0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké první auto?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
rene
počet príspevkov1
dátum registrácie07.09.2016
Streda 07.09.2016 20:46, Jaké první auto?
Dobrý den, chci se zeptat jaké první auto do 35tis korun byste doporučili. Z mých favoritů je Audi A4 1.6 (74 kW) nebo 1.9 TDI, VW Golf III nebo IV zase buď v naftě nebo v benzínu a dále Pasat nebo Seat Toledo. Z prvních věcí auto potřebuji ke každodennímu ježdění do školy, s tím že bych najezdil cca 50 km a druhá věc že by auto jezdilo plné jelikož bych vozil spolužáky takže nevím jestli je dobré chtít benzínový motor bojím se že při plném zatížení auta a najetí denně 50 km bych musel do auta pořád tankovat s tím co jsem počítal bych měl na palivo měsičně 4 500 kč (započítána částka i od spolucestujících). Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil MHD. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem René Michel
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Streda 07.09.2016 20:53, RE: Jaké první auto?
rene napísal:
Dobrý den, chci se zeptat jaké první auto do 35tis korun byste doporučili. Z mých favoritů je Audi A4 1.6 (74 kW) nebo 1.9 TDI, VW Golf III nebo IV zase buď v naftě nebo v benzínu a dále Pasat nebo Seat Toledo. Z prvních věcí auto potřebuji ke každodennímu ježdění do školy, s tím že bych najezdil cca 50 km a druhá věc že by auto jezdilo plné jelikož bych vozil spolužáky takže nevím jestli je dobré chtít benzínový motor bojím se že při plném zatížení auta a najetí denně 50 km bych musel do auta pořád tankovat s tím co jsem počítal bych měl na palivo měsičně 4 500 kč (započítána částka i od spolucestujících). Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil MHD. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem René Michel


kup Škodu Felicii...za 30 tisíc bys ji moh sehnat i v LPG...a budeš mít peníze i na zaplacení eko poplatku,nových gum,filtru,oleju...

Až budeš mít na učtu 350 000 tak pak ano,pak slova NAFTA,AUDI mužou dávat smysl...
reagovať
tipl
počet príspevkov36
dátum registrácie25.04.2016
Streda 07.09.2016 21:19, Co za auto?
Za 30 tisíc se dá sehnat vymazlená Felicie 1.6, najdeš i s posilovačem, abs, airbagy a při troše štěstí i s klimou...
a nebo Felicie 1.3 MPI (nová tvář), nejlépe s LPG. Jen výbava bude chudá a posilovač bude zázrak.
Jen ve 4 lidech ta 1.3 bude dýchavičná a bude ji nutno víc vytáčet.
S LPG jseš schopen jet i za 1 Kč/km, benzin tak 2 Kč/km, což je spotřeba tak 7 l / 100 km.
Gumy seženeš funglovku 1 000 Kč/kus, pojistku počítej min. 5 tisíc Kč na tu 1.3
Tady budou investice minimální, v řádu stokorun. Felda samozřejmě vydrží i několik let, ale musíš se o to auto starat !!
Starostí bude koroze, ale pokud vemeš zachovalý kus, tak pár let to zvládne.


Seženeš i trojkovýho Golfa (spíše 1.9 SDI) a ano, to je shcopno jet i do 5 l na 100 km. Jenže se musíš smířit, že interiér bude zničenej , bude to vyžadovat investice a na tachometru to bude mít minimálně 400 tisíc km (reálných). Nižšímu číslu bych rozhodně nevěřil.
Ale počítej že za gumy dáš tak 1 500 Kč za kus a pojištění bude minimálně 10 tisíc Kč.
Mimochodem, pod pojmem servis počítej určitě udělat rozvody, ideálně řešit vstřiky a u motoru TDI časem i řešit turbo. Věci jako brzdy, podvozek, čepy, provozní náplně a filtry jsou samozřejmostí....
A najednou jseš u Golfa i na částce co stojí auto.

A pak tu máme kategorie jako Audiny, BMW E36/E46. Seženeš to taky do 30 tisíc, ale to budou rozpadající se vraky a nebo "tuzingová auta vyhozená z STK. To si koupila bývalá s přítelem asi před rokem., Za ten rok ujeli asi tak 1 500 km, pak přišly fatální závady a auto stojí na zahradě, protože nemají na motor za 10 tisíc, na nové gumy za 7 tisíc apod.
Já jsem třeba s Felicií najel za rok 20 tisíc km a viděl jsem půlku republiky a moře.

Dá se sehnat i třeba Ford Focus, Renault Megane, Peugeot 206 ale tam to bude chtít už mechanikovu ruku a hledat fakt zachovalé kusy !!!

A chraň Tě ruka páně si vzít úvěr, nejleépe u nebankovní společnosti..




reagovať
David V
počet príspevkov2049
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 08.09.2016 08:07, Tipl a stréc
Pánové, ačkoliv s Vašimi názory souhlasím, tak zde jde o splnění snu a vy jste poskytli odpověď, kterou tazatel nechtěl slyšet, ačkoliv se na ni ptal.
Vypadá to jako dotaz typu: Tohle jsem vybral a jen potřebuju někoho, aby to schválil, stačí jeden.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov718
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 08.09.2016 08:48, Prve vysnivane auto za 30 t
Kup si nehrdzaveho japonca do 30t. Ten by mohol jazdit este aspon 2-3 roky bez vacsich investicii, ma casto retazovy rozvod motora, dobry spotrebu. Hladaj benzin. Napr. ak najdes pekny civic 1.5 s 90 rokov, budes urcite spokojny. Ak auto nie je hrdzave, vacsinou sa tam uz nema co pokazit. Najme preto, ze vacsinou to obsahuje len volant, pedale a nejake tuning radio. Presne nieco take je tvoja cielova skupina. Ostatne bude privelky risk.
reagovať
Ma007
počet príspevkov192
dátum registrácie26.11.2013
Štvrtok 08.09.2016 10:48, 1000€ ?
audi za 1000€ ? to snáď tazatel nemyslí vážne! Veď to bude v stave ako pred (skôr už ZA ) bránou vrakoviska.

Najlepšia voľba je felícia, dá sa opraviť na kolene, za 5,50, až tak nežere, akurát status nemá ako aaaudiii.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 08.09.2016 11:49, RE: Jaké první auto?
rene napísal:
Dobrý den, chci se zeptat jaké první auto do 35tis korun byste doporučili. Z mých favoritů je Audi A4 1.6 (74 kW) nebo 1.9 TDI, VW Golf III nebo IV zase buď v naftě nebo v benzínu a dále Pasat nebo Seat Toledo. Z prvních věcí auto potřebuji ke každodennímu ježdění do školy, s tím že bych najezdil cca 50 km a druhá věc že by auto jezdilo plné jelikož bych vozil spolužáky takže nevím jestli je dobré chtít benzínový motor bojím se že při plném zatížení auta a najetí denně 50 km bych musel do auta pořád tankovat s tím co jsem počítal bych měl na palivo měsičně 4 500 kč (započítána částka i od spolucestujících). Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil MHD. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem René Michel

Ahoj, bohužel ve tvé cenové relaci opravdu Audi a Golf raději ne, čekalo by tě tolik investic, že bys asi začal jezdit na kole
Do 35000tis.kč jde koupit např. Citroen Xsara 1.4/1.6 nebo Renault Megane I 1.4/1.6 (čím novější tím lépe) a to jsou auta, které můžou v dobrém stavu ještě posloužit, navíc se tam vlezou i kamarádi a často mají tyto vozy i klimatizaci, která u Felicie, reznoucí rychleji než starý hřebík, v naprosté většíně není Pak je tu bezpečnost - Megane I ve své době deklasoval i koncernové auta ve stejném segmentu, a ono je rozdíl jestli si nedejbože při nárazu zlomíš jen ruku, nebo skončíš na vozíčku...
S klidným svědomím bych ti doporučil i Peugeot 206 (je i kombi varianta) nebo Citroen C3 s odolnými motory 1.1 nebo 1.4, ale opět rozhoduje stav vozu, to samé platí pro pohodlný Renault Clio 1.2/1.4...
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Štvrtok 08.09.2016 12:48, RE: Tipl a stréc
David V napísal:
Pánové, ačkoliv s Vašimi názory souhlasím, tak zde jde o splnění snu a vy jste poskytli odpověď, kterou tazatel nechtěl slyšet, ačkoliv se na ni ptal.Vypadá to jako dotaz typu: Tohle jsem vybral a jen potřebuju někoho, aby to schválil, stačí jeden.


no však mně to bylo jasné,že opět je tu dotaz prostě typu "poplácejte mne po zádech,ušetřil jsem 30 000 a teď budu moct říct,že mám AUDI (nezávisle,že je nepojízdne)....

ale jaksi mi to nedá,abych někomu dával zlé rady...a pokud má někdo málo peněz tak čekám,že si váží každé koruny a hledí především na poměr - přínos.....a za 30 000 mu Felicii v 1.3 může ještě pár let odvést tu největší dřinu (na které se teprv bude učit držet volant...),obouchávat první auta při parkování..atd....a až se naučí řídit a bude vydělavat trochu víc,třeba naši radu ocení a vráti se s dotazem,že ma 300 000 a které to audi by si moh koupit a už se bude ptát trochu lépe....ohledně motorizace,nákladu na provoz...co jej čeká atd..
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Štvrtok 08.09.2016 12:50, RE: Jaké první auto?
stréc od piva napísal:
rene napísal:
Dobrý den, chci se zeptat jaké první auto do 35tis korun byste doporučili. Z mých favoritů je Audi A4 1.6 (74 kW) nebo 1.9 TDI, VW Golf III nebo IV zase buď v naftě nebo v benzínu a dále Pasat nebo Seat Toledo. Z prvních věcí auto potřebuji ke každodennímu ježdění do školy, s tím že bych najezdil cca 50 km a druhá věc že by auto jezdilo plné jelikož bych vozil spolužáky takže nevím jestli je dobré chtít benzínový motor bojím se že při plném zatížení auta a najetí denně 50 km bych musel do auta pořád tankovat s tím co jsem počítal bych měl na palivo měsičně 4 500 kč (započítána částka i od spolucestujících). Chtěl bych se zeptat také na vaše názory, ale i informace o cenách údržby, spotřebě a spolehlivosti, abych po půl roce zase nejezdil MHD. Moc se omlouvám, že jsem tak podrobný a náročný na informace, ale pro mě je to splnění mého snu. S pozdravem René Michel
kup Škodu Felicii...za 30 tisíc bys ji moh sehnat i v LPG...a budeš mít peníze i na zaplacení eko poplatku,nových gum,filtru,oleju...Až budeš mít na učtu 350 000 tak pak ano,pak slova NAFTA,AUDI mužou dávat smysl...

Kupovat Felicii je úplně stejná pitomost jako ta Audi... Kup něco co nikdo nechce takže Francouze, Fiat, Lancia
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Štvrtok 08.09.2016 13:00, Re:
Presne, podivej se po necem min popularnim, a tudiz za nizsi cenu. Za me treba Rover 200, Rover 25 (treba 1.4i). Nikdo to nechce, ale zas tak spatny to neni. Urcite to bude lepsi svezeni nez prehistoricka felicia, u ktere pri trosce stesti dostanes i posilovac rizeni.

tech 35k mas celkove, nebo jen na porizeni auta? Pocitej, ze to nejspis koupis ve stavu, kdy bude nutny vymenit minimalne spotrebak. Blizi se zima, takze se mrkni po necem na zimnich gumach. Pak jen koupis na jare letni, nebude to takova raketa naraz.

Za ty prachy sezenes i celkem peknej starsi Civic 1.6. Na diesel se vyprdni, v tehle cenove relaci to bude jen plecka k zlosti.



reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Štvrtok 08.09.2016 13:01, RE: Re:
sheogorath napísal:
Presne, podivej se po necem min popularnim, a tudiz za nizsi cenu. Za me treba Rover 200, Rover 25 (treba 1.4i). Nikdo to nechce, ale zas tak spatny to neni. Urcite to bude lepsi svezeni nez prehistoricka felicia, u ktere pri trosce stesti dostanes i posilovac rizeni. tech 35k mas celkove, nebo jen na porizeni auta? Pocitej, ze to nejspis koupis ve stavu, kdy bude nutny vymenit minimalne spotrebak. Blizi se zima, takze se mrkni po necem na zimnich gumach. Pak jen koupis na jare letni, nebude to takova raketa naraz. Za ty prachy sezenes i celkem peknej starsi Civic 1.6. Na diesel se vyprdni, v tehle cenove relaci to bude jen plecka k zlosti.


ono je potřeba myslet prakticky..tu Feldu mu spraví pomalu v každé dědině lojza v dílně za flašku...navíc díly sou všude za babku.

obávám se,že Rovra či toho Civaca ten servis nebude na první doboru..
reagovať
Petr79
počet príspevkov15
dátum registrácie13.04.2016
Štvrtok 08.09.2016 13:53, Jaké první auto?
Zdravím všechny!
Pročetl jsem vaše příspěvky a jsem rád, že má tolik lidí zdravý rozum. V této cenové relaci je Felicie opravdu jediná a správná volba. Je to auto s absolutně nejlevnějším provozem (myšleno celkově, tedy díly, pojištění apod, spotřeba je spíš horší průměr), nicméně tohle auto uživí každý. Pokud je 35K všechno, co můžeš na auto dát, ani neuvažuje o čemkoliv jiném. Vím to sám, jako mladíček mě zlákal Mercedes-Benz E 230, krásné auto, ovšem do prvního servisu. Oproti tomu s felicií jsem si našetřil na novou O IIiI. A to jezdím jen autem, denně, Praha i mimo.
Takže rozum do hrsti, protože i když je audi nebo bmw krásné auto, jak nejezdící vrak, navíc neprodejný bude mít zkažený sen hořkou příchuť. Přeju šťastnou ruku při výběru a uvědom si, že vzhled není všechno. Od kolečkového křesla tě dělí hlavně technický stav auta a ne metalíza nebo laděný výfuk...
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Štvrtok 08.09.2016 14:17, RE: Re:
stréc od piva napísal:
sheogorath napísal:
Presne, podivej se po necem min popularnim, a tudiz za nizsi cenu. Za me treba Rover 200, Rover 25 (treba 1.4i). Nikdo to nechce, ale zas tak spatny to neni. Urcite to bude lepsi svezeni nez prehistoricka felicia, u ktere pri trosce stesti dostanes i posilovac rizeni. tech 35k mas celkove, nebo jen na porizeni auta? Pocitej, ze to nejspis koupis ve stavu, kdy bude nutny vymenit minimalne spotrebak. Blizi se zima, takze se mrkni po necem na zimnich gumach. Pak jen koupis na jare letni, nebude to takova raketa naraz. Za ty prachy sezenes i celkem peknej starsi Civic 1.6. Na diesel se vyprdni, v tehle cenove relaci to bude jen plecka k zlosti.
ono je potřeba myslet prakticky..tu Feldu mu spraví pomalu v každé dědině lojza v dílně za flašku...navíc díly sou všude za babku.obávám se,že Rovra či toho Civaca ten servis nebude na první doboru..


Zrovna ten Rover je jednoduchej, ta ctrnactistovka je tusim od hondy. Par vytvoru s gaffa paskou v hlavni roli od takovych lojzu (patrne ozralych blizko komatu) jsem videl, a dekuji, nechci.
Spis bych videl tu vyhodu, ze pokud ma tazatel zajem, muze se na te felde sam neco naucit tim, ze si bude servisovat sam.

Problem je spis, ze nesezene kus, kterej by nedrzel pohromade jen lakem a/nebo izolepou. Vsechny budou sezrany. Co jsem tak zaregistroval kolem sebe, ti, co maji peknou zachovalou feldu ji proste neprodaji.

V uvahu by pripadala jen 1.6 benzin. Ta 1.3 je na hranici pouzitelnosti, bude z toho nestastnej. Byl jsem nucen s tim 7 mesicu jezdit v ramci prace, a fakt se s tim nejezdi vubec pohodlne.



reagovať
Excalibur
počet príspevkov36
dátum registrácie16.07.2013
Štvrtok 08.09.2016 19:45, A4/Passat
Za mě A4 nebo Passat, v dieselu a nejlépe ještě automat. :)
reagovať
David V
počet príspevkov2049
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 08.09.2016 19:56, RE: A4/Passat
Excalibur napísal:
Za mě A4 nebo Passat, v dieselu a nejlépe ještě automat. :)


2,5 V6 TDI
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 08.09.2016 21:42, RE: A4/Passat
David V napísal:
Excalibur napísal:
Za mě A4 nebo Passat, v dieselu a nejlépe ještě automat. :)
2,5 V6 TDI


Co ten Golf 1.9 TDi r.v. 94 se zadřeným motorem z vedlejší diskuze. Jak říká předchozí majitelka: Auto bylo v dobrém stavu, jezdilo v pohodě. Ten bude k mání tak za 10 tisíc a ještě zbude slušných 25 tisíc na opravy
reagovať
tipl
počet príspevkov36
dátum registrácie25.04.2016
Štvrtok 08.09.2016 22:27, ad Felicia...
Když Felicii, tak pouze novou tvář a hledat zachovalé kusy ! Tam je šance, že najde lepší kousky a ty nehnijou tak rychle...

Pro tazatele bych to viděl jako nejschůdnější variantu, když píše o tom, že se budou na benzin skládat.
Vůz třeba jako je Peugeot nebo Megane by přišel v úvahu, kdyby tazatel pravidelně chodil do práce a uživil by větší auto.

Co se týče bezepčnosti, tak u nové tváře u Felicie je značný pokrok, karoserie je vepředu o něco tužší. Zadek je bohužel stejnej...
reagovať
David V
počet príspevkov2049
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 08.09.2016 22:27, RE: A4/Passat
Petr S napísal:
David V napísal:
Excalibur napísal:
Za mě A4 nebo Passat, v dieselu a nejlépe ještě automat. :)
2,5 V6 TDI
Co ten Golf 1.9 TDi r.v. 94 se zadřeným motorem z vedlejší diskuze. Jak říká předchozí majitelka: Auto bylo v dobrém stavu, jezdilo v pohodě. Ten bude k mání tak za 10 tisíc a ještě zbude slušných 25 tisíc na opravy


Ano, já zase odkazuji sem, tahle vlákna by se měla sloučit...
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 09.09.2016 01:32, JInak
Já bych na to šel jinak. Koukal bych po A8. Za 35 tisíc se dá koupit super stroj, protože naprostá většina lidí tohle auto servisně neuživí a potřebuje se ho zbavit. Takže už kusy, které by stály kolem 200000 kč normálně se dají koupit i za 35, protože to nikdo nechce. No a jelikož pro tebe je to první auto, tak to vůbec neservisuj, maximálně vyměň olej a až se to vy*ere, tak to prodej dál, případně na náhradní díly.
reagovať
David V
počet príspevkov2049
dátum registrácie16.05.2007
Piatok 09.09.2016 08:57, RE: JInak
brin napísal:
Já bych na to šel jinak. Koukal bych po A8. Za 35 tisíc se dá koupit super stroj, protože naprostá většina lidí tohle auto servisně neuživí a potřebuje se ho zbavit. Takže už kusy, které by stály kolem 200000 kč normálně se dají koupit i za 35, protože to nikdo nechce. No a jelikož pro tebe je to první auto, tak to vůbec neservisuj, maximálně vyměň olej a až se to vy*ere, tak to prodej dál, případně na náhradní díly.


U takového auta (za 30 k) jde o to, to "nevysrané" za ty prachy koupit. Pokud to se povede, tak je to pak sranda, ať máš téměř cokoliv. Ty běžné ND se tolik zásadně neliší, ačkoliv Felicie to bude mít vždy o cca 1/2 řádu níže.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.