0
späť
 

diskuze k tématu: VW Touran II nebo Citroen C4 Picasso? Vybíráme rodinné MPV do 400 tis. Kč

kategórie zaradenia témy: německá vozidla, francouzská vozidla
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 08.01.2022 07:54, topení
Opravdu by mě zajímalo, jak dlouho ještě budou "odborníci" různého druhu (u profesionálních novinářů mě to opravdu překvapuje) papouškovat nesmysl o pomalém náběhu topení dieselu v souvislosti s pomalejším zahříváním motoru. Dieselová auta minimálně 20 let používají přídavné elektrické topné jednotky, takže topí do 2 minut od nastartování motoru. Diesely topí dokonce dříve než benzínové verze. Jiná věc je rychlost vytopení kabiny na požadovanou teplotu - vyhřát (případně v létě vychladit) velkou krabici s vnitřním prostorem garsonky skutečně trvá o poznání déle než u běžného auta nižší střední nebo střední třídy.
Jinak bych doporučil svézt se a potom se rozhodnout. Touran se lépe řídí, když se více přibližuje běžnému kombi. Picasso je zase podstatně pohodlnější. Důležité faktory, které v článku nejsou:
- Picasso má podstatně lepší a spolehlivější klasický automat s hydroměničem, který je při dodržení základního servisu věčný. To se o automatu DSG v Touranu říci nedá.
- Picasso bude za stejnou cenu mladší a lépe vybavené.
- Picasso je, minimálně ve verzi Grand, podstatně větší auto.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Streda 12.01.2022 07:09, RE: topení
citácia:
reakce na: Pavlik, 08.01.2022 07:54 (Opravdu by mě zajímalo, jak dl ...)


A Picasso by mělo i pomaleji hnít...
reagovať
Peterrrpn
počet príspevkov1
dátum registrácie04.11.2023
Sobota 04.11.2023 08:10, RE: topení
citácia:
reakcia na: Pavlik, 08.01.2022 07:54 (Opravdu by mě zajímalo, jak dl ...)

Je to stara diskusia ale VW Touran je dost hlučné auto jazdil som na 2 a 3 generacii nehovoriac o tom nešťastnom DSG. Taktiež vw group sa kradne a neviem čo ľudia stale poukazuju na podvozok veď keď kupujem mpv tak chcem aby to bolo tiche, komfortné ideálne s automatom a kto by natom zavodil. Poznam xy ludi ktory maju silne auta - vrcholne hothatche a 95% času nevyužívajú potencial motora ani podvozku. To len tupy novinari vychvaluju aby robili reklamu a ludia to kupovali a potom chodia so 400 konovymi hothatchmi po meste.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.