeným uživatelem korejského vozu,konkrétně Hyundai Santa Fe.Ke koupi mě zlákala,stejně jako pisatele článku,nízká cena a líbivý vzhled.Před tímto autem jsem vlastnil vždy jen vozy Škoda(octavie,superba i fabii,kterou máme stále),takže nemohu posoudit srovnání s jinými vozy.Přestože jsem s Hyundaiem vcelku spokojen a dosud s ním nebyly žádné problémy(70 000km),kvalit Škodovek bohužel nedosahuje.Týká se to zejména dílenského zpracování a detailů,vpodstatě souhlasím s pisatelem,příšerné autorádio,laciné plasty,malý popelník,hrozná kulisa řazení.Na druhou stranu mi auto ještě nikdo nevykradl,posledního superba za tři roky sedmkrát!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 21:46, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Je to stejné jako s vietnamským oblečením...chodit v něm můžete, ale je to na něm vidět a dlouho nevydrží. Přesto vám, aspoň zpočátku , dá to, co oblečení dražší. A když vám na to Vietnamci našijou nápis Abbidas nebo Tuma, budete se ptát, co vám dává Addidas a Puma víc...
Zase nic konkretniho o te nekvalite, takhle se k vysledku nedobereme ;)
Takze otazka zni: Co je konkretne na Cee'du oproti te Octavii nekvalitniho ze se to neda srovnat? Je to bezpecnost? Je to motor? Copak to je?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 22:12, opravdu?
"nemám důvod jakkoliv cokoliv zkreslovat" . ještě jsem ani celý článek nedočetl a už je mi jasné, že nějaký důvod máte.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 22:13, RE: Focus
anonym napísal:
Astra je prostě astra, kam se hrabe focus.
A Thalia je Thalia...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 22:17, RE: Ceed?
anonym napísal:
Ono s tou 5ti letou zárukou to není zase tak růžové.Stačí se zeptat u prodejce co za tím je.Pokud koupíte evropské auto ve stejný třídě a zaplatíte si za prodloužení záruky tak na tom budete finančně stejně.Kia se za tři roky provozu, bude prodávat tak za 30 - 35% ceny nového.Takže co se ušetří při koupi, na tom se prodělá při prodeji.Ono s tou zárukou to asi nebude mít dlouhého trvání.Protože Kia na záručních opravách zaplatí více než jsou zisky na prodeji nových vozu.A pokud mi prodejce řekne...
Opravdu jsem zvědavej, jestli za tři roky seženu tříletýho Ceeda za cca 130t. Netvrdím, že pokles ceny je tam stejnej jako u Škodovky, to ani omylem, ale 30-35% - nooo, těším se.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 22:55, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Uz jsem psal ze Kia neni z Vietnamu, ale asi ne dost durazne :)
Treba FF, ktery se prodava v akcich za podobnou cenu je take nekvalitni? Kdyz automobilka prodava akcni model, je take tento vuz nekvalitni? Jake nekvalitni konkretni dily a materialy myslite? Je to fakt nebo domnenka? Dle Vas, cim kratsi poskytovana zaruka, tim lepsi? Popisujete zde Vas pohled na "nekvalitni" Koreu, "nekvalitni" Kiu nebo snad "nekvalitni" Cee'd?
když nechápete slova jako OBRAZNĚ, tak těžko pochopíte rozdíly mezi auty, pokud jste ten pisatel co tu nahoře napsal, že už ceed má a rozhodl se pro ni oproti oktávě, tak už je stejně pozděj něco vysvětlovat, reagovat apod. .....ušetřit na nákupu, neznamená vyhrát závod....nicméně přeju mnoho štastnejch km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:04, RE: bez předmětu
anonym napísal:
když nechápete slova jako OBRAZNĚ, tak těžko pochopíte rozdíly mezi auty, pokud jste ten pisatel co tu nahoře napsal, že už ceed má a rozhodl se pro ni oproti oktávě, tak už je stejně pozděj něco vysvětlovat, reagovat apod. .....ušetřit na nákupu, neznamená vyhrát závod....nicméně přeju mnoho štastnejch km.
Diky za prani. Obrazno chapu, ale musi byt polozeno na nejakych realnych zakladech, proto ta ma zadost o konkretizaci te nekvality.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:05, RE: bez předmětu
anonym napísal:
To je stejné, jako by jste o Octavii montované v Indii řekl, že je to indické auto. To, že se Ceed montuje někde na Slovensku ještě neznamená, že to není korejské auto. A Kia doposud nemá valnou pověst i když se to s Ceedem snaží zvrátit. Ale až za několik let budeme moci prohlásit, zda se to skutečně podařilo.
Toto je dobrý názor u Kii se to dozvíme za pár let u Octávky už víme, že jich tisíce už najezdily půl mega km bez větších potíží, ale ty ceny sou pekelný.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:09, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Zase nic konkretniho o te nekvalite, takhle se k vysledku nedobereme ;)
Takze otazka zni: Co je konkretne na Cee'du oproti te Octavii nekvalitniho ze se to neda srovnat? Je to bezpecnost? Je to motor? Copak to je?
Je to tradice, která chybí. Image, důvěra. Až se toho auta tady prodá za 10 let půl milionu kusů, budeme vidět. Jeho předchůdci příliš reklamy nenadělaly, stejně ale také jako kdysi předchůdci Octávie. Dobře, že jsi to vyzkoušel. Já bych si netroufl, ale možná po tvé (a jiných) zkušenostech za těch 10 let... Tím ale neříkám, že to auto je špatný. A taky se mi nelíbí ta příliš průhledná marketingová masáž, jejíž součástí jsou různé rádoby testy rádoby motoristických novinářů.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:11, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Zase nic konkretniho o te nekvalite, takhle se k vysledku nedobereme ;)
Takze otazka zni: Co je konkretne na Cee'du oproti te Octavii nekvalitniho ze se to neda srovnat? Je to bezpecnost? Je to motor? Copak to je?
Nech tý demagogie. Mícháš jabka s hruškama.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:11, Jižní Korea
Vracím se ke konverzaci ohledně kvality vozů z Jižní Koreje. V Jižní Koreji jsem byl celkem 3x a myslím, že někteří máte zkreslené představy. Jižní Korea není Vietnam, je to civilizvaná země, civilizovanější a bohatší než náš banánistán. Na asijských trzích ve strojírenském průmyslu je poměrně značná konkurence, a to zejména mezi jihokorejskými firmami (HHI, Daelim, Deawoo, Samsung) a jaonskými (FHI, MHI, JGC). Pravdou jest, že Korejci za Japonci trochu zaostávjí, ale tyto rozdíly se začínají stírat. A v Koreji jezdí nejvíce aut velikosti Superbu a 4-válcových motorů je minimum. Nejvíce aut jezdí z vlastní produkce a na druhém místě jsou auta japonská. Z evropských značek je tam vidět pouze Audi, BMW a Mercedes, ale je jich tam jak šafránu. Oktávku jsem tam neviděl žádnou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:14, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Je to stejné jako s vietnamským oblečením...chodit v něm můžete, ale je to na něm vidět a dlouho nevydrží. Přesto vám, aspoň zpočátku , dá to, co oblečení dražší. A když vám na to Vietnamci našijou nápis Abbidas nebo Tuma, budete se ptát, co vám dává Addidas a Puma víc...
Ty si ale jouda!!! Druhej se Te pta, co konkretne je na korejci spatnyho a ty tu furt meles neco o vietnamskejch teniskach. Osobne bych si to auto nekoupil, stejne jako bych si nekoupil oktavku, aby bylo jasno! Ale bez jasnyho argumentu nehanim ani jednoho, mulo!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:15, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Nech tý demagogie. Mícháš jabka s hruškama.
proč tu kii pořád srovnáváte se škodovkou? její hlavní konkurent je třeba dacia logan.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.04.2008 23:16, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Je to tradice, která chybí. Image, důvěra. Až se toho auta tady prodá za 10 let půl milionu kusů, budeme vidět. Jeho předchůdci příliš reklamy nenadělaly, stejně ale také jako kdysi předchůdci Octávie. Dobře, že jsi to vyzkoušel. Já bych si netroufl, ale možná po tvé (a jiných) zkušenostech za těch 10 let... Tím ale neříkám, že to auto je špatný. A taky se mi nelíbí ta příliš průhledná marketingová masáž, jejíž součástí jsou různé rádoby testy rádoby motoristických novinářů.
Ty si moula! Tradice, důvěra, marketingová masáž! Kde je nějaký zpochybnění techn. kvalit korejce??? I kdyby to byla značka bez tradice, důvěry a s masáží, nic to neříká o tom, že dělají špatný auta...
reagovať
  1 2 3 4 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.