0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký olej pro Octavii II 2.0 TDI?

kategórie zaradenia témy: poradna, oleje, aditiva, česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:04,
velký dík redakci za filtrování příspěvků!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:05, Děkuji
Děkuji redakci, že smazala oba příspěvky, je to hrůza co se tady poslední dobou děje.
Většina z nás už se nemohou určitě dočkat, až se do diskuze budeme registrovat, pak se každý pozná jaký doopravdy je.

Viděl bych to asi takhle: Mít tady diskuzi jak anonymní, tak i registrovanou, ale samozřejmě v sobě.
Registrovaní uživatelé by byli ale značeni třeba zelenou barvou a anonymové třeba černou, tak by se lehce poznalo, zda se někdo za někoho snažil něco napsat...
Děkuji
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:10, Upozornění
Chtěl bych jen upozornit, že hrozně důležitá je HTHS viskozita (neboli zjednodušeně tloušťka mazacího filmu). Ti co se drží norem doporučených výrobcem pro konkrétní auto, motor a rok výroby (např. pro koncern VW normy VW 5xx xx) chybu neudělají. Ti co si myslí že dražší olej, či nová norma v řadě značí určitě lepší olej si mohou zničit motor!
Vše dobré.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:18, Oleje
Opět reakce na oleje, skvělá odpověď pana Vaculíka. Díky za ni. Obecně si myslím, že se olej do auta podceňuje, přitom z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mi snížil spotřebu a celkový chod motoru prácě kvalitní olej. Pozor však na to, že u některých aut nejsou ,,dobré" oleje specifikace 5W-30 doporučené, motor si s nimi špatně poradí, vyžadují až 10W-40
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:28, RE: Děkuji
zigi napísal:
Děkuji redakci, že smazala oba příspěvky, je to hrůza co se tady poslední dobou děje.
Většina z nás už se nemohou určitě dočkat, až se do diskuze budeme registrovat, pak se každý pozná jaký doopravdy je.

Viděl bych to asi takhle: Mít tady diskuzi jak anonymní, tak i registrovanou, ale samozřejmě v sobě.
Registrovaní uživatelé by byli ale značeni třeba zelenou barvou a anonymové třeba černou, tak by se lehce poznalo, zda se někdo za někoho snažil něco napsat...
Děkuji
Zigi maximalne s tebou souhlasim, oddelit barevne, a zachovat i anonymni uzivatele, ale alespon nebude moct nikdo se podepsat nickem nekoho jineho
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 08:30, Oleje
Abych rekl pravdu, vubec se v tech olejich nevyznam, podle me je v tom strsny zmatek, protoze netaci jen oznaceni treba jako 10W40 ale jeste dalsi specifikace atd. Kazdy to asi resi tak, ze koupi olej ktery doporucuje vyrobce ale jen podle oznaceni treba 10W40 a koup prvni levny ktery prijde po ruku, trba Mogul, nebo tak neco. Akroat jsem zarazilo co napsal pan Vaculik o Magnatecu, myslel jsem si, ze to je vyborny olej,kdyz je tak drahy a ta reklama, alespon je videt, jak s nami media a reklamy manipuluji
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:04, RE: Oleje
mufik.martin napísal:
Abych rekl pravdu, vubec se v tech olejich nevyznam, podle me je v tom strsny zmatek, protoze netaci jen oznaceni treba jako 10W40 ale jeste dalsi specifikace atd. Kazdy to asi resi tak, ze koupi olej ktery doporucuje vyrobce ale jen podle oznaceni treba 10W40 a koup prvni levny ktery prijde po ruku, trba Mogul, nebo tak neco. Akroat jsem zarazilo co napsal pan Vaculik o Magnatecu, myslel jsem si, ze to je vyborny olej,kdyz je tak drahy a ta reklama, alespon je videt, jak s nami media a reklamy manipuluji
prvni levny mogul - ano mogul je oproti ostatnim olejum znatelne levnejsi, ja osobne ho pouzivam do tri aut ale ani jeden motor si nestezuje a vypada ze ani stezovat nebude, zasadne menim olej sam a to po 10 az 12 tkm a pohoda, ale kazdy at dopreje svoji kare co zaslouzi,
K clanku - predpokladam ze auto pana je jeste v zaruce a pokud to date do servisu tak jedine oni vi co vam tam nalili za olej a koupit si muzete traba ten nejdazsi. Osobni spatna zkusenost v jednom skoda servisu. Koupil jsem olej zajel na zarucni garancku a co se po trech mesicich nestalo auto zaclo dost zrat. Dal jsem olej na rozbor a ejhle rekli mi ze obsahuje velke mnozstvi kovovych castic, A ted nastava otazka myslite ze mi v servise vymenily olej ?
Pak jsem ho nechal znova vymenit v jinem servise a spotreba se ustalila na prijatelne hranici. A auto zatim jezdi v pohode.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:17, RE: Oleje
sinkas napísal:
prvni levny mogul - ano mogul je oproti ostatnim olejum znatelne levnejsi, ja osobne ho pouzivam do tri aut ale ani jeden motor si nestezuje a vypada ze ani stezovat nebude, zasadne menim olej sam a to po 10 az 12 tkm a pohoda, ale kazdy at dopreje svoji kare co zaslouzi,
K clanku - predpokladam ze auto pana je jeste v zaruce a pokud to date do servisu tak jedine oni vi co vam tam nalili za olej a koupit si muzete traba ten nejdazsi. Osobni spatna zkusenost v jednom skoda servisu. Koupil jsem ...
Ja jsem taky kopil mogul, protoze fiat potrebuje 10W40 ted nevim presne, ale stala vsude pres 1200 a to me prislo hodne, a pak sjem koupil mogula za 55O, vim ze to asi neni nejkvalitnejsi, ale zase menim poctive olej zavcasu i s filtrama, takze snad to nebude tak spatny
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:25, Trochu zjednodušené ne?
Pane odborníku, není 5W-30 jako 5W-30 ! Myslím že se nedá říct, že do TDI PD je vhodný jakýkoliv 5W-30. Tyto oleje se totiž ještě dělí dle specifikace ACEA, která je velmi důležitá, určuje totiž hodnotu tzv. HTHS viskozity, na které jí závislá tloušťka mazacího filmu. Oleje ACEA A1/B1, A5/B5 mají sníženou HTHS a smí být použity pouze v motorech, které jsou na to stavěné, viz. výrobcem předepsané specifikace. Tyto oleje mají lepší vlastnosti, jsou označovány jako lehkoběžné, ale použitím ve starším motoru ho můžete snadno zadřít. Oleje ACEA A3/B3 a A3/B4 mají normální HTHS a mohou být použity v jakémkoli motoru. Pokud výrobce nepředepisuje olej dle specifikace ACEA, pak nezbývá než se striktně držet firemních specifikací, např. VW 503.00 apod. !!!!

Panu pisateli doporučuju aby si o tom něco přečetl např. na www.oleje.cz , kde lze najít spoustu odborných článků.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:43, RE: Oleje
mufik.martin napísal:
Ja jsem taky kopil mogul, protoze fiat potrebuje 10W40 ted nevim presne, ale stala vsude pres 1200 a to me prislo hodne, a pak sjem koupil mogula za 55O, vim ze to asi neni nejkvalitnejsi, ale zase menim poctive olej zavcasu i s filtrama, takze snad to nebude tak spatny
Mufiku, s tou manipulaci reklamou mluv za sebe, každý trochu informovaný člověk ví že Castrol je hodně peněz za nic. Ty bys udělal motůrku nejlépe, kdybys mu dal Selenii, na kterou bude z výroby zvyklý
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:45, RE: Oleje
mufik.martin napísal:
Ja jsem taky kopil mogul, protoze fiat potrebuje 10W40 ted nevim presne, ale stala vsude pres 1200 a to me prislo hodne, a pak sjem koupil mogula za 55O, vim ze to asi neni nejkvalitnejsi, ale zase menim poctive olej zavcasu i s filtrama, takze snad to nebude tak spatny
liju mogul gx fe do fiata a myslim ze mu chutna nestezuje si i spotreba je dobra, specifikaci to splnuje , takze onic horsi nebo lepsi nez vyhlasene svetove znacky to nebude a doporucil mi ho i typek v prodejne kde prodavaj jen oleje
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 09:48, RE: Oleje
SY35 napísal:
Mufiku, s tou manipulaci reklamou mluv za sebe, každý trochu informovaný člověk ví že Castrol je hodně peněz za nic. Ty bys udělal motůrku nejlépe, kdybys mu dal Selenii, na kterou bude z výroby zvyklý
sy35 a proc teda v autorizovanem servise fiat lijou olej OMW ?
je to vsecho o penezich
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 10:39, RE: Oleje
sinkas napísal:
sy35 a proc teda v autorizovanem servise fiat lijou olej OMW ?
je to vsecho o penezich
Myslel jsi asi OMV? Za prvé, můžu říct že tam lejou Valvoline a má to stejnou důvěryhodnost, protože já do autorizovaného servisu nejezdím a nikoho tam neznám. Za druhé, to pro mě nic neznamená, neb kdy jsem na jejich adresu četl něco pozitivního, nevzpomínám si. Vyměňovačům nevěřím, sorry, a budu si dál lít Selenii, tak drahá není
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 10:42, RE: Trochu zjednodušené ne?
Ivoss napísal:
Pane odborníku, není 5W-30 jako 5W-30 ! Myslím že se nedá říct, že do TDI PD je vhodný jakýkoliv 5W-30. Tyto oleje se totiž ještě dělí dle specifikace ACEA, která je velmi důležitá, určuje totiž hodnotu tzv. HTHS viskozity, na které jí závislá tloušťka mazacího filmu. Oleje ACEA A1/B1, A5/B5 mají sníženou HTHS a smí být použity pouze v motorech, které jsou na to stavěné, viz. výrobcem předepsané specifikace. Tyto oleje mají lepší vlastnosti, jsou označovány jako lehkoběžné, ale použitím ve sta...
Dobrý den, Váš komentář mi přišel velmi odborný a proto by jsem se Vás rád zeptal, jaký olej použít pro Audi A6 1,9 TDI - 96kW r.v. 2003?
Děkuji za radu a přeji pěkný den.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 10:57, RE: Trochu zjednodušené ne?
TOM916 napísal:
Dobrý den, Váš komentář mi přišel velmi odborný a proto by jsem se Vás rád zeptal, jaký olej použít pro Audi A6 1,9 TDI - 96kW r.v. 2003?
Děkuji za radu a přeji pěkný den.
Me zase ve Skodovce daval ESSO. Nejradsi mam Castrol, ale lejt do do Feldy je zlocin.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 11:03, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napísal:
Me zase ve Skodovce daval ESSO. Nejradsi mam Castrol, ale lejt do do Feldy je zlocin.
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky. Mate to same kdyz koupite zakladni desku do pocitace Asus nebo levnejsi. S asuskou dostanete spoustaprogramu a garanci kompatibiliti, ktezto u nejakeho vyrobce abc mate prd a nervy v kelu, protoze tam nic nepasuje a vsechno se hada. Dobra znacka poskytuje vzdycky urcity komfort za ukor vysoke ceny. Pak zbyva odhadnout kdy se co vyplati.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 11:28, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napísal:
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky...
Uvazuji i o jinem aute, konkretne nemam jasno, ale asi to bude BMW 320i (popř. 318i s 2.0 od r.02)..tam je to jak? Nikde jsem to nezjistil, a uz mam obavu, u Felicie me to nezajimalo, jak uz jsem napsal pred chvilkou, dostala Mogul, filtr za kilo a chrastila si dal..po roce se to pravidelne opakovalo.:) ale tady uz prece jen o neco jde...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 11:38, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napísal:
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky...
"Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej"...
...Jenom mě tak napadlo: A jezdilo to auto mezi výměnami?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 11:39, RE: Trochu zjednodušené ne?
Ivoss napísal:
Pane odborníku, není 5W-30 jako 5W-30 ! Myslím že se nedá říct, že do TDI PD je vhodný jakýkoliv 5W-30. Tyto oleje se totiž ještě dělí dle specifikace ACEA, která je velmi důležitá, určuje totiž hodnotu tzv. HTHS viskozity, na které jí závislá tloušťka mazacího filmu. Oleje ACEA A1/B1, A5/B5 mají sníženou HTHS a smí být použity pouze v motorech, které jsou na to stavěné, viz. výrobcem předepsané specifikace. Tyto oleje mají lepší vlastnosti, jsou označovány jako lehkoběžné, ale použitím ve sta...
To Ivoss: Ano, specifikace ACEA je potřeba dodržovat, nevyjádřil jsem se že ne. Gro mého nazlobení na současný stav je, že vedle sebe máte dva oleje se stejným SAE, API i ACEA a jeden je vhodný pro VW, jiný třeba pro Ford - zajeďte si na čerpací stanici OMV, postůjte u regálu s oleji a uvidíte. Princip je v tom, že lidé nejsou schopni se v těch specifikacích vyznat (přitom pomůže rada jako hledejte A5/B5 a 5W-30), zato akceptují klidně fakt nehoráznou cenu když jim výrobce na olej napíše "ano, toto je olej do vašeho passatu, fordu, PSA). Proti tomu protestuji, přesné dodržování norem a specifikací vede k možnosti racionálně se rozhodovat, kdežto preferování interních norem výrobců, do kterých nikdo nevidí, umožňuje marketingové "vtěti psem". Ti , co mají filtr pevných částic, musejí hledat ještě oleje "Low SAPS".
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 09.03.2007 11:42, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napísal:
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky...
No to je prave ono. Pokud je ole cistej je to znamka toho, ze nefunguje spravne. Bud mas cistej motor a cernej olej, nebo naopak.
reagovať
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.