0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké první auto?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 09.09.2016 09:10, RE: Felda
Z mých zkušeností jedině Felicia. Ideálně s novou tváří a najít nějakou v autosalonovým stavu.

Co se týče dalších levných ojetin, přidám malou zkušenost. Cca před rokem jsem pro kamarádku sháněl auto do 60k. Vybrali jsme punto II za cca 50k s nesmrtelným 1,2 8v. Auto bylo mechanicky naprosto v pořádku dovoz z Rakouska, prodejce před prodejem vyměnil olej, filtry, spojku a tuším i přední brzdy. Jediné co na autě v době prodeje bylo špatně, tak horší letní gumy, hučely. V kufru ale byla sada zimních na plechu. Zpočátku občas zlobila elktrika světel, ale po pročištění kontaktů fungovalo. Na autě se pořád objevují nějaké drobnosti, takže s ním jezdila co 2 měsíce do servisu, ale vždy cca do tisícovky opraveno. Vyšší výdaje taky byly, auto je na patnáctkách a gumy mají dost nestadratní rozměr, takže 1500 za kus při nákupu letních, to je minimálně o třetinu víc než u feldy. A minimálně jednou měněný výfuk, ale za to může řidička sama, protože s autem jezdila tam kde to nebylo úplně vhodné. Teď na začátku léto Punto zvládlo roadtrip po Slovinsku ve třech. Průměrná spotřeba dle PP byla asi 6-6,5 litru. No, ale ale to nejhorší přišlo asi před 2-3 týdny. Auto začlo žrát vodu, vynechávat... Prasklé těsnění pod hlavou. Oprava plus výměna oleje filtrů atd = 9000Kč... Tolik jsem do feldy já nenasypal za celej rok co jsem ji provozoval...
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Piatok 09.09.2016 10:44, RE: Felda
KoobaS napísal:
Z mých zkušeností jedině Felicia. Ideálně s novou tváří a najít nějakou v autosalonovým stavu.Co se týče dalších levných ojetin, přidám malou zkušenost. Cca před rokem jsem pro kamarádku sháněl auto do 60k. Vybrali jsme punto II za cca 50k s nesmrtelným 1,2 8v. Auto bylo mechanicky naprosto v pořádku dovoz z Rakouska, prodejce před prodejem vyměnil olej, filtry, spojku a tuším i přední brzdy. Jediné co na autě v době prodeje bylo špatně, tak horší letní gumy, hučely. V kufru ale byla sada zimních na plechu. Zpočátku občas zlobila elktrika světel, ale po pročištění kontaktů fungovalo. Na autě se pořád objevují nějaké drobnosti, takže s ním jezdila co 2 měsíce do servisu, ale vždy cca do tisícovky opraveno. Vyšší výdaje taky byly, auto je na patnáctkách a gumy mají dost nestadratní rozměr, takže 1500 za kus při nákupu letních, to je minimálně o třetinu víc než u feldy. A minimálně jednou měněný výfuk, ale za to může řidička sama, protože s autem jezdila tam kde to nebylo úplně vhodné. Teď na začátku léto Punto zvládlo roadtrip po Slovinsku ve třech. Průměrná spotřeba dle PP byla asi 6-6,5 litru. No, ale ale to nejhorší přišlo asi před 2-3 týdny. Auto začlo žrát vodu, vynechávat... Prasklé těsnění pod hlavou. Oprava plus výměna oleje filtrů atd = 9000Kč... Tolik jsem do feldy já nenasypal za celej rok co jsem ji provozoval...


slušná pálka ty gumy na takovej old school....takže 4*1500+600 obutí?
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 09.09.2016 10:50, RE: Felda
KoobaS napísal:
Z mých zkušeností jedině Felicia. Ideálně s novou tváří a najít nějakou v autosalonovým stavu.Co se týče dalších levných ojetin, přidám malou zkušenost. Cca před rokem jsem pro kamarádku sháněl auto do 60k. Vybrali jsme punto II za cca 50k s nesmrtelným 1,2 8v. Auto bylo mechanicky naprosto v pořádku dovoz z Rakouska, prodejce před prodejem vyměnil olej, filtry, spojku a tuším i přední brzdy. Jediné co na autě v době prodeje bylo špatně, tak horší letní gumy, hučely. V kufru ale byla sada zimních na plechu. Zpočátku občas zlobila elktrika světel, ale po pročištění kontaktů fungovalo. Na autě se pořád objevují nějaké drobnosti, takže s ním jezdila co 2 měsíce do servisu, ale vždy cca do tisícovky opraveno. Vyšší výdaje taky byly, auto je na patnáctkách a gumy mají dost nestadratní rozměr, takže 1500 za kus při nákupu letních, to je minimálně o třetinu víc než u feldy. A minimálně jednou měněný výfuk, ale za to může řidička sama, protože s autem jezdila tam kde to nebylo úplně vhodné. Teď na začátku léto Punto zvládlo roadtrip po Slovinsku ve třech. Průměrná spotřeba dle PP byla asi 6-6,5 litru. No, ale ale to nejhorší přišlo asi před 2-3 týdny. Auto začlo žrát vodu, vynechávat... Prasklé těsnění pod hlavou. Oprava plus výměna oleje filtrů atd = 9000Kč... Tolik jsem do feldy já nenasypal za celej rok co jsem ji provozoval...

Nemyslim, ze by vymena tesnenia pod hlavou a vsetkych tych veci pre feldu vysla ovela lacnejsie. Na felde sa to ale riesi inak- motor z vrakoviska 200 eur, prehodit a hotovo. Tiez ale treba zaplatit pracu+neviete, co kupujete. Inak si myslim, ze na tak starom aute je to stale dobre.

reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 09.09.2016 11:04, RE: gumy + felda
Gumy mají rozměr 195/45 R15. Takže výběr malej ceny nic moc. Na druhou stranu jsou to ty "největší" gumy co se na punto II dávají.

Jasně, tohle se u felicie řeší výměnou motoru. Nám cca 5 let zpátky taky odešlo těsnění, řešili jsme to opravou, tuším, že to bylo kolem 5 tisíc. Rok na to se motor stejně zadřel a měnil se celej...
reagovať
Michal 22
počet príspevkov51
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 09.09.2016 19:59, RE: gumy + felda
KoobaS napísal:
Gumy mají rozměr 195/45 R15. Takže výběr malej ceny nic moc. Na druhou stranu jsou to ty "největší" gumy co se na punto II dávají.Jasně, tohle se u felicie řeší výměnou motoru. Nám cca 5 let zpátky taky odešlo těsnění, řešili jsme to opravou, tuším, že to bylo kolem 5 tisíc. Rok na to se motor stejně zadřel a měnil se celej...


Tak buď chci parádu a na dvojkový Punto 1,2 8V dám R15 gumy nebo se spokojím s ekonomickou základní sadou. To odhaduji tak na 165/70 R14 nebo 175/65 R14. Obojí do 1000,- Kč kus.

Ono sehnat zachovalou Felicii je super rada, ale kde ji vzít? U auta této cenové kategorie bych si dal ještě bacha na počet předchozích majitelů. Aby to poslední tři majitelé v posledních 6 letech neměli "na dojetí".
reagovať
tipl
počet príspevkov36
dátum registrácie25.04.2016
Piatok 09.09.2016 22:07, zkušenost..
Hold u takových ojetin je rozhodující stav vozu....Sestřenice má taky Fiata Punto II ale s motorem 1.3 JTD a žádný fatální problém neřešila během tří let.

A zase brácha měl taky Felicii s pouhými 120 tis km, byl třetí majitel a to auto bylo levnější hodit na vrakoviště než cokoliv opravovat. Tam snad bylo špatné všechno, 2x měněný motor a ta koroze, že nešly na heveru ani měnit pneumatiky.

Já třeba mám s 260 tisíci kilometry a řešil jsem jen spotřební věci, motor je třeba původní. Co jsem ale dělal, tak výměnu převodovky s novou spojkou, ta mě teda vyšla na dobrých 4 a půl tisíce.
...což je ale zase výdaj, který se dá v pohodě zvládnout z výplaty a máte dalších pár set tisíc pokoj
Do té své jsem během 3 let provozu / 60 tis km nasypal asi 15 tisíc, tedy 6x výměna oleje, převodovka se spojkou, komplet vyměněné náplně, komplet všechny filtry, komplet přední brzdy (destičky, kotouče, prasátka), zadní brzdy (lanovody, bubny, obložení...), komplet nový výfuk, přední tlumiče....

Člověk prostě musí počítat s tím, že když má auto nalítáno velkou porci kilometrů, že tyhle věci bude muset řešit a investovat...a je logické, že auto které v době pořízení stálo třeba i milion korun, nebude mít ani po 20 letech servis za pusu.

Hold Felicie nemají zrovna dobrou pověst skrz jízdní vlastnosti, bezpečnost a korozi. Jízdní vlastnosti se liší i dle modelové řady, bezpečnost je u nové tváře zlepšená a koroze i kosí auta jiných značek.

A nejlevnější auto snad co se týče provozu. Je třeba hledat zachovalé kusy a počítat s tím, že cena u soukromníka půjde i ke 30 tisícům.




reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Nedela 11.09.2016 17:55, ojetiny
Já bych mu doporučil mimo už zde uvedených vozů, třeba Suzuki Svift, Alto.
Viděl jsem zde na inzerci r.2002 za 35,000kč. Jsou to motoricky nenáročná
a poměrně spolehlivá auta. S korozí na tom budou asi podobně, jako auta stejného
věku. A také bude bude třeba vzít s sebou mechanika na kontrolu technického stavu.

reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Nedela 11.09.2016 22:27, Pokud musi bejt Audi
Hodně lidí tu má pravdu s feliciema atd...
Nicméně pokud mladej fakt "potřebuje" Audi, koukal bych se po nejaký benzínový 100ce či 80ce. U nás to budou spíš vraky, ale možná nějakej vejlet pro auto do německa by mohl nést výsledky. Bude to asi trochu hledání jehly v kupce sena, ale věřím že se štěstím lze něco dotáhnout.
Potíž bude, že i ten vejlet s tím hledáním a dovozem bude něco stát a mraky času. Nicméně pokud bych trval na Audi, šel bych na to právě takto. Samozřejmě brát jen benzín, manuál a ne quattro...
Jediná výhoda Audi co mě napadá by mohla být odolnost proti korozi.

Ale možná jen kecám blbosti a nějakej znalec starších Audin mě tu vyvede z omylu...
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Štvrtok 15.09.2016 15:39, RE: zkušenost..
Taky bych měl jednu zkušenost od kolegy z práce, který kupoval svoje první auto po škole (VŠ) ve 26 letech. Nakonec od známého koupil opel vectra z r. 97 motor 1,8. Technický stav odpovídal ceně 15 tis
I když auto jezdilo brzdilo a svítilo, tak musel opravovat spoustu drobných poruch např. nefunkční stahovačku řidiče, nefunkční zadní stěrač, novou střední a zadní část výfuku, spojka byla KO, rozvody, repase zadních třemenů, celá pojistková skříň byla vyměněná z vrakáče atd, celkem tyto opravy vyšly skoro na 25tis a to měl dobré gumy které taky něco stojí.
V této cenové relaci top stav asi nikdo neočekává, ale chce to mít při koupi u sebe někoho u sebe kdo tomu rozumí.
reagovať
adam194
počet príspevkov1
dátum registrácie26.05.2018
Sobota 26.05.2018 12:41, PROSÍM O POMOC - první auto do 65 000 Kč
Dobrý den, rád bych si taky nechal poradit od zkušenějších, chtěl bych první auto přemýšlel jsem jestli mam hned vzit nejake novejsi a lepsi treba cca do 150 000 ale pak jsem prehodnotil ze si nejdrive poridim neco levnejsiho...sháním auto do 65 000. Nebudu jezdit žádné dlouhé tasy jen obcas náký výlet nebo jízda po městě takže asi benzín. Poradíte mi spolehlivá auta a hlavně spolehlívé motory ? Mockrát Vám děkuji
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 27.05.2018 18:06, RE: PROSÍM O POMOC
citácia:
reakce na: adam194, 26.05.2018 12:41 (Dobrý den, rád bych si taky ne ...)


ahoj,
vhodné motorizace ti klidně nějaké poradím, ale chtělo by to trochu upřesnit dotaz, ať se tady zbytečně nerozepisuju. Jak velké auto si představuješ? Máš předsudky proti některým výrobcům?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 28.05.2018 13:07, RE: PROSÍM O POMOC
citácia:
reakce na: adam194, 26.05.2018 12:41 (Dobrý den, rád bych si taky ne ...)


Ahoj, bral bych něco novějšího cca 2008+ rok. Nabízí se toho hodně, ale rozhodující je stav. Zkus si nejdříve projít nabídky ojetin u dealerů značek, občas je tam něco, co stojí za koupi.
Nelpěl bych na hranici 65tis.kč, protože o trochu dražší auto tě může stát daleko méně na servisu a pak se náklady vlastně srovnají

Renault Clio 1.2
Fiat Punto Grande 1.2/1.4
Opel Corsa 1.2
Suzuki Swift 1.3
Toyota Yaris 1.3

Za mě bych připlatil trochu a za cca 100tis.kč bych koupit VW Polo 1.4i. To auto stále patří na špici v daném segmentu. Dobře se řídí, nerezne, motor je spolehlivý a v Polu je i dynamický. Servis je na každém rohu. Motor 1.4 by měl znát každý, kdo si říká automechanik
reagovať
Danielp
počet príspevkov4
dátum registrácie18.02.2019
Nedela 24.02.2019 18:11, První auto do 50 000
Dobrý den, mám v plánu si pořídit svoje první auto asi tak do 50000 a přemýšlel jsem o Golfu. Je to dobrá volba, nebo by jste doporučili úplně něco jiného? Nejspíš bych volil benzin, jelikož denně nájezdím tak 50km, dále bych chtěl aby mě nezruinovaly případné opravy a cena za náhradní díly. A taky aby auto aspoň trochu vypadalo, nerad bych jezdil v něčem co se mi ani nebude líbit.
Koukal jsem po něčem takovém, jsou dobré? Nemají najeto až moc?

https://www.tipcars.com/volkswagen-golf/hatchback/benzin/volkswagen-golf-1-6i-74kw-48270479.html

https://www.tipcars.com/volkswagen-golf/hatchback/benzin/volkswagen-golf-1-6-77-kw-klima-11833350.html

https://www.tipcars.com/volkswagen-golf/hatchback/benzin/volkswagen-golf-iv-1-8-4x4-serviska-29524633.html

https://www.tipcars.com/volkswagen-golf/hatchback/benzin/volkswagen-golf-1-8gti-digiklima-alu-serviska-23371413.html

A nebo jsem ještě přemýšlel nad Audi A3, jaký máte názor na ni? Velký rozdíl ve spolehlivosti, ceně oprav a náhradních dílu oproti golfu?
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.