0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké auto pro manželku?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla, česká vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 07:06, pro manželku
Dobrý den, píšete že se chystáte mít děti a zmiňujete potřebu prostoru pro autosedačky - jenže pokud se vám zrovna nenarodí trojčata , tak 2 dětské sedačky se vám vejdou prakticky do čehokoliv. Co se vám ale do čehokoliv nevejde je kočárek. Možná se vám to bude zdát úsměvné, ale mi jsme nakonec vybírali auto pro manželku s kočárkem a vždy když prodávající se nejdříve chystal otevřít kapotu motoru, jsem ho zabrzdil a povídám, že nejdříve kufr. A nedejte na řeči, že se to tam vejde, když kočárku sundáte kolečka. Ono takhle v zimě, všude břečka, v jedné ruce brečící dítě a druhou sundává kolečka - to vás manželka chtě nechtě za váš výběr prokleje. A golfky mít hned dítě nemůže. Pak taky samozřejmě aby bylo auto spolehlivé, krásná alfa (- vím tu nemáte v hledáčku) nebude to pravé a v neposlední řadě myslete na bezpečnost. Sebevětší opatrnost vaší ženy není nic platná když se potká s někým, kdo tak nejezdí. A v tom autě bude to nejcenější, co máte. Proto bych, pokud vaše žena nebude jezdit pouze po městě, volil i něco relativně většího. Co naopak většinu žen nijak neuchvátí, je výkon a pružnost motoru, byť svým způsobem k bezpečnosti také přispívají. Jí ale bude víc inponovat, když se s autem bezproblémů rozjede a bude se dobře řadit. No, moc jsem vám asi neporadil, ale aspoň pár postřehů. Z toho co píšete, se asi jako nejlepší volba, s ohledem na to, co jsem uvedl výše, jeví renault megane, byť to zrovna vzor spolehlivosti není. Ale je to jako vždy o tom kterém konkrétním kusu. Přeji dobrý výběr....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 07:28, RE: pro manželku s ditetem a kocarkem
Přemek napísal:
Dobrý den, píšete že se chystáte mít děti a zmiňujete potřebu prostoru pro autosedačky - jenže pokud se vám zrovna nenarodí trojčata , tak 2 dětské sedačky se vám vejdou prakticky do čehokoliv. Co se vám ale do čehokoliv nevejde je kočárek. Možná se vám to bude zdát úsměvné, ale mi jsme nakonec vybírali auto pro manželku s kočárkem a vždy když prodávající se nejdříve chystal otevřít kapotu motoru, jsem ho zabrzdil a povídám, že nejdříve kufr. A nedejte na řeči, že se to tam vejde, když kočárk...
-))) tak,tak....dojet do bazaru s kocarkem pozadato kus igelitu nebo papiru abyste jim to moc neuspinil...... a zjistite ze Vas vyber je celkem mimo........a rozebirat kocarek pri kazde ceste do mesta k lekari atd je nesmysl -(......takze si zkuste prohlednout napr Mazdu Demio , Mitsubishi Space Star (ty se delaji i s obsahem do 1.3) , mozma se mensi typy kocarku vejdou i do Fabie Combi /seat cordoba combi- ALE POZOR opravdu jen nektere - je to strasne "uzke" auto a ta vysoka nakladaci hrana???......jinak se te moji se strasne libil Scenic nebo Opel Meriva - jenze riskovat "spolehlivost" techto znacek se mi nechtelo. - takze mame ten Space Star 1.3...........muj znamy ma nisssan Almeru (klasik 5d- ne tino) - do obojiho se kocarek vejde a s delkou kolem 4m neni problem pri parkovani
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 13:29, RE: pro manželku
Přemek napísal:
Dobrý den, píšete že se chystáte mít děti a zmiňujete potřebu prostoru pro autosedačky - jenže pokud se vám zrovna nenarodí trojčata , tak 2 dětské sedačky se vám vejdou prakticky do čehokoliv. Co se vám ale do čehokoliv nevejde je kočárek. Možná se vám to bude zdát úsměvné, ale mi jsme nakonec vybírali auto pro manželku s kočárkem a vždy když prodávající se nejdříve chystal otevřít kapotu motoru, jsem ho zabrzdil a povídám, že nejdříve kufr. A nedejte na řeči, že se to tam vejde, když kočárk...
Myslím, že do fiatu punto II by se měl kočárek vejít. Ale nezkoušel jsem to.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 14:07, RE: pro manželku
Riccardo napísal:
Myslím, že do fiatu punto II by se měl kočárek vejít. Ale nezkoušel jsem to.
ja sem pritelkyni "na kocarek" koupil 5dv. mondeo rv2002 2.0 GHIA a neztezuje si :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 14:27, RE: pro manželku
Přemek napísal:
Dobrý den, píšete že se chystáte mít děti a zmiňujete potřebu prostoru pro autosedačky - jenže pokud se vám zrovna nenarodí trojčata , tak 2 dětské sedačky se vám vejdou prakticky do čehokoliv. Co se vám ale do čehokoliv nevejde je kočárek. Možná se vám to bude zdát úsměvné, ale mi jsme nakonec vybírali auto pro manželku s kočárkem a vždy když prodávající se nejdříve chystal otevřít kapotu motoru, jsem ho zabrzdil a povídám, že nejdříve kufr. A nedejte na řeči, že se to tam vejde, když kočárk...
Naprosto souhlasím. Při výběru auta si pujčete kočárek - ne golfky a zkuste prvně narvat do auta. 5dv Renault Megan ho snese i s nákupem. Fóbie tak na tu zapomeňte - je to předražené auto a v ůvahu by připadalo jen kombi. Někdo tady ale zmiňoval Mitsubishi Space Star a ten jsem měl kdysi taky ve výběru, bohužel jsem pak zjistil při bližším zkoumání že byl buchlej na zadek, takže jsem ho nebral... Ale jinak dobrá alternativa, pokud narazíte na dobrej kus. Jinak Punto které máte na mysli je kvalitativně dál než předchozí generace, takže bych tu důvěru i měl. Ale opravdu platí - vyzkoušet velikost zavazadelníku. Pokud vám někdo řekne že "jak sklopíte sedadla tak se vám tam ten kočár vejde" tak je to debil, nesmějte se i takový jsou prodejci v bazaru. Kam by asi dal dítě :o) Jinak malej převis, kvůli manévrování a parkování - však víte jak to maj ženy s odhadem vzdálenosti...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 14:30, RE: pro manželku
anonym napísal:
ja sem pritelkyni "na kocarek" koupil 5dv. mondeo rv2002 2.0 GHIA a neztezuje si :)
nechces mi ho koupit taky? :o)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.08.2006 20:28,
Pro manželku možná tak trakař, nic víc.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.08.2006 09:31, kočárek
My jsme vybírali kočárek až podle auta. Ten tip, co máme se vejde do Citroenu AX i Saxo, do Feldy taky, ale do Fabie ne. Nakonec jsme manželce AX vyměnili za Hyundai Accent 1.3.
Jinak kluk teď sedí vpředu, je to mnohem praktičtější.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.08.2006 10:55, RE: kočárek
Michal napísal:
My jsme vybírali kočárek až podle auta. Ten tip, co máme se vejde do Citroenu AX i Saxo, do Feldy taky, ale do Fabie ne. Nakonec jsme manželce AX vyměnili za Hyundai Accent 1.3.
Jinak kluk teď sedí vpředu, je to mnohem praktičtější.
-no vpredu je to "praktictejsi" - ale musite mit auto bez(nebo s vypinanim) airbagu spolujezdce a jeste k tomu jdou takto upevnit pouze sedacky urcene pro deti do 13 kg upevnovane proti smeru jizdy(tzv "vajicka") - vetsi dite uz musi stejne na zadni sedacku.......do toho AXka se vejde kocarek bez sklopeni sedacek, nebo na "vysku"?......je fakt ,ze pokud v autem jez opravdu jen zena,dite vpredu a kocarek jsou pouzitelna i auta jako Saxo a Clio......narozdil od "fobie"))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 24.08.2006 11:36, Auto pro manželku
Spousta můžů si myslí, že žena potřebuje malé auto, aby se jí dobře parkovalo. Možná to trochu souvisí s cenou nových aut, protože ženy nechtějí moc drahé auta (=muži nechtějí ženám kupovat dražší auta než mají sami). Vzhledem k nabídce ojetin už velikost není rozhodujícím faktorem pro cenu. Velikost auta je o zvyku, pokud žena bude chtít, tak elegantně zaparkuje i s minivanem, ale pokud se jí nebude chtít, tak se nevejde ani s miniaturou, do které se nevejde nic. Vzhledem k tomu, že mám svou ženu rád, tak jsem jí nedovolil přemýšlet o miniatuře typu Clio nebo Punto. Uznala že bezpečnost je důležitější a vybrala si Toyotu Previa s automatem. V současné době má 2.4 LPG z roku 1998. Dnes už si neumí představit, že by musela jezdit ve výrazně menším autě.
Výhody: v minivanu sedí výš, takže není tolik oslňována protijedoucími auty, navíc má výborný rozhled, vidí přes několik aut dopředu a při případné nehodě s osobním autem se jí téměř nemůže nic stát. Mezi další výhody patří výbava, protože auto z této kategorie má vždy posilovače všeho možného, což u nižší třídy nemusí být. Velké auto má i velké zrcátka, takže se s mé ženě s Toyotou Previa couvá snadněji a přesněji, než se stejně starým Oplem Vectra Caravan. U minivanu není problém umístit nádrž na LPG tak, aby nezabírala místo v interiéru, třeba pod auto. Brzy bude jezdit s kočárkem a v tak obrovském kufru nemusí přěmýšlet jak a kam složí kočárek a kam dá velký nákup ze supermarketu. Prostě otevře kufr, naloží vše co nakoupila a jede. Velikost auta je velmi relativní, dříve jezdila s Pontiacem Trans Sport (495cm) takže současná Previa (475cm) není problém. Provoz za 1,50 až 2Kč/km je přijatelný. V tuto chvíli má čtvrté auto s automatem a k manuálu se už nikdy nevrátí. Je to mnohem pohodlnější a bezpečnější.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.08.2006 00:17, RE: Auto pro manželku
Jirka napísal:
Spousta můžů si myslí, že žena potřebuje malé auto, aby se jí dobře parkovalo. Možná to trochu souvisí s cenou nových aut, protože ženy nechtějí moc drahé auta (=muži nechtějí ženám kupovat dražší auta než mají sami). Vzhledem k nabídce ojetin už velikost není rozhodujícím faktorem pro cenu. Velikost auta je o zvyku, pokud žena bude chtít, tak elegantně zaparkuje i s minivanem, ale pokud se jí nebude chtít, tak se nevejde ani s miniaturou, do které se nevejde nic. Vzhledem k tomu, že mám svou že...
Souhalsim s bezpecnosti a vyhodami minivanu, ale do mesta a jen pro manzelku a deti jako druhe auto do rodiny to moc praktice neni. Si vemte jezdi a parkovat po Praze s tak velkym autem, ja bych udelal nejaky kompromis mezi minivanem a malym autem typu clio atd. Myslim, ze treba veliksote takvoa Astra combi s naftakem neni spatna volba. Nechytejte me za slovo ze jsem napsal Astra, beru ji pouze jako priklad velikosti auta. Ale minivan moc lidi neche, vetsina lidi chce normalni osobnei autmobil nizsi stredni tridy veliksoten octavia, vectra atd. Auta typu Ford Galaxy a jemu pdoobna auta co do veliksoti kupuje nekdo, kdo ma hodne zavazadel a rad cestuje. Neni to tak davno kdyz vsechny rodiny meli pouze na vyber favorit nebo forman a presto jsem kocarek nejak odvezli. Dnes jsou moznosti sirsi ale jit do extremu typu mivan teto veliksoti je moc. To rovnou muzeme koupit Karosu a rict, ze pokud bude manzelka a dite sedet uprostred autobusu a bude mit ridice tak se ji nic nestane protoze pri srazce se karosa do pulky nezdemoluje :) Jak rikam vykaslal bych se na mini auta typu corsa, a koupil neco trosku vetsiho treba i kombi a taky nebude problem s mistem.¨A bud benzin, nebo s lpg nebo nafta to at si majitel zvazi sam co se mu vypalti
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.08.2006 08:16, RE: Auto pro manželku
Martin napísal:
Souhalsim s bezpecnosti a vyhodami minivanu, ale do mesta a jen pro manzelku a deti jako druhe auto do rodiny to moc praktice neni. Si vemte jezdi a parkovat po Praze s tak velkym autem, ja bych udelal nejaky kompromis mezi minivanem a malym autem typu clio atd. Myslim, ze treba veliksote takvoa Astra combi s naftakem neni spatna volba. Nechytejte me za slovo ze jsem napsal Astra, beru ji pouze jako priklad velikosti auta. Ale minivan moc lidi neche, vetsina lidi chce normalni osobnei autmobil n...
Nechtěl jsem nikoho chytit za slovo, pouze jsem poukázal na to, že i některé ženy mají rády pohodlí a bezpečí vyššího auta. Než něco koupíte, tak je určitě vhodné vyzkoušet i auta z kategorie Opel Zafira, Renault Scenic, Mitsubishi Space Runner, které na půdorysu malého auta nabízejí mnohem větší prostor díky výšce. Vzhledem k vyššímu posazu nabízejí i výrazně lepší výhled a menší riziko při pžípadné nehodě. Nejhorší je srážka s blbcem a někteří jako zbraň používají auto. Zaleží na Vaší cenové, já jsem pro ženu hledal něco s automatem do 100.000,- a hodně jsme váhali mezi Toyotou Previa a Renaultem Scenic. Obě auta jsou ve stejné cenové za stejný rok(1998), ale Toyota nabízí výrazně více za stejnou cenu a není problém ji sehnat s automatem. Pokud by byla cena stejně starého Oplu Zafira na podobné úrovni, tak by teď žena asi jezdila výrazně modernějším a menším autem. Parkuje na sídlišti v Ostravě, takže občas je parkování hodně natěsno(= s dotykem), ale pokud by měla kombi z nižší třídy s menším rejdem, které bude kratší o 25cm, tak by zaparkovala stejně, ale nebyla by si tak jistá. Nevím, jestli Vaše žena řadí naprosto automaticky, podvědomě, ale pokud neřadí jen podle sluchu a občas se zamyslí co tam dát, tak by určitě měla zkusit auto s automatem. Při pomalé jízdě v zácpě, když dvojka řve, ale trojka za chvilku nemá sílu, je automat k nezapalcení.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.08.2006 08:30, RE: kočárek
karlik napísal:
-no vpredu je to "praktictejsi" - ale musite mit auto bez(nebo s vypinanim) airbagu spolujezdce a jeste k tomu jdou takto upevnit pouze sedacky urcene pro deti do 13 kg upevnovane proti smeru jizdy(tzv "vajicka") - vetsi dite uz musi stejne na zadni sedacku.......do toho AXka se vejde kocarek bez sklopeni sedacek, nebo na "vysku"?......je fakt ,ze pokud v autem jez opravdu jen zena,dite vpredu a kocarek jsou pouzitelna i auta jako Saxo a Clio......narozdil od "fobie"))
Kde je napsáno, že dítě v sedačce nemůže sedět vpředu? Pokud sedí v normální sedačce (ne vajíčko), tak airbag nevadí? V sobotu nás stavěli policajti a na kluka vpředu neřekli ani muk.

Ba naopak, airbag by kluka zachránil při nárazu před zlomením vazu. Proč se asi dávají airbagy i na zadní sedadla? (my ho tam ale nemáme)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.08.2006 13:35, RE: kočárek
Michal napísal:
Kde je napsáno, že dítě v sedačce nemůže sedět vpředu? Pokud sedí v normální sedačce (ne vajíčko), tak airbag nevadí? V sobotu nás stavěli policajti a na kluka vpředu neřekli ani muk.

Ba naopak, airbag by kluka zachránil při nárazu před zlomením vazu. Proč se asi dávají airbagy i na zadní sedadla? (my ho tam ale nemáme)
To je pravda.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 25.08.2006 22:11, Auto pro manželku
No u nás to dopadlo tak, že manželka mi "zabavila" Sharana - TDI - vejde se do toho s dvěma prckama, kočárkem, nákupem a kolem toho staršího, když jezdí k rodičům - dost jí vyhovuje to, že je to vysoká kráva tak z toho dobře vidí, výkonu má dost (nejdřív měla strach z poměrně silnýho auta, ale pak přivykla a teď když jela s tchánovo fobií 1.2 HTP tak tuto motorizaci zavrhla - pochopila, že na předjetí kamiónu je třeba dost koníků ) No a na mě "zbyla" pouze služební 1.9 TDI - čip 101kW a holt jsem si taky zvykl.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 27.08.2006 18:45, RE: Auto pro manželku
PetrX napísal:
No u nás to dopadlo tak, že manželka mi "zabavila" Sharana - TDI - vejde se do toho s dvěma prckama, kočárkem, nákupem a kolem toho staršího, když jezdí k rodičům - dost jí vyhovuje to, že je to vysoká kráva tak z toho dobře vidí, výkonu má dost (nejdřív měla strach z poměrně silnýho auta, ale pak přivykla a teď když jela s tchánovo fobií 1.2 HTP tak tuto motorizaci zavrhla - pochopila, že na předjetí kamiónu je třeba dost koníků ) No a na mě "zbyla" pouze služební 1.9 TDI - čip 101kW a holt jsem si taky zvykl.
Ach bože, Jirko? kolik si toho zase pobral, když B?h rozdával rozum. Velké auto = bezpe?né auto? No n?kdy ano, ale spíše ne, stejn? tak jako malé auto = nebezpe?né auto. Ach jo... Pontiac Trans sport je automatická smrt pro ?idi?e (i když nebudu po?ítat v púotaz, že to enmá brzdy) a Toyota Previa m?la horší výsledek crash testu než Punto 2. generace.... Víš chce to mít p?ehled a pak plácat. Chudák tvoje manželka, když se p?i každým vyjetí 5 km musí otravoat s minimavenm, soukáním v?cí do miniívanu a z minivanu (nepo?ítám t?žší dve?e), motáním na parkovišti... Opravdu skv?lý p?ístup, bohužel mylný... A t?eba takové GP a nebo nové Clio je rozhodn? bezpe?n?jší než ta Previa, neb tuhost jejich karoserie žádný minivan nikdy nedosáhne,,, ?ekl bych, že i smart na tom bude líp... A to nepo?ítám, že kdyby to ta tvoje žena napasovala n?kam do pevné p?ekážky, tak ten p?edek auta nikdy neustojí tu hmotu, která se na n?j zezadu valí... U malého auta je tohle všechno v pohod?... Zamysli se nad tím...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 28.08.2006 14:24, RE: Auto pro manželku
Jirka napísal:
Nechtěl jsem nikoho chytit za slovo, pouze jsem poukázal na to, že i některé ženy mají rády pohodlí a bezpečí vyššího auta. Než něco koupíte, tak je určitě vhodné vyzkoušet i auta z kategorie Opel Zafira, Renault Scenic, Mitsubishi Space Runner, které na půdorysu malého auta nabízejí mnohem větší prostor díky výšce. Vzhledem k vyššímu posazu nabízejí i výrazně lepší výhled a menší riziko při pžípadné nehodě. Nejhorší je srážka s blbcem a někteří jako zbraň používají auto. Zaleží na Vaší cenové, ...
Já bych řekl, že jsi to s Přemkem trefil docela dobře (a wolff je asi zase nalitej, nebo co). Vlastní zkušenost - 2 děti v rozestupu 1,5 roku, kočárky vozí manželka permanentně dva (je - li doprovod), nebo tandem. Přestože bydlíme v centru Plzně, není zas takový problém zaparkovat (jistou výhodu představuje vl. garáž "za rohem"). Volba padla na P 307 break - z určitých důvodů, ale také kvůli bezpečnosti a prostornosti. Prostě malé auto pro ženu s dítětem (dětmi) je podle mě kravina. Musí vám ale na nich záležet....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 22.01.2008 18:41, Polo je také praktické vozidlo
zejména proto, že je podstatně solidněji stavěné, než všechny Renaulty, Citroeny nebo Peugeoty. Fiat je sice také náchylnější na opravy, náhradní díly jsou však daleko levnější, než ty francouzské. Moje dcera vozí dvě děti denně do školky v Polu, vzadu se vejde i kočárek a tak je to spolehlivé rodinné auto, samozřejmě ten nejmenší benziňák.
Podvozek i karoserie jsou solidní, nerezaví ani po 6 letech a mění se pouze olej a po 30-40 tkm i brzdové destičky, případně i pneu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.01.2008 08:14, RE: Polo je také praktické vozidlo
anonym napísal:
zejména proto, že je podstatně solidněji stavěné, než všechny Renaulty, Citroeny nebo Peugeoty. Fiat je sice také náchylnější na opravy, náhradní díly jsou však daleko levnější, než ty francouzské. Moje dcera vozí dvě děti denně do školky v Polu, vzadu se vejde i kočárek a tak je to spolehlivé rodinné auto, samozřejmě ten nejmenší benziňák.
Podvozek i karoserie jsou solidní, nerezaví ani po 6 letech a mění se pouze olej a po 30-40 tkm i brzdové destičky, případně i pneu.
nepřipouštěj si žádnou starost,na vesnici se snad najde mandelnák a je po krámech,zaručeně laciný provoz,ale pozor na ty co je kradou jako dekoraci
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 23.01.2008 08:29, Jak jsem vybíral já
Když jsem vybíral vozítko pro manželku já, udělal jsem si na http://carspector.com/comparison/ srovnávací tabulku a podle parametrů jsem si udělal širší výběr. Ten jsem pak zúžil osondováním cen ojetin na našem trhu a bylo vybráno. Honda Civic 2001 to jistí
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.