0
späť
 

diskuze k tématu: Jak jezdí třináct let starý Ford Scorpio?

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 20:22, RE: Scorpio rulezzz
anonym napísal:
Jo to auto vypada jako dobra lod. Premyslim nad nejakym podobnym kouskem... co treba radeji Nissan Maxima? Xedos 9? Nebo radeji Omegu?
Cokoliv jiného ano, ale scorpio vážně ne. Třeba ta Maxima je docela dobrá volba, pokud chceteč velké auto co chlastá, ale aspoň se nesere. Scorpio bylo jednu dobu vlekým hitem i v práci, kde dělám a jak ryhcle příšlo, tak ještě rychleji odešlo)) Jel jsem s ním mockrát a ten luxus za to vážně nestojí!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 20:38, RE: Slabé
anonym napísal:
Znamej profi ridic tvrdi, ze nez o spolehlivosti auta lze spise hovorit o mire jeho blbuvzdornosti. Pokud se clovek o auto uzkostlive stara, tak verim, ze clovek najede v pohode 300 tisic i se Scorpikem nebo treba Alfou. Ten kamos najel jiz 395 tisic v Peugeotu 406, a auto je porad v temer dokonalem stavu. Nicmene jasne, ze clovek, co bere auto jako dopravni prostredek, a ma hlavu plnou jinych starosti, nemuze denne myslit na to, jestli plechovymu milacku nic nechybi. No, a nejaka Corolla samozr...
No tak to je ten tvůj známej sám blb, protože když tvrdí takové nesmysly, tak mně ani nic jiného nenapadá. Peugeot 406 je naopak proti Scorpiu veliký držák, píšu proti scorpiu, protože to taky není zázrak, ale proti téhle sračce ano. Scorpio jsem bohužel měl a jeho prodej jsem docela oslavil. O auto jsem se vždy staral příkladně a dělám to dodnes. S tím rozdílem, že u těch aut, co jsem měl potom se mi to vždycky vrátilo)) Jo a takových profiřidičů, jako je ten Tvůj kámoš Ti naseru za hodinu kýbl. Doufám, že je to taky defo, co jede s náklaďákem 67km/hod. a závodí s náklalďákem, co jede 65km/hod. Když jsou dva pruhy, tak tihle dva dementi se začnou předjíždět a ostatní, co by mohli jet, tak jen čuměj, protože nemají kam jet, oba pruhy jsou zablokované, dokud neskončí. Těm normálním řidičům kamionů se omlouvám, ale už jich moc není, fakt! No a policie? Ta dělá hovno a nebo drbe lidi za píčoviny! Hlavně, že už jezděj strašně utajenejma autama a všude měřej dementi!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 21:14, RE: nesouhlasim
anonym napísal:
Dobry den,
musim reagovat.
1, recenze uplne o nicem. Nicnerikajici, zadne vlastni zkusenosti, nic.
2, prominte, ale hodnoceni je velmi neobjektivni. Dat znamku 2 za jizdni vlastnosti, to mi pripada ponekud hodne nadnesene. A vysledna znamka 1,5 taktez.
3, ja sam miluji tato auta. Mel jsem jich driv peknou spoustu, s motory 2.0, 2.8 i 2.9, vzdy v automatu. Napred v petidverovych provedenich, pozdeji novejsi , s kufrem. Vystridal jsme je od modelovych let snad 1985 az po posledni typ, nekdy z ...
Z Vaší reakce jsme se dozvěděli více než z celé recenze. Dík
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 21:46, RE: chyba v tabulce
anonym napísal:
No vzhled auta je sice individuální vkus posuzovatele, ale tohle auto musí svým vzhledem jako ty chromovaný kliky a veliký světla, přitahovat lidi od kolotočů, to je fakt. Éééj a nedyskrymynujte,dyk móre!!!
Rekl bych, ze novy scorpio se podobne jako nova omega moc nepovedlo, takze bych volil starou omegu ci stary scorpio, vse je to za cenu mobilu a vlastnosti to ma podobny, zabava se zadnim nahonem, spousta mista a pohodli, jednoducha technika a vetsinou samozrejme i koroze a vylitanosti vseho. Ale pri minimalni peci jsou to porad auta s porizovackou okolo milionu a ten odlesk zasle slavy je z nich citit i po letech a pri trose stesti pul milionu najedou (bavime se o vbelkoobjemovych benzinech, nafta se v te dobe nedarila obema firmam)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 22:30, katastrofa
no to je recenze . . . . ., ještě že tam máš ten Sebring . . troubo
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 22:30, RE: Slabé
anonym napísal:
No tak to je ten tvůj známej sám blb, protože když tvrdí takové nesmysly, tak mně ani nic jiného nenapadá. Peugeot 406 je naopak proti Scorpiu veliký držák, píšu proti scorpiu, protože to taky není zázrak, ale proti téhle sračce ano. Scorpio jsem bohužel měl a jeho prodej jsem docela oslavil. O auto jsem se vždy staral příkladně a dělám to dodnes. S tím rozdílem, že u těch aut, co jsem měl potom se mi to vždycky vrátilo)) Jo a takových profiřidičů, jako je ten Tvůj kámoš Ti naseru za hodinu k... Vaše reakce je značně ostrá.Myslím,že nadávat člověku,kterého ani neznáte,je neslušné.Stejně jako na policii obecně.Jsou mezi námi různí lidé a mezi policisty i řidiči náklaďáků jsou jak ti dobří,tak i ti špatní.Nemám vcelku nic proti vašemu názoru,jen pokud budete psát konkrétně a nikoli obecně.
A k tomu článku,který redakce zařadila mezi recenze.Hodnota informací je prakticky nulová.Bylo by mnohem lepší takové články vůbec nepublikovat. Čtenář se dozví snad jen to,že na silnicích jezdí další mladý kluk s poměrně silným autem.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 23:35, RE: chyba v tabulce
anonym napísal:
Rekl bych, ze novy scorpio se podobne jako nova omega moc nepovedlo, takze bych volil starou omegu ci stary scorpio, vse je to za cenu mobilu a vlastnosti to ma podobny, zabava se zadnim nahonem, spousta mista a pohodli, jednoducha technika a vetsinou samozrejme i koroze a vylitanosti vseho. Ale pri minimalni peci jsou to porad auta s porizovackou okolo milionu a ten odlesk zasle slavy je z nich citit i po letech a pri trose stesti pul milionu najedou (bavime se o vbelkoobjemovych benzinech, na...
Ten starší diesel ve Scorpiu byl původem Peugeot 505 měl obsah 2.5 byl dobrý ale na Scorpio slabý,ten novější byl italský VM také 2.5 l a měl 4 samostatné hlavy,montoval se tuším i do Voyagera.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 00:30, RE: nesouhlasim
anonym napísal:
Z Vaší reakce jsme se dozvěděli více než z celé recenze. Dík
Tak to me opravdu potesilo, tedy jestli Vase reakce patrila me. Scorpii jsem mel skutecne nekolik - snad sest, zasoboval me nimi kamarad ze Svycarska - a tehdy to nebylo az tak uplne spatne, pokud si ovsem odmyslim strasne jizdni vlastnosi na snehu. Ale tehdy me ta auta bavila a jejich vybava a nabidka prostoru byly na vynikajici urovni. Ale je to rada let, dnes je to jinak - bez vyjimky se jedna o zastarala a zkorodovana auta. Trochu me to mrzi, mel jsem je rad. Ale ani tehdy to nebyla tak strasne cool auta, jak jsme si precetli v "recenzi".
Michal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 02:01, klaun pro papírové bossy
Tak na e39 nebo w210 nemá, Omega byla zas moc okoukaná, tak zvolil klauna no co no. Tady se říkalo, že Ford udělal klauna proto, aby mohl vydělávat na servise. Ale kardinál Vlk s tím nějakou dobu taky jezdil.... Bohužel v konkrétním případě dvojitá koncovka výfuku a folie to jistí, o tomto stylu si myslím své. Zbývá jen hezký řetěz, bílá šusťákovka, burzovní tuc tuc a hustokřídlo

PS: ta fotka s tou žlutou užovkou je fajná
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 04:38, RE: Slabé
anonym napísal: Vaše reakce je značně ostrá.Myslím,že nadávat člověku,kterého ani neznáte,je neslušné.Stejně jako na policii obecně.Jsou mezi námi různí lidé a mezi policisty i řidiči náklaďáků jsou jak ti dobří,tak i ti špatní.Nemám vcelku nic proti vašemu názoru,jen pokud budete psát konkrétně a nikoli obecně.
A k tomu článku,který redakce zařadila mezi recenze.Hodnota informací je prakticky nulová.Bylo by mnohem lepší takové články vůbec nepublikovat. Čtenář se dozví snad jen to,že na silnicích jezdí dal...
ten kamos nejezdi jako profi ridic s kamionem, ale prave se zminenou 406kou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 09:22, Pro redakci
Dobry den,
nepatrim mezi kritiky zdejsich clanku, ale tentokrate mi to neda a musim. Nezlobte se na me, ale zde zverejneny clanek nema zadnou vypovidaci ani informacni hodnotu ve smyslu, ktery ma dana rubrika naplnovat (zkusenosti uzivatele s vozidlem).

Kdyz to vezmu odstavec po odstavci:
Prvni, druhy a treti odstavec - dozvedeli jsme se, ze autor venoval hodne casu hledani vozu, ac ho nikdy nenasel.
Ctvrty odstavec: konecne prvni informace : auto ma vysokou spotrebu (kolik? to se nedozvime) a ma problemy s prednimi svetlomety. Jake problemy to jsou se ale taky nedozvime. Takze v dusledku zase nic.
Paty odstavec: dalsi informace je, ze auto dle autorova hodnoceni vypada dobre, ma sest valcu v motoru, nema turbo a jezdi na benzin. No to je zkusenost.
Sesty odstavec: krasny to vycet toho, co v automobilu tvori vybavu, nicmene zase zadna zkusenost.
A tim vicemene clanek konci.

Informace uvedene v tomto clanku by sly shrnout do jedne rozvite vety. Zbytek se da povazovat za vatovani, coz je termin, ktery pouzivame, kdyz potrebujem kratkou zpravu nebo clanek natahnout, aby opticky pusobil obsahlejsim dojmem, ac informativni hodnota vzhledem k delce clanku stale zustane na mizive urovni.

Taky jsem si rikal, ze napisu po 4 letech provozu a 100 tisicich km recenzi na mou felicii kombi, ac co se tyce techniky, urcite recenze nic moc noveho neprinese, mozna by pro zdejsi ctenare bylo prinosem precist si clanek o felicii, ktera mela pred mym uzivani za sebou 7 let zivota jako sluzebni vuz policie CR. Pak jsem to ale zavrhnul s tim, ze je zde jiste mnoho zajimavejsich a ctenejsich recenzi nez by byla moje, ale kdyz ted ctu, jakou hruzu zde lze zverejnit, tak verim, ze i ma recenze by si zde stale nasla misto ke zverejneni.

Budiz alespon s povdekem, ze clanek neobsahuje mnoho gramatickych chyb.

S pozdravem Petr
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 09:58, RE: nesouhlasim
anonym napísal:
přesně tak! Scorpio je jedno z mála aut v historii která byla hodnocena jako objektivně NEÚSPĚŠNÁ a NEPOVEDENÁ. Může mít určité přednosti ale mezi svojí konkurencí zcela propadla. Scorpia byly problémové a poruchové.
Ford Scorpio první generace byl velice úspěšný vůz, s velmi nadprůměrnými prodeji, možná i proto že to bylo první sériové auto s ABS, problémy nastaly po faceliftu v roce 1992 kdy už nestačilo ani omylem na pětkové BMW, a po generační obměně v roce 1994/95 když se přidaly potíže s elektroinstalací to stálo úplně za prd. Hodně lidí neskouslo příliš ´´Americký´´ design, ale jinak co se týče pohodlí a jízdních vlastností tak asi nelze moc vytýkat. Motor 2.5 TD z produkce VM Motori Italy byla katastrofa, nejlepší byl asi 2.0 benzín DOHC se 120 koníky který ale bohužel do ´´klauna´´ nedávali, byl nahrazen 2.3 16V který ale také není k zahození.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 10:07, RE: Scorpio rulezzz
anonym napísal:
Cokoliv jiného ano, ale scorpio vážně ne. Třeba ta Maxima je docela dobrá volba, pokud chceteč velké auto co chlastá, ale aspoň se nesere. Scorpio bylo jednu dobu vlekým hitem i v práci, kde dělám a jak ryhcle příšlo, tak ještě rychleji odešlo)) Jel jsem s ním mockrát a ten luxus za to vážně nestojí!!!
Maxima není nijak žravá, měl jsem třílitra v manuálu, mod.A32, r.v.97, pořídil jsem ho po fatálním sklamání Fordem Scorpio 2.5TD, a za pět let NAPROSTO bezproblémového a bezporuchového provozu jsem měl průměrnou spotřebu 8.5-9 litrů. Navíc je Maxima předokolka a má diferák se zvýšenou svorností, takže co se týče jízdních vlastností super svezení, i v zimě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 10:25, RE: Pro redakci
anonym napísal:
Dobry den,
nepatrim mezi kritiky zdejsich clanku, ale tentokrate mi to neda a musim. Nezlobte se na me, ale zde zverejneny clanek nema zadnou vypovidaci ani informacni hodnotu ve smyslu, ktery ma dana rubrika naplnovat (zkusenosti uzivatele s vozidlem).

Kdyz to vezmu odstavec po odstavci:
Prvni, druhy a treti odstavec - dozvedeli jsme se, ze autor venoval hodne casu hledani vozu, ac ho nikdy nenasel.
Ctvrty odstavec: konecne prvni informace : auto ma vysokou spotrebu (kolik? to se nedozvime) ...
Každý přece může napsat svůj názor,nemyslíš ? On má Scorpio a už tím je mi daleko sympatičtější,než číst kvalitní recenzi o popelnici jménem Felicie.Ještě,že takoví lidé jsou,co se nebojí starého Scorpia,Omegy,Safrana,Legenda,Maximy.Škodovek je všude plno a jejich řidiči ať raději drží hubu,chovají se jako by jim patřily silnice.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 10:54, RE: nesouhlasim
anonym napísal:
Dobry den,
musim reagovat.
1, recenze uplne o nicem. Nicnerikajici, zadne vlastni zkusenosti, nic.
2, prominte, ale hodnoceni je velmi neobjektivni. Dat znamku 2 za jizdni vlastnosti, to mi pripada ponekud hodne nadnesene. A vysledna znamka 1,5 taktez.
3, ja sam miluji tato auta. Mel jsem jich driv peknou spoustu, s motory 2.0, 2.8 i 2.9, vzdy v automatu. Napred v petidverovych provedenich, pozdeji novejsi , s kufrem. Vystridal jsme je od modelovych let snad 1985 az po posledni typ, nekdy z ...
MÁŠ PRAVDU MÁM TAKÉ, 2,5 TD, ALE TEN MOTOR MI VYDRŽEL ZE 139TIS.KM JEN DO 176 TIS.KM - DŮVOD ODEŠEL 2 VÁLEC
V Motori JE NA PRD!!!
ALE COSWORTH JE COSWORTH
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 10:57, RE: Pro redakci
anonym napísal:
Každý přece může napsat svůj názor,nemyslíš ? On má Scorpio a už tím je mi daleko sympatičtější,než číst kvalitní recenzi o popelnici jménem Felicie.Ještě,že takoví lidé jsou,co se nebojí starého Scorpia,Omegy,Safrana,Legenda,Maximy.Škodovek je všude plno a jejich řidiči ať raději drží hubu,chovají se jako by jim patřily silnice.
Ano, kazdy muze napsat svuj nazor, ja ho autorovi neberu a ani jsem mu ho nijak nenapadl. Reakce, jak je uvedeno v nadpisu je smerovana k redakci ve smyslu, proc ve zkusenostech uzivatele zverejnuji clanek, kde zkusenosti skoro nejsou.
Škodovku doma mam, ale hubu nemam a uz rozhodne se nechovam jako by mi patrila silnice. NEURAZEJTE ME, neznate me, DEKUJI.
Pokud jste si dale pozorne precetl, recenzi jsem nenapsal, protoze mam za to, ze je tu mnohem vice zajimavejsich aut, o kterych se tu psat da. Tohle jsem si myslel, ale kdyz vidim, co se da zverejnit, tak svuj nazor trochu menim.
A mate pravdu - mnohem radeji nez recenzi na popelnici typu Felicie bych si i ja precetl recenzi na starou popelnici typu Skorpio atd... tenhle clanek tu ale spise zabira jen misto nic jsem se z nej nedozvedel.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 11:40, RE: Pro redakci
anonym napísal:
Každý přece může napsat svůj názor,nemyslíš ? On má Scorpio a už tím je mi daleko sympatičtější,než číst kvalitní recenzi o popelnici jménem Felicie.Ještě,že takoví lidé jsou,co se nebojí starého Scorpia,Omegy,Safrana,Legenda,Maximy.Škodovek je všude plno a jejich řidiči ať raději drží hubu,chovají se jako by jim patřily silnice.
MÁ PRAVDU, LEPŠÍ JEZDIT SCORPIEM NEŽ TEPLOU FELICIÍ A K ČEMU TI JE, ŽE AUTOR PÍŠE JAK MU ZOBÁK NAROSTL???
CO JSEM ČETL OSTATNÍ RECENZE TAK TAM JSOU TŘI VĚTY A FOTKY.
JINAK TVOJÍ ÚHLEDNOU RECENZÍ SI OHROMIL NÁS VŠECHNY!!!!
MÁŠ JEDNIČKU MŮŽEŠ SI SEDNOUT....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 12:34, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Svýho času se mi tohle auto hodně líbilo, hlavně zadek. Už před šesti lety se nechalo koupit za velice kloudnej peníz, pár jsem jich po bazarech vyzkoušel.. tedy pánové, takovej vehikl rozcapenej, vevnitř všechno vrzalo, kvedlalo se sem a tam a navíc to pod kapotou vypadalo jak auto starý 20let.. Správně pisatel článku říká, je doba Oktávek Passatů a Golfů, nakonec i já dříve kupující francouzská a italská auta jsem začal kupovat auta od VW. Averze několika málo lidí vůči VW vyplývá ze závisti..
vypatlanej debile! Averze vůči VW není závist. Proč by si někdo měl koupit vochcáfku za mega? Takovej malej zmrd. Nebo GOLF? Nemlich to samý. Nebo ndejbože růůůůmstr!!! Hnusnější už je akorát multipla. Ale ce se dá od italů čekat. Jo kafe a pizza - to jediný, co oni umí dělat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 14:09, RE: Pro redakci
anonym napísal:
MÁ PRAVDU, LEPŠÍ JEZDIT SCORPIEM NEŽ TEPLOU FELICIÍ A K ČEMU TI JE, ŽE AUTOR PÍŠE JAK MU ZOBÁK NAROSTL???
CO JSEM ČETL OSTATNÍ RECENZE TAK TAM JSOU TŘI VĚTY A FOTKY.
JINAK TVOJÍ ÚHLEDNOU RECENZÍ SI OHROMIL NÁS VŠECHNY!!!!
MÁŠ JEDNIČKU MŮŽEŠ SI SEDNOUT....
Ale pánové, stojí vám to za to, asi ano, že:).
Co člověk to názor, ale proč se tady napadáte jako by vám šlo o život. Ať se zeptám kteréhokoliv servisáka na jeho názor a jaké si pořídil auto, tak nadává na všechny ostatní značky jen tu svoji obhajuje. A tak to dělá většina lidí. Já sám jsem si koupil cca před měsícem čtvrté v pořadí Scorpio kombi a tentokrát s motorem Coswort 2,9 24V6 na povožení. Cena 48000,- r.v 96. (týden na to jsem prodal své 2,5 TD WM Motory. Je pravda, že začalo po 160 t. zlobit, praskla hlava atd. atd. Takže jsem koupil jinou a po opravě jsem to prodal). Můj Cossík sice nemá el. sedačky jako auto autora recenze, ale vše ostatní je fajnové. Spotřeba mezi 9 a 13 litry mě vůbec netrápí a neřeším ji ( jezdím služebním), povinné ručení mám i s pojištěním všech skel za 6200,- a když se něco posere mám 100 kamarádů, členů FS clubu kteří mi poradí, pomůžou a nebo aspoň politují. A proto jsem si to další auto koupil. Se Škopkama jsem nalítal tak 500 t. km netvrdím, že není na světě lepší auto (taky mě pěkně srala elektrika a další a další věci ), ale co chcete za 50 tisíc. Fór je v tom, že jeden servisák z Fordu říkal: Já mám Fokuse nafťáka já šetřím. A kolik stál ? 170 litrů. AHA šetřílek. Nemám co dodat. Snad jen buďme k sobě ohleduplnější a vstřícnější jak na silnicích, v životě a hlavně na webu v diskuzích. Co na tom, že někdo udělá chybu ve slově, hlavně aby mě nesestřelil na silnici. A teď do mě vážení :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 21.03.2008 14:34, Chci taky chladit s nárůstem 28 koní
rychle mi poraď te jak to udělat!!! Mám si koupit na pumpě ventilátor na 12V??? Mám ho strčit do motorového prostoru nebo do kabiny???
reagovať
1 2 3 4


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke: