0
späť
 

diskuze k tématu: Nová Škoda Superb - Lepší, než jsme všichni doufali

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.08.2008 21:37, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Hehe Zrovna vcera rano jsem videl novy superb, jak si v nem 5 otesanku jelo do Billy nakoupit. To auto melo velmi nedustojny zaklon.
co mi víme,čím byl naložen kufr
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.08.2008 22:36, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Je vidět, že Citroenům opravdu rozumíš (
Co je asi Hydroaktiv u Xantií a C5?
Proto je v názvu hydro,protože to je vzduch vid?!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 20.08.2008 23:12, RE: bez předmětu
anonym napísal:
jěště jsem chtěl dodat, že mohlo být lepší odhlučnění motoru. Mořád je tam slyšet ten traktor. Při nízkých otáčkach celkem ticho, ale sjak e přidalo tak samé kadla kadla. byl to 2.0TDi DGS
Asi 2,0 TDI DSG... CR je o kus lepší, ale jinak ta 1,8 TSI - myslím, že dobrá volba
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 00:11, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Asi 2,0 TDI DSG... CR je o kus lepší, ale jinak ta 1,8 TSI - myslím, že dobrá volba
už sem měl taky možnost absolvovat zkušební jízdu, bohužel jen jako spolujezdec vzádu, za ovlantem ne, ale i tak, tolik místa vzadu, kde si můžete dát nohu přes nohu a cítíte se pomalu jak v obýváku na své oblíbené sedačce, k tomu velmi komfortní odpružení a ticho, ano, tohle auto se skutečně povedleo , a to jsem jel s verzí s "archaickým zemědělškým" 2.0 TDI PD
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 00:46, Podvozek dobrý leda pro Čínu...
Škoda že se o nepovedeném podvozku, který je dobrý leda tak pro Číňany nepsalo hned při prvním uvedení Superbu 1. generace. Možná by si jeho koupi leckdo rozmyslel. Nebo se snad o tom tehdy psalo? Moc se o Superby nezajímam, ale tohle bych si snad zapamatoval. Určitě byla tehdy na Superb pěna jen samá chvála, ve stylu: kam se na Superba hrabou ostatní auta střední třídy. Superb je vlastně skoro vyšší střední třída když má deštník ve dveřích apod.

No jsem zvědav co se bude jednou psát o této verzi Superba v době kdy půjde na trh třetí generace. Určitě nová generace bude opět the best of the best zatímco tahle verze bude vlastně nic moc auto. Jo jo, holt marketingu ochotně baštíme všechno a to neplatí jen o autech...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 08:12, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Je vidět, že Citroenům opravdu rozumíš (
Co je asi Hydroaktiv u Xantií a C5?
Nová C5 může mít jak "klasické citroeňácké" vzduchové pérování Hydroakctive, tak standartní nápravu a odpružení, označovanou Métalligue. Když už teda chceš machrovat, jak znáš Citroeny....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 09:22, RE: bez předmětu
Pepe napísal:
Nová C5 může mít jak "klasické citroeňácké" vzduchové pérování Hydroakctive, tak standartní nápravu a odpružení, označovanou Métalligue. Když už teda chceš machrovat, jak znáš Citroeny....
Přátelé,hydroactive není vzduchové pérování,ale hydropneumatické - rozuměj - kapalinovzduchové.
To je dost podstatný rozdíl.
To je jak kdyby někdo tvrdil,že Avie 30 má vzduchové brzdy.( má vzduchokapalinové). Rozdíl je snad každýmu jasný.Je to prostě uplně jiný proncip. Něco jako nebe a dudy.
Navíc konkrétně udržování stálé světlé výšky dochází změnou množství právě kapaliny.
To jen na vysvětlení proč jsem napsal,že C5 nemá vzduchové pérování a přitom si udržuje stálou výšku. Předpokládal jsem,že to každý pochopí,ale tady si snad někdo myslel,že o Hydroactiv vůbec nevím a myslím si,že Citroeny udržuje v rovině Duch svatý.

Petr
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 09:29, RE: Podvozek dobrý leda pro Čínu...
anonym napísal:
Škoda že se o nepovedeném podvozku, který je dobrý leda tak pro Číňany nepsalo hned při prvním uvedení Superbu 1. generace. Možná by si jeho koupi leckdo rozmyslel. Nebo se snad o tom tehdy psalo? Moc se o Superby nezajímam, ale tohle bych si snad zapamatoval. Určitě byla tehdy na Superb pěna jen samá chvála, ve stylu: kam se na Superba hrabou ostatní auta střední třídy. Superb je vlastně skoro vyšší střední třída když má deštník ve dveřích apod.

No jsem zvědav co se bude jednou psát o této ver...
Zdravím, netuším, kde vzal autor článku podklad o tom, že starý Superb drncal? Kdysi to maximálně řekl prezident Klaus a co vím, tak byl jedinný. Mám doma Superba 2.5 TDi 120kW Tiptronic Elegance r.v. 2004, najeto 122000 km ( ofic. s knížkou, koupený jako referenčka z M.B. ) a vše v pohodě. Doporučocval bych spíš autorovi článku, aby otestoval auto v adekvátním tech. stavu a udržované, ne nějaký pelech z dovozu, co má na budíkách 100000 a v reálu prinejlepším 300000 km a podvozek na odpis... Měl jsem teď možnost svézt se o víkendu s New Superbem 1.8 TSi a nepřišlo mi že by drncal méně, z mého pohledu naprosto srovnatelné... Ale 1.8 jede hezky, jen při snaze o trošku využívání potenciálu motoru je výše udávaných 8.2l/100km z mé zkušenosti nereálnách, spíš + 2l., čímž zase nemyslím jezdit na krev s cihlou na plynu. Nezvyk u New Superba pro mě bylo spíše ovládání klima, kdy se za jízdy podívat kolik stupňů mám nastaveno, bylů docela oříšek, podsvícení číslic za ovl. kolečkem je ve dne docela dost mizerné, Climatronic např. v OCT II je v tomto přehlednější. Zdeněk.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 10:43,
Drncal drncal.. každý tužší auto navíc na nízkoprofilech drncá na nerovný silnici .. Pokud se srovná superb s a8 tak asi superb bude drncat.. Ovšem a8 na nízkoprofilech s podvozkem sportovně nastaveným bude také drncat, když pojedu 50 po kostkách. Panu Klausovi by jistě vyhovovala C6 na řádných balónech, ta by jistě nedrncala vůbec i kdyby jel po polní cestě. Mě, jakožto mladému člověku vyhovuje spíše auto tužší, pevně vedené sedačky, na nízkoprofilech o kterých vím že zatáčku vyříznou jak kružítko, než měkký pohodlný lavór kývající se ze strany na stranu se sedačkami do kterých se zbortím jak do peřiny. Každý máme priority jiné. Ovšem chtít po superbu, který vychází ze stylu německých tužších aut střední třídy aby se choval jako rolls, zavání trochu neznalostí.
K poznámkám všeználků k motorům - 2.0 TDI je archaický asi tak jako
1,4 TSI - oba dva se nabízely v roce 2005 např. pro Golf, a oba dva jako novinky. 1,4 TSI tedy tusím jen to GT. To že je nyní změněn systém vstřikování je dobré pro jízdní komfort, motor je jistě tižší ovšem chová se velice stejně. I verze PD je v novém suberbu vynikajícně utlumena, svezení s předváděčkou bylo velice příjemné. Pokud běkdo hodnotí zvuk zvenku každý diesel je kadla kadla, i můj C220 CDI.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 11:47, Wenny
Superb je super ale ALE co ten zadek? To je hnus velebnosti - za to bych nakymu inzovi z Boleslavi dal par pres tlamu .......
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 12:47, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Drncal drncal.. každý tužší auto navíc na nízkoprofilech drncá na nerovný silnici .. Pokud se srovná superb s a8 tak asi superb bude drncat.. Ovšem a8 na nízkoprofilech s podvozkem sportovně nastaveným bude také drncat, když pojedu 50 po kostkách. Panu Klausovi by jistě vyhovovala C6 na řádných balónech, ta by jistě nedrncala vůbec i kdyby jel po polní cestě. Mě, jakožto mladému člověku vyhovuje spíše auto tužší, pevně vedené sedačky, na nízkoprofilech o kterých vím že zatáčku vyříznou jak kruží...
Souhlasím, francouzská provenience je komfortnější leč z razantněji projetých zatáček těmito auty mám trošku respekt až obavy... Jen pořád nevidím nějak zásadní rozdíl mezi starým a novým Supem, na který bylo poukazováno v článku výše, dle mého soudu drncají oba stejně při totožných rozměrech pneu (225/45/17), autor by měl články psát spíše podle reality a ne jen od stolu... Z.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 13:03, RE: bez předmětu
anonym napísal:
co mi víme,čím byl naložen kufr
6. a 7. cestujicim
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 13:07, RE: Wenny
anonym napísal:
Superb je super ale ALE co ten zadek? To je hnus velebnosti - za to bych nakymu inzovi z Boleslavi dal par pres tlamu .......
to je otázka zvyku.. např. mě se zadek líbí, pokud vidíš černý auto zezadu je to velice osobitý vůz. Myslím že design se opět bude muset zažít, poté se začne auto líbit, např. jako u nové fabie.
Současné Škody jsou tím dle mého názoru charakteristické.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 13:41, RE: Wenny
anonym napísal:
Superb je super ale ALE co ten zadek? To je hnus velebnosti - za to bych nakymu inzovi z Boleslavi dal par pres tlamu .......
Prijde mi ze se snazi kopirovat tvarem zadnich svetel BMW. Podobne jako Polo kdysy kopirovalo tvarem prednich svetel predek tehdejsich Mercedesu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 15:58, RE: Wenny
anonym napísal:
Prijde mi ze se snazi kopirovat tvarem zadnich svetel BMW. Podobne jako Polo kdysy kopirovalo tvarem prednich svetel predek tehdejsich Mercedesu.
To snad ne. Jaký BMW prosimtě?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 15:59, RE: Wenny
anonym napísal:
To snad ne. Jaký BMW prosimtě?
a jakej Mercedes?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 21.08.2008 22:24, RE: Wenny
anonym napísal:
a jakej Mercedes?
jo polo kopcilo prednima svetlama w210 vi kazdej
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 22.08.2008 02:07, RE: Wenny
anonym napísal:
To snad ne. Jaký BMW prosimtě?
Porovnej http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/thumb-1-bmw-x6%20copy.jpg vs http://www.automobilesreview.com/gallery/skoda-superb/skoda-superb-03.jpg

Jedna se hlavne o napad vyrazne zuzit svetlo na hrane kufru, obrys temer stejny. I barevne, je to sladene stejne, bily stred obaleny cervenou.

Holt VW gruppe rado kopiruje hezci auta
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 22.08.2008 07:30, RE: Wenny
anonym napísal:
Porovnej http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/thumb-1-bmw-x6%20copy.jpg vs http://www.automobilesreview.com/gallery/skoda-superb/skoda-superb-03.jpg

Jedna se hlavne o napad vyrazne zuzit svetlo na hrane kufru, obrys temer stejny. I barevne, je to sladene stejne, bily stred obaleny cervenou.

Holt VW gruppe rado kopiruje hezci auta
Podobný to částečně je,ale ten BMW zadek je DALEKO hezčí !!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 22.08.2008 08:38, RE: Wenny
anonym napísal:
to je otázka zvyku.. např. mě se zadek líbí, pokud vidíš černý auto zezadu je to velice osobitý vůz. Myslím že design se opět bude muset zažít, poté se začne auto líbit, např. jako u nové fabie.
Současné Škody jsou tím dle mého názoru charakteristické.
Škoda FANs:
je zajímavé že když škoda vyrobí hnusné auto tak se vynoří keci škodováckejch fandů typu toje otázka zvyku ten design atp....
tak sakra bud je auto pěkný nebo ne nic mezi tím není žádnej zvyk
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.