0
späť
 

diskuze k tématu: Honda Civic 1.5i VTEC

kategórie zaradenia témy: japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 00:25, Civic
Pěkně napsaná zkušenost s vozem. Jenom cena náhradních dílů je ve srovnání s mou Octávií1 dvojnásobná. Podotýkám, že všechny uvedené opravy jsem už na ní také prováděl, jenom výfuk ale vydržel víc - 130000km. Ale kdo chce Hondu, musí si připlatit.
Ono to je asi s věhlasnýma značkama aut cenově podobné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 01:57, dotaz
Má tento model pozinkovanou karoserii?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 06:43, Civic
O Hondě Civic mohu napsat jen dobré věci,měl jsem ve firmě 1,6 V-Tec Aerodeck(tj.Combi) r.v.2001,najel jsem s ní 240000tis,kromě pravidelné kontroly a výměn olejů a svíček žádný problém,při 175tis.jsem udělal rozvody a zase ok,teď jsme ji ve firmě nechali na pojížďky po okolí a už má najeto 340tis.Při nějakých 260tis se musela vyměnit poloosa a klouby v přední nápravě a při 300tis odešlo servo.No sice žádné levné opravy to nebyly,ale auto zase jezdí.Co se týče karoserie a hlavně elektroinstalace žádný problém.Vše funguje jak má,takže závěrem mohu říct že se uvedené auto moc povedlo.No a náhradní díly ikdyž člověk nechce platit originál se v Kelly dají sehnat bez problémů,pozor jen na náhradu za brzdové destičky,nevydrží tolik jako originál a píská při brzdění.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 06:48, RE: Civic
Petr napísal:
Pěkně napsaná zkušenost s vozem. Jenom cena náhradních dílů je ve srovnání s mou Octávií1 dvojnásobná. Podotýkám, že všechny uvedené opravy jsem už na ní také prováděl, jenom výfuk ale vydržel víc - 130000km. Ale kdo chce Hondu, musí si připlatit.
Ono to je asi s věhlasnýma značkama aut cenově podobné.
No už jsem se lekl,že tady zase nikdo nebude vychvalovat Oktáfku a nejlépe v tédéíčku že ? Prober se,Oktávka a ještě k tomu ty stárší modely jedna velká hrůza.Až teď ty poslední za něco stojí a začínají vypadat trochu k světu.Jestli chceš srovnávat Oktávku s Japoncem tak to je asi jak když srovnáváš Trabant a Volvo.Ono je to totiž co se týče kvality úplně někde jinde.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 08:17, RE: Civic
Tonny napísal:
No už jsem se lekl,že tady zase nikdo nebude vychvalovat Oktáfku a nejlépe v tédéíčku že ? Prober se,Oktávka a ještě k tomu ty stárší modely jedna velká hrůza.Až teď ty poslední za něco stojí a začínají vypadat trochu k světu.Jestli chceš srovnávat Oktávku s Japoncem tak to je asi jak když srovnáváš Trabant a Volvo.Ono je to totiž co se týče kvality úplně někde jinde.
A co je ta velká hrůza konkrétně ? Že náhradní díly stojí polovinu ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 09:28, RE: Civic
Tonny napísal:
No už jsem se lekl,že tady zase nikdo nebude vychvalovat Oktáfku a nejlépe v tédéíčku že ? Prober se,Oktávka a ještě k tomu ty stárší modely jedna velká hrůza.Až teď ty poslední za něco stojí a začínají vypadat trochu k světu.Jestli chceš srovnávat Oktávku s Japoncem tak to je asi jak když srovnáváš Trabant a Volvo.Ono je to totiž co se týče kvality úplně někde jinde.
Ona je to skutečně hrůza, že výfuk vydrží jenom 50000km - ale pro Civic.
Mám na Octávce původní a má najeto 155000km. A že mám o 110 l větší kufr je taky hrůza. A TDI je asi taky hrůza, když jede líp jak 1.5 benzín a ještě s nižší spotřebou.........
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 09:52, RE: Civic
Hans napísal:
Ona je to skutečně hrůza, že výfuk vydrží jenom 50000km - ale pro Civic.
Mám na Octávce původní a má najeto 155000km. A že mám o 110 l větší kufr je taky hrůza. A TDI je asi taky hrůza, když jede líp jak 1.5 benzín a ještě s nižší spotřebou.........
Hans - to už by si skoro měl porovnávat alespon auta stejné kategorie. Octa vs Accord. Mám Civic 1,6 LSi najeto 130 000 km a výfuk je stále originál. Pochybuju, že tvoje Octa f tédéíčku pojede líp než 1,5 V-tec 85kw od Hondy....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 09:57, Civic 1,8
No fajn ze sa tu objavilo nieco o Cicviku- prave by som potreboval nejake informacie - mam totiz zaujem o Aerodeck s motorom 1,8 Vtec. Ak by mal s tymto prevedením niekto nejaké skúsenosti velmi by som to privítal, zdar
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 10:33, Civic
anonym napísal:
Hans - to už by si skoro měl porovnávat alespon auta stejné kategorie. Octa vs Accord. Mám Civic 1,6 LSi najeto 130 000 km a výfuk je stále originál. Pochybuju, že tvoje Octa f tédéíčku pojede líp než 1,5 V-tec 85kw od Hondy....
Já nechtěl kritizovat Civic, ale Tonnyho. Napíše, že Octávka je hrůza a hotovo. Proto jich u nás asi tolik jezdí..............
Jinak Civic se mi líbí a ve verzi 1.8 vtec to musí být bomba.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 11:18, RE: Civic
Tonny napísal:
O Hondě Civic mohu napsat jen dobré věci,měl jsem ve firmě 1,6 V-Tec Aerodeck(tj.Combi) r.v.2001,najel jsem s ní 240000tis,kromě pravidelné kontroly a výměn olejů a svíček žádný problém,při 175tis.jsem udělal rozvody a zase ok,teď jsme ji ve firmě nechali na pojížďky po okolí a už má najeto 340tis.Při nějakých 260tis se musela vyměnit poloosa a klouby v přední nápravě a při 300tis odešlo servo.No sice žádné levné opravy to nebyly,ale auto zase jezdí.Co se týče karoserie a hlavně elektroinstalace...
japonec až nakonec
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 11:59, RE: Civic
anonym napísal:
japonec až nakonec
To vis,ze Japonec nakonec,jeden zoufalec to kdysi rekl a jemu podobni to budou stale opakovat,ze ty hlupaku.Japonci celkove kralujou v kvalite,designu atd,takze...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 12:44, RE: Civic
anonym napísal:
japonec až nakonec
spravne, dokud bude dost takovejch jako ty, vim v cem budu jezdit ja
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 12:48, RE: Civic
Zdenda napísal:
To vis,ze Japonec nakonec,jeden zoufalec to kdysi rekl a jemu podobni to budou stale opakovat,ze ty hlupaku.Japonci celkove kralujou v kvalite,designu atd,takze...
No já mám Prelude a zas takový optimista co se týká kvality bych nebyl. Už mi odešel rozdělovač a pravý motorek zámku dvěří. Jink ale OK, a najeto přes 200 tis.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 12:51, RE: Civic 1,8
A.K.Alex napísal:
No fajn ze sa tu objavilo nieco o Cicviku- prave by som potreboval nejake informacie - mam totiz zaujem o Aerodeck s motorom 1,8 Vtec. Ak by mal s tymto prevedením niekto nejaké skúsenosti velmi by som to privítal, zdar
ešte 1 vec? aky benzin "konzumuju" 1,5, 1,6 a 1,8čka? Všetky 98oktánov?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 15:43,
A.K.ALex napísal:
ešte 1 vec? aky benzin "konzumuju" 1,5, 1,6 a 1,8čka? Všetky 98oktánov?
myslím že Honda je lepší než Hyundai....někdo tvrdí že ne ale moc tomu nevěřím...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 16:03, RE: bez předmětu
elix napísal:
myslím že Honda je lepší než Hyundai....někdo tvrdí že ne ale moc tomu nevěřím...
Staci se podivat co napr. v r. 90 vyrabela honda a co hyundai...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 16:13, RE: bez předmětu
Dan napísal:
Staci se podivat co napr. v r. 90 vyrabela honda a co hyundai...
a co tak sa podívat co v roce 90 vyrabela škoda a co honda
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 20:47, RE: bez předmětu
Fabioš napísal:
a co tak sa podívat co v roce 90 vyrabela škoda a co honda
Strašně se bavím jak ten típek tady srovnává TDi a V-tec)))))))))))))))) jsi bláhový. Mám zkušenosti s oběma a i ta jednapětka pro Vás majitele německých děl je hrozba na silnici. A zkus si teprve srovnat benzíny ve stejném objemu ty šmoulo . Od třech tisíc jste namydlení
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 21:38, RE: Civic 1,8
A.K.ALex napísal:
ešte 1 vec? aky benzin "konzumuju" 1,5, 1,6 a 1,8čka? Všetky 98oktánov?
Zážehové motory Hondy jezdí běžně na 95, 98 nic nezkazíte, ale díky čidlu klepání je to úplně zbytečné. teoreticky lze jet i na 91, ale výkon tak klesne o cca 10 procent, s tím, že dlouhodobý provoz na tento benzin bych nedoporučoval. Jinak závady co autor poisuje jsou typické pro Civic. Pro 1,5 VTEC ještě praskání výfukových svodů (jsou vcelku s katem , takže dohronady cca 15000,-Kč), ale je na ně prodloužená záruka na tušim 8 let, za předpokladu řádně vyplněné servisní knížky. Dále má Civic slabší poloosy (tak cca 120-150000 km), a rovněž ojediněle může mít vyšší spotřebu oleje. Jinak je to super auto, prostě Honda opravdu umí, ikdyž nevim, jestli bych si jí koupil, možná 3 dv verzi). Podvozek je prej skvělej. Což i věřim, vzhledem k tomu, jaké nápravy Honda používá.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 25.10.2006 19:58, RE: Civic
Hans napísal:
Ona je to skutečně hrůza, že výfuk vydrží jenom 50000km - ale pro Civic.
Mám na Octávce původní a má najeto 155000km. A že mám o 110 l větší kufr je taky hrůza. A TDI je asi taky hrůza, když jede líp jak 1.5 benzín a ještě s nižší spotřebou.........
No ono chlapci to asi nebude o kilometroch! Totiž výfuk skôr zhnije pri studených krátkych jazdách, ako keď ho zohreješ a ideš päťsto kilometrov so suchým a vyhriatým výfukom, takže kilometre, štarty a vek, dobre?
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.