0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký motor pro Fiat Tipo?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 06:40, Sama chvala
Jde jasne videt ze Tipo 1.9TD (66kw) je vybornej motor a velky spolehlivy drzak,ktery zvladne pul mega km pri dobrem zachazeni!
Auto jako takove krom toho ukostreni je vyborne,ale uz tady o tom bylo napsano dost!
Jinak je jasne ze se neda porovnavat s TDI 66kw,ale na akceleraci mu date na prdel.
To ze TDI taha od 1800ot a TD od 2000-2200ot je asi vinou turba,ale u TD se nema co posrat,kdyz provadite pravidelnou udrzbu a olej se meni pravidelne cca po 10t km (dyl bych olej v motoru nikdy nenechal!!)
Za cca 20-30t Kc se myslim Tipo TD urcite vyplati.Kupte urcite po faceliftu,nejlepe 3dv.,ty vypadaj moc hezky a jezdi jich jen minimum!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 08:16, RE: Sama chvala
zigi napísal:
Jde jasne videt ze Tipo 1.9TD (66kw) je vybornej motor a velky spolehlivy drzak,ktery zvladne pul mega km pri dobrem zachazeni!
Auto jako takove krom toho ukostreni je vyborne,ale uz tady o tom bylo napsano dost!
Jinak je jasne ze se neda porovnavat s TDI 66kw,ale na akceleraci mu date na prdel.
To ze TDI taha od 1800ot a TD od 2000-2200ot je asi vinou turba,ale u TD se nema co posrat,kdyz provadite pravidelnou udrzbu a olej se meni pravidelne cca po 10t km (dyl bych olej v motoru nikdy nenechal...
Tipo mam 8 let,r.v.94,1.4,ABS,4 kotouce,servo,airbag,korozi nevidet,jezdim denne po Praze,srovnani snese s Felicii 1.3,ovsem vybava,prostornost,ceny, jsou na strane Tipa.Felicii jsem mel v praci,
pri jizde je znat kvalitnejsi zpracovani interieru,ale spolehlivost znacne horsi a koroze jista.Nejsem zadny fiatofil,na jare jdu do Almery nebo do Golfa IV,ale za tri petky nevidim lepsi volbu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 09:00, 1.9 Turbák
Taktéž se přidám do skupiny spokojených lidí s dobrým vozem Fiat Tipo, který jsem měl osazen motorem 1.9 TD o 90 hřebcích. Auto kupoval táta v roce 1990 jako mírně ojeté s počtem 56000 odjetých kilometrů a bylo dovezeno z Itálie. Za celkem 11 let provozu se samozřejmě sem tam nějaká chyba našla (možná se budete divit, ale elektroinstalace šlapala za celou dobu jako hodinky), samozřejmě v podobě hlavně koroze (ano podlaha a zadní podběhy), ale co se týče motoru, nemůže být jediná výtka (v podstatě se dělala 1xspojka, 1xvodní pumpa a . Tatík s autem jezdil dost dálky a taky do hor (Zlín - Garmisch), takže i zima dost motor prověřila a prostě držák. Já jsem auto od něj přebral v roce 1998 s najetými 198000km a kromě toho, že motor více hulil, vše OK. V roce 2001 kdy auto mělo slavit bez vážnějších poruch 250000km mi jej nějaká unda zlodějská dne 1.12.2001 zcizila. Kdyby jste tedy náhodou někdy viděli uvedené vozidlo, barvy tmavě šedé metalízy a SPZ ZLE 18-51, dejte mi vědět na meil epin@seznam.cz.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 12:42, RE: 1.9 Turbák
anonym napísal:
Taktéž se přidám do skupiny spokojených lidí s dobrým vozem Fiat Tipo, který jsem měl osazen motorem 1.9 TD o 90 hřebcích. Auto kupoval táta v roce 1990 jako mírně ojeté s počtem 56000 odjetých kilometrů a bylo dovezeno z Itálie. Za celkem 11 let provozu se samozřejmě sem tam nějaká chyba našla (možná se budete divit, ale elektroinstalace šlapala za celou dobu jako hodinky), samozřejmě v podobě hlavně koroze (ano podlaha a zadní podběhy), ale co se týče motoru, nemůže být jediná výtka (v podstat...
Tak to je smůla, ale vysvětlete mi proboha co zloděj s takovou prašivkou dělá?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 14:16, RE: 1.9 Turbák
Figo napísal:
Tak to je smůla, ale vysvětlete mi proboha co zloděj s takovou prašivkou dělá?
Měl sem ritmo 1,7 d a dal sem do něj 1,9 td : Lehký auto a krátký převody zapříčinily že to auto hrabalo ještě na trojku a nějaký octavie se absolutně nechytaly (zase max. cestovní rychlost snesitelná pro ucho 110 - 120) . Ale zase 1,7 D vydržel zemědělský zacházení to 1,9 byl kvůli turbu háklivější. A ještě vítka jak sem v zimě ráno odjížděl od baráku tak sem měl zaručeno že se mnou vstává celej barák protože to byl děsnej traktor známej ho má v marei a to samý
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 14.12.2006 14:26, RE: 1.9 Turbák
anonym napísal:
Měl sem ritmo 1,7 d a dal sem do něj 1,9 td : Lehký auto a krátký převody zapříčinily že to auto hrabalo ještě na trojku a nějaký octavie se absolutně nechytaly (zase max. cestovní rychlost snesitelná pro ucho 110 - 120) . Ale zase 1,7 D vydržel zemědělský zacházení to 1,9 byl kvůli turbu háklivější. A ještě vítka jak sem v zimě ráno odjížděl od baráku tak sem měl zaručeno že se mnou vstává celej barák protože to byl děsnej traktor známej ho má v marei a to samý
a ještě jak sem ten motor měl rád tak nějaký srovnávání s tdi není na místě radím hrdým majitelům 1,9 td at si sundaj růžový brýle protože 1,9 tdi je se zátahem od spoda někde jinde ( td jelo jako zplašený ale muselo se vytočit )a nevím kolik váží tipo ale rozhodně bych neřekl že o 100 kilo mín než oktávka
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 15.12.2006 05:28, RE: 1.9 Turbák
mára napísal:
a ještě jak sem ten motor měl rád tak nějaký srovnávání s tdi není na místě radím hrdým majitelům 1,9 td at si sundaj růžový brýle protože 1,9 tdi je se zátahem od spoda někde jinde ( td jelo jako zplašený ale muselo se vytočit )a nevím kolik váží tipo ale rozhodně bych neřekl že o 100 kilo mín než oktávka
Na pruznost vyhraje 90PS Octavie,ale zkus na akceleraci na krizovatce,to Tipo TD vyhraje uplne s prehledem)
Jinak myslim ze ruzove bryle mas ty.A ze ma Octavia vyssi hmotnost,tak vo co go?Porovnavat si snad muzeme s cim chceme,ne?Jenomze se vsadim,ze mas Octavii nebo nejakou skodarnu a jsi zaryty zastance,ktery nedejboze mi mohl pripustit,ze nahodou na akceleraci (pouha akcelerace!!!!!!) je nejake auto lepsi,kor z roku 1988!
Ach jo...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 15.12.2006 15:51, RE: Tipo
Michal napísal:
Tipo 1,9TD 66kW mám teď, motor mám po kompletní GO včetně nového turba. Jede to pěkně, ale ten zátah turba je až tak od 2500 otáček. Když to srovnáš s dnešními TD, tak ta novější auta mají slušný zátah už od nějakých 1800 otáček, což není k zahození. Ale 1,9TD v Tipu je na svou dobu nadprůměrný motor a s celkem lehkým autem dělá divy. Občas se může objevit prasklá hlava válců, tak na to při koupi pozor.
Tipo 1,7D 42kW jsem měl také, když se tomu šlápne hodně na krk, tak se taky pohne kupředu, al...
kolko stala ta vymena turba?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 15.12.2006 20:31, RE: Tipo
gld napísal:
kolko stala ta vymena turba?
Měl sem ritmo s 1,9 td a potom i alfu 156 jtd 85 kw a byly to super auta a nikdy naně nebudu vzpomínat ve zlým ( na tom ritmu teda byl kalej jen ten motor) ale právě nenosím ty růžoví brejle jako někdo a dokážu to adekvátně zhodnotit. Ale máš recht v tom že jak se to td rozjelo tak bylo k nezastavení dodnes vzpomínám na hrdého majitele v té době nové oct. 2 gen. a jeho bezmoc v očích když sem ho bral o ono mu to prostě nestíhalo (a věřte tomu že chtěl) musím říct že v tahu od spoda není lepší než vw ani ta alfa a to má regulovaný lopatky turba ale (ale zase jak se dostala nad 2000 tak jela jak zplašená a nějaký vw se na ní nehrabe. Jo a vw sem nikdy nevlastnil a sem zarytej zastánce italskejch aut
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 15.12.2006 20:32, RE: Tipo
anonym napísal:
Měl sem ritmo s 1,9 td a potom i alfu 156 jtd 85 kw a byly to super auta a nikdy naně nebudu vzpomínat ve zlým ( na tom ritmu teda byl kalej jen ten motor) ale právě nenosím ty růžoví brejle jako někdo a dokážu to adekvátně zhodnotit. Ale máš recht v tom že jak se to td rozjelo tak bylo k nezastavení dodnes vzpomínám na hrdého majitele v té době nové oct. 2 gen. a jeho bezmoc v očích když sem ho bral o ono mu to prostě nestíhalo (a věřte tomu že chtěl) musím říct že v tahu od spoda není lepší n...
kurnik zase sem se předtím nepodepsal
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 18.12.2006 06:24, RE: Tipo
Mára napísal:
kurnik zase sem se předtím nepodepsal
On proste ten 1.9TD byl vybornej motor se spotrebou kdykoliv do 7l a jezdil hodne slusne.Tech 90PS bylo hodne silnych a pri otackach 2-4t ot byl fat silak!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 12.02.2007 21:56,
tipo 1,9 tds jedno z nej aut, v teto vekove kategorii, trosku hnije, je treba dost prohlidnout, konkretne mi hnily uchyceni zadnich tlumicu a zadni lemy blatniku, jinak motor byl drzak
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.