0
späť
 

diskuze k tématu: Vybíráme malé kombi kolem r.v. 2000

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, česká vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 11:57, RE: Bezpečnost
Muroň napísal:
Fuuuj egoisto! Až takhle fuk Ti jsou potenciálně zmařené životy dětí viníka nehody? Vždyť to mohli být potenciální partneři Tvých dětí (když už se bavíme o potenci). Naprosto souhlasím v tom, že tohle by měla být diskuse o autech - zkušenosti, modely, závady atd. Pro diskusi o etice, morálce, trvale udržitelném rozvoji, lidských právech a marketingu z hlediska automobilismu by měl Tipcars (nebo raději nějaké sociální hnutí či NVO) založit vlastní forum.
Fuuuuj jsem egoista )))). Co když to náhodou budou děti pana Hejče? - to je vlastně jedno, jemu na nich nezáleží a jestli by se potatily, stejně by nepřekročily práh mého domu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 12:40, RE: Tak to shrňme
TOM napísal:
Kufr má myslím větší fabia. Nebo je to jinak?A nezapomeň na tu nosnost - přece jenkvůli těm tvárnicím... Ale i tak - u tý Cordoby je nosnost fakt malá. S tou spolehlivostí a protikorozní ochranou-zde bych já sázel na Fabku,ale jak je napsáno v samotném článku - zrovna toto bude záležet u takto starého auta na konkrétním kusu.
S kufrem je to asi tak, jak je psáno v článku (390-1250), i když v Polu Classic je 470 l (asi je víc do hloubky vybraný, možná má Variant plnohodnotnou rezervu, nevím). Ale užitečnou hmotnost mám v TP 460 kg (u Variantu by to mělo být stejně) a u Fabie I Combi jsem někde našel 515, jinde 440 kg. Spolehlivost hodnotím na základě zkušeností svých a dalších Polařů (Classic i Variant), se kterými se sdružuji (většinou mají taky TDi) a ta je výborná. Auto nebylo nikdy garažované, stále celoročně používané a po korozi na kastli ani stopy (r.v. 2001). Podvozek je opravdu trvanlivější než u Fabie (srovnávám náklady polistů a fabistů, které znám). Původně jsem počítal, že Polo budu mít pár let (nekupuval jsem ho na základě jasně daných kritérií jako pan Hejč, ale protože se naskytla možnost koupit auto s jasným původem a dobrou péčí - kdyby mi stejný člověk nabídl Fabii ve srovnatelném stavu, taky bych jí bral...a nejen Fabii), ale velice příjemně mne překvapilo a tak si ho ještě pár let nechám. Ano, riskuji životy svých blízkých více než v novějším (skutečně i konstrukčně) či větším autě, ale ty vozím tak jednou týdně, většinou po městě a příměstí (na víceproudých silnicích) a kvůli tomu si nové auto kupovat nechci, i když na něj mám. Klukovi jsem aspoň koupil sedačku s nejvíce hvězdičkama ve své kategorii .
Bezpečností bych se více zabýval, kdybychom se častěji pohybovali na silnicích, kde je větší riziko čelního střetu (takové ty předjížděcí 1. třídy typu E50).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 12:47, RE: Bezpečnost
Pavlik napísal:
Fuuuuj jsem egoista )))). Co když to náhodou budou děti pana Hejče? - to je vlastně jedno, jemu na nich nezáleží a jestli by se potatily, stejně by nepřekročily práh mého domu.
Spíš si myslím, že Hejč jr. bude frustrovaný z beránkovského stylu otcova (tati, pšedjel nás tlabant), takže ti za pár let bude lézt s problikáváním do kufru při 200 km/h v BMW M3 (nebo jiném dravém voze s nechutně širokými koly a velkou spotřebou a servisními náklady)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 18:16, RE: Polo
Michal Hejč napísal:
Já mám svědomí čisté, MHD využívám a také často chodím pěšky. Auto použiju tam, kde to nejde nebo je potřeba odvézt něco většího nebo když jede více lidí. Takové chování je asi těžko pochopitelné pro někoho, kdo je se svým SUV středem celého světa a podle sebe soudí i ostatní...
Nemám auto jako středobod světa, ale jako běžnou spotřební věc kterou každé čtyři max. pět let měním. Koupil jsem si ji proto abych ji používal, tedy jezdil. Až budu chtít jezdit MHD nebo chodit pěšky, nebudu auto potřebovat. To je ale při mém životním stylu i mé práci naprostá utopie. MHD je v této zemi přestárlé, plné nelibě "vonících" lidí a ještě docela drahé - ve vztahu k nabízené službě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 21:04, RE: Toyota
Michal Hejč napísal:
Samozřejmě že se dá stav vozovky ovlivnit - výběrem. Pokud je něco nesjízdné, tak prostě nejedu nebo jedu jinudy. Žádná věda. Přizpůsobená rychlost dává VŽDY větší rezervu než je rozdíl v kvalitě normálních pneumatik (od Barumu nahoru). Fyziku nikdo neošidí.
A vy víte, že když se vydáte touhle cestou, tak bude za devatero kopečky a devatero zatáčkami lépe sjízdná než jiná??? Já ne.
Vy asi ano, ale jak jsem psal - asi jste vizionář nebo vědma...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 21:11, RE: "přehnaná sebedůvěra"
TOM napísal:
Ano, souhlas. Proto jsem ve svém příspěvku - tak to shrnme- psal, že z předvybraných bude nejlepší ta Fabie. Začnu od té bezpečnosti - není rapidně lepší, ale je lepší. Pasivní i aktivní. Nikdo to nechce hnát do extrému osmiválců vyšší třídy a už vůbec ne SUV, tam pokulhává ta aktivní bezpečnost. Je užší (to malé pravé zrcátko by mělo rozhodnout), má lepší protikorozní ochranu - ne rapidně, ale lepší, má větší kufr, má větší nosnost. Je spolehlivější - ne rapidně ale je. Tím to končí.
Vše ostat...
Jesltli své argumenty myslel pan H. vážně, tak to je pro mě opravdu důkaz toho, že lidská blbost je nekonečná ;) Nic, zítra jdu vydělávat na egoistické Infinity FX37.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 22:12, RE: Toyota
rohYpnol napísal:
A vy víte, že když se vydáte touhle cestou, tak bude za devatero kopečky a devatero zatáčkami lépe sjízdná než jiná??? Já ne.
Vy asi ano, ale jak jsem psal - asi jste vizionář nebo vědma...
Kašli na to, nemá to cenu. Dokážem se tu rafnout o jakýkoli kravině, ale tohle jsem za těch (cca) 5 let, so sem lezu, nezažil. Já už to vzdal, komu není rady...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 22:25, RE: Bezpečnost
Michal Hejč napísal:
Já mám najeto asi 150 tisíc km - většinu ve firemním autě a prakticky vše v hustém provozu Prahy, Brna i na D1 a v některých velkých městech v zahraničí (hlavně Vídeň a Bratislava), s čímž zase jaksi někdo nepočítal) a nezažil jsem žádnou, slovy žádnou, nehodu, když už jsme u té statistiky. Ano, byly tam četné náznaky, kdy mne předvídavost zachránila, ale vždy to bylo pod kontrolou. Dokonce i v situaci, kdy mne jakési SUV s borcama v kšiltovkách chtělo tlačit ven ze silnice se tomu dalo vyhnout,...
Tak teď jste tomu dal fakt na pr.el! Vy máte přehled o moderních dodávkách, asi tolik jako já v porcelánu dynastie Ming. Totiž žádnou. Vy jediný totiž dokážete ovládat auto jako nikdo jiný. Ve Vídni jsem sice nikdy neřídil, ale těch umělců, kterých musím popohánět v každé zatáčce, byť jedou v os. autě, krokem a uprostřed, jsem potkal mraky i tady. Proč bych se měl v dodávce převracet? Jako že nevím, že nejtěžší věci patří dospod a nejlehčí nahoru? Furt lepší je tahat tvárnice v dodávce, než v kombíku, nejlépe i s kočárkem a dítětem.
Vy se tady snažíte kázat, jak jsou ostatní ubozí se svojí argumentací, sám jste zábavnej jak Menšík na Silvesta...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 22:37, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Pavlik napísal:
O místo přišel možná právě kvůli své tuposti a nepoučitelnosti, ale to je pouhá spekulace. Spíše se vedoucí posadil na místo spolujezdce, když pan Hejč řídil služební vůz, zešedivěl z předvedeného "předvídavého" jízdního stylu a v pomstu pana Hejče propustil )
Chlapci a chlapi, přiznejme panu Hejčovi jednu ne nevýznamnou zásluhu. Po faceliftu Tipcars ON dokázal vrátit frekvenci příspěvků na dřívější úroveň. Pan Helč funguje stejně jako nadhozené téma koncern v pátek odpoledne .
Pane Hejči, děkujeme, a zase, až vymyslíte nějaké zábavné číslo, napište. Někdo se zasměje, někomu naběhne žíla, ale ve finále se fšichni pobavíme. A vo tom to je. Ještě jednou díky...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 23:41, RE: Bezpečnost
Michal Hejč napísal:
Já mám najeto asi 150 tisíc km - většinu ve firemním autě a prakticky vše v hustém provozu Prahy, Brna i na D1 a v některých velkých městech v zahraničí (hlavně Vídeň a Bratislava), s čímž zase jaksi někdo nepočítal) a nezažil jsem žádnou, slovy žádnou, nehodu, když už jsme u té statistiky. Ano, byly tam četné náznaky, kdy mne předvídavost zachránila, ale vždy to bylo pod kontrolou. Dokonce i v situaci, kdy mne jakési SUV s borcama v kšiltovkách chtělo tlačit ven ze silnice se tomu dalo vyhnout,...
Ještě že vás nepotkal Chuck Norris To by byl jeho konec.
Když Chuck Norris potká Michala Hejče, konečně pozná své limity :DDDDDDDD
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.10.2010 23:46, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Pepe napísal:
Chlapci a chlapi, přiznejme panu Hejčovi jednu ne nevýznamnou zásluhu. Po faceliftu Tipcars ON dokázal vrátit frekvenci příspěvků na dřívější úroveň. Pan Helč funguje stejně jako nadhozené téma koncern v pátek odpoledne .
Pane Hejči, děkujeme, a zase, až vymyslíte nějaké zábavné číslo, napište. Někdo se zasměje, někomu naběhne žíla, ale ve finále se fšichni pobavíme. A vo tom to je. Ještě jednou díky...
Když Chuck Norris potká Michala Hejče, konečně Chuck pozná své limity :DDDDDDDD
Jinak souhlas, až si říkám, jestli to nebyla jen provokace od Tipcars. Něco jako kdysi Kylie...
Ty argumenty byly tak neobhajitelné, že jsem byl vždy zvědav, s čím zase příště přijde.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 00:25, RE: "přehnaná sebedůvěra"
TOM napísal:
Vůbec nechápu jak se v někom bere ta silná sebedůvěra ve vlastní schopnosti. Mám najeto mnohonásobně víc než vy pane Hejč a přesto a nebo právě proto bych nikdy neřekl, to co vy. Vaše přehnaná sebedůvěra musí pramenit z nedostatku zkušenosti, jinak to není možné. To že se vám párkrát povedlo zabránit nehodě ještě vůbec nic neznamená. To ale vy s vaší malou zkušeností fakt nemůžete pochopit.
A velmi úsměvná byla věta o vašich údajně neprůstřelných argumentech. Dyt jsou uplně směšný. Smutný ovšem...
Náhodou pana Hejče chápu a rozhodně nemám pocit, že by pan Hejč hrotil diskuzi. Dal jasné požadavky a místo rady se mu dostalo zesměšnění. Nevím, kdo by se měl více stydět, ale pan Hejč v mých očích rozhodně ubožák není.

Krátký odstavec k bezpečnosti - bezpečnost Pola/Cordoby je i pro mne naprosto dostatečná. Nejsem paranoik. Sjezdil jsem půl Evropy, jednu dobu jsem se volantem živil a i nyní najezdím nějakých 40.000 km ročně vším možným od Favorita, přes Mondeo, dodávku až po Avii. Žádnou džungli kolem sebe nevidím. Víte vůbec, jaká je pravděpodobnost, že zhynete za volantem? Je to číslo v řádech setin procenta. O kolik myslíte, že vám taková hvězdička v autě navrženém pro EUNCAP tuto pravděpodobnost poklesne? Větší pravděpodobnost je, že skonáte na rakovinu nebo infarkt. Taky tak dbáte na životosprávu, jako na hvězdičky svých tanků? Prostě tady máme s panem Hejčem stejný názor a k smíchu jsou nám naopak honiči hvězdiček se svými pseudoargumenty coby-kdyby.

K výběru auta - pan Hejč najede do 10000 km ročně. Kromě svých dětí na zadních sedadlech nikoho nevozí, občas se mu hodí kufr. Servisování z pochopitelných důvodů má omezeno prostorem s úzkým vjezdem, prý každý cm hraje roli. Celkem pochopitelně došel k malému kombi, nerad by Fabii. Chce víc info o Cordobě/Polu. Nebo něco jiného.

A teď bych očekával radu, že motor 1,4 je odolný, ale ......vyžaduje speciální přípravek, 1,6 je lepší, ale ........., atd. Že třeba ten a ten motor má problém s vlnovcem.... a takové praktické rady, které tady kdysi šířil jakýsi Martin Vaculík.

Bohužel, článek stál za... a diskuze se zvrhla na napadání pana Hejče, co to má za debilní požadavky a zastaralé názory. Vždyť ve Světe motorů, kde je to samý odborník, psali, že hvězdičky zachránily X životů...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 07:22, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal 22 napísal:
Náhodou pana Hejče chápu a rozhodně nemám pocit, že by pan Hejč hrotil diskuzi. Dal jasné požadavky a místo rady se mu dostalo zesměšnění. Nevím, kdo by se měl více stydět, ale pan Hejč v mých očích rozhodně ubožák není.

Krátký odstavec k bezpečnosti - bezpečnost Pola/Cordoby je i pro mne naprosto dostatečná. Nejsem paranoik. Sjezdil jsem půl Evropy, jednu dobu jsem se volantem živil a i nyní najezdím nějakých 40.000 km ročně vším možným od Favorita, přes Mondeo, dodávku až po Avii. Žádnou dž...
Já pana Hejče chápu také - jako ubožáka žijícího v iluzorním světě. On je superman s obrovskou řidičskou zkušeností (těch 150 tisíc km je mi docela k smíchu), neomylnou intuicí a skvělými reakcemi za každé situace. Jeho fráze o udržitelném rozvoji planety a ohledupnosti jsem naposledy viděl v nějakém eko-letáku a již tehdy jsem tem papír s gustem zahodil - nicméně do diskuse o autech to nepatří. Já také nejsem paranoik ohledně nehod (měl jsem ale již 4 nezaviněné) a díky těmto zkušenostem se řídím dvěma užitečnými frázemi: 1) štěstí přeje připraveným (snad v lepším autě přežiji až se nějaký idiot zase nerozhlédne) a 2) pozdě bycha honit (mrtvému ve staré "popelnici" jsou peníze k ničemu).
K radám jakéhokoli druhu, které se nehodili panu Hejčovi k jeho názoru, se stavěl stylem "všichni jste blbci, jen já jsem letadlo" - nedivte se potom většinovému názoru že pan Hejč "je asi letadlo".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 09:00, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal 22 napísal:
Náhodou pana Hejče chápu a rozhodně nemám pocit, že by pan Hejč hrotil diskuzi. Dal jasné požadavky a místo rady se mu dostalo zesměšnění. Nevím, kdo by se měl více stydět, ale pan Hejč v mých očích rozhodně ubožák není.

Krátký odstavec k bezpečnosti - bezpečnost Pola/Cordoby je i pro mne naprosto dostatečná. Nejsem paranoik. Sjezdil jsem půl Evropy, jednu dobu jsem se volantem živil a i nyní najezdím nějakých 40.000 km ročně vším možným od Favorita, přes Mondeo, dodávku až po Avii. Žádnou dž...
Proč nazýváte moderní automobil navržený s deformačními zonami a pohlcující i energii protijedoucího vozu tankem? Stejný názor jako pan Hejč - že by stejný Michal? A ano- samozřejmě, že (ted můžu mluvit za sebe a lidi co znám osobně) dbáme v rámci svých možností na správnou životosprávu. Proč bychom neměli? To je stejně chybný předpoklad jako že ten kdo má bezpečnější vůz jezdí méně obezřetně a ohleduplně - to je velká blbost.
Jak víte, že pan Hejč kromě dětí nikoho nevozí? Hlavně nikdo ani pan Hejč nemůže vědět kde a s kým bude tím autem jezdit za několik let - chce si přece nechat na dožití. takže argumenty - na silnici kde jezdím byla jen jedna nehoda... jsou prázdné. jak říkám - nikdo nemůže vědět kde bude jezdit za několik let.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 09:29, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal 22 napísal:
Náhodou pana Hejče chápu a rozhodně nemám pocit, že by pan Hejč hrotil diskuzi. Dal jasné požadavky a místo rady se mu dostalo zesměšnění. Nevím, kdo by se měl více stydět, ale pan Hejč v mých očích rozhodně ubožák není.

Krátký odstavec k bezpečnosti - bezpečnost Pola/Cordoby je i pro mne naprosto dostatečná. Nejsem paranoik. Sjezdil jsem půl Evropy, jednu dobu jsem se volantem živil a i nyní najezdím nějakých 40.000 km ročně vším možným od Favorita, přes Mondeo, dodávku až po Avii. Žádnou dž...
Ano, tak nějak to je. Trochu jsem doufal, že mi na ten dotaz nasadí Vaculíka nebo někoho podobného a on vysype z rukávu technické podrobnosti, což se bohužel nestalo. Proto vlastně není v diskuzi o čem mluvit.<br><br>
S tou životosprávou je to zajímavé srovnání - sám jsem chtěl něco podobného napsat - kdyby si v hospodě objednali řízek a číšník by jim ho nedonesl a začal jim ho rozmlouvat a místo něj by donesl třeba nějakou kaši, že je zdravější... Životospráva je ještě kontroverznější téma a nebyl by problém rozpitvat jejich životní styl, že by se divili, ale to zde není téma, stejnětak jako cokoliv mimo můj dotaz. V diskuzích na lide.cz fungují správci, kteří mají povinnost off-topic příspěvky mazat - neškodilo by to ani tady.<br><br>
Vůbec jsem pochopil, že na takový server asi nechodí normální lidé (kterých je většina), kteří nemají auto nějak víc posunuté v žebříčku hodnot (někteří jenom jako zábavu a někteří bohužel patologicky jako posedlost). Proč by sem taky chodili, že? A právě rady od takových by se hodily. Kde je najdu? Možná ještě mrknu na nějaký VW/Seat klub.<br><br>
Ale když už tu není řeč o ničem jiném - jedna věc tu ještě nezazněla a stálo by za ni nějak zabojovat, aby se změnila. Drahá velká auta nejsou drahá jen pro ty, kdo je kupují, ale i pro nás všechny ostatní, kdo je musíme trpět. Poznáme to totiž na povinném ručení. Škody jsou díky cenám těch aut čím dál větší (a jedná se zejména o ty, kde nejsou viníci). Normální lidi platí každoročně povinné ručení, mají bezeškodní průběh, ale někomu takto dotují jeho drahé auto, když mu ho někdo naborá, a někomu jeho časté zavinění bouraček (nemusí to být stejná skupina, ale to je jedno). Myslím, že povinné ručení by mělo krýt maximálně tak čtvrt miliónu nebo být počítané maximálně na škody, odpovídající běžnému novému autu nižší střední. Dražší auta bych prostě bral jako finanční riziko těch, co je kupují a ne těch, co je musí potkávat a platit za ně. A k tomu když by se přidalo velice tvrdé uplatnění malusů, věřím, že by to už nebyla taková zlodějina jako teď.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 10:29, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napísal:
Ano, tak nějak to je. Trochu jsem doufal, že mi na ten dotaz nasadí Vaculíka nebo někoho podobného a on vysype z rukávu technické podrobnosti, což se bohužel nestalo. Proto vlastně není v diskuzi o čem mluvit.<br><br>
S tou životosprávou je to zajímavé srovnání - sám jsem chtěl něco podobného napsat - kdyby si v hospodě objednali řízek a číšník by jim ho nedonesl a začal jim ho rozmlouvat a místo něj by donesl třeba nějakou kaši, že je zdravější... Životospráva je ještě kontroverznější téma a ne...
Tak to jsou hovadiny jak vystřižené z agitačních letáků růží a třešní... Když někdo se svou šáde 120 nabourá Vaše naleštěné Polo/Cordobu, tak na Vás vyplázne jazyk se slovy - měl sis koupit něco levnějšího? A pojišťovna Vám zaplatí max. půlku.
Chlape, Vy mě bavíte. I POV je pro pojišťovny dobrej byznys, jinak by se nepředháněly s lovením novejch hlav (aut).
Nebylo by spravedlivější zavést spoluúčast viníka? Vás by se to netýkalo negativně, Vy byste na tom jenom vydělal...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 10:49, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Pepe napísal:
Tak to jsou hovadiny jak vystřižené z agitačních letáků růží a třešní... Když někdo se svou šáde 120 nabourá Vaše naleštěné Polo/Cordobu, tak na Vás vyplázne jazyk se slovy - měl sis koupit něco levnějšího? A pojišťovna Vám zaplatí max. půlku.
Chlape, Vy mě bavíte. I POV je pro pojišťovny dobrej byznys, jinak by se nepředháněly s lovením novejch hlav (aut).
Nebylo by spravedlivější zavést spoluúčast viníka? Vás by se to netýkalo negativně, Vy byste na tom jenom vydělal...
Moje NEleštěné Polo/Cordoba by nemělo cenu běžného nového auta nižší střední, ale samozřejmě výrazně nižší - do stropu by se v pohodě vešlo.<br><br>
Jinak je mi celkem šumák, jestli škoda nad ten strop by byla státem negarantována (a tudíž dlouhý nos) nebo by tam byla nad ten strop zachována povinnost doplatit to od viníka (s možností nedobytnosti pohledávky). Výsledek by byl stejný - riziko přeneseno na majitele zbytečně drahého auta a ne na všechny ostatní, kteří mu to dotují.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 11:01, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napísal:
Moje NEleštěné Polo/Cordoba by nemělo cenu běžného nového auta nižší střední, ale samozřejmě výrazně nižší - do stropu by se v pohodě vešlo.<br><br>
Jinak je mi celkem šumák, jestli škoda nad ten strop by byla státem negarantována (a tudíž dlouhý nos) nebo by tam byla nad ten strop zachována povinnost doplatit to od viníka (s možností nedobytnosti pohledávky). Výsledek by byl stejný - riziko přeneseno na majitele zbytečně drahého auta a ne na všechny ostatní, kteří mu to dotují.
Jenže člověk v nelešteném Polu (ted mluvím fakt obecně a ne o vás) může mít mnohonásobně vyšší škodu na zdraví. Já nevím - (já ne) - vy znáte poměr vyplácených škod na zdraví oproti na majetku?
Myslím, že touto cestou by to odstupńovat nešlo.
Co mě se vždy nelíbilo - placení pojistky podle objemu, nebo výkonu, ale když mě udělá někdo škodu, platí mi to podle stáří vozu. (odčítají amortizaci). Z mého pohledu logicky - neměla by se tedy i pojistka platit podle stáří vozu. A hned je to spravedlivější i jak říkáte vy - kdo má nový auto (tudíž riziko vysoké škody) - platí vysokou pojistku, kdo má starý auto platí malou pojistku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 11:22, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal 22 napísal:
Náhodou pana Hejče chápu a rozhodně nemám pocit, že by pan Hejč hrotil diskuzi. Dal jasné požadavky a místo rady se mu dostalo zesměšnění. Nevím, kdo by se měl více stydět, ale pan Hejč v mých očích rozhodně ubožák není.

Krátký odstavec k bezpečnosti - bezpečnost Pola/Cordoby je i pro mne naprosto dostatečná. Nejsem paranoik. Sjezdil jsem půl Evropy, jednu dobu jsem se volantem živil a i nyní najezdím nějakých 40.000 km ročně vším možným od Favorita, přes Mondeo, dodávku až po Avii. Žádnou dž...
Známá v změ prožila čelní střet s kamionem, který vyjel v zimě do protisměru. Trvalé následky na zdraví nulové. Zrovna měla fungl nového Mégana. Sedět v Cordobě, možná by byla na vozíku, možná by tu už nebyla. Ale každý svého štěstí strůjce...
Nic nenamítám proti výběru vozů, jeho požadavky akceptuji. Byť o důvodech si myslím své.
Co je ale doslova tristní, jsou jeho argumentace. Ty jsou totiž (nejen podle mě) na pomezí absurdity, šílenství, arogance a agresivity. Nevšiml jsem si, že by se tu někdo navážel do pana H. Na rozdíl od něj, který tu urazil kde koho, nazval tu kde koho velmi arogantně od bezvěrců, přes lamy, ničitele planety, bezohledné stvoření zasluhující pohrdání, ignoranty, de facto i neschopné řidiče atd. To vám přijde OK?
Obvzláště z titulu JÁ chci radu, JÁ tu v diskusi urazím kde koho a ještě místo poděkování Tipcars napíšu, ať si takový článek de facto strčí někam??? Jestli podle mě vystihují dvě slova pana H. tak to je sebestředný a arogantní.
A jsem rád za to, že proti takovémuto individuu se tu přispěvatelé ozvali!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.10.2010 11:42, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napísal:
Moje NEleštěné Polo/Cordoba by nemělo cenu běžného nového auta nižší střední, ale samozřejmě výrazně nižší - do stropu by se v pohodě vešlo.<br><br>
Jinak je mi celkem šumák, jestli škoda nad ten strop by byla státem negarantována (a tudíž dlouhý nos) nebo by tam byla nad ten strop zachována povinnost doplatit to od viníka (s možností nedobytnosti pohledávky). Výsledek by byl stejný - riziko přeneseno na majitele zbytečně drahého auta a ne na všechny ostatní, kteří mu to dotují.
Je dobře, jak jste se projevil (odhalil). Teď jste toho o sobě napsal víc, než jste chtěl, možná i víc, než sám tušíte.
Celé POV je kravina postavená na hlavu, auto přece nemůže za to, jakej dobytek ho řídí. Ať je pojištěnej řidič - stejně jezdí vždy práve jedním vozem - ostatní mu stojí na parkovišti (garáži), nebo tím jede jiný šofér. Nejezdím-li, dám do depozitu řidičák, je to skladnější, totožnost jím neprokazujeme jako v USA. Jsem li rizikovější, připlatím, jezdím-li slušně, bonus mám jen já. Zaměstnancům (jezdí-li služ. autem) můžu řidičské pojistky dotovat...
reagovať
  1 ... 7 8 9




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.