0
späť
 

diskuze k tématu: Polo nebo Swift - co je lepší volba?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, německá vozidla, japonská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 26.02.2008 21:34, Valcha
Za 18 tisíc km mám průměrnou spotřebu se Swiftem 6 l/100km.Coz pokládam za výborné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 26.02.2008 21:40, RE: Valcha
anonym napísal:
Za 18 tisíc km mám průměrnou spotřebu se Swiftem 6 l/100km.Coz pokládam za výborné.
Jak jsem psal Polo=mrdka z krtka!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 26.02.2008 21:54, RE: Valcha
anonym napísal:
Jak jsem psal Polo=mrdka z krtka!
Ať si svoje peníze utratí každý dle svého úmyslu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 12:41, RE: Zvolte Polo ?? To snad ne.
anonym napísal:
A co jako alternativu takhle C4? mě osobně se moc líbí, a když jsem se byl ptát v citroenu, tak s využitím citroen leasing vč. havar+zákon. pojištění výborná cena 310tis 3D nebo 320tis 5D - pro představu - C4 1.4 16V Image - 8xairbag,ABS+EBD+EBA,tempomat,el. okna+zrcátka,klima a mnoho dalšího.... a nemusíte řešit kufr ani vnitří prostor, myslím si, že obojí dostatečné...případně i C3. Zajímavé je určitě i to Grande Punto, záleží jen na vkusu. Jinak bych šel asi taky do Suzuki.
Je fakt, že kdybych musel francouze, pak citrónek je jasná volba - Pažout je prakticky to samé za víc peněz a Renaultu zase moc nevěřím co do kvality. Špatná není ani Fiesta nebo Getz, ale pokud se mám rozhodnout z těch dvou uvedených - taky bych to viděl na Swištíka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 12:47, RE: swift vs polo
anonym napísal:
to je pravda a pouze bych chtěl doplnit, že HTP-éčko se nestydí si vzít i klidně 9 litrů při svižnější jízdě, což mi připadá na 1,2 hodně
1,2 HTP není na dálniční ježdění kolem 150 km/h a víc. Potom spotřeba roste neúměrně získanému času.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 12:49, RE: SWIFT - výbava / cena
anonym napísal:
Vždyť o je snad jasný, že by si tu mrdku Polo nikdo normální nekoupil.
Kdyby Polo prodávali za 200 v základu a za 250 s výbavou (jako Renault Thalii), prodalo by se jich dost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 13:43, RE: jasný
anonym napísal:
už vidím, jak s tímhle argumentem přesvědčíte někoho, kdo si koupil třeba Saaba 9-5 za půldruhého mega...Měl jste si pane koupit Oktávku, nejlíp v základu, protože tu pak prodáte za deset let za lepší peníze než toho Saaba...
Ono totiž čím dražší auto nové, tím rychleji klesá cena u ojetého. Někdy jsem o tom četl krásné výpočty, a procentuálně z toho vychází nejlíp holá Fabie s HTP. Tam je stráte ceny úplně nejnižší.
A to že třeba srovnatelná Oktávka a nějaký Frantík nebo Ital jsou po pěti lete...
Kdepak, na autobild.de o tom meli nedavno clanek a nejlepe vychazeji 10let stare Sclass mercedes
Dokonce tam dali i nejaky rozumny servisni naklady.
Takze nejlacinejsi auto - Sclass mergl
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 14:46, RE: jasný
anonym napísal:
Kdepak, na autobild.de o tom meli nedavno clanek a nejlepe vychazeji 10let stare Sclass mercedes
Dokonce tam dali i nejaky rozumny servisni naklady.
Takze nejlacinejsi auto - Sclass mergl
Ja taky pocitam bohuzel s amortizaci a pak je set sakra si tezky nejaky auto koupit.
Mam Mondeo z 98, poskrabanej lak od vandalu. Jezdi perfektne. No dostal bych za neho tak 40-50TCZK.
Kdyz si koupim Mondeo 2003 tak za 300-350 tisic, co vlastne za tech 300 tisic navic dostanu? Novy lak? Trosku lepsi brzdy? Takze kdyz budu takhle uvazovat, tak je dost tezky zbavit se funkcni stary kary a koupit novou....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 20:05, RE: jasný
anonym napísal:
tak tím cenovým rozdílem za 5 let bych si vůbec nebyl jistý - řekl bych, že většina motoristické veřejnosti je již dnes schopna oddělit objektivní fakta od koncernového "modlářství" ...
Přesně tak. Navíc do podobné situace jako dříve WV se dnes dostala Toyota obecně, nebo třebas i Fiat s Puntem. Zároveň zde klesá procento prodejů Škodovky a koncernu v nových vozech, i dovoz ojetých.

Což znamená, že do budoucna bych už u koncernu neočekával podprůměrný pokles ceny... Minimálně ne tak výrazný rozdíl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 20:33, RE: jasný
anonym napísal:
Ja taky pocitam bohuzel s amortizaci a pak je set sakra si tezky nejaky auto koupit.
Mam Mondeo z 98, poskrabanej lak od vandalu. Jezdi perfektne. No dostal bych za neho tak 40-50TCZK.
Kdyz si koupim Mondeo 2003 tak za 300-350 tisic, co vlastne za tech 300 tisic navic dostanu? Novy lak? Trosku lepsi brzdy? Takze kdyz budu takhle uvazovat, tak je dost tezky zbavit se funkcni stary kary a koupit novou....
Dostanete: mladsi automobil - vzhled, bezpecnsot, teoreticky i spolehlivost mladsiho vozu, vetsi vuz, reprezentativnejsi, lepsi jizdni vlastnosti. Motory s nizsi spotrebou a vybavu, ktera u stareho auta neexistovala a nebo neni k dostanu typu: ESP, tempomat, xenony atd. Ale jinak mate pravdu, ze pokud stare auto slouzi, nebo v ramci moznosti ma prijatelne opravy (nove se taky bude srat) tak pak je zbytecne dat o 200 tis vic dokud uato slouzi pro bezne rodinne ucely
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 27.02.2008 23:25, Swift.
Mám toho starýho vošklivýho, když sem ho před lety vybíral, svez sem se i v Polu, pak Cliu, 206, Puntu nakonec ve Swiftu 1.3 85k, a bylo vybráno, v tu chvíli mě nezajímalo jak vypadá, ta chuť zrychlovat mě nadchla ostatní lenoši rázem nepřipadali v úvahu. Teď po letech mám najeto 98t. spotřeba v létě do 5 v zimě +0,5l. Závady - už 2 vyměněné žárovky park. a blikna. Doporučovat nic nebudu, ale nejdřív se v obou autech projeďte a jesli máte alespoň kousek rozumu, je jenom jedna cesta.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.02.2008 20:16, RE: Swift.
anonym napísal:
Mám toho starýho vošklivýho, když sem ho před lety vybíral, svez sem se i v Polu, pak Cliu, 206, Puntu nakonec ve Swiftu 1.3 85k, a bylo vybráno, v tu chvíli mě nezajímalo jak vypadá, ta chuť zrychlovat mě nadchla ostatní lenoši rázem nepřipadali v úvahu. Teď po letech mám najeto 98t. spotřeba v létě do 5 v zimě +0,5l. Závady - už 2 vyměněné žárovky park. a blikna. Doporučovat nic nebudu, ale nejdřív se v obou autech projeďte a jesli máte alespoň kousek rozumu, je jenom jedna cesta.
správně, je jen jedna cesta. Nevyhazovat peníze za malou novou mrdku a koupit pořádný byť ojetý auto. Takovej Saab nebo BMW 5, to by byl kočár )
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 01.03.2008 12:46, RE: Swift.
anonym napísal:
správně, je jen jedna cesta. Nevyhazovat peníze za malou novou mrdku a koupit pořádný byť ojetý auto. Takovej Saab nebo BMW 5, to by byl kočár )
to jo jenže takovej "kočár" z např. 2004 stojí min. přes 500 nebo spíš 600tis, a tady je řeč o autech za cca 330 tis. .
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 02.03.2008 22:30, RE: Zvolte Polo ?? To snad ne.
anonym napísal:
V čem má Polo od Swifta navrch je velikost zavazadlového prostoru.Zatím co Polo disponuje objemem 270 litrů,
u Swifta musíte vystačit s 213 litry zavazadlového prostoru.

To koly 57 litrom mam volit Polo ktore sa rozbehne na 100 km/h za 17sec.? Swift za 11sec. Hmm... to za svoje peniaze moc nedostanem. U VW
dostanem 6 ventilov u Swifta 16ventilov. 93k verzus 60k. O krutaku ani nehovorim. Ktore asi tak auto ma krajsi zvuk ze? Polo konci pri 5000otc. Swift tam prave zacina naberat na sile.
Nehovo...
Robím na juhu Slovenska lekára a mám asi 300pacientov, ktorí v Suzuki MR pracujú v Ostrihóme. Ani jeden nemá Suzuki a na moju otázku, či sú to dobré autá vždy povedia len jedno:"NEKUPUJTE TO!"
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.