0
späť
 

diskuze k tématu: Fiat Punto 1,2 8V

kategórie zaradenia témy: italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 09:26, Palubní počítač
Ten údaj o spotřebě mně osobně přijde skvělý. Je sice pravda, že jsou všichni zvyklí na L/100km, ale údaj km/1L je podle mně užitečnější. Můžete tak kdykoliv odhadnout, kolik ještě ujedete.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 09:29, :-)
Dobrá, povedená recenze - punto se mi moc líbí, hlavně před facepiftem,kdy mu dali ta velká světla. Akorát ten interiér vypadá moc plastový. Ale auto je to určitě dobrý - prostě fiat!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 09:33, Taky ho mám
mám ročník 2000,najeto 150000km a tak přikládám přehled závad
(zakoupeno s 20000 najetými km)

- 40000 km - výměna těsnění pod hlavou (předchozí majitel byl prase
a lila do chlazení Fridex!!!)
- 80000 km (rok 2004) - uhnil zadní díl výfuku

- 100000 km (rok 2005) - uhnil střední díl výfuku

- 120000 km - rozpadl se zámek u dveří řidiče

- mimo to jsem v rámci běžné údržby měnil 1x brzdové kotouče,2 x
destičky a ve 120000 km všechny tlumiče, 1 x rozvodový řemen,
vodní pumpu.Dále kapaliny a filtry ,atd.

- od té doby zatím bez závad.Auto hodnotím jako velmi spolehlivé.
Podvozek je bez vůlí,motor nenese známky opotřebení - navíc
je perfektně odhlučněný (na svojí třídu).Karoserie je zcela bez
koroze.I když nepatrně - prosakuje olej z převodovky.Řazení
jde zatím bez jakýchkoliv problémů - ke konci životnosti se blíží
spojka.Cca do 100 km/h je výkon motoru nečekaně pružný (nízko
položené maximum toč.momentu) Na dálnici v kopcích a při
plném obsazení už výkon znatelně chybí.PrůměrnouSpotřebu lze
stylem jízdy držet od 4,5 l až klidně po 9 l,při max. brutálním
zacházení s plynovým pedálem.


reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 09:42, RE: Taky ho mám
Jakub napísal:
mám ročník 2000,najeto 150000km a tak přikládám přehled závad
(zakoupeno s 20000 najetými km)

- 40000 km - výměna těsnění pod hlavou (předchozí majitel byl prase
a lila do chlazení Fridex!!!)
- 80000 km (rok 2004) - uhnil zadní díl výfuku

- 100000 km (rok 2005) - uhnil střední díl výfuku

- 120000 km - rozpadl se zámek u dveří řidiče

- mimo to jsem v rámci běžné údržby měnil 1x brzdové kotouče,2 x
destičky a ve 120000 km všechny tlumiče, 1 x rozvodový řemen,
vodn...
Zajímavý výčet - napiš zkušenost uživatele! Díky
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 01.08.2006 21:01, pěkné
hmm, super kousek
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 02.08.2006 13:01, RE: pěkné
kološ napísal:
hmm, super kousek
pěkná recenze, měl jsem možnost v Puntu II 1,2 8V jezdit a musím říct že po přesednutí z Feldy jsem si v punťovi připadal jak v jiném světě. Je to sice už nějaký čas ale co se mi hrozně líbil byl právě ten dvoustupňový posilovač co popisuje autor.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 02.08.2006 15:22, RE: pěkné
Figo napísal:
pěkná recenze, měl jsem možnost v Puntu II 1,2 8V jezdit a musím říct že po přesednutí z Feldy jsem si v punťovi připadal jak v jiném světě. Je to sice už nějaký čas ale co se mi hrozně líbil byl právě ten dvoustupňový posilovač co popisuje autor.
Taky mám Punto II, teď jsem ho koupil pod názvem Classic. Hned mě ale ze zadu nabourali. Nevíte někdo, jeslti jsou originál díly karoserie pozinkované stejně jako originál kastle? Jinak spokojenost. Samozřejmě jsem nadšený z funkce City na posilovači, ale hlavně ze spotřeby. Mám průměr 5,2 a to nemám najeto ani 2000 km. Je fakt, že to je ale bez dálničního provozu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.08.2006 18:08, Ital
Takže ideální auto bez žádných vad vlastně perpetum mobile. Pokud jsou ty velice idealizované řádky pravdivé proč v tom nejezdíme všichni HURÁ pro Punto.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.08.2006 00:27, RE: Ital
Bů napísal:
Takže ideální auto bez žádných vad vlastně perpetum mobile. Pokud jsou ty velice idealizované řádky pravdivé proč v tom nejezdíme všichni HURÁ pro Punto.
...protože předsudků není tak lehké se zbavit. Jsou pohodlnější. Zkus ho a uvidíš.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 05.08.2006 00:04, RE: Ital
miro napísal:
...protože předsudků není tak lehké se zbavit. Jsou pohodlnější. Zkus ho a uvidíš.
ty wole až jednou napíšeš tak zdařilou recenzi,tak tady plácej woloviny,ale do tý doby drž hubu....přečti si to pořádně a zjistíš,že v recenzi jsou i narážky na určité nedostatky ...myslím,že je to jedna z těch zdařilých a pravdivých recenzí....já vlastním Audi A4,ale auta nehodnotím jen podle značky,ale také podle povedenosti modelu........Škodovky jsou také Favority,ale také zdařilé Superby.....tak zalez do hajzlu a zůstaň tam debile
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 06.08.2006 16:42, dobrá recenze
Velmi dobrý článek. Jen ke konci malý protimluv. Nejdřív píšeš, že spolehlivost nemůžeš objektivně hodnotit díky relativně malému nájezdu a o pár řádek níže ho řadíš k nejspolehlivějším vozům. Jinak moc fajn čtení
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.08.2006 12:18, Punto II
Chtěla bych si koupit malé (ale uvnitř prostorné) auto z 90% na jízdu po městě Punto II mi připadá jako dobrá volba. Uvažuji o 1,2 16V z roku 2000-2001, cca 100 000 km a chtěla bych aby mi sloužilo alespoň 4 roky. Myslíte, že je to lepší volba než třeba Peugeot 206 nebo o 3-4 roky starší Corolla o které se tvrdí, že je to spolehlivost sama? Kolem slyším samé "Fiat nebrat", ale tady to rozhodně nevypadá na sraz nespokojených majitelů, spíš naopak. Chci se vyvarovat větších investic v průběhu příštích let, je tedy Punto II to pravé auto pro mě?

reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 10.08.2006 21:54, RE: Punto II
Markétka napísal:
Chtěla bych si koupit malé (ale uvnitř prostorné) auto z 90% na jízdu po městě Punto II mi připadá jako dobrá volba. Uvažuji o 1,2 16V z roku 2000-2001, cca 100 000 km a chtěla bych aby mi sloužilo alespoň 4 roky. Myslíte, že je to lepší volba než třeba Peugeot 206 nebo o 3-4 roky starší Corolla o které se tvrdí, že je to spolehlivost sama? Kolem slyším samé "Fiat nebrat", ale tady to rozhodně nevypadá na sraz nespokojených majitelů, spíš naopak. Chci se vyvarovat větších investic v průběhu pří...
Markétko, myslím, že Punto II je dobrá volba, sám teď taky jedno pojedu hledat do Itálie pro manželku. P 207 je z mých zkušeností víc stylovej než pro slušný svezení. Corolla zase dosti drahá a ne zas tak bezporuchová - bratranec asi po 70.000 km šel na generálku motoru, když už nebyl v záruce - za tu opravu by měl půl Punta
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.08.2006 11:50, RE: Punto II
magic mop napísal:
Markétko, myslím, že Punto II je dobrá volba, sám teď taky jedno pojedu hledat do Itálie pro manželku. P 207 je z mých zkušeností víc stylovej než pro slušný svezení. Corolla zase dosti drahá a ne zas tak bezporuchová - bratranec asi po 70.000 km šel na generálku motoru, když už nebyl v záruce - za tu opravu by měl půl Punta
Děkuji Kouzelný Mope,
taky jsem si myslela, že P 206 bude víc o vzhledu (který je ovšem dokonalý). Myslíš, že bys mi sem mohl napsat jaká nabídka byla přímo v Itálii? Pro srovnání s nabídkami v ČR. Já bych nejraději 1,2 16V, r.v. 2000-2002, klima, 4 airbagy a na ostatním až tak nezáleží nezáleží.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.08.2006 12:08, Koroze karoserie
Ještě bych měla jeden dotaz k Puntu II. Jak je to s protikorozní ochranou? Auto budu parkovat jen na ulici a to v zimě v kombinaci s našimi posolenými silnicemi není asi to pravé. Mohl by mi někdo napsat osobí zkušenost? Děkuji za všechny odpovědi.
M.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.