0
späť
 

diskuze k tématu: Výběr nového auta do 300 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, automobilky, francouzská vozidla, japonská vozidla
beast_regards
počet príspevkov8
dátum registrácie10.03.2017
Sobota 11.03.2017 00:05, Výběr nového auta do 300 tisíc
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny.

Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)
Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede.
Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.

Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)

Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy?

Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.
reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Sobota 11.03.2017 09:03, Swift
A co Suzuki Swift, ten by nevyhovoval ?
reagovať
beast_regards
počet príspevkov8
dátum registrácie10.03.2017
Sobota 11.03.2017 13:56, RE: Swift
Papagelo napísal:
A co Suzuki Swift, ten by nevyhovoval ?


Právě že vyhovoval. Moje původní volba byla právě Suzuki Swift, ale v autosalonu jsem se dozvěděl, že Swifty již doprodali a budou prodávat nový model Swiftu až od Července letošního roku. Zatím nemají informace o ceně, výbavě apod.
Swift pochopitelně koupit jde, ale již jen ojetý. Možná nějaké autosalony mají ještě Swifty na skladě, ale ty jsou daleko a poněkud z ruky.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 11.03.2017 14:53, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
beast_regards napísal:
Dobrý den,Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny. Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede. Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy? Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.


Fiat Punto Lounge s doplňkovým paketem Lounge (zadní parkovací senzory a automatická dvouzónová klimatizace). Do 300 tisíc se vejde i příplatková metalíza, tempomat, navigace, dešťový senzor, vyhřívaná sedadla. Motor 1.4 FIRE je nesmrtelný a zvládá i naložené auto svižně vozit po Vysočině. Záruka je u Fiatu 5 let/100 tisíc km.
reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Sobota 11.03.2017 15:56, RE: Celerio
A Suzuki Celerio je už malé a slabé ? Já jezdím v Altu, většinou po městě a po okreskách sám, někdy ve dvou a stačí to,nepotřebuji nic většího...

reagovať
beast_regards
počet príspevkov8
dátum registrácie10.03.2017
Sobota 11.03.2017 16:16, RE: Celerio
Papagelo napísal:
A Suzuki Celerio je už malé a slabé ? Já jezdím v Altu, většinou po městě a po okreskách sám, někdy ve dvou a stačí to,nepotřebuji nic většího...


Malé by tak nevadilo. Slabé už ale trochu jo. Moje současné stačičké auto má přece jen 90kW, 50kW tříválec v Celeriu by byl myslím dost skok dolů. Je to asi o zvyku, závodit s autem nehodlám.
reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Sobota 11.03.2017 18:11, Swift ?
Jo, rozumím ti. Škoda, že nechceš jít do zánovních vozů, jen málo jetých. Narazil jsem zde na Tipcaru,
na jednoho pěkného Swifta po prvním majiteli, za 219000kč, r.v.2016, 7600km, 69KW ale je v OV...
reagovať
beast_regards
počet príspevkov8
dátum registrácie10.03.2017
Nedela 12.03.2017 12:12, RE: Swift ?
Papagelo napísal:
Jo, rozumím ti. Škoda, že nechceš jít do zánovních vozů, jen málo jetých. Narazil jsem zde na Tipcaru,na jednoho pěkného Swifta po prvním majiteli, za 219000kč, r.v.2016, 7600km, 69KW ale je v OV...


Pracuji v Ostravě. Není to tak moc z ruky. Ale umanul jsem si, že koupím auto nové a budu spoléhat na pětiletou záruku, kterou nabízí + vyberu model, který je pokud možno co nejvíce spolehlivý, takže mám jistotu, že ono období vydrží prakticky bez údržby (výměna oleje apod. nepočítám). Swifty jsou auta co mají dobrou pověst. Jenže pokud Swifty už neprodávají, rozhodl jsem se pro Baleno co má motor ze Switfu v trochu větší kastli.
I když myslím, Suzuki má jenom 3 letou záruku, nevíte proč?

reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Nedela 12.03.2017 16:09, RE: Swift ?
beast_regards napísal:
Papagelo napísal:
Jo, rozumím ti. Škoda, že nechceš jít do zánovních vozů, jen málo jetých. Narazil jsem zde na Tipcaru,na jednoho pěkného Swifta po prvním majiteli, za 219000kč, r.v.2016, 7600km, 69KW ale je v OV...
Pracuji v Ostravě. Není to tak moc z ruky. Ale umanul jsem si, že koupím auto nové a budu spoléhat na pětiletou záruku, kterou nabízí + vyberu model, který je pokud možno co nejvíce spolehlivý, takže mám jistotu, že ono období vydrží prakticky bez údržby (výměna oleje apod. nepočítám). Swifty jsou auta co mají dobrou pověst. Jenže pokud Swifty už neprodávají, rozhodl jsem se pro Baleno co má motor ze Switfu v trochu větší kastli. I když myslím, Suzuki má jenom 3 letou záruku, nevíte proč?


Myslím že Baleno je motoricky dobrá volba a je to pohledný vůz, alespoň mě se líbí. Tak jestli tobě vyhovuje tak ber. A máš pravdu, budeš mít aspoň nový vůz se zárukou. Ano je tříletá.
Tak nechť ti dlouho dobře slouží a máš z něj jen radost a potěchu...
reagovať
driver.unchained
počet príspevkov4
dátum registrácie12.03.2017
Nedela 12.03.2017 17:29, yaris
Mrknul bych na Yarise. Velmi prostorné a především pohodlné svezení. Živá motorizace 1.3 (bude nahrazena novou 1.5) a hlavně z něj mám pocit velmi robustně a poctivě vyrobeného auta.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 13.03.2017 08:11, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
Giorgio napísal:
beast_regards napísal:
Dobrý den,Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny. Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede. Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy? Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.
Fiat Punto Lounge s doplňkovým paketem Lounge (zadní parkovací senzory a automatická dvouzónová klimatizace). Do 300 tisíc se vejde i příplatková metalíza, tempomat, navigace, dešťový senzor, vyhřívaná sedadla. Motor 1.4 FIRE je nesmrtelný a zvládá i naložené auto svižně vozit po Vysočině. Záruka je u Fiatu 5 let/100 tisíc km.


Souhlas, Punto by v tomhle případě byla moje první volba... Výborný motor a pěkná výbava...
Politika Fiatu se mi poslední dobou docela líbí
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.03.2017 09:49, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
beast_regards napísal:
Dobrý den,Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny. Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede. Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy? Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.


Ahoj, před pár měsíci jsem také vybíral auto, vyzkoušel jsem snad vše do 350tis.kč a finále skončilo Ford Focus 1.6 Ti-VCT(spolehlivé, bezpečné, atmosféra na krátké trasy a město jak ušitá) a Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 66kw. Bohužel doma prošel jen Rapid dizajnem Výsledek? Rapid už měl 3 velké reklamace a objevují se další a další pazvuky, už mě docela přestává bavit reklavomat to, s tím také Auto Škoda počítá. Rapid Spacebak je fajn praktické malé auto(podvozek velikostí R. Clio), má motor, který je příjemný na okreskách, ale do 1700 je mrtvý, takže ve městě se trápí řidič i motor
Z ještě menších aut mě asi nejvíce zaujal Ford B-Max s atmosférou 1.4 .
Jinak Suzuki Baleno je výraběno v Indii a tak jsem jej rovnou vyloučil z výběru pro mě. Jestli Suzuki, tak spíše Swift a nebo přišetřit na Vitaru (od cca 370tis.kč.)
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 13.03.2017 10:40, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
BobanHTP napísal:
beast_regards napísal:
Dobrý den,Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny. Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede. Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy? Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.
Ahoj, před pár měsíci jsem také vybíral auto, vyzkoušel jsem snad vše do 350tis.kč a finále skončilo Ford Focus 1.6 Ti-VCT(spolehlivé, bezpečné, atmosféra na krátké trasy a město jak ušitá) a Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 66kw. Bohužel doma prošel jen Rapid dizajnem Výsledek? Rapid už měl 3 velké reklamace a objevují se další a další pazvuky, už mě docela přestává bavit reklavomat to, s tím také Auto Škoda počítá. Rapid Spacebak je fajn praktické malé auto(podvozek velikostí R. Clio), má motor, který je příjemný na okreskách, ale do 1700 je mrtvý, takže ve městě se trápí řidič i motor Z ještě menších aut mě asi nejvíce zaujal Ford B-Max s atmosférou 1.4 . Jinak Suzuki Baleno je výraběno v Indii a tak jsem jej rovnou vyloučil z výběru pro mě. Jestli Suzuki, tak spíše Swift a nebo přišetřit na Vitaru (od cca 370tis.kč.)


Bobane, po tom, jak často tu všechny strašíš a odstrašuješ od koupě mě docela překvapuje, že jsi koupil TSI rapida... I když musím uznat, že je to pro mě vzhledově nejatraktivnější škodovka... Pro tazatele to asi není úplně volba, protože si nemyslím, že přechod Golf IV do Rapida by byl přechodem do lepšího a Focus už může být moc velký... B-Max může být zajímá volba, protože díky zvýšené karoserii na stejném půdorysu se tváří prostornějí...
reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Pondelok 13.03.2017 15:09, Tipo
A co takhle nový Fiat Tipo 1.4 atmosféra benzín, jezdil jsem teď s kombíkem v dieslu a to auto mě moc mile překvapilo a ta 1.4 je docela dobrý jednoduchý motor a do 350 se dá vlést i s nějakou rozumnou výbavou a dealer říkal, že mají do konce března akci na volitelnou výbavu za 35 tis zdarma, takže pokud se vleze do garáže, šel bych se v tom svézt.
reagovať
eCORE
počet príspevkov94
dátum registrácie12.03.2014
Pondelok 13.03.2017 16:35, Ford
Litrový motor od fordu jede ve Fiestě velmi dobře i ve slabší verzi a aktuálně by se snad daly ještě sehnat "staré modely", nové se představily nedávno. Co zkusit projet Fiestu, možná i Focus (tam dávají jen silnější specifikaci)?


reagovať
beast_regards
počet príspevkov8
dátum registrácie10.03.2017
Pondelok 13.03.2017 23:16, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
driver.unchained napísal:
Mrknul bych na Yarise. Velmi prostorné a především pohodlné svezení. Živá motorizace 1.3 (bude nahrazena novou 1.5) a hlavně z něj mám pocit velmi robustně a poctivě vyrobeného auta.

Na Yaris jsem se měl možnost dívat - esteticky se mi líbí, dobře se v něm sedí, odrazuje mne jeho velikost - tedy přesněji šířka - protože doslova musím auto přiměřit to garáže, a trošku fakt že autorizovaný servis (kterého budu muset využít) je poněkud z ruky, zatímco k autorizovanému servisu Suzuki je to 20 minut chůze.

driver111 napísal:
A co takhle nový Fiat Tipo 1.4 atmosféra benzín, jezdil jsem teď s kombíkem v dieslu a to auto mě moc mile překvapilo a ta 1.4 je docela dobrý jednoduchý motor a do 350 se dá vlést i s nějakou rozumnou výbavou a dealer říkal, že mají do konce března akci na volitelnou výbavu za 35 tis zdarma, takže pokud se vleze do garáže, šel bych se v tom svézt.

Nejbližší prodejce a s tím i autorizovaný servis je ve Frýdku-Místku na místě kde jsem upřímně nikdy nebyl proti Fiatu přímo nic nemám, ale dostupnost servisu je docela důležitá. Mám sice známého kterému věřím že opraví cokoli, ale upřímně, auto v záruce mu svěřovat nebudu.

BobanHTP napísal:
Jinak Suzuki Baleno je výraběno v Indii a tak jsem jej rovnou vyloučil z výběru pro mě.

Pravda, i když záruka se specificky vztahuje na to, že nějaký Ind nedotáhne šroubek. Suzuki (jako automobilka) by měla ale mít nějaké standarty, takže uplný křáp to být nemůže.

reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 14.03.2017 05:54, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
beast_regards napísal:
Nejbližší prodejce a s tím i autorizovaný servis je ve Frýdku-Místku na místě kde jsem upřímně nikdy nebyl proti Fiatu přímo nic nemám, ale dostupnost servisu je docela důležitá. Mám sice známého kterému věřím že opraví cokoli, ale upřímně, auto v záruce mu svěřovat nebudu.


Pokud je dostupný servis Suzuki v Ostravě, tak servis Fiatu v Ostravě není o nic méně dostupnější. A navíc jsou schopni si auto buď vyzvednout doma/v zaměstnání, nebo naopak zákazníka odvézt zpět (a následně zase pro auto).

Jestliže na začátku byl nějaký požadavek na velikost, tak je dobré si připomenout, že punto je jen o 5 cm užší a 8 cm kratší než čtyřkový golf, tzn. není to nijak výrazně menší auto, byť je formálně o třídu níž. Tipo je větší ve všech rozměrech.
reagovať
Papagelo
počet príspevkov52
dátum registrácie06.07.2015
Utorok 14.03.2017 06:55, Suzuki a Indie
Alto se také vyrábí v Indickém Maruti a beru to jako výhodu. Podvozek je konstruovaný na nekvalitní Indické cesty, což odpovídá naším podmínkám naprosto. A Japonci si dovedou pohlídat výstupní kontrolu, o tom se nemusíme dohadovat. Takže je jedno kde se auta vyrábí ...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 14.03.2017 12:50, RE: Ford
eCORE napísal:
Litrový motor od fordu jede ve Fiestě velmi dobře i ve slabší verzi a aktuálně by se snad daly ještě sehnat "staré modely", nové se představily nedávno. Co zkusit projet Fiestu, možná i Focus (tam dávají jen silnější specifikaci)?


Ahoj jezdil jsem asi hodinku po Ostravě s Fiestou 1.0 Ecoboost, je tam také kopanec kolem 1800, to nemají rády zejména ženy Ale to mrtvo co dělá Rapid TSI tam není. Navíc Ecoboosty zatím vynikají spolehlivostí, to se nedá říct ani o nové řadě TSI E211, kde sice rozvody už nezlobí, za to na Rapid foru se hromadí problémy s různým pazvuky a pískáním, a to prosím i po pár tis. km...
Přitom Fiesta je stále k dispozici se spolehlivým 1.25 motorem, do města ideál...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 14.03.2017 12:56, RE: Výběr nového auta do 300 tisíc
KoobaS napísal:
BobanHTP napísal:
beast_regards napísal:
Dobrý den,Potřeboval bych poradit s výběrem nového auta do 300 tisíc, maximálně 350 - nové,žádné ojetiny. Potřebuji malé, spolehlivé auto, na cestu do práce, na nákup a v podstatě toto obyčejné lítání po okreskách. Najedu přibližně 750km měsíčně (30km denně)Nesmí být výrazně větší (hlavně širší) než VW Golf 4kové řady (ten mám teďka, uvádím ho jako odhad velikosti) - je to divný požadavek, ale moje garáž není nafukovací a větší auto poměrně malými vraty neprojede. Pokud možno silnější motor než obyčejný jednolitr - jedna věc kterou jsem nesnášel na Fabii kterou jsem měl předtím byla, že kombík 1,2ka trpěla při cestě do kopce. Člověk taky občas potřebuje trošku tu akceleraci aby byl rychle pryč z křižovatky nebo mohl někoho předjet. Na závodníka si ale hrát nehodlám.Měl jsem možnost vyzkoušet několik aut, v současné době se rozhoduji pro Suzuki Baleno (japonská auta by měly být jistota, měly by vydržet bez problémů, i když díly jsou trošku drahší)Jaké jsou vaše názory na auta v této cenové relaci, jaké by jste doporučili vy? Vyplatí se šetřit a kupovat co nejlevnější Dacii apod.
Ahoj, před pár měsíci jsem také vybíral auto, vyzkoušel jsem snad vše do 350tis.kč a finále skončilo Ford Focus 1.6 Ti-VCT(spolehlivé, bezpečné, atmosféra na krátké trasy a město jak ušitá) a Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 66kw. Bohužel doma prošel jen Rapid dizajnem Výsledek? Rapid už měl 3 velké reklamace a objevují se další a další pazvuky, už mě docela přestává bavit reklavomat to, s tím také Auto Škoda počítá. Rapid Spacebak je fajn praktické malé auto(podvozek velikostí R. Clio), má motor, který je příjemný na okreskách, ale do 1700 je mrtvý, takže ve městě se trápí řidič i motor Z ještě menších aut mě asi nejvíce zaujal Ford B-Max s atmosférou 1.4 . Jinak Suzuki Baleno je výraběno v Indii a tak jsem jej rovnou vyloučil z výběru pro mě. Jestli Suzuki, tak spíše Swift a nebo přišetřit na Vitaru (od cca 370tis.kč.)
Bobane, po tom, jak často tu všechny strašíš a odstrašuješ od koupě mě docela překvapuje, že jsi koupil TSI rapida... I když musím uznat, že je to pro mě vzhledově nejatraktivnější škodovka... Pro tazatele to asi není úplně volba, protože si nemyslím, že přechod Golf IV do Rapida by byl přechodem do lepšího a Focus už může být moc velký... B-Max může být zajímá volba, protože díky zvýšené karoserii na stejném půdorysu se tváří prostornějí...


Je to tak, kdybych kupoval auto pro sebe, vzal bych Focus 1.6, v nejhoším Ecoboost. U těch motorů 1.2 TSI prostě vzít až řadu s roz. řemenem E211 (66kw nebo 81kw). Rychle topí, už to nechrastí, napínáky nekolabují, benzín se neředí s olejem. ALE - občas něco píská (řemeny, turbo, altík), občas něco bouchá (špatně izolované trubky topení, nebo kabely o karosérii), občas něco klepe (vysokotlaké čerpadlo), občas se zblázní Climatronic a nebo dost píská větrák, občas vrže plynový pedál(začne i nový vyměněný) - stále mluvím o nových Rapidech 2016 - no prostě Rapid je auto pro východ a je to znát, není to Octávie zejména díly a kvalitou.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.