0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Roomster - MPV po česku

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.05.2012 15:09, RE: Nafta x benzín
Pavlik napísal:
Článek je pěkný, ale také nesouhlasím s doporučením naftové verze - pro tento konkrétní případ je to doslova zhoubné řešení.
Ještě mám jednu připomínku nebo dotaz - vychází benzín 1,6 v roomsteru skutečně z 1,6 FSI (dnes již nevyráběný motor mající rozvody řetězem) nebo je to klasická 1,6 MPI s rozvody hnanými řemenem. Osobně jsem si vždy myslel, že je tam MPI.
1,6 MPI v rámci škodovky byla (a je) pouze v Octaviích
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 11.05.2012 20:14, RE: Nafta x benzín
Pavlik napísal:
Článek je pěkný, ale také nesouhlasím s doporučením naftové verze - pro tento konkrétní případ je to doslova zhoubné řešení.
Ještě mám jednu připomínku nebo dotaz - vychází benzín 1,6 v roomsteru skutečně z 1,6 FSI (dnes již nevyráběný motor mající rozvody řetězem) nebo je to klasická 1,6 MPI s rozvody hnanými řemenem. Osobně jsem si vždy myslel, že je tam MPI.
V Roomsteru je motor 1.6 16V, příbuzný motoru 1.6 FSI (také s 16 ventily). Naopak 1.6 MPI má nejen 8 ventilů a rozvody řemenem, ale hlavně má úplně jiný blok.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 12.05.2012 15:28, RE: Favorit Roomster
Muroň napísal:
Přiznám se, že kdybych teď přišel o auto a kupoval nové (jako nové), tak bude Roomster žhavý favorit. Designově je tak ošklivý, až se mi líbí. Za volantem si člověk připadá jako v segmentu B, což se do města hodí (není tam metr od řidiče k čelnímu sklu a před ním prázdno jako u MPV). Děti vidí krásně ven a nezlobí, dobře se do auta cpou. Jízdní vlastnosti vzhledem k původu částí podvozku nečekaně dobré. Variabilita zadních sedaček čtyřem lidem relativně pohodlné cestování poskytne a může poslouž...
Pokud máš výšku do metru sedmdesáti (nebo si v tom vepředu neseděl?), nevadí ti bakaný výhled do strany (vepředu), desetinásobná pravděpodobnost zcizení (oproti průměru u ostatních značek) a stále přemrštěná cena (protože je to simply clever) mám pro tu volbu pochopení. Pokud bych já měl kupovat něco podobných rozměrů a s tvými požadavky rozhodně bych měl tři jiné šampiony a to v tomto pořadí - jazz, meriva, note. Já zapomněl, nejsou tak ošklivý
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 12.05.2012 19:31, RE: Favorit Roomster
typek napísal:
Pokud máš výšku do metru sedmdesáti (nebo si v tom vepředu neseděl?), nevadí ti bakaný výhled do strany (vepředu), desetinásobná pravděpodobnost zcizení (oproti průměru u ostatních značek) a stále přemrštěná cena (protože je to simply clever) mám pro tu volbu pochopení. Pokud bych já měl kupovat něco podobných rozměrů a s tvými požadavky rozhodně bych měl tři jiné šampiony a to v tomto pořadí - jazz, meriva, note. Já zapomněl, nejsou tak ošklivý
Proč by si tam člověk nad 170 cm nesedl? Měřím 183 a sedí se mi pohodlně vepředu ve Fabii 1, 2 i v Roomsteru. Záda nebolí ani při delší cestě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 12.05.2012 22:23, RE: Favorit Roomster
Paul napísal:
Proč by si tam člověk nad 170 cm nesedl? Měřím 183 a sedí se mi pohodlně vepředu ve Fabii 1, 2 i v Roomsteru. Záda nebolí ani při delší cestě.
Aha. A holeň kolene pravého kolena taky nebolí? A klaustrofobie ze zužující se přídě? Já mám 192 a vždycky mám dojem že je to nějaká betaverze Záhořova lože, minimálně mám pocit, že označení MPV je minimálně v přední části pokus o vtip. Roomster je logicky uspořádán špatně, vpředu jsou místa pro děti a vzadu pro dva dospělý
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 13.05.2012 12:05, RE: Favorit Roomster
typek napísal:
Aha. A holeň kolene pravého kolena taky nebolí? A klaustrofobie ze zužující se přídě? Já mám 192 a vždycky mám dojem že je to nějaká betaverze Záhořova lože, minimálně mám pocit, že označení MPV je minimálně v přední části pokus o vtip. Roomster je logicky uspořádán špatně, vpředu jsou místa pro děti a vzadu pro dva dospělý
Holeň nebolí. 1) nesedím za volantem jak v hospodě (i když to může být při delších cestách pohodlné) a za 2) i kdyby jo, tak snadná pomoc za pár Kč, stačí spojit (i originálním dílem) spodek palubky s krytem tunelu převodovky, vznikne tak velmi praktická přihrádka, a hlavně si pak lze pohodlně opřít nohu, která netlečí o hranu palubky. A hlavně hodnotit prostornost malého auta nebo malého MPV když máš přes 190 cm je fakt neobjektivní. Kdybych měřil tolik, tak se do malého auta netlačím (a vůbec bych si ho nekupoval) a kdybych ho vyfasoval jako služební, tak je to holt smůla. Pořád má aspoň Fabie povedené sedačky. Některé malé auta sice mají možná vzdušnější interiér, ale bolí mě z nich záda už po pár km (např. Nissan Micra, atd.)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 14.05.2012 15:03, RE: Favorit Roomster
typek napísal:
Pokud máš výšku do metru sedmdesáti (nebo si v tom vepředu neseděl?), nevadí ti bakaný výhled do strany (vepředu), desetinásobná pravděpodobnost zcizení (oproti průměru u ostatních značek) a stále přemrštěná cena (protože je to simply clever) mám pro tu volbu pochopení. Pokud bych já měl kupovat něco podobných rozměrů a s tvými požadavky rozhodně bych měl tři jiné šampiony a to v tomto pořadí - jazz, meriva, note. Já zapomněl, nejsou tak ošklivý
Mám 180, seděl jsem tam a neměl s tím problém. S výhledem do strany souhlasím, zužující se okno vadí, ale umím používat zpětná zrcátka. Škodovka nemá nejvyšší pravděpodobnost odcizení, nýbrž nejvyšší počet ukradených vozů. Nicméně je pravda, že to riziko odcizení u Roomstera (i když má ze škodovek asi nejnižší) bude vyšší než u Tebou zméněných konkurentů. Cena je s nimi drovnatelná. Na Roomsteru se mi líbí právě to, že si za volantem člověk jako v SUV nepřipadá. A konkurence už roubování krabice na malé auto opustila (v minulosti Renault Rapid, Fiorino, Combo, Caddy na Golfu I a pak Ibize atd.)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 02.06.2012 08:45, Co bylo dřív?
Jenom reaguji na úvod článku... Nebyl náhodou na trhu dřív Roomster než Fabie II., tedy nevychází interiér Fabie s Roomsteru a ne naopak jak píše autor článku?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 02.06.2012 08:50, RE: Co bylo dřív?
honza.kolinek napísal:
Jenom reaguji na úvod článku... Nebyl náhodou na trhu dřív Roomster než Fabie II., tedy nevychází interiér Fabie s Roomsteru a ne naopak jak píše autor článku?
omlouvám se "z" Roomsteru
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.