0
späť
 

diskuze k tématu: Je Citroen C5 vhodný vůz pro rodinu?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 07:30, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
Libor napísal:
to že nemáš rád japonce je tvoje věc ale napsat že kvuli kvalitě zpracování to je pěkná blbost! Vždyt např. v Toyotě dělaj tak náročný testy jak nikde jinde aby viděli co interiér a extriér vydrží a podle toho ho pak vylepšují. a je to vidět i v reálu co vše vydrží jap auta..Jinak C5 se mi líbí díky motoru, nafukovacímu podvozku a výbavě...škoda ta kvalita zpracování a nudný interiér....
Toyota? sice delaj testy, ale jsou barvoslepy a palubky i tak vypadaj lacine oproti audi nebo VW...proste meritko interieru jsou Nemci...kdo vic..to mi snad date za pravdu. Krasny jsou i Alfy Romeo, ale zase to zpracovani:(
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 08:43, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
anonym napísal:
Toyota? sice delaj testy, ale jsou barvoslepy a palubky i tak vypadaj lacine oproti audi nebo VW...proste meritko interieru jsou Nemci...kdo vic..to mi snad date za pravdu. Krasny jsou i Alfy Romeo, ale zase to zpracovani:(
Taky si myslim, ze v poslednim roce se Evropsti vyrobci aut nad sebou trochu zamysleli a vyrabeji auta mnohem kvalitněji. (taky se už dostal Opel do 1. desitky spolehlivosti, snad dokonce na 3. místo, je tam BMW3, Porsche, Audi A4 i A6). Uz podle vzhledu, tedka nejde o moderni technologie, mozna je technicky vypiplanejsi jak Opel, to asi jo...u focuse uz bych to netvrdil, to ze ma civic digitalni palubku neznamena ze je to vrchol techniky (to měl i Fiat Tipo a jak dopad. Ale fajn....je to dobre auto, priznavam. Jenomže když vedle toho hodite Audi A3 tak se karta obraci. Toyoty údájně vedou v celosvětovém měřítku. Odštěpná značka, tuším LExus?? Ale proč má každej papaláš Audi nebo Mergla, a ne lexus? V cizině to samé, kromě francie, tam jezděj v 607 nacionalisti. Jediná Toyota, která se mě líbila byla carina a pak corola kolem roku 2003. Jako vlastník škodovek Favorita a Felicie, později uživatel Fabie a Hondy Accord 2.3 LS z roku 1995 nemuzu zase Japonce hodnotit, ale od dob co se vozim ve volvu S60 bych znova Accorda nechtel. V novém accordu jsem jel, zase se me nelibila palubka, tam to vzdycky uvadne a byl taky hodně slyšet motor. Kvuli palubce bych nejradsi Mondeo nebo Audinu. Protoze Volvo S 60 ji ma taky divnou.. Uvidime jak se bude situace hrotit. Já osobně si myslím, že do 5 let budou nejspolehlivější Němci, jako dřív za dob Golfa 2 a Mercedesu 240.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 10:21, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
Dave napísal:
Taky si myslim, ze v poslednim roce se Evropsti vyrobci aut nad sebou trochu zamysleli a vyrabeji auta mnohem kvalitněji. (taky se už dostal Opel do 1. desitky spolehlivosti, snad dokonce na 3. místo, je tam BMW3, Porsche, Audi A4 i A6). Uz podle vzhledu, tedka nejde o moderni technologie, mozna je technicky vypiplanejsi jak Opel, to asi jo...u focuse uz bych to netvrdil, to ze ma civic digitalni palubku neznamena ze je to vrchol techniky (to měl i Fiat Tipo a jak dopad. Ale fajn....je to dob...
Já tedy o japonských autech moc nevím. Mají punc spolehlivosti, ale mám i jeden nelichotivý zážitek. Vezl mě tchán svojí 3 roky starou Mazdou 6 plně vybavenou s benzínovým 2-litrem. Krásný auto. Obsah motoru slibuje příjemnou jízdu, ale po nastartování jsem se zhrozil. Motor byl hodně hlučný, pořád jsem čekal, že se po zahřátí utiší, ale nestalo se tak. Mám 12 let starou Vectru s 1,8 motorem a v tom starým krámu je tišší motor.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 10:36, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
David V napísal:
Já tedy o japonských autech moc nevím. Mají punc spolehlivosti, ale mám i jeden nelichotivý zážitek. Vezl mě tchán svojí 3 roky starou Mazdou 6 plně vybavenou s benzínovým 2-litrem. Krásný auto. Obsah motoru slibuje příjemnou jízdu, ale po nastartování jsem se zhrozil. Motor byl hodně hlučný, pořád jsem čekal, že se po zahřátí utiší, ale nestalo se tak. Mám 12 let starou Vectru s 1,8 motorem a v tom starým krámu je tišší motor.
Je to pravda, neříkám, že Japonci řvou jak stodváca, ale zvuk motoru proniká dost do kabiny a je i nepříjemný. Mám rád zvuk šestiválce a poku je motor 4 popř. jen 3-válec, je potřeba odhlučnění věnovat větší pozornost...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 11:04, RE: C5 je MALÝ !!
Honza42 napísal:
Konečně by měl někdo napsat, že C5 je MALÉ auto. Zvenku ne ale zevnitř určitě. Je to stejně zpackané auto jako Octavia. Velký kufr, plýtvání prostorem vpředu a naprosto nedostatečný prostor na zadních sedadlech. Vůbec se to nepokoušejte porovnávat s Mondeem. Anebo jo. Postavte si je vedle sebe a zkuste si tam posadit 4 pořádné chlapy. Do C5 je nikdy nenacpete.
Mne to prijde naopak logicke. Vzhledem k tomu, ze auta jezdi v naproste vetsine pripadu obsazena jednou maximalne dvema osobami a pokud nekdo sedi vzadu, tak povetsinou deti, je vcelku pochopitelna optimalizace pohodli pro predni sedadla. Mne jako ridici to docela vyhovuje. Mondeo ma mozna vice mista vzadu, ale vepredu je to docela utrpeni.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 14:42, RE: C5 je MALÝ !!
Dusan napísal:
Mne to prijde naopak logicke. Vzhledem k tomu, ze auta jezdi v naproste vetsine pripadu obsazena jednou maximalne dvema osobami a pokud nekdo sedi vzadu, tak povetsinou deti, je vcelku pochopitelna optimalizace pohodli pro predni sedadla. Mne jako ridici to docela vyhovuje. Mondeo ma mozna vice mista vzadu, ale vepredu je to docela utrpeni.
Hele merim 183cm a vejdu se pohodlne i dopredu do Fabie....nevim v cem je problem....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 15:54, RE: 27000km?
Jack napísal:
Teda, kvůli 27tkm za 4 roky si kupovat fungl nové "auto" (tedy Fabii) mi přijde jako zhůvěřilost.
na takovy rocni najezd kilometru je levnejsi taxi.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 21:56, RE: 27000km?
Jack napísal:
Teda, kvůli 27tkm za 4 roky si kupovat fungl nové "auto" (tedy Fabii) mi přijde jako zhůvěřilost.
Díky redakci za uveřejnění mého dotazu a vaše názory,
psal jsem ho tak před 4měsíci a musím říct, že jsem do C5 zatím nešel. Momentálně dojíždím v nové práci Focuse - 1,8tdci 2004 a vypadá to, že ho budu moci za rozumný peníz odkoupit. Paní se s ním jezdí výborně, auto má opravdu skvělý podvozek, motor, brzdy a řízení i když interiér zase naopak jako v dodávce a pro lidi nad 190cm naprosto tragická sedadla. Paní má ale 165cm, takže není co řešit.
Opravdu mi ale nejde na rozum, jak může někdo vyrobit výborný vůz co se jízdních vlastností týče a zároveň pro dlouhé cestování a vyšší lidi tak nepohodlný interiér...
Jinak dnes bych už taky novou fabii za ty peníze nekoupil, i když to opravdu není špatné auto..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 22:21, RE: 27000km?
Gravedigger napísal:
na takovy rocni najezd kilometru je levnejsi taxi.
Hlavně pražské.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 24.06.2007 10:19, RE: C5 je MALÝ !!
Honza42 napísal:
Konečně by měl někdo napsat, že C5 je MALÉ auto. Zvenku ne ale zevnitř určitě. Je to stejně zpackané auto jako Octavia. Velký kufr, plýtvání prostorem vpředu a naprosto nedostatečný prostor na zadních sedadlech. Vůbec se to nepokoušejte porovnávat s Mondeem. Anebo jo. Postavte si je vedle sebe a zkuste si tam posadit 4 pořádné chlapy. Do C5 je nikdy nenacpete.
Sorry, asi myslite normalni limousinu. Ja ale jezdim Citroen od r.1975, CV2, a jine mezitypy, pak ID 19, DS 21, CX 2,1, XM 21 TD. C5 HDI Break a nemuzu souhlasit s Vami. Je to auto, ktere ma nesrovnatelne vic mista ve srovnani s MB C nebo E trida. Na vsech velkych vozech od ID19 do XM jsem najel nejmene 200'000km, XM 325'000km a prodal jsem ho, jezdi jeste ted. Na C5 mam 90'000km a krome malych obvyklych zanedbatelnych poruch nemam kritiku
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.07.2007 21:36, RE: C5 1.6
Sebastian napísal:
Má někdo nějaké zkušenosti s C5 (po faceliftu) s obsahem 1.6? Cestuji většinou sám, a již dávno nezávodím. Ročně najezdím cca. 25000 km. C5 se mi velmi líbí, ale testoval jsem pouze silnější verzi. Ta 1.6 má, dle mého názoru, papírově dostatečný výkon, velmi slušnou spotřebu, hydroaktivní podvozek a bohatou bezpečnostní výbavu. Stačí motor o obsahu 1.6 na vůz střední třídy?
Jednoznacne staci. A to som C5 kupil po 7 rocnom jazdeni na Passat 96/130HP., ktoré som mal od nova. O lenivosti nemoze byt ani rec, jazdi sa snim svizne hoci zaber do sedadla ako pri P-D tu nie je. Nahradou je ale kontinualny zaber motora nad 1500, oproti P-D motoru "benzinove ticho motora" a kto si raz pozrel co robi riadiaca paka alebo volant pri Passate, myslim vibrácie a tras pri volnobehu, tak toto tu neexistuje.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 10.07.2007 00:21, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
David V napísal:
Já tedy o japonských autech moc nevím. Mají punc spolehlivosti, ale mám i jeden nelichotivý zážitek. Vezl mě tchán svojí 3 roky starou Mazdou 6 plně vybavenou s benzínovým 2-litrem. Krásný auto. Obsah motoru slibuje příjemnou jízdu, ale po nastartování jsem se zhrozil. Motor byl hodně hlučný, pořád jsem čekal, že se po zahřátí utiší, ale nestalo se tak. Mám 12 let starou Vectru s 1,8 motorem a v tom starým krámu je tišší motor.
To se mi teda nezdá. Jezdil jsem se starou Mazdou 626, Xedos 6 i Xedos 9. Všechny měly tak tiché motory, a to i z venku, že jsem se až divil. Nechce se mi věřit, že by tomu i Mazdy 6 bylo jinak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.07.2007 16:16, RE: Nevim
anonym napísal:
Je spousta lepsich aut v teto tride, ktera jsou mnohem spolehlivejsi. C5 ma sice vyspely podvozek, ale rezat zatacky s tim nemuzete. Po strance vzhledu je taky nic moc, zvlaste interier pusobi docela levne. Radsi bych Mondeo, A4, nebo Vectru C. Na 27.000 za 4 roky by stacilo Mondeo 1.8 16V - 92kW ve verzy Trend. Je mnohem spolehlivejsi, hezci, má agilnejsi jizdni vlastnosti, interier vypada lepe i sedacky jsou jinde. Po strance akustickeho komfortu je to nastejno. U forda je mozna vic slyset mot...
Mondeo 1,8 určitě nee!!! Motor je velmi slabý, je to velké a těžké auto! Optimální pro mondeo 2l
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.07.2007 16:23, RE: C5
Dave napísal:
bohuzel mam rad auta jine cenove relace. BMW, Mercedes, Volvo, Audi...jen na to mit a bude to dobry...budu kupovat auto nizsi stredni tridy a Mazdu 3 mam ve vyberu taky.....tak napiste jak to jezdi, uz vim, ze hur jak Focus...a taky co novej Civic? cet sem nejakej srovnavaci test kde ho focus porazil jen v tom nejvetsim extremu, ktereho asi pri 120 na dalnici nedosahnu:) jestli neco vite piste a radte. Rikam ja mam s japoncema jenom blby zkusenosti.
nevěř kecům, mazda3 a focus má úplně stejnou platforu podvozku!!!
Já bych řekl, že mazda sedí lépe! A to nejsem její majitel!
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.