0
späť
 

diskuze k tématu: Je Citroen C5 vhodný vůz pro rodinu?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 11:08, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
Dave napísal:
To je u valne většiny francouzu:) Treba Peugeot 206, nebo 307. Citroeny take. Kdyz hodnotim nejake auto, to je prvni vec, na kterou se divam. Jak auto vypada a jak je zpracovano. Tim padem Frantiky nemam rad, stejne jako Japonce. (jsou vyjimky, Peugeot 407, Citroen C4,C6)
Dave: C6 nevím, nemám zatím ani statickou zkušenost, ale C5 mě opravdu překvapilo tím zpracováním negativně. U japonců bych to tak špatně rozhodně neviděl, tam ale celkový dojem může upadat například ze zvolené barvy plastů, která se také velmi může podílet na celkovém dojmu z int.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 11:15, RE: C5
bruno napísal:
dave:nechápu jak můžeš nemít rád japonce-jejich zpracování interiéru je kvalitní ale hlavně je kvalitní celé auto a nemusí tak často do servisu jako třeba tento citroen a jeho uváděným poruchám se jenom divím.Sám mám na nissan primera (jetý z itálie) najeto 50tis km a kromě nové baterie a oleje s filtry jsem do něj neinvestoval(auto má celkově asi 150tiskm)
Mě osobně nedělá problém přijmout něčí názor, ale musí být něčím podložený a musí mít hlavu a patu. Pokud mi někdo napíše, že měl to a to auto a že s ním nebyl spokojen z toho a toho důvodu, tak to beru. Když sem někdo napíše, že nemá rád japonská auta, protože mívala v 90tých letech šedé plasty (což má Renanult dodnes), tak to taky beru. Nemůžu však skousnout, když sem někdo napíše, že japonci mají horší díl. zpracování. To je pro mě jasný signál toho, že sem píší lidé, kteří o autech nic nevědí a jen tak tady rýpou a píšou sem jen tak z nudy. Doufám, že až se tady bude muset každý zaregistrovat, tak že to tady bude potom vypadat jinak. Někdy mám pocit, že sem píší děti a baví se tím.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 11:17, C5 vs. Fabia
Srovnávat Fabii s C5 je dost ošemetné. Každopádně, ty kilometry co na Fabii máte jsou luxusní a pro budoucího kupujícího naprosto exkluzivní a jsou na celém autě to nejcennější. Fabie bude minimálně tak dalších 100000 km jezdit jen za náklady na běžnou údržbu. Ale C5ka je C5ka - je to loď - velké luxusní auto. Viz. komentáře a článek výše. A navíc je v současnosti C5 za cenu víc než atraktivní.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 12:19, Kdo jednou zkusi nechce jinak
Mam Xantii break, s historickym a trochu zravym, ale spolehlivym a slusne vykonnym 2.1TD a menil bych jedine za C5 :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 15:35, C5 1.6
Má někdo nějaké zkušenosti s C5 (po faceliftu) s obsahem 1.6? Cestuji většinou sám, a již dávno nezávodím. Ročně najezdím cca. 25000 km. C5 se mi velmi líbí, ale testoval jsem pouze silnější verzi. Ta 1.6 má, dle mého názoru, papírově dostatečný výkon, velmi slušnou spotřebu, hydroaktivní podvozek a bohatou bezpečnostní výbavu. Stačí motor o obsahu 1.6 na vůz střední třídy?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 15:36, PUNTO
AAA napísal:
Mam Xantii break, s historickym a trochu zravym, ale spolehlivym a slusne vykonnym 2.1TD a menil bych jedine za C5 :)
Prave jsem se vratil z projizdky, mam zpocena zada, vlhke ruce a z te rychlosti se mi jeste ted toci hlava. To je vam pošušnáníčko, kdyz vyturuju chipovanou 1,2 8V a ukazuju vsem nemeckejm autakum ty svoje zpoceny zada! :o)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 15:41, C5 je MALÝ !!
Konečně by měl někdo napsat, že C5 je MALÉ auto. Zvenku ne ale zevnitř určitě. Je to stejně zpackané auto jako Octavia. Velký kufr, plýtvání prostorem vpředu a naprosto nedostatečný prostor na zadních sedadlech. Vůbec se to nepokoušejte porovnávat s Mondeem. Anebo jo. Postavte si je vedle sebe a zkuste si tam posadit 4 pořádné chlapy. Do C5 je nikdy nenacpete.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 15:59, Mazda 6
Mazda 6 je o dost drazis nez naprikald Mondeo nebo C5, k tomu jak nekdo psal výše, že C5, ž se s ní nedá střihnout zatáčka, to je pravda, ale kdo kupuje C5 nebo celkově francouze aby krouhal zatášky? Takovej člověk koup fabii, japonce nebo tak něco, ale ne francouze, chápejte, že francouze kupuje především vzhled, a pak pohodlná rodinná jízda, kdo se chce cítit jako začínající závodník at sáhne po mondeu nebo focusu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 16:06, RE: C5 1.6
Sebastian napísal:
Má někdo nějaké zkušenosti s C5 (po faceliftu) s obsahem 1.6? Cestuji většinou sám, a již dávno nezávodím. Ročně najezdím cca. 25000 km. C5 se mi velmi líbí, ale testoval jsem pouze silnější verzi. Ta 1.6 má, dle mého názoru, papírově dostatečný výkon, velmi slušnou spotřebu, hydroaktivní podvozek a bohatou bezpečnostní výbavu. Stačí motor o obsahu 1.6 na vůz střední třídy?
Taky by mě zajímal příspěvek majitele s 1,6 HDI, výkonově shodný se starým 2,0, krouťák bude samo nižší, ale přesto dost vysoký (240 Nm) což je víc než benz. 2,0. Za ty ceny, co se to dneska prodává... Anebo C4 Picasso se stejným motorem...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 16:56, RE: C5 1.6
Pepe napísal:
Taky by mě zajímal příspěvek majitele s 1,6 HDI, výkonově shodný se starým 2,0, krouťák bude samo nižší, ale přesto dost vysoký (240 Nm) což je víc než benz. 2,0. Za ty ceny, co se to dneska prodává... Anebo C4 Picasso se stejným motorem...
C5 po faceliftu má s motorem 1.6 HDI spojenou 5 ti stupňovou převodovku. S motorem 2.0 HDi potom 6ti stupňovou. 1.6 HDI rozhodně není slabý motor - ani parametry, ani skutečnými vlastnostmi. Na běžné jezdění je to motor víc než dostatečný. 2.0 HDi bych za sebe doporučil, pokud hodně jezdíte po dálnici. Ve 130 km/h je 1.6 HDI na 5ku už celkem vytočený a říká si o přeřazení, ale není kam. Můj subjektivní názor.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 17:01, RE: C5
bruno napísal:
dave:nechápu jak můžeš nemít rád japonce-jejich zpracování interiéru je kvalitní ale hlavně je kvalitní celé auto a nemusí tak často do servisu jako třeba tento citroen a jeho uváděným poruchám se jenom divím.Sám mám na nissan primera (jetý z itálie) najeto 50tis km a kromě nové baterie a oleje s filtry jsem do něj neinvestoval(auto má celkově asi 150tiskm)
Nesnasim rejzi....ba ne, ale jejich auta nemusim.jezdil jsem mazdou 6, bylo to hlucny, zvuk byl neprijemnej, z volantu couhali nite....panel ovladani oken nemel graficke symboly ba ani nesvitil, auto nebylo pohodlny oproti treba mondeu. Zase mondeo i lip drzelo v zatackach. Zajimavy - mekci podvozek, kterej lip sedel jak tvrda mazda 6. A nebyl to zadnej vrak..bylo to nove auto, najeto 30.000km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 17:07, RE: C5
Dave napísal:
Nesnasim rejzi....ba ne, ale jejich auta nemusim.jezdil jsem mazdou 6, bylo to hlucny, zvuk byl neprijemnej, z volantu couhali nite....panel ovladani oken nemel graficke symboly ba ani nesvitil, auto nebylo pohodlny oproti treba mondeu. Zase mondeo i lip drzelo v zatackach. Zajimavy - mekci podvozek, kterej lip sedel jak tvrda mazda 6. A nebyl to zadnej vrak..bylo to nove auto, najeto 30.000km.
bohuzel mam rad auta jine cenove relace. BMW, Mercedes, Volvo, Audi...jen na to mit a bude to dobry...budu kupovat auto nizsi stredni tridy a Mazdu 3 mam ve vyberu taky.....tak napiste jak to jezdi, uz vim, ze hur jak Focus...a taky co novej Civic? cet sem nejakej srovnavaci test kde ho focus porazil jen v tom nejvetsim extremu, ktereho asi pri 120 na dalnici nedosahnu:) jestli neco vite piste a radte. Rikam ja mam s japoncema jenom blby zkusenosti.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 20:32, Noční zběsilá jízda
No nic už mně všichni serete, natankuju Formula Power a jdu se opět vyřádit s mým puntou a ukazovat záda německejm shitům.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 21:28, RE: Noční zběsilá jízda
mufik.martin napísal:
No nic už mně všichni serete, natankuju Formula Power a jdu se opět vyřádit s mým puntou a ukazovat záda německejm shitům.
To vám byla jízda, to ti teda povim! Rozumíš, když dáš z dvojky hned na pětku a vysmahneš to z křižovatky tak, že ten strejda v pumpkách a kloboukem s pérem na hlavě ve svým bavoráku čumí jak východní němec na pozink auto, tak se ti hned líp usne! Tak všem dobrou a jednu štípanou posílám a ty Zigi nežárli!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 21:36, RE: Noční zběsilá jízda
mufik.martin napísal:
To vám byla jízda, to ti teda povim! Rozumíš, když dáš z dvojky hned na pětku a vysmahneš to z křižovatky tak, že ten strejda v pumpkách a kloboukem s pérem na hlavě ve svým bavoráku čumí jak východní němec na pozink auto, tak se ti hned líp usne! Tak všem dobrou a jednu štípanou posílám a ty Zigi nežárli!
Nežárlím, vím, že až zatroubím s Astrou před tvým pokojíčkem, že budeš zase jen můj!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 23:05, RE: Noční zběsilá jízda
zigi napísal:
Nežárlím, vím, že až zatroubím s Astrou před tvým pokojíčkem, že budeš zase jen můj!
Zigi cis co se mě líbí nejvíc? jak na toho úchyla nikdo nereaguje a on se vydává za víc lidí a povídá se sám se sebou, to je hrozně vtipný, jak tu nemoc jen nazvat? když človšk mluví k sobě trpí samomluvou, on zřejmně trpí samopsaním :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 23:08, RE: TAK TROCHU ROZČAROVÁNÍ
Dave napísal:
To je u valne většiny francouzu:) Treba Peugeot 206, nebo 307. Citroeny take. Kdyz hodnotim nejake auto, to je prvni vec, na kterou se divam. Jak auto vypada a jak je zpracovano. Tim padem Frantiky nemam rad, stejne jako Japonce. (jsou vyjimky, Peugeot 407, Citroen C4,C6)
to že nemáš rád japonce je tvoje věc ale napsat že kvuli kvalitě zpracování to je pěkná blbost! Vždyt např. v Toyotě dělaj tak náročný testy jak nikde jinde aby viděli co interiér a extriér vydrží a podle toho ho pak vylepšují. a je to vidět i v reálu co vše vydrží jap auta..Jinak C5 se mi líbí díky motoru, nafukovacímu podvozku a výbavě...škoda ta kvalita zpracování a nudný interiér....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 23:41, RE: Nevim
anonym napísal:
Je spousta lepsich aut v teto tride, ktera jsou mnohem spolehlivejsi. C5 ma sice vyspely podvozek, ale rezat zatacky s tim nemuzete. Po strance vzhledu je taky nic moc, zvlaste interier pusobi docela levne. Radsi bych Mondeo, A4, nebo Vectru C. Na 27.000 za 4 roky by stacilo Mondeo 1.8 16V - 92kW ve verzy Trend. Je mnohem spolehlivejsi, hezci, má agilnejsi jizdni vlastnosti, interier vypada lepe i sedacky jsou jinde. Po strance akustickeho komfortu je to nastejno. U forda je mozna vic slyset mot...
Podvozek C5 už není tak pohodlný, jako u XANTIE.Zato jízdní vlastnosti jsou opravdu skvělé a zatáčky zvládá o moc lépe než jiná auta, určitě většina z nich ( např. 407, ač podle jednich pánů redaktorů 407 je v tomto lepší). Zejména se to projeví na nerovnostech, kde C5 dokonale sedí. Na druhé straně umí být velmi pohodlná a houpavá na pěkných rovných silnicích. U prvních modelů se objevovaly problémy s elektronikou, např. vadný venkovní teploměr.Ale vážným problémům se C5 vyhýbá. Nicméně je C5 na svou dobu myslím horším autem, než byla Xantia. Pokud je postaráno o podvozek tak, jak má být, nejsou s ním žádné problémy. Ty nebyly už ani u Xantie. Pokud se vám C5 líbí, není co řešit, určitě nebudete zklamaný.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 27.02.2007 23:48, RE: Noční zběsilá jízda
mufik.martin napísal:
Zigi cis co se mě líbí nejvíc? jak na toho úchyla nikdo nereaguje a on se vydává za víc lidí a povídá se sám se sebou, to je hrozně vtipný, jak tu nemoc jen nazvat? když človšk mluví k sobě trpí samomluvou, on zřejmně trpí samopsaním :)
Zřejmě jsem schizofrenik... Jednou tak, podruhý onak, potreti omak, poctvrty onan...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.02.2007 00:18, RE: Noční zběsilá jízda
mufik.martin napísal:
Zřejmě jsem schizofrenik... Jednou tak, podruhý onak, potreti omak, poctvrty onan...
Po pátý barbar, po šeštý konan, doopravdy v tom mám guláš i když je fakt, že už jsem dlouhou dobu nenavštívil Dr. Chocholouška. Vždyt už ani psát neumím, pletou se mi písmenka na klávesnici. Ale bez tak, s puntou natrhnu prdel kde komu!
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.