0
späť
 

diskuze k tématu: Jak jezdí třináct let starý Ford Scorpio?

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 13:34, RE: Spotřeba
Pepe napísal:
Asi to nedokáže spočítat... Nebo to radši sám nechce vědět... O kombinaci mladej kluk, velký a silný auto s foliema i na předních sklech, si myslím svoje...
Buďme rádi, že už mu nevyšlo i na sklo čelní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 13:46, Slabé
Recenze slabá. Kamarád měl tu starší a myslím, že bych dokázal na jeho auto pomalu napsat lepší recenzi. Koupil ji za bakšiš. Motor taky 2.9 s automatem. Štvalo ho to, tak sehnal manuál a nechal to přehodit. Podle mě vyhození peněz. Servisu věnoval minimum, takže mu postupně odcházely různé věci, ale dokud nastartoval, tak vyjel. Upadený výfuk, nad tím jen mávl rukou, uhnilé uchycení benzínového čerpadla řešil drátem, aby čerpadlo neviselo na benzínové hadičce, zadní brzd nebrzdily, protože byly zatuhlý pístky ve třmenech. Oprava prý za 4000,- strana, neřešil a jezdil jen s brzdícím předkem. Pak začly při brždění šílené vibrace, to ovšem dopad na rychlost, takže běžně jezdil 170, když to šlo. Ukázalo se, že mu přes žebra praskl větraný kotouč. To ho donutilo koupit nové. Vida, vibrace ustaly. Pak mu začlo téct servo. Začal dolívat, napřed určenou kapalinu a posléze jakýkoliv ropný produkt nejhojnější množství měl vyjetého oleje. Někde v mezičase odešla klima a tachometr, takže jezdil jen na "ucho". A když konečně začlo zlobit startování, tak ho v tomto stavu prodal. To už ho navíc notně hlodala koroze, zejména zadní lemy byly..., vlastně skoro nebyly.
Jinak musím říct, že uvnitř tak rozhrkaný nebylo a bylo hodně pohodlný. Když mu ze začátku fungovalo, tak se v něm hezky cestovalo. Člověk nevnímal rychlost a motor nebyl uvnitř slyšet, jen při kick-downu. Jízdní vlastnosti - velké houpavé auto na širokou cestu rovně a suchý asfalt. Jak bylo něco jinak, bylo většinou veselo, a to zejména díky způsobu jízdy, kterou kamarád provozoval.Palubka byla nevzhedná a zdála se mi skoro retro. Bezpečnostní prvky - 0, pouze ABS s vadným čidlem, takže nefungovalo. Airbagy..., kde by se vzaly. Měl verzi liftback. Přes velikost auta tragicky malý kufr. Daň za zadní náhon. No byl to vrak, ale držel se dlouho.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 13:50, RE: Slabé
David V napísal:
Recenze slabá. Kamarád měl tu starší a myslím, že bych dokázal na jeho auto pomalu napsat lepší recenzi. Koupil ji za bakšiš. Motor taky 2.9 s automatem. Štvalo ho to, tak sehnal manuál a nechal to přehodit. Podle mě vyhození peněz. Servisu věnoval minimum, takže mu postupně odcházely různé věci, ale dokud nastartoval, tak vyjel. Upadený výfuk, nad tím jen mávl rukou, uhnilé uchycení benzínového čerpadla řešil drátem, aby čerpadlo neviselo na benzínové hadičce, zadní brzd nebrzdily, protože byly...
Jo a spotřeba? Město jezdil i přes 20 a venku tak za 13. Ovšem velmi rád závodil na semaforech. S třílitrem se nechal rád vyprovokovat.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 13:56, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Svýho času se mi tohle auto hodně líbilo, hlavně zadek. Už před šesti lety se nechalo koupit za velice kloudnej peníz, pár jsem jich po bazarech vyzkoušel.. tedy pánové, takovej vehikl rozcapenej, vevnitř všechno vrzalo, kvedlalo se sem a tam a navíc to pod kapotou vypadalo jak auto starý 20let.. Správně pisatel článku říká, je doba Oktávek Passatů a Golfů, nakonec i já dříve kupující francouzská a italská auta jsem začal kupovat auta od VW. Averze několika málo lidí vůči VW vyplývá ze závisti..
Měl jsem francouze, teď jezdím japoncem, ale že bych záviděl uživatelům VW, to mne fakt dosud nenapadlo. Ještě že je nás jen "několik málo". Díky za otevření očí a rozšíření obzorů...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 13:57, RE: TEM, KTERI JEN KRITIZUJI
Muff napísal:
Jediny skutecny prusvih u Scorpii je katastrofalni ochrana proti korozi a naftovy motor. Pokud se ale koroze podchyti, clovek si vybere nekterou z benzinovych verzi v peknem stavu a auto RADNE servisuje, tak bez vetsich problemu najede stovky tisic kilometru. Problem je ten, ze vetsina majitelu Scorpii auto koupila za par desitek tisic, na udrzovani auta nema a v servisu pri oznameni ceny nektereho z originalnich dilu kolabuji. Scorpia jsem mel jiz 4, vcetne jednoho, ktere jsem kupoval od 1. maj...
Jediný skutečný průšvih u Scorpia je Scorpio))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 14:01, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Cigání to mají docela často, to je pravda......
cikáni mají ale ty starší modely.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 14:01, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Cigání to mají docela často, to je pravda......
cikáni mají ale ty starší modely.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 14:03, RE: Alex
anonym napísal:
Nic neříkající recenze, o autě jsem se nic nedozvěděl, jen že se těžko shánělo, což se při počtu prodaných nových kusů vůbec nedivím..Jen si přeji, aby autor až bude mít zase chuť na hrátky a pálení zadních gum, byl se svým "vytuněným" scorpiem co nejdál ode mě. Ale abych jen nekritizoval, mám rád extravagantní auta, která se na silnicích moc neobjevují a pokud to auto má rozumný člověk a má peníze na to, aby ho udržoval ve slušném stavu, tak proč ne.
Tak to já se ještě dozvěděl, že "po něm dlouho tápal" a "měl smůlu jej sehnat". Že by nějaký nový umělecký směr? Nebo starý dobrý dadaismus?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 14:04, RE: TEM, KTERI JEN KRITIZUJI
anonym napísal:
Jezdil jsem starším modelem Scorpia z roku 1994 motor 2,9 a pohon 4x4. Byl jsem s ním spokojenej. Spotřeba při hodně lehký noze cca 9 litrů.
Kolega v práci měl poslední model Scorpia Cosworth v automatu a po Praze jezdil za 18 l/100 km a hlavně mu na cca 140 000 km prošla ojnice blokem. Nebude to asi náhoda, na mobile.de je tětcho nadupanejch Scorpií s kleklým motorem nějak moc.
Otazkou je, jak jezdil a jak servisoval. Znam spoustu ridicu, kteri se chovali k autu jako hovada a pak jen pomlouvali znacku. A nejen Ford... vrak muze tupec udelat i z Rolls-Royce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 14:35, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Měl jsem francouze, teď jezdím japoncem, ale že bych záviděl uživatelům VW, to mne fakt dosud nenapadlo. Ještě že je nás jen "několik málo". Díky za otevření očí a rozšíření obzorů...
Tak asi ne ty ale někdo jiný asi jo :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 15:04, RE: Slabé
David V napísal:
Recenze slabá. Kamarád měl tu starší a myslím, že bych dokázal na jeho auto pomalu napsat lepší recenzi. Koupil ji za bakšiš. Motor taky 2.9 s automatem. Štvalo ho to, tak sehnal manuál a nechal to přehodit. Podle mě vyhození peněz. Servisu věnoval minimum, takže mu postupně odcházely různé věci, ale dokud nastartoval, tak vyjel. Upadený výfuk, nad tím jen mávl rukou, uhnilé uchycení benzínového čerpadla řešil drátem, aby čerpadlo neviselo na benzínové hadičce, zadní brzd nebrzdily, protože byly...
To vše,ale přece byla chyba toho kamaráda.Když někdo neřeší upadlý výfuk a nefungující zadní brzdy,tak to je diletant.A už to,že to auto bylo za babku asi znamená,že předchozí majitel se tomu taky moc nevěnoval.Takže jsme se dozvěděli co? Že když člověk koupí nejlevnější kousek na trhu a bude jen jezdit a nic neopravovat tak nakonec to auto půjde do kytek...Hm.Super.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 15:21, RE: bez předmětu
anonym napísal:
cikáni mají ale ty starší modely.
Cikání hlavně rádi jezdí v autech co patří úplně někomu jinému
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 15:25, RE: Slabé
anonym napísal:
To vše,ale přece byla chyba toho kamaráda.Když někdo neřeší upadlý výfuk a nefungující zadní brzdy,tak to je diletant.A už to,že to auto bylo za babku asi znamená,že předchozí majitel se tomu taky moc nevěnoval.Takže jsme se dozvěděli co? Že když člověk koupí nejlevnější kousek na trhu a bude jen jezdit a nic neopravovat tak nakonec to auto půjde do kytek...Hm.Super.
Jo, netvrdím, že ne. Tak je to s každým strojem. Podle zacházení a starání taky tak vydrží. Tady spíš mělo auto obdiv, co všechno sneslo, a to ještě bůh ví, jakou mělo minulost...
Ale někdy je dobrý to sem napsat, protože existují lidi, kteří koupí takovýto vrak, kašlou na všechno a pak tvrdí že značka xy je nespolehlivej křáp. Kamarád si neztěžoval, věděl, co má auto za hrbem, takže přes všechny ty ústrky proti Scorpiu neřekne křivé slovo. Mělo na to nárok. Jen jsem tady popsal jednu episodu života auta - agónii.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 15:27, RE: Slabé
David V napísal:
Recenze slabá. Kamarád měl tu starší a myslím, že bych dokázal na jeho auto pomalu napsat lepší recenzi. Koupil ji za bakšiš. Motor taky 2.9 s automatem. Štvalo ho to, tak sehnal manuál a nechal to přehodit. Podle mě vyhození peněz. Servisu věnoval minimum, takže mu postupně odcházely různé věci, ale dokud nastartoval, tak vyjel. Upadený výfuk, nad tím jen mávl rukou, uhnilé uchycení benzínového čerpadla řešil drátem, aby čerpadlo neviselo na benzínové hadičce, zadní brzd nebrzdily, protože byly...
Kdo ten vrak koupil?Tak možná kvůli sedadlům, aby si je dal do obýváku k televizi ne?))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 15:34, RE: Slabé
anonym napísal:
Kdo ten vrak koupil?Tak možná kvůli sedadlům, aby si je dal do obýváku k televizi ne?))
No prodal, dal ho do baziše někde v Hotěhůrkách, ale nějakej místní tuner se chytil. Za cenu novýho mobilu auto? No neber to. Každá věc má svého kupce.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 16:45, RE: Slabé
David V napísal:
No prodal, dal ho do baziše někde v Hotěhůrkách, ale nějakej místní tuner se chytil. Za cenu novýho mobilu auto? No neber to. Každá věc má svého kupce.
Znamej profi ridic tvrdi, ze nez o spolehlivosti auta lze spise hovorit o mire jeho blbuvzdornosti. Pokud se clovek o auto uzkostlive stara, tak verim, ze clovek najede v pohode 300 tisic i se Scorpikem nebo treba Alfou. Ten kamos najel jiz 395 tisic v Peugeotu 406, a auto je porad v temer dokonalem stavu. Nicmene jasne, ze clovek, co bere auto jako dopravni prostredek, a ma hlavu plnou jinych starosti, nemuze denne myslit na to, jestli plechovymu milacku nic nechybi. No, a nejaka Corolla samozrejme snese mnohem vice nez Alfa.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 17:43, chyba v tabulce
ukončení výroby se asi omylem dostalo na stranu 'zápory' :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 17:58, RE: Spotřeba
watchtower napísal:
Buďme rádi, že už mu nevyšlo i na sklo čelní.
Kolikrát si říkám, že chybí už jenom tohle! No hlavně, že tam má dvojitej sportovní lauf - hned je to kára o třídu vejš
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 18:24, RE: chyba v tabulce
anonym napísal:
ukončení výroby se asi omylem dostalo na stranu 'zápory' :)
Zdarec, tak u nás mají taky cikáni Scorpio, to tzv. nové, tak ono něco na té oblíbenosti Fordů u našich romských spoluobčanů něco bude
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 20.03.2008 18:33, RE: chyba v tabulce
anonym napísal:
Zdarec, tak u nás mají taky cikáni Scorpio, to tzv. nové, tak ono něco na té oblíbenosti Fordů u našich romských spoluobčanů něco bude
No vzhled auta je sice individuální vkus posuzovatele, ale tohle auto musí svým vzhledem jako ty chromovaný kliky a veliký světla, přitahovat lidi od kolotočů, to je fakt. Éééj a nedyskrymynujte,dyk móre!!!
reagovať
1 2 3 4


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.