0
späť
 

diskuze k tématu: Věčná otázka - 2.0 tdi nebo tsi ??

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 11.11.2023 08:42, RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2.0 TDI nebo TSI 1.5 - krátké trasy
citácia:
reakce na: MichalVl, 09.11.2023 07:35 (Sorry a jsi fakt kokot, o to p ...)


Docela by mě zajímalo, v čem je Corolla combi malá. Respektive co budete těch pár kilometrů převážet? Zase o tolik menší auto než Passat to není. Sám teď mám Passat B8 combi (můj způsob užívání auta je pro diesel ideální) a Corollu combi ve verzi 2,0 hybrid 133kw jsem zvažoval - byla za zajímavou "firemní" cenu, ale pro můj provoz je hybrid nesmysl. Proto se ptám.
reagovať
MichalVl
počet príspevkov5
dátum registrácie01.11.2023
Sobota 11.11.2023 10:24, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2.0 TDI nebo TSI 1.5 - krátké trasy
citácia:
reakce na: Pavlik, 11.11.2023 08:42 (Docela by mě zajímalo, v čem j ...)

Papírově je o 10cm kratší i užší, vnitřní prostor překvapivě slušný, na zadních sedadlech před koleny mám já teda už méně místa, dotýkám se už přední sedačky. Mám 183cm. Děcka taky rostou a nekupuji auto na 3-4 roky. Co by nás limitovalo nejvíc je ale kufr. Nechápu, jak se to měří, ale kufr je fakt nesrovnatelně menší ve všech směrech ve srovnání s mým současným starým mondeem i když papírově to je skoro stejné. (a to tam nebyla rezerva a podlážka byla až dole) A co tím budu vozit? Fakt nemám na to abych měl jedno auto na dovolenou, jedno na ježdění po městě a jedno pro manželku...a nemusím vám vykládat, co všechno táhnu na rodinnou 2t dovolenou se 2 dětmi...? Ale ta Corolla je vážně moc pěkné auto.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 11.11.2023 22:15, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2.0 TDI nebo TSI 1.5 - krátké trasy
citácia:
reakce na: MichalVl, 11.11.2023 10:24 (Papírově je o 10cm kratší i už ...)


Tak argument s nákladem na dovolenou u zkušeného člověka neobstojí. Pokud to manželce dovolíte / umožníte, naloží při cestě na dovolenou až po střechu i Ford Transit .
Za mě děláte s Passatem opravdu chybu, protože váš provozní režim to auto do roka zabije, nebo vás slušně finančně podojí. Vím jak často a jak dlouho Passat regeneruje filtr pevných částic - každých cca 400 km při převažujícím dálničním provozu. A regeneruje cca 10 minut + minimálně 5 minut na alespoň částečné ochlazení filtru. Ve městě při stále studeném motoru se regenerace nespustí nikdy, takže do tisíce km skončíte v servisu na pokusech o "tvrdou" regeneraci přes diagnostiku, po které by se měl ihned vyměnit olej....
Pokud opravdu tak potřebujete prostor, zkuste se podívat na starší Toyotu Auris Verso hybrid nebo na novější a dražší Lexus řady NX hybrid.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Nedela 12.11.2023 11:41, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2.0 TDI nebo TSI 1.5 - krátké trasy
citácia:
reakce na: Pavlik, 11.11.2023 22:15 (Tak argument s nákladem na dov ...)


No prave ten NX nema bohvieaky kufor :) Mam to auto, sme tiez 2+2, a nie je to bohvieco. Ale asi sa vieme o cosi lepsie balit, lebo zatial vzdy stacil. Papierovo ma myslim 470 litrov. Najnovsia rav 4, ktora je uz na konci zivota, ma kufor cez 500, a hybrid ma o 30 koni viac. Len cena je inde. Samozrejme aj predajna cena u starsieho auta je inde. Treba si to prepocitat.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1009
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 13.11.2023 08:54, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2.0 TDI nebo TSI 1.5 - krátké trasy
citácia:
reakce na: MichalVl, 11.11.2023 10:24 (Papírově je o 10cm kratší i už ...)


No, jenže s tímhle užitím to možná na 3-4 roky vážně bude.

Jinak s rozpočtem 1/2 mil bych se mrknul na Ford focus aktuální generace. Benzín 1,5 ecoboost kombinuje přímý a nepřímý vstřik, takže by tohle týrání mohl snášet trochu dýl než naftovej VW. Uvnitř už není o moc menší než passat, protože aktuální focus má částečně nahradit končící mondeo.
Btw. klasická mantra 5 let starý auto s nájezdem do 100kkm se u passatu bude už hledat hodně těžko. Doba, kdy se operáky na koncern dávaly za půl darma a passata na operák tak ve firmě dostala skoro i sekretářka, která s tím jezdila jenom na poštu jsou dávno pryč a už jsme zase v době, kdy si na sebe auto musí vydělat. Takže passat z dovozu, bude mít za pět let v kolech najeto průměrně tak 200tkm...
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.