0
späť
 

diskuze k tématu: Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

kategórie zaradenia témy: ostatní, ostatní
tesnav
počet príspevkov22
dátum registrácie11.08.2010
Nedela 02.12.2012 14:11, V70 2.4 20V
Pár poznatků po 3 letech každodenního používání 2.4 20V 125kW:

Tohle kombi je velmi dobrá koupě v případě ojetiny, protože ceny u např. 5 let starých aut jsou na zlomku cen původních a srovnatelné s auty o 2-3 třídy nižšími. Servisní náklady jsou přijatelné, pokud člověk nejede do značkového servisu (+ 100 - 150%), a to i při použití originál dílů, které se ale často vyskytují jako "alternativní" se značkou Ford, kam v té době Volvo patřilo.

Spolehlivost příkladná a navíc, kdejakou blbost nahlásí palubní PC. Motor není na tu hmotnost žádná sláva, ale jede lépe, než se zdá "pocitově", protože je velmi dobře zvukově utlumen a má velmi plochý průběh kroutícího momentu. Spotřeba v kombi provoze se pohybuje okolo 8,3 (dle reálného měření), což je číslo na objem i hmotnost auta velmi dobré. Nevýhodou je z dnešního pohledu chybějící šestka.

Výhodou auta taky je, že není až tak narvané elektonikou a různými asistenčními systémy. Takže z hlediska normálního uživatele je tam jako určitý "nadstandard" mimo očekávaného ESP, bagů, tempomatu apod. snad jen vyhřívání sedadel a couvací senzory.

Podvozek je nastaven do měkka a do komfortu, takže jednoznačnou doménou tohodle auta jsou dlouhé rychlé přesuny, kdy lze velmi pohodlně hltat dálniční kilometry. Naopak ve městě do kvůli nevýraznému motoru a velikosti není žádná mrštná štika.

reagovať
Kuko28
počet príspevkov1
dátum registrácie30.05.2011
Pondelok 03.12.2012 14:24, benzin 103kW
Slušný článek, z 80-90% bych s ním souhlasil

K té spotřebě u benzinových atmosfér - sám mám tu slabší 103kW v automatu, a dlouhodobý průměr je kolem 9l. A to díky častým krátkým trasám i po městě. Jasně, když se člověk dostane do kolony v centru Prahy, tak 12l není problém, ale běžně mám málokdy nad 10l. dálky po dálnici 8-8.5l, mimo dálnice lehce nad 7l.

Třeba teď o víkendu Praha - Český Krumlov, rychlost 90-120km, PC ukazoval 7.2l
reagovať
najman21
počet príspevkov1
dátum registrácie18.09.2007
Piatok 07.12.2012 14:41, S60
Zdravím čtenáře, jen se chci pochlubit, že vůz VOLVO S60 ve fotogalerie je můj vůz Fotky pořídil při prodeji zřejmě předchozí majitel...na článek jsem narazil úplnou náhodou. Vůz vlastním od června 2011, najeto 43tis (celkem 132tis.). Absolutně bez závad. Nedostatky - extrémně málo místa na nohy vzadu, extrémně malý rejd! Výborný motor, spotřeba udávaná PC 5,8 (reálná 6,5!). Vůz bude k mání na jaře 2014.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.