0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký nový automobil za 300 tis. Kč?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, japonská vozidla, česká vozidla, německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 07:58, RE: htp 51kw
anonym napísal:
Taky jsem se rozhodoval mezi Grande Puntem,moc hezké auto,Yarisem a Fabií.Nakonec to byla Fabie htp 51 kw.Moje rozhodnutí ovlivnila i dobrá zkušenost s felicií 1,3Mpi z roku 1998.Za 8 let provozu a 81000km pouze dvě závady,utržená dioda v alternátoru a termostat.S Fábií zatím najeto 9 000km,takže předčasné hodnotit spolehlivost.Vzhled diskutabilní,ale díky vysoké karoserii je uvnitř i v zavazadlovém prostoru vzhledem k velikosti auta dostatek místa.Přední sedadla zaslouží pochvalu a na pneumatik...
No jo, ale na feldě 1998 nic složitějšího než termostat a dioda není!! Proto se zdá spolehlivá. A ten osvědčený motor původem z 50tých let...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 10:32, RE: jednoduchá volba
anonym napísal:
To mám jezdit v plečce abych to pak dráž prodal? Co je to za telecí logiku?
Telecí logika je dát za zboží peníze které v něm nejsou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 11:14, RE: David V.
anonym napísal:
Čeština je základ. Mně vždy pomohla, vždyt jsem míval vždy samý jedničky a jsem inteligentní narozdíl od tebe.
Pravopis možná ovládáš, ale máš problém se svojí identitou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 18:58, RE: těžký výběr
anonym napísal:
Jak to tak čtu, tak závidím lidem, kteří se ptají jaké auto si koupit v ceně do 300 tisíc. V životě jsem si podle tohoto kriteria nekupoval ani boty. Samozřejmě, že je to věc každého, co si koupi. Jsou to jeho peníze, ale i těch 300 tisíc je pro mně mnoho peněz abych si koupil jakékoliv auto jen podle nějaké výhodné nabídky, nebo co je teď "in", nebo jak to nazvat. Já kupují auto podle životních potřeb, k čemu mi bude především sloužit a tím i vyhovovat. Pak mi musí vyhovovat ergonomii, intuitiv...
Gramatika jsi upad ne??? kde žiješ?tady jsi na foru! a nesnaž se dělat chytrého
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 20:08, RE: těžký výběr
anonym napísal:
Gramatika jsi upad ne??? kde žiješ?tady jsi na foru! a nesnaž se dělat chytrého
mislým že tadi spýš de o obsah toho co kdo napýše, než tadi rozebýrat kde má bít jakí Z... né?!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 20:19, RE: jednoduchá volba
anonym napísal:
Nové musí nejpozději do 5 let z baráku a teprve tehdy poznáš jak dobře si vybíral. Bohužel pokud nebudeš prodávat VW nebo ŠKODA nedostaneš za ojetinu prakticky nic.
Přesně jak píšeš, pokud nový auto, tak do 5-ti let nebo jak skončí leasing kolem 3 let tak prodat....... předpokládám, že když teď mám na nový auto za 300tis. tak za ty roky budu mý taky..... nebo chcete jezdit v jednom autě 15 let ??? kdeže.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 20:33, FREEMAN
anonym napísal:
Jediný kdo nemá vychování, seš ty. A jediné co pokulhává je tvůj mozek.
Znam lidi co ve skole propadaly a dnes jezdi v drahych autech. Tak kde je ta demokracie? Ta na se demokracie je nejaka divna uz 17let.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 19.11.2007 21:01, RE: htp 51kw
anonym napísal:
No jo, ale na feldě 1998 nic složitějšího než termostat a dioda není!! Proto se zdá spolehlivá. A ten osvědčený motor původem z 50tých let...
))))))) to mě fakt pobavilo 1*
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 11:32, logan
Nikomu svůj názor nevnucuji,ale dovolím si se zastat Logánka,a nemusí to být jen ta nejsilnější verze,ale stačí i menší benzíňáček.Je to spolehlivé rodinné auto pro nenáročnou rodinu s chatou.A ty zkušenosti co měla veřejnost se staršími Dachničkami se u Logánků prakticky nevyskytují,ale poruchy jsou běžné u každého výrobku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 11:47, RE: 300 000
anonym napísal:
Jo, ceník - jenže v základu je Fusion od 260 (jako Fiesta) a s klimou na hlínách lze koupit těsně pod 300. Ceník je sice zajímavý, ale pro mě je podstatnější, co mi nabídne autosalón, když tam přijdu. Ostatně proč myslíte, že se jich letos tolik prodalo?
Pak je treba srovnavat srovnatelne, ne cenikove ceny v tetsu s akcnimi cenami Fordu. Abych byl uprimny, me prijde spis podezrele, ze Fusion (vetsi auto) se nabizi za stejnou cenu jako Fiesta, vam ne? Asi tam bude nejaky hacek.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 12:40, RE: A co.........
anonym napísal:
Suzuki SX4?
Taky mi tu chybí Suzuki - a to se do 300.000,- vejde Swift, Ignis i SX4...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 13:50, járys
Yarise jsem zavrhl, protože i průměrný člověk se vzadu opírá hlavou o k bokům snižující se strop. Kde jsou Fordi? Koupil jsem Fusiona a dobý. Chci dělat reklamu!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 14:05, a co Ford Fiesta?
v akci s výbavou za 270 000Kč
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 14:49, C4 od 255tis
racte nasledovat zimni akci na jejich webovkach. jen vul by si koupil FABku
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 16:52, Kvalita a výbava vs. cena
Strašně mě mrzí, že mi zase článek neposkytl široké informace o tom, jak si stojí ve stejně cenové kategorii (tj 270-300 tis. CZK) Fabia nové generace v porovnání s ostatními vozy co se týče základní nabídky doplňků - zrovna včera jsem viděl od NH Car v OC Nový Smíchov Fabii v elektrice a s airbagy spolujezdce a hlavy za neuveritelnych 400 000 !! Ve vystavni sleve sice stala neco kolem 360 tis. ale oproti Nissanu v OC Šestka u Ruzyně výčet výbavy byl i tak od pohledu poloviční a to cena vystavovaného vozu byla asi 336 tis. - bavím se tu o ABS, nejrůznějších podpůrných systémech, elektrické ovládání oken, takovy ty zkratky EBD a airbagy snad i v kufru + klimoška - to fabie s cenou 350 000 podle me totalne postrada a radsi ani nechci vedet, co je v nasich skodovkach, kdyz stoji 280 tis., je .. no nevim, treba se mylim (btw. sedel sem vpredu ve fabii u spolujezdce a ten interier a kopani se skrcenyma kolenama do palubní desky sem neustal... mam sice 189 cm ale pri normalnim posunuti sedadal tak, aby se za mnou vlezla stihla slecna, bych v tom vzdalenost delsi nez praha - brno neriskoval, to uz se mi lip sedi ve favoritu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 17:08, RE: htp 51kw
anonym napísal:
Taky jsem se rozhodoval mezi Grande Puntem,moc hezké auto,Yarisem a Fabií.Nakonec to byla Fabie htp 51 kw.Moje rozhodnutí ovlivnila i dobrá zkušenost s felicií 1,3Mpi z roku 1998.Za 8 let provozu a 81000km pouze dvě závady,utržená dioda v alternátoru a termostat.S Fábií zatím najeto 9 000km,takže předčasné hodnotit spolehlivost.Vzhled diskutabilní,ale díky vysoké karoserii je uvnitř i v zavazadlovém prostoru vzhledem k velikosti auta dostatek místa.Přední sedadla zaslouží pochvalu a na pneumatik...
lol najeto 81 000 km a už de do šrotu a mění se za nové, typická škodofkovost ! proč sis nenechal tu super feldu ? začala ti vrzat kapota ? :o))))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 19:49, Ferda
Auto za 300.000 korun? Lidi, kde na to berete...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 20.11.2007 23:11, RE: Kvalita a výbava vs. cena
anonym napísal:
Strašně mě mrzí, že mi zase článek neposkytl široké informace o tom, jak si stojí ve stejně cenové kategorii (tj 270-300 tis. CZK) Fabia nové generace v porovnání s ostatními vozy co se týče základní nabídky doplňků - zrovna včera jsem viděl od NH Car v OC Nový Smíchov Fabii v elektrice a s airbagy spolujezdce a hlavy za neuveritelnych 400 000 !! Ve vystavni sleve sice stala neco kolem 360 tis. ale oproti Nissanu v OC Šestka u Ruzyně výčet výbavy byl i tak od pohledu poloviční a to cena vystavov...
Fabka za 279 900,- kč nic moc. Je to teda model Ambiente,1,2 44 kW, a v základu má pneu195/55 R15, nárazníky,zrcátka a kliky lakované, ochranné boční lišty, ABS + MSR + Dual Rate, airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy v předu, centrál, el. vyhřívaná a ovládaná zrcátka a přední okna., servořízení, volant seřiditelný ve dvou osách, ISOFIX, MFU = pal.počítač,2x čtecí lsvětla v předu, mlhovky, 4 x repro plus radiopříprava, tonovaná skla, vzadu tři tříbodové pásy. Bohužel klima je za příplatek 20 000,- kč a třívalec 51 kW za příplatek 17 tisíc. Ale co jsem se díval běžně dávají , neoficielně, slevy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.11.2007 20:57, RE: Ferda
anonym napísal:
Auto za 300.000 korun? Lidi, kde na to berete...
Jednoznačně novou Mazdu 2 (myšleno ten nový model).
Super spotřeba do 5,5l, skvělý motor a podvozek, řízení, dobře rozvržené převody dovolující slušnou jízdu s nízkou spotřebou i na dálnici, což nelze říci např o Škodě HTP apod. Má také samozřejmě své nedostatky, např menší kufr - který z vozů je dokonalý, že? Jinak je to velmi povedený automobil. Cena základního modelu 270 000 Kč. Jděte se svézt a uvidíte. Nejen mě, ale i spousty dalších překvapil skutěčně živý motor o obsahu 1,3 (přitom nežere jako jiní konkurenti), doplněný o vinikající podvozek, jak bývá u nových Mazd zvykem. Základní motor má 55kW - a co ti ostatní?

Škoda 1,2 HTP 44kW - nejede, když ji chcete rozhýbat tak žere, mírně hlučnější a nehladký chod motoru. VW Polo je to samý v bledě modrým.

Fiat 1,2 44 kW - už z principu nabrat, je to ital = krásný, chvíli jezdí dobře, ale nevydrží. Těch starostí až se začne srát. To nechtějte zažít - je jedno že je nový.

Opel Corsa 1,0 - Citroen C2 1,0 - Hyundai Getz 1,1 - ty malý motory se zrovna k životu nemají když auto trochu naložíte, spotřeba potom taky není nic moc, aby se hajbal musíte mu šlapat a pak začne papat.

Toyota Yaris - to jsou dobrý auta, ale s novým modelem nemám zkušenosti takže k tomu nic. Ale furt je to moc malý auto. Menší než Fabie nebo Mazda 2. A za ty prachy bych volil - více prostoru za stejné peníze - více kvality za stejné peníze(tudíž ne fiat, opel...), lepší svezení za stejné peníze.

Konečný výběr: Fabia - kvůli vlastenectví nebo nová Mazda 2. A kvůli živému motoru, podvozku, spolehlivosti značky, spotřebě, kvalitě, desingu bych i přes menší kufr, volil Mazdu.
A díly sakra neřežte, dneska je to jedno. Něco stojí víc, něco míň, ale většina značek je dnes poměrně vyrovnaná. U novýho vozu bych ceny vůbec neřešil, Pokud se nenabourá, tak tam nebude co opravovat - to chce ale předem zvolit správnou značku. Servisní náklady bývají velmi podobné u všech.
To že Japonci mají drahé díly jsou kecy, které platili leda tak začátkem devadesátých let, ne dnes. Jenže lidi to mají zažitý a žádný zkušenosti.
Pravidlo č 1. To, co za stejnou dobu na Japonci měníš jednou, na jiných dvakrát, třikrát, atd......

Děkuji



reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 01.12.2007 22:37, Yaris s klimou a 5 dv.
je v současné době v akční nabídce za 279.900,- ...
reagovať
  1 ... 5 6 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.